• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

20. ledna 2017 
@kalla Dobrý den,mohu poprosit o info o adopci miminka přímo z porodnice.Má sestra se snaží o adopci již 2 roky a nic než pohovory a peníze to nestálo.Moc děkuji za info.Zdenka
5. únor 2015 ve 14:13  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla - Nemám k ničemu vítku, hlavně o tom nic nevím, ale nesouhlasím s jedním - že pokud si to matka rozmyslí, že vám ho sociálka stejně nevezme. Ano vezme. Mám kamarádku, co dala dítě k adopci (z nějakých, pro mě nepřesných důvodů) a v šestinedělí si to rozmyslela a malého během několika dnů měla. Dnes je mu 1rok a 8měs. dostala ho ve 2měs. a 3t. :wink:

Hezký den :slight_smile:
5. únor 2015 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@querty To nějak časově nesedí? V šestinedělí si to rozmyslela a za několik dní ho měla zpátky a pak píšeš, že ve 2 měsících a 3 týdnech?
5. únor 2015 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda - Rozmyslela si to asi ve třetím týdnu šestinedělí, sedí to :slight_smile: ,,Za několik dní" dobře, to je nadsázka.. ale vím, že adoptivní rodině ho bezproblému odebrali a dali jí. S tím nesouhlasím. Když už ho dala pryč a našli se tací, co děti nemou mít a ted ho dostali. Vzplanula naděje á štestí z miminka a pak přijde bio matka, že si to rozmyslela... To je potom těžký. Jak pro jednu, tak rpo druhou stranu.. ale měla si to spíš pořádně promyslet,
5. únor 2015 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@querty Tak to je logické, když si to rozmyslela v 6 nedělích, má lhůtu 2 měsíce na rozmyšlení. :slight_smile:
6. únor 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenikmar A co Vás tedy konkrétně zajímá? Kde najít maminu? Jak postupovat či co?
6. únor 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla - Já vím, to je jen reakce na komentář, ke pani uvádela, že když si to matka rozmyslí, že jim ho sociálka pravěpodobně už nevezme.. tak jsem odepsala, co se dělo kolem mě, že to možné je :slight_smile:
6. únor 2015 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@querty Je to možné, ale jen první dva až tři měsíce, pak už ne. Proto jsem reagovala já.
6. únor 2015 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla - No ale představa, že jsem adoptivní rodič, dostanu miminko, mám ho doma dva měsíce, za které jsem si stihla k miminku udělat opravdu silnou vazbu, starám se o něj, pečuju s láskou, dělám pro nějmaximum a pak přijde maminka, která si to rozmyslela a miminko, které jsem třeba po x letech konečně dostala je zase fuč.. a s tím i radost ze života.. :slight_smile:

Babička si taťku vzala z kojeňáku ve 3 a půl měsících, tam už jistota byla že...
6. únor 2015 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla - A na tátu čekali přes dva roky..
6. únor 2015 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@querty To je riziko přímé adopce, ale já osobně neznám ani jednu maminku co si to po předání rozmyslela. A veřte, že jich znám skutečně hodně. Takže asi tak...:slight_smile: a mimochodem já čekala na mimčo 6 let, a vyšlo to. Děkuji za názor, hezký den
6. únor 2015 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,
chtěla jsem se optat pročítala jsem články a diskuze a narazila jsem tady diskuzi, že jste si prošly tzv. přímou adopcí buď jako NM a nebo adoptivní rodiče. Mohl by mě tu prosím napsat a poradit jak jste to dělali? jak to vše probíhalo. Máme domluvenou již na pevno maminku která je v 6 měsíci a nyní jen už čekáme na přenechání miminka. Chtěla bych vědět vše o tom jak to probíhá co v porodnici, je potřeba nějaké papíry hlavně to nechceme přes sociálku a podobně. Byly by jste tak strašně hodní a pomohly mě?
Děkuji
10. únor 2015 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@miminko270 Tak bez sociálky to bohužel nepujde :unamused:
10. únor 2015 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miminko270 Moje sestra měla přímou adopci, a miminko dostali hned třetí den. Dnes je neteři 12 let :slight_smile:. Přes sociálku to nešlo, ale co a jak nevím. Našla jsem stránky, jsou tam rady, formuláře. Držím pěstě http://prima-adopce.webnode.cz/
10. únor 2015 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bez sociálky to určitě nejde, je potřeba se s nimi o celé věci domluvit.
Také záleží z jakého jste kraje a zda budete mít štěstí na pochopení přímé adopci.
Někde rádi pomohou, někde to rádi ztrpčují.
Mnoho štěstí.
11. únor 2015 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miminko270 Jestli chcete, poslete mi na sebe maila, rada poradim. Socialku k tomu nepotrebujete, a s nikym se o tom nemusite domlouvat...je to mezi matkou (popr.otcem ditete,pokud je vdana) a vama!
12. únor 2015 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. únor 2015 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rose17 Po předání dítěte, a hned co s ním budou doma, musí stejně nahlásit na OSPOD, nebo hrzí pokuta a odebrání, takže bez ní to nejde.
25. únor 2015 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalla nebojte, uz jsem to vsechno pani psala, co a jak :slight_smile:
25. únor 2015 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milá maminko,napsala jsi tu,ale tvá slova byla smazána ještě dříve,než jsme stihli napsat.
Pokud prosím budeš mít stále zájem,najít rodinu pro tvé miminko,poprosíme tě,aby jsi nám tu nechala zprávičku.Rádi by jsme se s tebou poznali.
Děkujeme.
25. bře 2015 ve 13:34  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky.Taky s manželem uvažujeme o přímé adopci, a a proto vás Prosím o radu. Jak a co se u přímé adopce dela, jak to probiha u soudu, jake dokumenty musíme předložit u soudu a na co se nás budou ptát. Kdyžbudeme mMít miminko doma bude k nám chodit i sociálka a budeme sledování sociálku? Potřebovala bych to vědět , Protoze si miminko přejeme moc.Jak to je ještě s mateřskou?
29. bře 2015 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady ještě moje e-mailová adresa ni-cca@seznam.cz
29. bře 2015 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý deň, viem že to sem nepatrí ale chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej bakalárskej práci na tému Rómske dieťa v náhradnej rodinnej starostlivosti. Jej cieľom je zistiť názory na problematiku náhradnej rodinnej starostlivosti rómskych detí nerómskymi rodičmi. Dotazník je anonymný, všetky Vami vyplnené údaje sú dôverné a budú použité výhradne na výskumné účely. Za Váš čas a ochotu veľmi pekne ďakujem.
Príloha dotazníka: http://goo.gl/forms/p5m7SyhQbq
3. dub 2015 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny.I my máme zažádáno,ale na OSPOD nám řekli,že adopce děťátka do 3.let věku je v dnešní době tak na 5 let.Je to dost dlouhá čekací doba a já se spíš bojím,že takhle se nedočkáme,jelikož mi bude jíž 37 let....
10. dub 2015 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,je velký problém pro příjmou adopci, když už máte doma děti? chceme si adoptovat sviště ale maličkého-holčičku. ano své vlastní máme.... jen ne tu holku. jsme schopni mít další dítě ale rozhodli jsme se takto,pomoct někomu a mít dceru. Máte někdo s touto situací zkušenost? nejde nám o pěníze. Jen si chceme splnit sen mít dceru. A hlavně - dopřát dítku rodinné zázemí a lásku.
15. dub 2015 ve 03:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynabathory tak pokud si najdete matku napřímo, tak záleží jen na dohodě mezi Vámi a ní, ale počítejte, že stejně budete muset na OSPOD, půjde to přes soud a co vím, tak asi budete muset nechat si na vlastní náklady udělat psychotesty a posudek, ono záleží komu se Váš případ dostane do rukou a jak to bude hodnotit, určitě to nebude tady máte holčičku je Vaše - čekejte kolotoč otázek, návštěv různých úřadů atd. než se dopracujete k rodnému listu holčičky s Vaším jménem. Pokud narazíte na matku, která chce pro dítě milující rodinu tak té Vaše děti určitě vadit nebudou, pokud nebude nakloněna spíše tomu , dopřát díte bezdětnému páru. Pokud by matka dítěte uvedla do rodného listu Vašeho manžela - to je asi rychlejší cesta osvojení pro Vás - ale zase to riziko dnes asi nikdo nepodstoupí, že si to rozmyslí a jen budete platit alimenty...
17. dub 2015 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den, je mi 43 let a doposud se mi nepodarilo otehotnet. Vyzkouseli jsme vsechny mozne metody, ale bez vysledku. Mym velkym zivotnim pranim je detatko. Muze nam nekdo pomoci s primou adopci? Zijeme
v Belgii a jak ja tak muj partner pracujeme a diteti muzeme dat vsechnu peci. Prosim Vas o radu ci o pomoc.
2. kvě 2015 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dankab72 a nemůžete žádat o adopci v Belgii? Z Čech bude podle mě adopce do zahraničí složitější (můj soukromý názor)
2. kvě 2015 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,
o této možnosti jsme se dozvěděli nedávno.Jsme manželé ,bohužel se nám dedaří miminko, po všech možných vyšetřeních už víme, že spolu nikdy miminko mít nebudeme.Chlěli bychom požádat touto cestou nastávající maminku , která se nemůže postarat nebo z jakéhokoliv důvodu si miminko nemůže nechat , aby nás kontaktovala.Domluvili si schůzku a třeba se nezávazně setkali.Předem děkujeme.
3. kvě 2015 ve 20:23  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Belgii je tezke zazadat o adopci. A co se tyce prime adopce je poradnik nekonecne dlouhy a i podle zakonu je tento zpusob adopce velmi slozity / a dokonce zakazany/
4. kvě 2015 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek