Pěstouni. Pojďte si popovídat

manas
29. dub 2010

Ahoj, maminky, nevím jestli toto téma zde už není, 🙂 ale nikde jsem ho nezahlédla a tak bych si chtěla s někým, kdo je nebo chce být pěstounem popovídat? Ozvěte se mi 😝 ať tu nejsem sama

kikimaruska
3. srp 2014

Prosím je tu nějaká maminka/rodina, která již dělá pěstounství na přechodnou dobu, případně je v řízení? Sháním si informace již delší dobu a jsme ve spojení spíše s pěstouny klasickými, ale ráda bych si více popovídala právě s náhradními rodinami na dobu přechodnou, nejlépe klidně v SZ, děkuji.
@ca mohu poprosit též o pozvání do skupiny na FB? Nějakou sem i tenkrát našla, ale pěstouni si nejspíše (logicky) chrání soukromí a nikoho cizího do skupinky nevezmou. Předem děkuji.

ca
3. srp 2014

Dobrý večer kikimaruska, určitě. https://www.facebook.com/groups/154358318045948/ Vstupte. Budu ráda. 😉

marketa11112
3. srp 2014

@ca dobryden, bylo by mozne se prihlasit do vasi skupiny na fb? nyní studuji vychovatelstvi a pripravuji zaverecnou praci o pestounstvi. muj hlavni důvod je ten, ze bychom casem radi s manželem decko do pestounske pece. moc dekuji marketa

jajulinka
3. srp 2014

Dobrý den,nevím jest li mi můžete poradit,moje mamka má v péči a ve výchově vnoučka,matka má určené výživné,ale moc ho neplatí a otec půjde od září na rok do vězení,takže taky nepošle výživné,mohla by si mamka zažádat a o dočasné pěstounství a co to obnáší?Děkuji za jakoukoliv radu 🙂

ca
3. srp 2014

Dobrý večer, @marketa11112. Klikněte na odkaz a vstupte. Čerpejte informace. https://www.facebook.com/groups/154358318045948/

marketa11112
8. srp 2014

@ca dekuji . 🙂)

anysse
13. lis 2014

Dobrý den, je tu někdo z Ostravska? Končíme přípravu na pěstounskou péči na přechodnou dobu, končíme zároveň psychotesty, čekáme na hodnocení a celkové shrnutí.
Ráda bych si povídala s někým, kdo je v podobné situaci nebo má všechno za sebou a čeká nebo je již v evidenci nebo má dokonce vysněné dítko.........prosím napište mi. (nebo na mail 022Anna@seznam.cz)

prchalkaesi
3. led 2015

ahoj holky, chtěla bych se zeptat na to, jak probíhá doma kontrola ze sociálky. Nás za pár dní čeká, tak by mě zajímalo na co všechno se plus mínus připravit. děkuji za odpovědi🙂

bzzzzzz
4. led 2015

@prchalkaesi Pracovnice OSPODu přišla, podívala se jak velký máme byt, dala si čaj, povídala si se mnou i manželem (vetšinou každým zvlášť druhý odbíhal k dětem) - o našich motivacích, rodinách, o našem životě, vztahu a tak. U dětí se koukla, že mají hračky, postele a nejsou nahaté, zapsala si že máme přebalovák, jídelní židličku (ještě po dětech, nebrala to jako, že bychom to už měli mít). Chodí k nám pořád, i teď co máme malou doma ta samá, je strašně milá, posedí, popovídá o tom co se změnilo, co nás trápí. Prostě jsou to návštěvy, ne kontroly (ono když si člověk přehodí ty názvy je hned víc v klidu). 😉

prchalkaesi
4. led 2015

@bzzzzzz děkuji za odpověď . Ještě mě napadlo, jestli by jim třeba nevadí zvířata, my máme doma konkrétně fretku, tak sand to bude v pořádku, jsem z toho trochu nervozní, i když vím že nemám proč, jelikož pro malého máme vše jak má být. Akorát teda bohužel nebude moc být doma manžel, ale to jsem paní do telefonu říkala, že nevím zda dostane volno ..

bzzzzzz
4. led 2015

@prchalkaesi nevím proč by měla vadit. Žirafa už by ji zarazit asi mohla.
U nás by to bez manžela asi neprošlo (to až teď když už máme malou doma), ale když to ví, tak třeba se ho víc vyptají potom na kraji.... Ta se ptají totiž úplně na to samé, a na přípravě, a na psychotestech a... pořád 😎 😅

prchalkaesi
4. led 2015

@bzzzzzz my to máme trošku jinak, malého nám odnosila náhradní maminka a proto já si ho teď musím osvojita a manžel je otec už od narození, a paní ze socialky jenom musí udělat vyjádření k soudu 🙂

bzzzzzz
4. led 2015

@prchalkaesi tak to by měla být v podstatě formalita, ne? Držím palce

prchalkaesi
4. led 2015

@bzzzzzz snad ano, doufám. děkuji

rezetka
29. led 2015

Zdravím, je tu nějaký pěstoun na přechodnou dobu?
Už o tom dlouho přemýšlím a ráda bych získala názory a zkušenosti ;)

jancip
29. led 2015

@rezetka Myslis, profesionalni pestoun?

rezetka
29. led 2015

@jancip A to mě klidně uveď do problému. Jaký je rozdíl mezi profíkem a laikem 🙂

jancip
29. led 2015

@rezetka Zkusim to tedy trochu jednoduse vysvetlit. Pestounska pece klasicka (PP) u nas funguje dlouho. V podstate se do PP umistuji deti, ktere neni mozne osvojit. Prakticky to pro Tebe a dite znamena, ze fungujete temer jako matka-dite, jen nejsi zakonny zastupce a nemuzes za dite rozhodovat o vsem. Muzes si rici, jake dite by jsi chtela (vek, postizeni, etnikum). Kdezto profesionalni pestounska pece (PPP) u nas funguje chvili. V podstate jakoby zastupujes ustavni peci, dokud se nevyresi osud ditete. Je to pro Tebe 'zamestnani'. Mela by jsi byt schopna prijmout kdykoliv jakekoliv dite (od miminka po pubertalni dite). Nemela by sis vybirat. K diteti by jsi mela mit vrely ale profesionalni vztah, protoze za nedlouho poputuje jinam. Nemela by jsi mit vlastni deti mladsi 7 let, protoze by tezko chapali, ze napr. miminko budete mit jen 2 mesice a pak poputuje dal.....to je asi zakladni laicky popsany rozdil🙂

bacicebacice
19. únor 2016

Ahoj.ja sem taky pestoun. Mam v péči se dva bratry a ještě k tomu mám svých 5 deti.a je to opravdu zahul

andreashey
20. dub 2016

@bacicebacice , dobry den, my uzvtake podaly zadost ohledne pestounsti.byla u mas soc.pracovice a podala papiry a zadosti na Krajsky urad.mohu zjistit dalsi info ohledne testu atd....a hlavne ohledne vasich deti? My mamecsvoje 3 a chceme byt i pestounaminapiste mi prosim vas email a ja vas budu kontaktovat.jestly vam to nevadi.dekuji

bacicebacice
24. dub 2016

@andreashey rada poradim kdyz budu vedet hezky den

andreashey
25. dub 2016

@bacicebacice odepsala jsem do internich zprav.

didinky
28. dub 2016

Znáte pěstouny s malými dětmi, kteří používají plenky? Bamboolik takové rodiny podporuje a nabízí jim zajímavé slevy na celý plenkový sortiment!
Budu moc ráda za sdílení této myšlenky Emotikona smile
Slevu lze poskytnout pouze při osobním setkání s látkovou poradkyní, nelze nárokovat v eshopu.

libuse80
18. zář 2016

Ahojte ja mám v pěstounské péči dítě kterému je 4,5 let.Starala jsem se o nej z bývalým partnerem od jeho narození,ne bod jeho matka je od me švagrové sestra je schizofrenyk,a udelala jsi dítě a nevěděla s kým.Jednoho krásného dne se ji narodil chlapec jen ze co se stalo sociální z Fn nepřipustil to ze ho ani pustí domů protoze se neosvědčila ani v nemocnici,z partnerem ted uz bývalým jsme se o tom bavyli co bude ze ho daji do deckeho domova a odtamtud uz nebude návratu.Tak jsme se rozhodli ze se zaručujeme ze o nej bude postaráno,dite vse melo nachystane moji zásluhou 🙂 ,,tak tedy ze ano po navratu domu bylo vse ok,na druhý den u nas byla sociální pracovníce.Vše bylo v pořádku ,o malinkeho Marka jsem se vice starala já,matku nakonec zbavyli k právním úkonům tak ze nemohla nic ale nebyla ani schopna o nic se postarat,z partnerem jsme se pred dvemi lety rozešli a ja dostala Marka do pěstounské péče 🙂 .Mam ještě jedno své dítě a oba miluji jsou to moji mazlíci.Marek me milujte a má mě za svoji mámu.

olgaf
3. pro 2016

Dobrý večer,uvažujeme s manželem o dlouhodobé pěstounstvi. Máme spolu tři děti a chtěli bychom se rozšířit. Přečetla jsem spoustu blogů,článku atd. Docela mám obavy,zda na vše správně odpovíme. Třeba jak formulovat ,že chci dítko,aby si nemysleli,že ho chci jen jako hračku pro svou nejmladší. Co napsat do životopisu? Také by mě zajímalo, všechny pohovory a školení jste absolvovali se svými dětmi nebo si budu muset sehnat hlídání. Prostě co všechno bych mohla pokazit. Hrozně se bojim,že neobstojíme a dítko nedostaneme.

lucie_lada
11. únor 2017

@olgaf ....jsem dlouhodobá pěstounka, tak snad budu umět poradit: nepřemýšlejte o tom, co byste mohla pokazit, ale budte upřímná především sama k sobě: proč chcete další ditě? Formulace je vedlejší, hlavní je pravda. Je to důležité hlavně pro do pěstounské dítě. Přijmout ho musí celá Vaše rodina, a take celá rodina bude prověřena, včetně dětí. A jen taková drobnost: vždy Vám dají dítě mladší než je Vaše nejmladší dítě, a to minimálně v rozestupu 2 let. Takže jestli mate doma miminko, na pěstouně zatím zapomente.

ivetik116
20. únor 2017

Dobrý den prosím vás poradte mi.Mám tátu(je mi totiž 11) a strašně chci ještě jednu sestřičku.Ale tatínek si ji (asi) nemůže dovolit protože nám umřela maminka. ☹ proto sem se na modrý koník přihlásila abyste mi jen poradili jestli si může adoptovat dítě otec který nemá manželku a kdyby jo jak dlouho by to trvalo?Prosím a mohu se také zeptat od kolika let je modrý koník?Děkuji

lucie_lada
20. únor 2017

@ivetik116 Ahoj, adopce jednim rodicem je mozna, jen to trva velmi dlouho - kdyz se vybira rodina pro adoptovane dite, vzdy se dava přednost parum. Samozivitele se taky nemusi vubec dockat, protože je jen velmi malo pravne volnych deti, zato spousta zajemcu o adopci

ivetik116
20. únor 2017

@lucie_lada aha Děkuji fakt moc

barmarks
16. bře 2017

@lucie_lada Dobrý den.Uvažujeme stát se pěstouny.Žádné pěstouny kolem sebe nemáme.Mohla bych vám napsat do interní pošty?Bára