• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

20. ledna 2017 
mate nekdo skusenost?
30. říj 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ne, ale kamarádk si takhle odnesla holčičku přímo z porodnice, i jméno jí už vybrala atd.... teď je čeká ještě soud o nezrušitelné osvojení, protože ten může být až po roce věku dítěte,a holčičce byl rok v září....
13. lis 2012 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Lékařská rodina hned po porodu hledá k přímé adopci miminko, chlapečka. Poskytneme zejména lásku, bezpečné rodinné zázemí, celkové životní zabezpečení, máme harmonický domov, přátelské rodinné vztahy. Jsme, věřící křesťané. Všechny formality právně zajistíme rovněž uhradíme. Proto prosíme maminku, která chce naleznout pro své děťátko domov aby nás kontaktovala.
6. dub 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Nevkládej své osobní kontakty.”
@majdy ahoj, to jsi zavitala asi do spatne casti, tady se nechytnes co se tyce miminka , sem skoro nikdo nechodi, respektive malo lidi vi jak to chodi atd ... na intrenetu jsou jine stranky kde si takto muzed sat jakoby inzerat :wink:
8. dub 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Zdrávím všechny.... mám s tím velkou skušenost :slight_smile: mám doma syna kterému je 7tt a odnesli jsme si ho přímo s porodnice.
11. črc 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@kalla
@pepibubu To je úžasný, že už to dávají rovnou z porodnice! Kojenecký ústavy jsou největší zvěrstvo :angry:
11. črc 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
není to klasická adopce, proto s porodnice
11. črc 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také máme zkušenost-kdyby někdo potřeboval informace, pište.
20. črc 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla Ahoj, chtěla bych se zeptat na přímou adopci. Už jsme schválenými žadateli o adopci, ale nevím kam se přesně obrátit nebo kam napsat jako zájemce o přímou adopci.
9. srp 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beritek Ahoj, chtěla bych se zeptat na přímou adopci. Už jsme schválenými žadateli o adopci, ale nevím kam se přesně obrátit nebo kam napsat jako zájemce o přímou adopci.
9. srp 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaveri Ahoj! Určitě přímo na krajský úřad. (U nás to přes ně nebylo, ale mělo by to jít primárně přes ně).
9. srp 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud chcete mimčo rovnou z porodnice úřád to nevyřeší, více do zpráv, pěkný den :slight_smile:
1. zář 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš do fóra to, co patří do interní pošty".
4. říj 2013 v 09:30 • siri83
Dobrý den, už jste našli miminko? Prosím odpovězte ma email.
4. říj 2013 v 09:33  •  čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,jsme mladý manželský pár a rádi bychom adoptovali dětátko formou přímé adopce.Pokud by tady byla nějaká maminka,která si dětátko nechat nemuže.Kontaktujte mne.
7. říj 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Nevkládej své osobní kontakty.”
Beritek má pravdu, Úřad Vám s přímou adopcí nepomůže, ono to totiž není zrovna moc košer a také jsou zde značná rizika ze strany rodiny dítěte. Každopádně ale rozumím, že k tomu lidé přistupují, protože proces osvojení je v dnešní době cca 2-3 roky, což je opravdu dlouhá doba a je miminko přímo z porodnice je při normálním postupu zprostředkovaného osvojení spíš zázrak.
8. říj 2013 ve 20:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj, prosím, můžete mi napsat do IP informace o přímé adopci? Děkuji,
13. říj 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla mohla bych také poprosit nějaké info o přímé adopci do IP? Děkuji moc.
31. říj 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zjišťovala jsem si pár info - přímá adopce je spíše přes Klokánek a podobná zařízení, kam chodí matky (třeba nezletilé, když si dítě nechtějí nechat). Takže zajdete tam a pohovoříte si s pracovnicemi, které vám vysvětlí, jak to chodí. Tyto soc. pracovnice v podstatě zprostředkovávají kontakty mezi bio matkou a vámi (adoptivním párem). Určitě to nezkoušej přes krajský úřad. Tento způsob osvojení má velká rizika a není úředníky přijímán pozitivně, protože není přiliš dobře právnicky ošetřen. Jinak probíhá to tak, že se seznámíte s bio matkou, pokud je svobodná nebo rozvedená déle než 300 dnů, je možné, aby vlastní bio matka zapsala do rodného listu vašeho manžela jako "adoptivního otce". Tím mu vzniká právní nárok a a stává se zákonným zástupcem a dítě může odvézt třeba rovnou z porodnice.

Výhody - ano, můžete dítě získat o něco málo dřív, než při nepřímé adopci.

Nevýhody - těch je podstatně více - bio matka si připravovanou adopci může rozmyslet (a to několik měsíců po tom, co budete doma dítě piplat a radovat se z něj) a pak "adoptivní otec" bude platit výživné na dítě, popř.i na matku. Jediným možným způsobem, jak neplatit na dítě, je zažádat soud o určení otcovství. Další nevýhodou je - psychická nepřipravenost na dítě. Možná se to spoustě z vás nebude pozdávat, ale přinesení si malého drobečka domů - opravdu ze dne na den, nese řadu rizik. Při běžném těhu se matka i otec na svou úlohu chystají 9 měsíců a není to o tom, že byste se nedokázali o dítě postarat. Ale může se u dítěte objevit např. vývojová porucha popř. jiné postižení (drobná mentální retardace ani třeba autismus nelze určit, když je dítě malé atd., může zde být genetické zatížení z rodiny - nevíte, jak se matka stravovala, zda-li kouřila, brala drogy, pila alkohol, což je časté, když dítě nechcete). No a když se tuto novinku o stavu dítěte "dozvíte" časem, třeba v jeho 2 letech, přijímá se tento fakt lépe, když se jedná o dítě biologicky vlastní. Takže přípravné kurzy, které se dělají při nepřímé adopci během schvalovacího procesu mají svůj opodstatněný význam. Další nevýhodou je to, že znáte matku a hlavně ona vás. Při představě, že narazím na osobu psychicky labilní, příp.vypočítavou - bude vědět, kde bydlíte, že to dítě bylo její (existují různé scénáře, jak žena může reagovat).

My máme s manželem požádáno už více než 10 měsíců a nic se s námi neděje. Nebyli jsme ani na prvním pohovoru u psychologa. Je to děs. V tom textu níže to vypadá, že jsem proti přímé adopci, ale ikdyž mě čekání neubíhá a jsem z toho zoufalá někdy, tak varianta přímé adopce může být katastrofou. Při představě, že mám doma prcka, kterého piplám dva nebo tři měsíce, kdy se o něj starám a každé 4 hodiny k němu vstávám a přijde bio matka, zazvoní a prcka si odnese. Tak to bych asi těžce psychicky zvládala. Ano, jsou i bezproblémová předání - třeba od nezletilých (ty většinou nekouří, jen je jim třeba 15 let), ale co když to nebude tak bezproblémové? Ta neanonymita mi tam hodně vadí.....
3. lis 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisbett to jsou pěkné keci :slight_smile: úřad nám v tom hodně pomohl :slight_smile: a do teď když něco potřebuji, vždy se na ně obracím
13. lis 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@expedice vůbec do klokánka a do těchto orahanizací nemusíte....mám doma 5měs. chlapce, které sem si nesla rovnou z porodnice.....
13. lis 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@expedice Hezký večer reaguji na Váš článek o přimé adopci...
absolutně nemáte pravdu s tím, že by jste měla navštivit nějakou organizaci...když navštívíte oraganizaci, je to hodně na palici, na psychiku a běh na dlouhou trať. Určitě nezkoušet přes úřad?? Ale jďete....na úřad se musí a to konkretně na sociálku. Tímto způsobem si vše velice urychlíte a budete je velmi potřebovat. Největší hloupostí, kterou by jste mohla udělat je zapsat Vašeho manžela do RL. Dítě si odvezete domů s porodnice i bez toho, aby Váš choť byl někde uveden. Mimčo si odnesete nejděle do 7dnů s porodnice.
A není pravda, že by ste si to nějak tímto uspíšili. Trvá to úplně stejně.
Tím, že matka podepíše papíry před narozením o tom, že se ho zžíká máte na 50% vyhráno, hned po porudu je totiž podepíše znovu. A chráněnna je jen 6tt. Může si to sice rozmyslet do 3měs. věku dítěte, ale sociálka by Vám ho stejně nevzala.
No a další věc....pokud opravdu někdo chce miminko je na to připraven! To, že se připravujete 9měs. co to je za větu? Znám spoustu žen co miminka nosili, porodili a pak stáli doma jako uzlíček neštěstí!!! Na tohle jste doma dva, a když překonáte první týden je to pak už na pohodu. Každá žena je matka a automaticky Vám to sepne jakmile to mimčo máte v ruce....a v porodnici Vás základ naučí. Vy tam totiž klidně můžete ležet s miminkem.
To, že se u miminka může objevit jakákoli nemoc je pravda, ale to se může stát i u vlastního. A většina matek které dávají miminka k přímá adopci jsou velice slušné, zdravé atd. Oni sami si vybírají kam dají své dítě, nechtějí, aby bylo v kojeňáku. Kdyby to byli fetky funguje to tak, že se tomu právě říká adopce. Když se s maminkou seznámíte pochopíte to, tyhle ženy vetšinou nelžou. O klasickou adopci sme měli zažádáno 3roky, pak sem to vzdala. A začli sme si to řešit sami a takto. Měli jsme 2maminky které to odmítli a u té třetí to vyšlo. To co jste tu napsala jsou jen dohady. Prošla jsem si IVF, klasickou adopcí, a nakonec přímou adopcí a mohu všem jen doporučit. Jinak maminka od které máme Jakuba je 32let a jedno dítko už má. A skutečně takhle problematické jak ste zde napsala to není. Víc na palici mi přišli ty kurzy. Mám krásné zdravé dítě no posuďte sami a koukněte na fotky, hezký den Katka
13. lis 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@kalla rozumím, že na to máte jiný názor, ale opravdu "kecy" to nejsou. jak říkám, přímá adopce není právně ošetřena, jde v podstatě o mezeru v zákoně a dle mých zkušeností a věřte ne malých, Vám s tím OSPOD spíše nebude chtít nijak pomoci a odkáže Vás přímo na soud. OSPOD ze zákona zprostředkovává osvojení klasickou cestou - žadatel - vyhodnocení žádosti-. zařazení do evidence žadatelů-zprostředkování osvojení. To, že Vám pomohli i ve Vašem případě tj. přímou adopcí je spíše Vaše štěstí a výhra, ale jistě ne běžná praxe. Přeji Vám, aby se Vám vše vydařilo a miminko u Vás zůstalo, ale jak říká Expedice, přímá adopce má značná rizika. Rozhodně není možné říci, že ženy, které dají po porodu souhlas s osvojením jej dají znovu po uplynutí 6 nedělí. A když jej nedají je pak nutné je dle novely zákona po 3 měsících upozornit, že v případě, kdy se nebudou o své dítě zajímat může dojít k určení nezájmu o dítě soudem. Toto řízení však také nějakou dobu trvá a doba, kdy dítě bude právně "vaše" se protahuje. Taktéž souhlasím s Expedicí, že rodič se na příchod dítěte připravuje nějaký čas a není tak od věci, že žadatelé prochází určitou přípravou, záleží na Vás, kterou organizaci si vyberete. Přeji Vám a hlavně miminku hodně štěstí.
14. lis 2013 ve 23:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kalla
@elisbett

Máte pravdu obě. Přímá adopce se opravdu často dělá způsobem, jak popisuje @elisbett Do RD je zapsán žadatel a žadatelka si pak dítě osvojí. Rizika byla správně popsána. Úřady s tímto nemají nic společného a nelíbí se jim to...Nicméně už jsou tlaky i na ně, aby přímou adopci zprostředkovávaly taky (ne samozřejmě tímto způsobem). Teď jsme v takovém trochu právním vakuu a čeká se, co přinese nový občanský zákoník, na základě jeho se bude hodně měnit i rodinné právo. Novou úpravu jsem neviděla, ale dle staré verze to bylo tak, že adopce už nebude vůbec anonymní, ale že biol. matka se s žadateli bude znát. Přišlo mi, že biol. rodiče budou mít mnohem větší práva...ale už si to moc nepamatuji. Nicméně já sama bych z té porušení anonymity měla velký strach. Nikdy nevíte, jak se matka do budoucna zachová a to nemluvím o nejistotě do doby, než rozhodne soud o osvojení. Vůbec totiž v návaznosti na dnešní trendy není jisté, že rozhodne ve prospěch osvojitelů
14. lis 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mno, my to asi udělám následovně. Dokončím přes OSPOD žádost o zařazení do registru - jsou tam v současné době neuvěřitelné průtahy, po 11 měsících od podání žádosti jsme nebyli pozvaní ani na první pohovor s psychologem :frowning2:.
Až budeme v registru, zkusíme si "najít" dítě v kojeňáku a zažádat soud o adopci přímo konkr.dítěte. Ano, musí se "hledat", anebo si zkusit najít známé na správných místech, ale hledat se musí i u přímé adopce. Uvidíme, jak všechno dopadne, je to ještě hodně dlouho.
1. pro 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalla muzu take nejake info?
11. led 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla Dobry den. Mohla bych se zeptat, kde jak jste k te prime adopci priala (sama jste si nasla matku, popr. a kde)?
25. led 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, ano sami jsme si našli maminku na inter. stránkách. Stačí, když do vyhledávače zadáte přímá addopce.
25. led 2014 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju za odpoved! Vas malej je krasnej!
26. led 2014 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím je tu někdo kdo prošel přímou adopcí a mohl by mi dát pár odpovědí na mé otázky ohledně přímé adopce? Pokud ano prosím napište mi buď sem IP a nebo na e-mail TvrdaNikola@seznam.cz budu moc ráda.
29. led 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,
Má někdo z Vás osobní zkušenost s přímou adopcí?Mohl by mi k tomu někdo něco více na mail:
pegypegy@email.cz ?Byla bych vám moc vděčná.Jsem v 7.měsíce a chci dát své nenarozené dítě k adopci.
Děkuji
29. led 2014 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 13
Tvůj příspěvek