Pěstouni. Pojďte si popovídat

manas
29. dub 2010

Ahoj, maminky, nevím jestli toto téma zde už není, 🙂 ale nikde jsem ho nezahlédla a tak bych si chtěla s někým, kdo je nebo chce být pěstounem popovídat? Ozvěte se mi 😝 ať tu nejsem sama

v.kucabka
3. pro 2012

@fionna To je hezký když se zapojí celá rodina 🙂 Až Lucinka poporoste, budeš mít pomocnici 😀
Manžel si dělá z těch psychotestů srandu, že nakonec přijdou na to, že jsme úplní blázni a vezmou nám děti 😀 Tak jsem na to vážně zvědavá, dám pak vědět jak jsme to zvládli!

v.kucabka
19. led 2013

Ahoj, je u někoho něco nového? My máme za sebou první pohovor s psychotesty, ve středu tam jedeme ještě jednou i s dětmi 🙂 A pojedu teď na seminář do Prahy, o změnách v pěstounské péči, nejede taky někdo?

zmrzlinka
18. únor 2013

Ahojte!Uvazujeme s manzelom,ze by sme si vzali s manzelom dietatko do pestunskej pece.....manzel je Cech a ja som Slovenka a zijeme v Cechach.....myslite,ze to ze nie som obcanom CR by bol problem?

zmrzlinka
18. únor 2013

Dakujem za odpovede. 😉

fionna
4. bře 2013

@zmrzlinka ádat může i cizinec s trvalým pobytem delším než 1 rok....Takže držím pěsti 😉

filipek333
1. dub 2013

Děvčata,již více než pět let jsem přímá babička pěstounka.Bohužel má starší dcera se zvrhla na jiný život,než já a když porodila dítě, nedostavil se u ní skoro žádnej ženskej pud,takže ani v porodnici se bála na Filípka i chytnout.Snažili jsme se jí z počátku hodně pomáhat,ale její péče o dítě nedopadala dobře,takže když měl malej 4 měsíce,musela jsem se během víkendu rozhodnout_buď půjde dítě do ústavu nebo si jej nechám já, a tak se ze mne stala pěstounka.Žijeme bez jeho matky,ta má soudem dané návštěvní dny a hodiny.Mladší,již dospělá,ale ještě svobodná dcera,bydlí s náma .Zatím to šlo,dokonce matka dítěte byla rok v cizině a to byl klid.Teď v poslední době, příjde na návštěvu,čeká že jí udělám kafe a na malého kouká,jak si hraje.Sem tam se i zapojí do hry.A čeká jek on jí bude milovat a zbožňovat.To mi občas nervy tečou,ale musím mlčet_protože styk s vlastní matkou musím,jako pěstounka podporovat .Malej si zvykl na to,že jen dochází ,ví ,že bydlí na ubytovně a dokonce jí i dá pusu.Jsem ráda,že se ona o sebe nyní jakž takž dokáže postarat,ale při poslední návštěvě se jen tak zmíníla,že až on bude velkej tak by mohl žít s ní.Malého to šokovalo a já raději v tu chvíli mlčela.Když odešla,tak se mne Filípek ihned ptal,babičko,ty mne nechceš?Já nechci jít k mámě.Uklidnila jsem ho se slovy,že já ho nikdy nedám a že ho nikdo nebude nutit,aby žil s ní,když on nechce.Tak už teď se děsím,co nás v budoucnu čeká. Jako pěstouni musíme podle zákona podporovat styk s rodinou dítěte,ale co to dělá s dětma na to už se senát neptá,a což teprve pocity pěstounů,ty nezajímají nikoho.Ale ať nejsem tak krutá,pracovnice na socialnich odd. většinou jsou to normální ženy a dovedou plno věcí chápat a podržet nás pěstouny.A lehké to často nemají,to mi věřte.Když se rozhodnete stát se pěstouny,tak máte povinnosti a jen málo práv vůči dítěti,ale stojí to za to.To mi věřte,lásky tomu dítěti můžete dát moc a hlavně mu poskytnout rodinné zázemí a bezpečí.Kdo se rozhodnete k tomuto kroku, Vám Všem držím pěsti,úsměv dítěte a spící spokojené dítě je jeden z nejhezčích pohledů a Vaší odměnou.Tak pište,jak jste pokročili zdraví Vás Suvička a Filípek.

v.kucabka
10. dub 2013

@filipek333 Jste zlatá babička! Ještě že vás Filípek má! Ten styk s rodinou je zapeklitá věc, trochu se toho bojím. Ale paní na sociálce říkala, že moc často k těm návštěvám nedochází. U vás je to jiné, když je to dcera, máte to složité. Moc držím palečky, ať se drží od Filípka dál a neplete mu to v hlavičce!

My jedeme zítra na první den přípravy, jsem na to zvědavá. 😕 Je to dvakrát čtvrtek, pátek ,sobota, a návštěva dětského domova. No a pak novinka, přípravka s dětmi, to se prý dřív nedělalo... Tak doufám že do léta budeme prověření! 🙂 Včera jsem koukala na seznamy dětí v klokánku a našla jsem tam čtyři sourozence, kteří byli týraní! Já u toho pořád bulím, manžel mi říká proč se dobrovolně trápím, že by se nám sem stejně nevešli 😅 Je to hrůza co těch dětí je...

lu777
21. kvě 2013

ahoj holky, jen házím link, na který jsem dnes narazila - prodej knihy, výtěžek jde na podporu propagace pěstounství a adopce
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=50372905...

filipek333
12. čer 2013

@zmrzlinka ,je to od vás moc pěkné,že jste o tom uvažovali,budu vám držet pěsti,aby se to povedlo.Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyla.Tak se držte a všem pěstounům a dětičkám držím pěsti.pa

jolanka
31. črc 2013

ahojte, prominte ze jsem pisu, ja sama pestoun nejsem ale moje sestra ano. ma v pestounske peci dve svoje vnucky a maji se fajn, take se stala pestounkou ze dne na den jak se rika. ale musim vam napsat, kdyz vidim jak to chodi s tou socialkou, tak je mi nekdy do breku, nebo ja sama jsem byla na tu socialku nahlasit ze dalsi jeji vnucka, kterou ma u sebe biomama, nema co jist a jak je stale spinava, tak soc neudelala vubec nic a jeste udelali takove rozhodnuti ze si maji k sobe brat i ty dve. sestra bydli ve stejnem meste jako jejich rodice, zajem vubec zadny oni sami se na ne neprijodu podivat a kdyz je potkaji nekde venku tak ten debil vubec zadny zajem a mama jen tak nucene zamava. ja si ted vubec neumim predstavit jak to stemi devcaty bude. ☹

prominte za muj prispevek

klarka_kvetinka
1. srp 2013

Maminky má prosbu . už jsme zoufalí a nevíme co máme delat . Přitel má z prvniho vztahu dvouletou holčičku . Jeji maminka je ma bívala kamaradka . bohužel vždy žila trochu divným životem . pak přešla na drogy a pod moda a zaba ji byla přednejší před vším . Holčička skončila zmlacena se zlamanejma nožičkama v kojenaku 14 dni potom co jsme ji holčičku vratila . Když male byli 2 mesice v noi mi ji přenesla že nemaj dke spat a co jist tak jstli se o ni postar holčičku jsme si nechala ale ona už se neozvala ukazala se po týdnu jestli u me mala muže zustat a kdyby neco někdo řikal tak ji jen hlidam že ma nejake zařizovani . J byla v tu chvíli štastna přišla jsme o miminko a Maruška byla moje laska . Ona si našla bydleni a noveho přitele a Detem ubližovali ( MAruška ma ješte 4leteho brašku Tomika ) jeli u nich velke pernikove party kdy takhle deti skončili . sousedka je nahlasila a rano už je socialka vezla o kojenaku v Mostě . Deti jsem si brali na víkendy přez jejich babičku matku jejich maminky . Marek jako otec na to nemel narok protože nebyl v rodnem liste . Maruška se narodila v dobe manželství tudiš do rod listu se psal automaticky manžel . Takže od uřadu žadne info nikdo se s nma nechce bavit před rokem probehlo zapřeni otcovství ale dle tohoto rozsudku se stejne do rodneho listu nemuže sam napsat pouze s matkou ditete a ta dela naschvali . Holčičku nam po roce v kojenaku šoupli k pestouum i když na socialce vše vedi kdo je otce a td a slibili že pomužou ,. Maruška je ve vansdorfu a pestouni se moc netvaři když chcem bejt s naší beruškou . Jednou za mesic na víkend ji videt . ale s tim že si vše určuji a td . NEchteji aby Markovi řikala tati a podobne proste jsme zoufali . chcem mit nši holčičku a už nevíme co mame delat ☹ Na soud jsme podali žadost o určeni take tam vysi rok a ješte nci neprobehlo s pravnikem jsme sepsali an soud žalobu a take se nic nedeje ... . Když MArušku vracime at to bylo do kojenaku enbo k pestounum vždy hrozne plakala a držela se nas jak klište . Ma v hlavičce hrozne zmatky tisic rodiču lidi z kojenaku a pod . už opravdu enviem co mame delat aby jsme ji uhnali a zapsala ho do rod listu pak nam ji socialka dá . ☹

samotimo
10. zář 2013

Klarko, jak se vas pribeh posunul? Hnulo se něco?

