• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

24. března 2017 
@werumka Dekuji za odpoved. Nasla jsem spostu deti, ale jen do pestounske pece nebo se zdravotnim postizenim. O pestounske peci jsme uvazovali, ale nakonec jsme se rozhodli ze do teto formy nahradni pece nepujdeme. Nase holcicka by si moc prala sestricku a ja uz na MD nastoupit nechci a tak bysme dite vhodne predskolniho vzdekavani.
5. led 2016 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kokena77 z nasi pripravky jeden par zadal o cca 4 letou holcicku (meli uz 18 leteho syna) a dockali se urcite do dvou let od schvaleni.
5. led 2016 ve 20:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kokena77 Určitě požádat můžete, ale i tak je potřeba počítat s čekací lhůtou (rok trvají všechny formality, jako jsou psychotesty, formuláře, školení) a pak se často průměrně cca dva roky čeká (záleží na kraji, odkud pocházíte). Je potřeba to vzít v úvahu. Pokud budete žádat, dejte si pokud možno větší věkový rozptyl (třeba tří až čtyř let).
5. led 2016 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
17. led 2016 ve 12:15 • vojva
Ahoj holky, obracím se na Vás s radou ohledně adopce - s manželem bychom rádi žádali normálně přes sociálku a úřad, ale i tak bychom si miminko rádi odvezli rovnou z porodnice - je to možné? :slight_smile: Nemyslíme tím, že bychom si přímo našli bio matku...
20. led 2016 ve 12:25  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivulka00 některé kraje to umožnuji, ale co já vím, dělá to snad jen Praha - a samozřejmě je tam to riziko po dobu po kterou je biologická maminka chráněná, že si to může rozmyslet - ale i rodina miminka, kdyby o něho projevila zájem
20. led 2016 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame z príme adopce obe dve deti a obe dve jsme si vezli rovnou z porodnice a primou umoznuji všechny kraje je nje to na domluve mezi bio matkou a adop rodice a porodnici
27. led 2016 v 15:24  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denk ahoj, můžu se zeptat, jak jste našli bio matku, která vám děťátko dala do přímé adopce? Chápu to dobře, že v případě přímé adopce nemusí člověk podstupovat to martýrium mezi psychologama, sociálkou, soudy apod? Budu ráda za všechny informace, teď jsme na takovém rozcestí, že sbíráme informace, kterou cestou se vydat. Uvažuju o tom, "rozjet" to na všechny strany a uvidíme, co vyjde...
27. led 2016 v 18:52  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (22. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k dobrý večer, omlouvám se, že odpovídám, když mi není příspěvek určen. Jsme adoptivní rodiče. Nemáme dítě sice z přímé adopce, ale tato možnost nám byla normálně nabídnuta krajem. Prošli jsme přípravkou a pak se nás zeptali, zda chceme dítě přímo z porodnice. Samozřejmě je tam riziko, že si to matka rozmyslí- je chráněna 4,5 měsíce. Což byl nakonec důvod, proč jsme do toho nešli. Takže se dá normální oficiální cestou vše zařídit. Nemusíte nikoho shánět neoficiálně, či dokonce platit. Pokud chce ještě nějaké informace k adopci, napište sz. Ráda na cokoli odpovím. Hezký večer
27. led 2016 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiina_k tak to bohužel není - nemusíte tedy podívat žádost a absolvovat psychotesty a přípravu přes kraj - ale co vím, tak většina párů, které mají miminko z přímé adopce jsou schválení žadatelé a tedy prověření. Vím o jenom páru, co tedy toto vůbec nepodnikl a soud mu uložil za povinnost nechat si udělat psychologické posudky na vlastní náklady atd.
stejně tak pokud si donesete miminko z porodnice a máte tedy podklady pro přímou adopci - musíte to nahlásit na sociální odboru kam spadáte místem pobytu a ten pak dojde k Vám na šetření a miminko zastupuje při soudu a i toho se účastní atd.
