Pěstouni. Pojďte si popovídat

manas
29. dub 2010

Ahoj, maminky, nevím jestli toto téma zde už není, 🙂 ale nikde jsem ho nezahlédla a tak bych si chtěla s někým, kdo je nebo chce být pěstounem popovídat? Ozvěte se mi 😝 ať tu nejsem sama

ca
1. led 2014
manas
autor
1. led 2014

Víte, já asi nejsem ten kdo by měl hodnotit zda se novela povedla či ne, ale myslím si, že je moc důležité, že se konečně začalo něco dělat a zrovna PPPD, kterou vy shazujete, se myslím povedla nejvíc a ať se na mě nikdo nezlobí, vše má vždy nedostatky a nic není dokonalé stejně jako já jako pěstounka, ale snažím se stejně jako se snažili ti, co novelu dělali.

ca
1. led 2014

mamas, nikdo nic neshazuje. Neznáte mě, nehodnoťte. Vše má své klady a zápory a na záporech je nutné pracovat, toť vše.

manas
autor
1. led 2014

Jistě to máte pravdu, ale na těch stránkách, kam jste mi dala odkaz, mimochodem o nich vím již dlouho a musím říct, že je tam mnoho negativních věcí od lidí, kteří vědí o PP jen od stolu a také hodnotí a to je to co se mi moc nelíbí. Neříkám, že novela je světoborná, to určitě ne a ještě dlouho bude trvat, než se vychytá vše a myslím si, že vše se nevychytá nikdy, vždy je a bude někdo, komu se to nebude líbit, ale je to holt tak a dle mého je důležité, že se začalo dít alespoň něco. toť vše.

ca
1. led 2014

ano, to souhlasím. Cesta to bude trnitá. Důležité je, že skupina už mnoha vůbec nezasvěceným postupně
otevřela oči a to bylo podstatou. Hezký večer

leotynka
12. led 2014

Ahojky uvažovali jsme s mužem že by jsme se stali pěstouny, máme společně 4 děti, ale manžel ví ajk moc miluju maminečka atak jsem uvažovaly jestli jde něco jako pěstoun jen na dobu třeba než dítku bude rok?? nevíte některá?? 😒

staruska
14. led 2014

Ahoj, my jsme pěstouni na přechodnou dobu - víc se o tom dozvíš na stránkách www.rpp.cz
Mrkni na to! ;)

da80
14. led 2014

Ahoj holky, čirou náhodou jsem objevila tyhle stránky. Zrovna čerstvě jsme po absolvování všech těch psychotestů, přípravky, iq testů a pohovorů. Trvalo te přesně rok. V lednu 2013 jsme si podávali žádost o adopci a během přípravky se rozhodli i o pěstounku. V tuto chvíli už jen čekáme na schválení. U paní psycholožky jsme prošli a doporučí nás. Tak jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat, než k nám příjde rozsudek, že jsme zařazeni do registru čekatalů. Máme zažádáno o mimi do 6 měsíců, relativně zdravé, alergie, porucha imunity, šelest na srdci nám nevadí. Bílé etnikum,a le na pohlaví nezáleží. Máme i požadavek na dítě z baby boxu. Jak dlouho myslíte, že budem čekat na kouzelný telefon. A jak dlouho má kraj na schválení, když má od psycholožky doporučující posudek? Jsme z Ostravska...

jaskro
28. led 2014

Dobrý den,již v lednu 2013 jsme si podali žádost o pěstounství na přechodnou dobu. Vyplnili a potvrdili spousty papírů,prošli vstupním psycholog.testem,prošli přípravou 72h a teď jedeme na další psychol.vyšetření. Prosím,ví někdo co nás tam bude čekat? Je možné,aby to bylo už jen vyhodnocení a pak již zařazení do evidence? Nebo ještě nějaké testy? Děkuji za odpověď.

staruska
28. led 2014

Myslím si, že pokud to mají být psychologické testy, tak to budou ty, co jsme dělali až po absolvování 72 hod. školení. Je to asi 500 otázek, na které zaškrtáváš odpovědi na počítači, pak se kreslí obrázek, prostě taková klasika. Není se čeho bát. Hlavně pořádně přečíst otázky, protože ten test je podle mě překládaný z angličtiny, tudíž občas jsou formulace trochu kostrbaté.

leotynka
30. led 2014

@ca Děkuju 😉

staruska
31. led 2014

není zač! doufám, že jsi tam našla všechny potřebné odpovědi. pokud máš nějaké dotazy, napiš mi do interní pošty, ráda na vše odpovím. Je nás pořád málo!

grillon
6. dub 2014

Dobrý den, už dlouho uvažuji o přijetí dítěte do pěstounské péče a protože zatím nemáme s manželem vyřešené bydlení. nepodali jsme žádost. Takže zatím se věnuji pěstounské péči jen ve své absolventské práci. Ráda bych se prostřednictvím vaší skupiny seznámila s pěstouny, kteří by mi byli ochotni za účelem výzkumu pro tuto práci odpovědět zcela anonymně na pár otázek. Moje práce se týká umístění dětí s mentálním postižením do pěstounské péče, výzkum je zaměřen, na to, zda se najdou pěstouni ochotní si vzít do pěstounské péče dítě s mentálním postižení, případně už takové dítě v pěstounské péči mají. A pár slov o mě: Jmenuji se Jana, studuji sociální práci a pracuji v domově s dětmi s mentálním postižením.
Všem moc děkujji za spolupráci

jenka
7. dub 2014

Ráda bych věděla, pokud máte dítě v pěstounské péči - jak vás tyto děti oslovují? Pěstounská péče může být i jen na určité období, pak se děti můžou vrátit biologickým rodičům... A kde mají hlášený trvalý pobyt? Mají pěstouni nějaké povinnosti vůči biologickým rodičům? Děkuji za odpovědi. J.

staruska
8. dub 2014

Jelikož jsme zatím měli jen drobečky, kteří ještě nemluví, neoslovují nás nijak... ;) ale my sami o sobě nemluvíme jako o mamince a tatínkovi, protože jimi nejsme ani nebudeme. mluvíme o sobě svými křestními jmény. trvalý pobyt - to fakt nevím, to jsme nějak neřešili. jedno mimi bylo malinkaté a po 9 týdnech šlo do nové rodiny, druhé je u nás už půl roku a má trvalé bydliště zatím u svých biologických rodičů. Povinnosti vůči nim? Mají samozřejmě právo se s dítětem vidět, ale my zase máme právo setkat se s nimi na neutrální půdě, nikoli v našem bytě.

3131
24. čer 2014

Dobrý den,
měla bych hodně otázek, ale nevím, jestli je fórum ještě aktuální. Může mi prosím někdo odpovědět. Chtěla bych se ptát na pěstounsví.
Děkuji Vlaďka 🙂 .

3131
24. čer 2014

@klarka_kvetinka
Dobrý den Klárko,
moc bych Vás prosila o nějaké rady, myslíte, že byste byla tak moc hodná a chvíli si semnou dopisovala ohledně pěstounství?
Budu se těšit na odpověď.
Vlaďka.

ca
24. čer 2014

Dobrý den@3131 . Mohla bych vás pozvat do své skupiny. Pokud máte fcb. Našla byste tam mnoho odpovědí. Hezký den

3131
24. čer 2014

Dobrý den,
nebo můžu ahoj???
fcb mám. Do skupiny se nechám ráda pozvat, ale vůbec nevím, co pro to mám udělat. Na PC toho moc neumím. Poradíte mi?
Díky Vlaďka.

3131
26. čer 2014

@fionna
Dobrý den fiono,
myslíte, že byste mi mohla poradit ohledně pěstounské péče.
Předem děkuji.
Vlaďka.

fionna
26. čer 2014

@3131 Vlaďko, máte zprávu

3131
28. čer 2014

@v.kucabka
Dobrý den,
tady Vlaďka. Moc se omlouvám, že Vás otravuju, ale prý byste mi mohla poradit ohledně pěstounství. Kdyby Vám to nevadilo, měla bych hodně otázek.
S přáním hezkého dne Vlaďka 🙂 .

v.kucabka
28. čer 2014

@3131 Dobrý den, vůbec neotravujete, ptejte se! Co budu vědět, odpovím 😀 Kdyžtak napište do zprávy 🙂 Veronika

klarka_kvetinka
29. čer 2014

@3131 U mě rady asi moc ne jsem z pozice srodiče spíš . úřitel ma dceru a ta je u pěstounu .. komplikovane nebyl v rod liste . malou matka týrala a ted je u pestounu rod ůlist jsme konečně u soudu vyhrali ale ted se ji snažíme dostad domu . ja makm s pěstouny jen špatne zkušeností horší než ty kde je naše mala jsme opravdu neviděla

3131
29. čer 2014

@manas Dobrý den Majko,
takyjsme si zažádali o pěstounskou péči. To si opravdu múžete děti vybrat?
Děkuji za odpověď 🙂 .
Vlaďka.

jancip
29. čer 2014

@3131 Běžně si pěstouni děti nevybírají. Myslím tím klasický postup, kdy podáte žádost, podstoupíte celý ten proces a poradní sbor vám dítě vybere. Může se ale i stát, že si dítě najdete někde sami, pak je postup jiný.

manas
autor
29. čer 2014

Dobrý den, při klasickém schvalovacím procesu si děti opravdu vybrat nemůžete, vybíraji se vždy vhodní rodiče k dětem. Ale pokud to úřadu trvá dlouho a vy už jste schválení, jako budoucí pěstouni, existují stránky, kde jsou nabízeny děti z celé české republiky, kterým se nějakým způsobem nepodařilo najít rodiče. Tam si zavoláte, že se vám líbí to dané dítě a oni vám k němu řeknou více a pokud se rozhodnete, že by jste právě toto dítě chtěli tak sbor rozhodne zda ano, či ne.

3131
29. čer 2014

Holky, moc vám děkuju, jste skvělý 🙂 . Je vidět, že chcete opravdu ostatním pomáhat. Kdykoliv se na čeco ptám, hned mi někdo odpoví. Jste super a jsem moc ráda, že jsem našla tuhle stránku 🙂 . Moc, moc děkuju 🙂 .
Vlaďka.

filipek333
14. črc 2014

@v.kucabka manžel má tak trošku pravdu,když tě to takto rozpláče,musíš to číst,politovat,ale brát to také jako přípravu.Moc držím pěsti,aby se Vám to brzy povedlo a vy jste dokázali naplnit některé detské srdíčko láskou.Pro srdce ženy je to těžká zkouška,ale ten,kdo se vydal na tuto cestu,musí mít vytrvalost a mnoho trpělivosti v duši,tak držím pěsti a hodně štěstí

filipek333
14. črc 2014

@v.kucabka manžel má tak trošku pravdu,když tě to takto rozpláče,musíš to číst,politovat,ale brát to také jako přípravu.Moc držím pěsti,aby se Vám to brzy povedlo a vy jste dokázali naplnit některé detské srdíčko láskou.Pro srdce ženy je to těžká zkouška,ale ten,kdo se vydal na tuto cestu,musí mít vytrvalost a mnoho trpělivosti v duši,tak držím pěsti a hodně štěstí
@jolanka