klarka_kvetinka
7. říj 2013

@samotimo ne naopak je to k horšímu už s nami nekomunikuji vubec mala mela svatek upozornovali sjme ji na to že jsme detem posilali baliček . a baliček se vratil ☹

berinkatynka
15. říj 2013

@klarka_kvetinka Dobrý večer,zajímá mě váš příběh na který jsem tady narazila. Radila jste se jak dál i jinde ne jen přes úřednice,které jak píšete moc nepomohli?
Sama jsem taky pěstounka a mám v péči holčičku,a na tohle je dobrý internet,že se dají hledat rady i od jiných odborníků.Držím vám pěsti,a pevné nervy 🙂

berinkatynka
15. říj 2013

@zmrzlinka Dobrý večer,můj názor je,pokud žijete v čechách a máte tady práci,a máte manžela(né jen přítele Čecha )tak to problém není,jen narazit na dobrou úřednici.Hodně štěstí. 🙂

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@berinkatynka Dobrý den , bohužel dokud nebude MArek v rodnem liste žadne řešeni neni . 26.6.2012 probehl soud o zapřeni otcovství bilog matka prohlasila meho AMrka otcem a jeji manžel řekl to same týden po svatbe šli od sebe a davali žadost o rozvot a mala se narodila až dva roky po té s manželem mela pouze chlapečka . Bohžel soud je zbrženej a trva jim to . Na sosc nam řekli e kdyby osud dopadl dobře problem je ten starší braška 17.listopadu mu budou čtyři . Bohužel tim že je matka týrala zamykala do pokoe samotne a td vzniklo u nch pevne puto a dkyž jsme meli třeba Marušku ješte dřív když byla v kjenaku a šlo to přez jejich babičku - pujčenou tak jsme do hodiny museli pro Tomíka oba dva meli hysteraky když byli bez sebe . NA socialce nam rovnou řekla že za techto okolnosti nam soud malou nesveři protože na Tomíka by jsme nemeli vubec žadne pravo a MArušku by jsme mohli pouze vídat u pestounu kteří ovšem nespolupracuji nereaguji na naše emaily a dokonce na internetu prodavaji veci ktere jsme detem nakoupila hračky oblečeni a podobne jen protože jim se to nelíbí ale deti si to vybrali sami . MEli jsme zajem o Tomika do pestounske pokud by souhlasila biolog.matka tak do osvojeni . a bohužel to rpy nejde . Omluvam s eza překlepi ale ma 4 mesični miminko a krmime .🙂

jancip
16. říj 2013

@klarka_kvetinka No, tak pokud je to tak, jak píšeš, tak to u vás pěkně zmastili. Nechci se Tě nijak dotknout, ale nemají na sociálce nějaký důvod, proč vám ji nesvěřit (drogy, alkohol, časté střídání partnerů, apod.)? Proč nesvěřili holčičku vám do pěstounské péče a hledali jí nové pěstouny? Jsou to ti klasičtí nebo profesionální? Pokud klasičtí, tak čas hraje strašně proti vám...čím déle, tím budou různé posudky, že holčička by měla zůstat u pěstounů. Zkuste zmobilizovat všechny síly a zkuste to na všech stranách, ale po dobrém, jak to půjde přes stížnosti, tak všechny akorát pobouříte.

berinkatynka
16. říj 2013

@klarka_kvetinka Tak to je pěkně zamotaný příběh,ale pokud budete čekat tak to už se pak nikdy nesrovná,chápu,že máte mimčo a času není dost,ale skuste to trošku(ale slušně) urgovat přes úřady a ptát se a něco dělat né jen čekat,když ukážete,že se nevzdáte a máte zájem to řešit(a jak podotkla jiná )ale slušně se nenechat odbýt.

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@jancip Ne unas žadny problem nebylk akorad socialni pracovnice je obr kamaradka s babičkou deti ktera to vše zřidila jen protože už jsme ji za posledni pujčeni aby jsme Marušku vubec mohli videt odmitli dat penize tím že MArek neni v rod liste tak sjme si ji nemohli vídat bylo nam řečeno že ej to na domluve s jejich babičkou ktera si ej pujčovala ofiko s kojenaku ale ani ta je do peče nedostala ikdyž o to žadala jaka matka takova dcera z ceri mela kriminalnici proto eti dopadli tak jak dopadli a z ostatnich deti co m tak jsou po diagnostakach večne po kuratorech pro kradeže a podobne a na nas videlava s tim že si jed epro deti do kojenaku ale jesti je chcem videt tak proste chce penize ... už jsme to nevydržela a naprašila to na socialce a jeji velkolepa kamaradka ji kreje a me řekla at se nedivime že je po nas chce když si ty deti bere a víkendy to ano . Mela od nas vždy nakoupne jidlo pro ne pleny a td ale abych ji davala ješte penize na hospodu a igara to ž je moc . Nicmene socialni pracovnčka byla odvolana ale bohužel po odvolani to převzala jina a ta o nas nevedela takže deti umistila a o nas se dozvedela až pak . řekla nam ž už je pozde . deti jsou v koj max rok pak se je snažeji umitit tim že se kojenaky ruší a o deti si mužu zažadat i když jou u pestounu bere se to jako by byli v kojenaku . Take nechapu jak je to s tim pokjem MAruška musel mit svuj vlestni co nam bylo zdeleno jak je tedy možne že pestouni ji chtej do osvojeni bydlej ve tři plus jedna v panelaku ma deti 17let, 11let, pěstounku holčičku ktere je 8 let a naši marušu s tomíkem Maruška 2,5 a Tomík 4 roky . NAvíc se všude vychloubj koli za pestounskou peči berou .Přijde mi to ja když na nich videlavaji pač když tu byli deti na rpazdniny Tomik mi začal v aute breřet že nechce za Mamou katou že se na nej zlobí a že chcem bejt s Tatou Markem a proste ani s nima nechteli odjet ☹

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@berinkatynka To se nenechavame ! Každých 14 dní hazím na soud ždosti o urychleni procesu nekolikrat unas byla soc na přezkoumani dokonce řekli smi že ej vidte že počitame i s Tomikem maj každej svoje pokojičky a td a že takhle je vše v pořdku ted je to jen na soude a mame proste urgovat soud což delame ale stale se nic nedeje ☹ MAme hruzu z toho kdy si pestouni deti osvoji ☹

klarka_kvetinka
16. říj 2013

Byla bych ráda za jakekoliv rady co víc delat . Mam se sejit s pravnikem a budme řešit co dal ale opravu už jsme neštastní . Ty deti maji za sebou opravdu ošklivou minulost a co si myslím u pestounu to taky neni růžove podle too jak se Tomík tad unas choval všeho se bal a co nám říkal .

jancip
16. říj 2013

@klarka_kvetinka To si nemyslím, že jde pěstounům o peníze. Kdyby ano, nechtěli by děti do osvojení. Že by musely mít děti své pokojíčky, to jsem neslyšela...Teoreticky je pěstounská péče na přechodnou dobu, takže teoreticky si vy můžete o děti zažádat kdykoliv, ale praxe je jiná. Nicméně je pravda, že oni vám teď děti nemusejí vůbec dávat. Že se děti dávají po jednom roce v ústavu do rodiny je nějaká novinka, protože to se nikdy nedělalo, obzvlášť pokud tam nebylo dořešeno otcovství jako u vás....Být vámi, spojím se se sociální pracovnicí od těch nových pěstounů, aby o vás věděla. Ne stylem, že děti tam jsou nespokojené (to je slovo proti slovu), ale že muž je biol. otec, že řešíte otcovství, že jste si děti brávali, apod. Dokud nebude vyřešeno otcovství, neměla by s osvojením souhlasit.

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@jancip Jejich soc.pracovnik o tom ví jenže pěstounak pořad mluvi anše organizace si nepřeje aby jsme s vami jakoliv mluvili a podobne a pak jsme skoumala na netu a ta rganizace je samotna pestounka ona je jejich pedseda hlavne nen to jen muj naroz je to naror všech co byli deti navštivit a kdyby je nemela pro peniz tak proč se tedy všude chlubí že ma tři v pestouske a bere tolik a toli a že si koupili nový auto a chtej stavet a podobne ...

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@klarka_kvetinka Navíc slovo proti slovu dkyž nam Tomik ovidal že se mu tam nelibi a že jsou an nej zli že berou jen MArušku pubodne o Tomika nestali to nam řeklii nasociale že chteli jen ji ale proste rzdelit je nemohli tk si ho msueli vzít tak uznala že to prošetři že todle je i v celku možne už podle jejich rekace když jim oznamii že pokud chtej pestounskou tak ale oba dva

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@jancip a Novinka to nebude od roku 2012 se ví že se kojenaky ušej a řeši se to takto navic ted zavadeji novinku . Socilka nam řikala že to funguje jako ryhlo pestounska . KDyž potřebuji umisit dite maji v registru rodiny pro kd yDetičky z nejakych duvodu odebrane jim odvezou a oni museji být připravei jj přijmout okamžite t je jakkoliv stare jakekoliv rasy a pohlaví . V momento kdy proujdou nejakym skoumanim berou přispevky aby byli připraveni e přijmou třeba kojence meli veci doma a td dopředu . s Tím že dkyž neco aby byli schopni ho přijmout třeba ve dve rano . zatim to maji osvedene mimo ČR ale začina se to zavadet i u nas ... a je to jen z too duvodu že se kojenaky ruší . Jinak naše tetka ma v pestounske dve holčiny jejich rodiče zemřeli při nehode . a Tátovo sestra ta si ale adoptovala holčičku když j bylo 10m čekali na ni dlouho byla tam nejaka ochrana lhuta kdy si matka muže umisteni ditete do koj ustau rozmyslet a podobne . Holčine už je teda tedka 12 let ale supr . Taže socialka ma prokleplou celou naši rodinu . 6e si je pestouni osvoji řekli na to konto jen aby mi jsme se s nimi nemohli stýkat oi si to proste nepřeji .

klarka_kvetinka
16. říj 2013

To jehrozny když to po sobe čtu dve deti na kline a ješte cvokat do tabletu 😀 holky omlouvam se za ty překlepy

jancip
16. říj 2013

@klarka_kvetinka To je teď trend, že všechny děti budou u pěstounů a ne v kojňáku. Máme to obkoukaný ze zahraničí, jenže od nich už k nám jdou hlasy, že to taky není ideální........Ta rychlopěstounka je profesionální pěstounská péče. Je to tu chvíli. Pokud je to tedy tak i u té vaší pěstounky, nebála bych se, že děti osvojí. Děti by zde měly být jen do doby, než se najde nějaké dlouhodobé řešení (ale to je teorie, praxe zase může být jinak). Teď jde o to, jestli vás do toho dlouhodobého řešení zahrnují. Pokud ano, není vůbec profesionální, že pěstouni vám odmítají kontakt, nicméně na to mají opravdu právo, protože vy v současné době nemáte k dětem žádný právní vztah. ...To slovo proti slovu je myšleno tak, že oni klidně mohou říci, že děti zase říkaly, že nechtějí být u vás a pod. Pak se to řeší různými psychol. posudky. Urgujte to otcovství a buďte se sociálkou "zadobře" a spolupracujte. Případně zkuste zkontaktovat krajský úřad, který má náhradní rod. péči na starost.

klarka_kvetinka
16. říj 2013

@jancip Když Tu ybli deti v léte pěstouni nám volli že deti byli nadšený že celý den vypravej a podobne že se jim líbyl výlet a td takže by nic už řict nemoli taky by si protiřečili . Uvidime zítr mam schzku s pravnikem uvidi se co vydobie kdyby jejich biolog matka byla alejspon trochu normalni nemuse to bejt takhle pokud by hned posoude ozepřeni šla a toho AMrka tam napsala mohl bejt klid a alou sjme si mohli odvez z kojenaku hendka domu takhel to puvodne ylo domluvene že by nam ji dali předbežne na což socialka ma prav a pak by se to udelalo jen soudne ale ona to neudelal a zdrhla neznamo kam tak je to takhle . JEdine co umeji je vidirat chtit penize ale nikdy nic domluveneho neudelaji ☹

jancip
16. říj 2013

@klarka_kvetinka To tak bývá, rodiče se postarat nemohou/nechtějí, ale komplikují to, jak nejvíc to jde.

ca
1. led 2014

Dobrý den, již delší čas se zajímám o problematiku pěstounské péče a náhradní péče celkově. Jsem ráda, že jsem na tuto problematiku zde narazila. Na fcb vedu již více než rok skupinu o tomto tématu. Zákon se úplně nepovedl.