soud jako takový stejně musí proběhnout, a ty termíny jsou dané zákonem - takže stejně biologická maminka musí podepsat souhlas s adopcí - první je nejdříve po 6týdnech věku, a další termín je pak po 3 měsících ( pokud se nedostaví a nepodepíše , nebo později - pak se to prodlužuje - musí ji hledat, obesílat atd. a pak případně po dalším čase potvrdit nezájem) , do té doby samo miminko je u Vás jelikož Vám ho svěřila, ale také po tu dobu co už je tu psané 6t + 3m má ze zákona právo si to rozmyslet, samo také může vznést nárok otec ( i pokud není zapsaný v RL ) a podá si návrh, že si myslí, že je miminko jeho a chce se starat a to samé i třeba prarodiče nebo rodina všeobecně - práva biologické rodiny jsou upřednostňované
ideální dle mě je podat si klasickou žádost - postupně si projít psychol. testy, přípravou a při tom třeba hledat i miminko tedy do přímé adopce
27. led 2016 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@denk přímá adopce ano , ale paní se ptala na možnost si odvést miminko z porodnice při adopci přes kraj - a tam fakt nevím o kraji, který by dával děti přímo z porodnice - krom Prahy , všude čekají na ty zákonné lhůty až je miminko právně volné - v Brně určitě
27. led 2016 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle Nene, už se dává z porodnice ve většině krajů. Ale žadatelé musí souhlasit s tím, že mohou být osloveni i v případě, že dítě stále není právně volné.
27. led 2016 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka v Brně neudělají neprávně volné a ve Zlíně mi taky řekli že vyloženě to neudělají někdy po těch 6týdnech to nabídnou - tak za tyto 2 kraje to mám aktuální
27. led 2016 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle Já vím, že tady ve Středočeském to dělají, Moravskoslezský taky, Praha taky. Ale je to záležitost řekla bych tak posledního roku a půl. Oni se asi snaží vytipovat, která bio máma spolehlivě ty souhlasy podepíše a takové dítě často posílají už z porodnice. Je to risk, to jo. Protože se může stát, že by žadatelé museli v nejhorším případě dítě "vrátit" - ale co vím, tak se to fakt nestává. My jsme sice nedostali hned z porodnice, ale pořád běžela tříměsíční lhůta na odvolání.
27. led 2016 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka ano chápu, že už mají některé "pravidelné" dodavatelky, u kterých vědí, že tam je to riziko menší a taky asi i dle situace v rodině pokud o ní něco ví atd. - pak už je na každém jestli to riskne a nebo raději si převezme dítko až právně volné , ale starší třeba 8-9 měsíční - což už je fakt relativně hodně - tedy za mě určitě
27. led 2016 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle Já si taky myslím, že je to risk. Sama nevím, jestli bych do toho šla, ale co vím, tak právě ten souhlas s dítětem, které ještě není právně volné, dává většina žadatelů - aby si rozšířila pravděpodobnost, že je osloví. Je to ve své podstatě rozhodnutí těch lidí. Nikomu takové dítě nenutí a osloví jen ty, kteří jsou na případné komplikace připravení. Z hlediska dítěte je to určitě lepší, než jít třeba na tři měsíce do kojeňáku.
27. led 2016 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k koukam ze prispevku na to mate jako odpověď spousta a tim padem je to i vice zkusenosti a pokazde to chodi jinak, na ruznych strankach si najdete bio maminku a hlavni je si s ni padnout do oka a rozumět si, zadne kolotoce co se tyce klasicke adopce nemusíte podstupovat vse je na pomluve ss bio matkou a potom na socialce aby o vas vedeli ze takto budete mit miminko a potom i v porodnici
28. led 2016 ve 13:18  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
31. led 2016 v 16:12 • malina92
@malina92 Záleží na dohodě mezi adoptivni rodici a maminkou.
2. únor 2016 ve 20:06  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lea1976 dobry den do vasi skupinky mam uz dlouho zazadano ale porad neprijato :frowning2:
5. únor 2016 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Napište mi do zprávy vaše jméno na fb a já to Lee řeknu
5. únor 2016 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simca31 weroniqe prokupkova dekuji
6. únor 2016 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den jsem biologickou matkou 4měsíční holčičky s Downovým syndromem.Nedokázala jsem se o holčičku postarat a psychicky se složila takže holčička je v pěstounské péči.S mužem jsme se rozhodli dát dceru k osvojení(adopci).Můžete mi někdo poradit?OSPOD mi moc nepomáhá.Děkuji
16. únor 2016 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
pani ve24 ,jde opravdu videt,ze nemate zkusenosti,to jak tu pisete ze deti okradli adoptivni rodinu a hledali biologickou je uplne smesne,ze to srovnavate prave s adoptivnimi detmi,prave takovych decek kteri okradaji sve rodice a biologicke je podstatne vetsi pocet,nez adoptivni deti,nevim,ale stale mi pripada ze v nasi zemi je adopce stale tutlana a ti co nezazili nemoci mit deti vlastni,tak se stale nad timto tematem strasne pozastavuji a strasne hledaji jen spatne veci a negativa,tak jak je to u normalnich deti z vlastnimi rodici, tak je to uplne stejne s adoptivnim prckem a uz je hlavne na vas jak zvladnete vychovu ditete,ano geny hraji roli ,ale kdyby jste si prosla pripravami a testy tak by jste zjistila ze geny jsou pouhych dvacet procent z osobnosti ditete a celych 80 je vase zasluha,mame adoptovanou holcicku a nic neni jineho,nez u jinych rodin,ma stejne detstvi,milujici rodice a je jeste hodnejsi nez jsou treba jeji vrstevnici ve skolce,ma nadani a talent a vyrusta predevsim v uplne rodine a to je zaklad celeho zivota,uplna rodina,ja v uplne vyrustala a jsem stastna a to stejne s manzelem chceme pro nasi malou,na zadek dostava taky jako ostatni,neni rozmazlovana ,ale presto vi,co je spatne a spravne a hlavni zasluhu na tom jaka je mame predevsim mi,to jaka je,jakou ma osobnost,jak mluvi,jak se vyjadruje a co umi,tak ze tu nevykladejte takove srance,ze jsou to socky ap.kazde opustene dite touzi po rodinem zazemi a predevsim lasce a pokud diteti davate svoji lasku na jevo,tak nevidim duvod k tomu,proc by melo hledat lasku jinde ,kazdy kdo adoptuje dite se musi smirit s tim ze jednoho dne bude chtit svoji biologickou rodinu poznat,na tom mi nepripada nic nenormalniho,ale jsem si jista ze svoji biologickou matku a otce jiste milovat nebude,to co ji dam ja behem dvaceti let tak od sve biologicke rodiny nikdy nedostane protoze prave v detstvi se zaryvaji veskere pocity,touhy,vnemi a v dospelosti uz nikdy biologicka matka na prvnim miste nebude o tom jsem presvedcena
2. bře 2016 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@ve24 Az budete v situaci neplodne, budete o cele veci premyslet naprosto jinak. Nesudte lidi za veci, ktere jste nikdy resit nemusela! :wink: Ono se to takhle od stolu hodnoti strasne jednoduse.
3. bře 2016 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
autor
Poprosím všechny jako zakladatelka téhle diskuze aby sem přispívali jen ty co s adopcí mají zkušenost a nebo maminky co hledají pro své dítě adoptivní rodinu ostatní si své rady a řeči nechte jak tady píši holky na demnou budte rádi že tohle řešit nemusíte a jste plodné pěkný večer :slight_smile:
3. bře 2016 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “poptávka ve fóru”
8. bře 2016 v 15:06 • simca31
12. bře 2016 ve 14:37 • malina92
13. bře 2016 v 10:23 • evik333
dobrý večer, prosímvás máte někdo zkušenost s porodnicí někde v západních, jižních čechách, kde nedělali problém s přímou adopcí, chceme si miminko odvézt hned z porodnice, hledáme porodnici kde jsou k tomuto shovívaví, moc děkuji předem za všechny tipy na dobré porodnice :slight_smile:
13. bře 2016 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek