• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

18. května 2017 
@majdy Chtěla bych vědět, zda už jste našli maminku a máte miminko? :wink:
20. kvě 2015 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, jsme mladý (relativně :wink: ) manželský pár z Brna a víme že přirozenou cestou nemůžeme mít miminko. Snažíme se o adopci přes úřady, ale to je velmi zdlouhavá cesta. Pokud by se tu našla budoucí maminka, která se o své miminko nemůže postarat, napiš nám prosím vnitřní poštou, pak si můžeme vyměnit kontakt. Rádi bysme měli miminko už od porodu, o úřední záležitosti se postaráme.
20. kvě 2015 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, moc rádi bychom s manželem adoptovali děťátko. Sama jsem několikrát o miminko přišla, vlastní děti nemáme, moc po dítěti toužíme, dali bysme mu spoustu lásky, opravdový domov, šťastné dětství, vzdělání a vše, co si jen bude přát. Pracuji jako učitelka u malinkých dětí, manžel je lékař. Bydlíme v krásném domě uprostřed přírody.
23. čer 2015 v 17:14  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den, hledame miminko k prime adopci. Prosim piste na klara1974@seznam.cz
Tesime se :slight_smile:
8. črc 2015 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,
jsme zajištěný, státem proveřený manželský pár - žadatelé o adopci. Žijeme v domku v malé vesnici. Hledáme touto cestou miminko do přímé adopce. Již jednu adopci máme za sebou, takže víme, jak vše řešit. Maminko, jestli jsi opravdu rozhodnutá vyřešit touto cestou svojí nelehkou životní situaci, ozvi se nám. Tvé miminko u nás najde zázemí, šanci na budoucnost a hlavně milující náruč. Email adoptatko@post.cz
9. črc 2015 v 00:20  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, jsme manželský pár po třicítce z Prahy, nedaří se nám mít miminko po kterém moc toužíme. Jsme inteligentní, milí a jinak moc šťastní. Pokud jste se dostala do špatné životní situace a nemůžete si miminko z jakéhokoliv důvodu nechat, obraťte se prosím na nás a my Vám moc rádi pomůžeme a miminku poté dáme milující domov a vše co potřebuje aby bylo šťastné. Ozvěte se prosím, děkujeme!
5. srp 2015 v 09:24  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Nevkládej osobní kontakt.”
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “nabídka ve fóru”
16. zář 2015 ve 21:27 • nanimalu
@kalla zdravím, chtěla jsem se zeptat jak to chodí,když chcete miminko rovnou z porodnice?
22. říj 2015 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s přímou adopcí a mohl by mi poradit :slight_smile:
23. říj 2015 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
25. říj 2015 ve 14:27 • evik333
@elisbett Tak jsem Vám jen chtěla říct, pokud jste si tedy všimla, jaký je teď zákon u přímé adopce, že to je úplně běžná věc dnes....a jinak malý je stále s námi! Mějte se
28. říj 2015 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kallaPrima adopce ma stale znacna rizika, stejna jako drive. Co je ovsem bezne je prevzeti ditete z porodnice, v pripade, ze jste zarazeni jako zadatele o nrp do evidence zadatelu v danem kraji a kraj vas pro novorozene ditko vytipuje. Mate moznost dite prevzit tedy zhruba v 5dnech, ale s rizikem, ze jej, pokud o nej projevi zajem biologicka rodina, budete muset vratit. Matka ma 6tydnu od porodu cas na to dat souhlas s osvojenim a pite ji bezi jeste tri mesice lhuta, kdy si to muze stale rozmyslet. To spis info pro ostatni. Samozrejme vim jaky je aktualni stav, jsem lektorka nahradni rodinne pece a priprav zadatelu:relaxed:
Vam gratuluji a preji Vam i synovi stastnou rodinu. (P.s. doufam, ze mu jednou o tom, ze je osvojeny reknete, cim drive tim je to snadnejsi a pro dite prirozenejsi).hodne stesti:relaxed:
28. říj 2015 ve 13:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisbett a vidíte náš kraj toto prostě nedělá a dělat prý nebude - jak Brno, tak i Zlín tento způsob neumožňují a dítě jde k pěstounům na přechodnou dobu a teprve po těch 6-ti týdnech v případě, že matka dá ten první souhlas začínají vybírat rodinu - zdůvodněno, že to riziko, že si to rozmyslí je velmi velké a citová újma žadatelů není to co chtějí - i když by to hodně párů rádo bralo i s tímto rizikem - a i když je v 6ti týdnech podepsaný souhlas, tak třeba u nás se o synovi rozhodlo v jeho 3 měsící a 1 týdnu - tedy celých 7 týdnů po tom, co matka podepsala souhlas - to že každý kraj, každý pracovník, každý sociální odbor pracuje jinak - to je tu běžné, i to, že každý soud se na případ dívá jinak a přehazují si naše žádosti mezi sebou - nový zákon tomu nepomohl a jen dále prodlužuje dětem možnost být u "vybrané" rodiny - ale to už je spíš jen takový povzdech. A když vidíte jak s novým zákonem se doba u pěstounů na přechodnou dobu prodlužuje a děti chodí do rok běžně kolem 8-9 měsíce ( kdy už probíhá fixace na osobu blízkou ) a předávání od pěstounů je horší a delší - nejsou výjimkou návštěvy po dobu 2 měsíců než vybraní žadatelé dostanou papír, že si miminko mohou převzít do péče - tak pak je i ta přímá adopce - cesta za miminkem z přímo z porodnice. Ano některé kraje to dělají, ale zdaleka ne všechny.
28. říj 2015 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Chápu dobře, že žadatelé o přímou adopci platí "matce" za dítě???????
28. říj 2015 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jujatko Nemělo by se, byl by to obchod s dětmi a to je trestné...nicméně se to stává, ale nikdo to nepřizná.
29. říj 2015 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip To je mi samozřejmě jasné. Já jen vycházím z inzerátu výše, kde paní nabízí miminko k přímé adopci .... Jsem z toho byla trochu v šoku.
29. říj 2015 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jujatko To je jeden z důvodů, proč je mnoho odborníků proti přímé adopci. Jen těžko se to uhlídá a dokáže.
29. říj 2015 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Tak je to těžké. Jako ty náhradní matky - jaká částka je ještě přiměřená? Nedá se to úplně srovnávat. Ale touha po dítěto je silná. Stejně je zajímavé, jak ěnkdo čeká miminko (k adopci) dlouho a někdo má štěstí brzy. Sousedé mají adoptované dvě dítka. Kloučka dostali za dva roky od podání žádosti a to prakticky hned po té, co absolvovali všechny ty kurzy atd (nebo jak se tomu říká) a druhé dítko dostali dva roky na to (bílou zdravou holčičku) - brali si ji, když ji byly 3 měsíce.
29. říj 2015 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jujatko Žádná částka není přiměřená, proto ani náhradní mateřství není legální, i když se to obchází....Ano, jedna věc je, že rodiny touží po dítěti, druhá "věc" je pak to dítě. A hodně se zapomíná, že žadatelé nejsou Ti, kteří stojí na vrcholu toho zájmu, ale je to dítě, o které se má stát postarat, pokud rodina selže. Takže ochrana dítěte stojí na vrcholu a od toho se to pak řídí. Ty čekací lhůty jsou opravdu různé. Záleží na mnoha faktorech. Vím, že byly i hlasy, že by měly být pořadníky, ale to naštěstí neprošlo.
29. říj 2015 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Platit matce v přímé adpoci je naprosto postavené na hlavu, protože jí samotný fakt, že se někdo ujme jejího dítěte, výrazně pomůže z tíživé sociální situace - jinými slovy, adoptivní rodiče se dočkají dítěte, ale v podstatné míře také pomáhají jí. Tak za co ještě navrch platit? Ale chápu, že je nejspíš významný převis na straně žadatelů a biologické matky si mohou "vybírat". Je to špatně, ale nejspíš tomu nejde nijak zabránit.

Náhradní mateřství oproti tomu vnímám jako "službu", jakkoli pro někoho kontroverzní - když páru prostě "pronajmu dělohu", nechám si za to samozřejmě zaplatit, protože na mé straně jsou významná rizika a snížený komfort. Je škoda, že legislativně je toto téma postavené do šedé zóny a biologičtí rodiče i CARy musejí kličkovat mezi paragrafy.
29. říj 2015 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jujatko ne jakékoliv peníze jsou nepřípustné - nikdy v tom nesmí být peníze - pokud matka chce pro své dítě to nejlepší a chce tedy nebo pro její pocit, že ví kde to miminko je - případně o nějaké sympatie budoucích osvojitelů. Někomu jde třeba o to, že bude opravdu ihned v rodině atd.
Pokud jde matce o peníze a řekne si o ně - tak samosebou je to trestný čin a pokud na to přistoupí budoucí osvojitelé i problémy pro ně - nebo spíše problémy pro ně než pro matku
29. říj 2015 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jamia souhlasím - přímá adopce proč ne - matka ví, že dítě si nemůže dovolit nebo se něco stalo a prostě se tak rozhodla, ale chce znát ty ke komu půjde - většina aspoň pro ty sympatie, že to jejich miminko bude v dobrých rukou - je to takové to uspokojení z té celé situace - a takové matky ani nenapadne si o něco říct a pak je ta druhá strana - většinou podporována nějakým přítelem, kamarádkou, matkou - aby z toho teda už něco vytěžila - a když už ne přímo ona, tak ta rodina z toho něco chce mít ( od těch rychle pryč )

náhradní mateřství - ano - klidně uzákonit podmínky - hlavně pro ženy co nemají dělohu a prostě jiná šance mít biologického potomka není - a zároveň je to pro ně přijatelnější než třeba klasická adopce - je to služba, kterou si defakto "objednavatel" zaplatí. Na druhou stranu by měly být dány podmínky pro kliniky - na zdravotní stav té náhradní matky - a vyčíslena adekvátní odměna pro ni za to co podstupuje, aby se s tím zase nějak nespekulovalo
29. říj 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
30. říj 2015 v 19:46 • bobalik1
23. lis 2015 v 10:01 • vepoet
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Poptávka ve fóru”
8. pro 2015 v 15:26 • jipa75
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “nabídka”
27. pro 2015 v 00:43 • dada1991
S manzelem uvazujeme o adopci holcicky ve veku 4-5 let. Mame dceru ve veku osm let. Poradi nam nekdo?
5. led 2016 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kokena77 Ahoj, v tomto věku už děti k adopci moc nejsou. Právně volné děti jsou nejvíc do dvou let věku, pak už se jedná většinou o děti, které nejsou právně volné (tj. pouze do pěstounky) nebo děti nějakým způsobem zdravotně handicapované.
5. led 2016 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek