• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

24. března 2017 
Ja jen prosila a radu kde jsi byla úspěšná, našla jsem toho dost ale nikdo neodpovida.
8. led 2015 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla Dobrý večer,prosím radu taky s manželem řešíme přímpou adopci a dnes mi bylo řečeno že musím být tři měsíce registrovana na socialce a řešit to už těd s právníkem?A jak je to s vyplacením rodičovského příspěvku,děkuji za odpovědˇ
8. led 2015 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla nahradni materstvi u nas legalni neni, je to na hrane zakona....primou adopci se mohou adoptovat jakkoliv stare deti, nejen miminka po porodu.
8. led 2015 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla ve zlíně jusem byla , ale pokud mám dělohu , tak mi nahradní matku nedovolí :angry:
8. led 2015 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jituskaapavel u přímé adopce, nemusíte být registrováni 3 měs. předem
přímá adopce má tři varianty řešení 1) vy sami si to zařídíte (můj případ) 2) s pomocí právníka 3) necháte zapsat manžela do RL, ale do toho bych já osobně nešla, ale znám spousty co to tak udělali
až budete mít mimčo, jdete klasicky na mateřskou (vyplácí zaměstnavatel) a po 6 měs. jdete na rodičák většinou do 3 let dítěte (volba je na Vás, ale kvůli zaměstnání to tak většinou je) a pobíráte cca 7100,-
8. led 2015 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip OK, hádat se nebudu, jen vím, že se ui nás mi to OSPOD sám nabízel, tím myslím náhradní mateřství
8. led 2015 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidonie Tak to jsem netušila
8. led 2015 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla děkuji za odpověd a ještě jak jste postupovali vy?přes fond ohrožených dětí?a proč nahrad.otce nezapisovat do Rl?
9. led 2015 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jituskaapavel FOD jsme neřešili protože jsou dle mě k ničemu, znám maminku co s nimi měla zkušenost a nic moc... A vše jsme řešili sami a pak přes OSPOD. Když zamyslíte nad tím zapsat manžela do RL a pak jdete k soudu, jak si myslíte, že to vypadá? Že Vám manžel zahnul? Moc věrohodné to není? Většinou tohle dělají, když osvojují druhé, a nedej bože, aby se to pak jakkoli zkomplikovalo. Ale vím, že to dělají. A vím jak to pusobí na sociálku a na soud.
9. led 2015 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě soc.byla u vas?a jak sami?mi totiž každý říka něco jineho
9. led 2015 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broucek16 Dobrý večer,řešíme uplně stejný problém tedˇmy jako vy,mohla by jste mi popsat jak jste to řešili děkuji za odpovědˇ.napište uplně vše prosím :slight_smile:
9. led 2015 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bbbaby
@bbbaby
@adopce je tady jeste nekdo kdo by mel zajem o miminko, kamaradka je v tizive situaci ma 2 mesicniho chlapecka a chtela by ho dat k adopci. Jestli je tady nekdo kdo by mu dal lasku a vse potrebne ozvete se prosim, treba i na email
15. led 2015 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helmanz Dobrý den máme velky zajem ozvete se prosim na mimikadopci@seznam.cz či 721239263
18. led 2015 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, jestli ještě nemáte vybrané rodiče ozvěte se na ZuzanaaJara@seznam.cz Budeme moc rádi.
18. led 2015 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den my bychom měli velký zájem o miminko . prosím ozvěte se.
19. led 2015 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Osobní kontakty si můžeš vyměnit interní poštou.”
@mirkasa Dobrý večer,prosím Vas jak probíhal soud o osvojení Vašeho mimnka?platili jste soud?Děkuji za odpovědˇJitka
21. led 2015 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
osvojeni ditete,probiha tak,ze dite nejdrive dostanete a do roku ditete se nic nedeje,krom toho,ze jezdi soc pracovnice na kontroli u nas byly pouze 2 krat a uplne v pohode,jak mile dite dovrsi jeden rok,poda na soud vase socialni pracovnice navrh ke zrusitelnemu osvojeni,kde dite dostane vase prijmeni a zmeni se mu za lomitkem v rodnem cisle ctarcisli,matrika vam zasle novy RL, po te se opet poda navrh k soudu ,ale na nezrusitelne osvojeni a cela tahle ceremonie probiha po druhe a dite dostane dalsi RL,kde jste uz zapsani jako rodice a opet se meni i jeho cislo za lomitkem , dostanete rozsudek soudu a timto konci veskere soudni zalezitosti a vy se stavate pravoplatnymi rodici se vsim vsudy po te vymenite karticku vzp,mi jsme delali i pas a veskere kontroli soc. pracovnic u vas doma konci,jen mam dojem ze od zacatku minuleho roku vyslo v platnost ze si nepodavate k soudu zrusitelne,ale uz rovnou to nezrusitelne,tim padem ulehceni pro vas :slight_smile: kdyby jste potrebovala nejakou radu napiste mi na muj mail bekyneckale@seznam.cz
22. led 2015 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a vubec nic pri osvojeni ditete neplatite,zadne soudy nic...pani jituskaapavel
22. led 2015 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bekyneckale prominte ale to je nesmysl, tak to vubec neni. Po te co si adop rodice dovezou dite domu tak zavolaji na odbor soc pece a oznami ze maji dite do prime adopce. Potom co nejdrive musi poslat zadost na predbezne opatreni po veku tri mesicu ditete je prvni soud, po tomto soude si adop trodice zadaji o rodicak. A pul roku po tomto soudu se podava dalsi zadoat na zrusitelne osvojeni a za pul roku je o nezrusitelne osvojeni. V zadnem pripade to neni na socialni pracovnici aby za vas podavala zadoat ona to musi udelat adopt rodice a prilozit vsechny potrebne dokumenty
22. led 2015 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
pisi too tak jak jsme to meli mi ,ale dite z prime adopce nemame meli jsme radnou adopci,kde jsme si dite odcekali,nebudu se tady s vama hadat,zrejme kazda adopce,neboli jiny tip adopce to ma jinak a i s rodicakem jsme to meli jine materskou jsem brala hned ne az po trech mesicich jak vy tu pisete a vse za nas vyrizovala nase socialni pracovnice co se tikalo formalit,u prime adopce je zrejme vse slozitejsi jak to tu ctu,
22. led 2015 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máte naprostou pravdu.Mezi klasickou adopcí a přímou adopcí je hodně velký rozdíl.My jsme prošli klasickou a vše za nás zařizovala sociální.U přímé vše zařizují ado rodiče s bio matkou.Pak je ještě otázka peněz,protože soud u přímé adopce vyžaduje u žadatelů,kteří neprošli přípravkou alespoň psychotesty a ty si nechá psycholog zaplatit.Ovšem je možné,že zase záleží na kraji a na soudech,co všechno chtějí.
Je opravdu u těchto dvou možností adopce velký rozdíl v krajích,každý chce něco jiného... :wink:
26. led 2015 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bekyneckale
@jituskaapavel Od ledna 2014 už se nedělí zrušitelné a nezrušitelné osvojení. Je pouze jeden soud a po třech letech automaticky přechází dítě do adopce, která je neodvolatelná. Také od ledna 2014 o všem rozhodují soudy, nikoli soc. pracovnice. Jak o předběžné péči (díky které můžete žádat o rodičák), tak následně o adopci.
26. led 2015 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka My máme od léta v adopci druhého prcka a už máme za sebou druhý soud a ještě nás čeká třetí v jeho roce,kdy se bude jednat o nezrušitelném osvojení...zatím to byly jen návrhy k převzetí do péče....Prvního prcka jsme řešili ještě podle starého zákona a to jsme měli jen jeden soud...JŘekla bych,že podle nového je to více zmatečné a spousta věcí zbytečných.... :slight_smile:
27. led 2015 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nancy14 To rozhodně ano, my taky budeme mít dohromady tři soudy. Jeden byl o okamžitém svěření od péče, další o svěření do předadopční péče a poslední bude adopce. Dřív tyhle záležitosti před adopcí řešil OSPOD - stejně tak souhlas s adopcí bio matky. Problém je v tom, že soudci si ten zákon mohou vykládat každý po svém a každý má volnou ruku v tom, jak to bude vést a dělat. Což do toho vnáší dost zmatků... Naštěstí naše soudkyně je rozumná a nedělá zbytečné průtahy a zmatky.
27. led 2015 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
normálně to je takové divné, prosí se tady o děti, jak by to byli hračky. Je to nespravedlivé, že někdo mít děti může a jiný né,ale toto?To je fakt hnus.
27. led 2015 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka No právě...u prvního stačilo zajít na jeho sociálku a všechny papíry byly vyřešené a pak soud....a teď pořád člověk lítá k soudu.Naštěstí máme taky super soudkyni,jako Vy a potom to docela běží jak po másle... :wink:
27. led 2015 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ve24 A co ty o tom víš? že říkáš že je to hnus proč hnus? bylo by lepší pro ty děti aby skončili v kojenáku? není ůepší že jsou hned od narození u ado rodiču? a myslím že tady nikdo dítě nebere jako hračku a pokud nevíš jaké to je být v kuži žen co děti mít nemužou tak o tom nepiš :wink:
29. led 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simca31 asi jste to nepochopila jak jsem to myslela, připadá mi prostě nechutné psát: Nazím dítě k adopci, chceme holku, protože máme doma 3 kluky, kdo ji nabídne,... Je to prostě divné, máte pravdu, že nevím, jaké to je , jak nemůže mít někdo dítě, ale toto formou je to prostě divné, není to hračka, pes,... aby se tu tak s tím ,,vexlovalo,,.
29. led 2015 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Navíc, teď se na mě nemůžete zlobit, ale určitým typům ženám bych prostě udělala strop 2 děti a dost, pak jsou plné kojeňáky a jsou to většinou děcka bohužel teď to napíšu blbě, nežádoucí. Chápu, že může být nějaká studentka, kderá se prostě na to necítí,ale v kojeńáků je hodně dětí ,,socek,,. V takovým případě bohužel skončí opět jak jejich rodiče a tak to bude dokola. Bohužel to tak je a toto mám potvrzené osobně ze zkušenosti. Já bych takové dítě prostě nechtěla, to budu raději ber dítě nejde ani slušně vychovat, někdy i vlastní skončí špatně,ale v tomto případě jsou geny bohužel geny a nenaděláte s tím nic. Znám 2 co si vzaly děti s kojeňáku a jak byli plnoletí, začali hledat svou biologickou rodinu, adaptivní rodiče okradli, nadělali jim dluhy a skončili jak ,....
29. led 2015 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Rádi bychom s manželem našli ženu/slečnu, která je rozhodnuta dát své budoucí miminko k přímé adopci. Vyzkoušeli jsme všechny možnosti mít vlastní miminko a nikdy se nám nezadařilo, proto vás tímto prosíme o možnost poskytnout vašemu děťátku krásný domov a milující rodiče. Prosím o vzkazy na venclov@seznam.cz. Děkuji
29. led 2015 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek