• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

18. května 2017 
autor
@twininky Já teda némám zkušenost ani z jednou tohoto kraje ale lepší je stejně si tam zajít osobně a poptat se domluvit se :slight_smile:
13. bře 2016 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31 jojo tak to určitě my zajdem, já jen myslela jestli někdo nemá zaručenej tip :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Jasně já jsem třeba z JIhu ale maminky jsme měli od jinud takže mužu poradit jen Chomutov a Ostrava :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31 :grinning: tak tam nepojedem :grinning: tam by asi naše maminka chudák nedojela až to na ní přijde :grinning:

jo jinak se chci zeptat, kdypak jste měli vyřízený rodný list? myslím kdy jste byli do něho zapsáni?
13. bře 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Tak rodný list ten první at maminka vyzvedne sama a dá vam ho i kartičku pojištení a rodní list kde jsme zapsání jako rodiče tak to až po soudě který byl v roce dítěte :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky O tom nerozhodují porodnice, ale orgánech SPO, takže i kdyby vám porodnice miminko chtěla dát, nemůže o tom rozhodnout.
13. bře 2016 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jancip To jej jasné to co píšeš první se to musí ohlásit na OSPODU a pak zjistit která nemocnice to umožní mi to měli nahlašené na sociálce žádný problém ale najít nemocnici kde mužeš být hned po porodu s miminkem není lehké i když o tom na sociálce ví většinou nemocnice chtějí aby dítě vyzvedla jen bio maminka
13. bře 2016 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip my to budem určitě řešit přes OSPOD dopředu vyběhávat papíry .... :slight_smile:

@simca31 takže až v roce dítěte jste byli zapsáni, hmmm to je docela dlouho :frowning2:
jinak sem se dočetla podle novýho že nezrušitelné osvojení je až po 3 letech, bývalo po roce, no můžem si požádat i po roce už?
13. bře 2016 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky No hele ono ted je to tak že mamina musí po 6 nedělí na ospod podepsat souhlas s adopcí pak se čeká po jejím podpisu 3 měsíce a po té době proběhne soud o osvojení nebo svěření dítěte do péče a to trvá zaleží na soudech a ano mužeš požádat i o nezrušitelnou adopci ale je to uplně jedno rodičum zanikají práva po soudě tak je to zbytečné
13. bře 2016 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31 jj vím že 6neděl je těch nejhorších, takže po prvním stání už by mělo být miminko teoreticky naše? myslela sem že do roku dítěte si to pořád matka může rozmyslet a že až po roe se žádá o to nezrušitelné a jak nabyde právní moci teprve pak už na nás by nemohla
13. bře 2016 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky No ono po 6 nedělí podepíše souhlas ale pak je ted ta lhuta ještě 3 měsíce kdy si to muže rozmyslet pak by měl byt soud o svěření do péče a v roce osvojení a některé soudy ti dají rovnou nezrušitelné některé zase ne to záleží na kraji no
13. bře 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31 aha no tak prostě uvidíme, jaké budeme mít štěstí a jak to půjde, trochu se bojím, ale spíše více těším, hlavně že miminko půjde hned k nám, to je pro nás všechny to nejdůležitější :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@twininky Chápu tvoje pocity i obavy :slight_smile: ale fakz záleží na kraji no ale dopadne to všechno určitě dobře držím palečky :( jestli máš facebok tak ted mužu přidat k nám do skupiny tak se dozvíš všechno co potřebuješ :wink:
13. bře 2016 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31 můžu se přidat i tajně?? nerada bych aby přátelé viděli kde jsem tohle bych jim nerada troubila :frowning2:
jinak za palečky děkuji :slight_smile: asi je budem potřebovat úplně všichni co kolem toho budem :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Je to tajná skupina takže nikdo nic neuvidí :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31 ani že sem se tam přidala?
13. bře 2016 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky Dneska už se osvojení nedělí na zrušitelné a nezrušitelné. Po soudu máš dítě osvojené a pak po třech letech se to automaticky změní na "nezrušitelné" - ale pro vás už to fakticky nic neznamená.
13. bře 2016 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky a co řeknete vašim přátelům? Kde jste vzali mimčo? My aktuálně tedy procházíme náhradním mateřstvím, což je lehce jiné, ale podstata je vlastně stejná. Uvažovala jsem, že to utajíme, ale nedokázala bych žít v neustálé lži, takže to naši známí budou vědět.
13. bře 2016 ve 21:50  •  čeká miminko, termín má v červenci 2017 (31. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Ne ted jsem schválně koukala a není to vidět a že jsi se přidala
13. bře 2016 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Jinak s těma co jsme stále v kontaktu tak ty to ví ty co vidíme jednou za uherák tak to neví a samo rodina
13. bře 2016 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky Jinak matce po šestinedělí (kdy podepíše u soudu souhlas s adopcí) běží tříměsíční lhůta na odvolání. Po té tříměsíční lhůtě ztrácí rodičovská práva a probíhá soud o předadopční péči. Ta trvá 6 měsíců. Po té době můžete žádat o osvojení. Někteří soudci v tom dělají vlny a bio matku si k těm soudem zvou, ale ti, kteří už to znají, už jí nijak nekontaktují, ani jí žádné rozsudky neposílají. Ve chvíli, kdy máte dítě svěřené do předadopční péče - což je po té tříměsíční odvolací lhůtě, už by se muselo stát něco opravdu závažného, aby vám dítě odebrali. Takže žádný strach :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k náhradní mateřství je opravdu jiná věc, miminko je biologicky vaše tam bych já osobně neříkala vůbec nic, ale tohle je každého věc, mám dceru ketrá je z DV ale porodila sme si jí a nemám v úmyslu jí říkat nic a rodina to enví jen moje mamka, a myslim že je to tak dobře, s adopcí už to bude horší, rozhodně to bude vědět celá rodina ale nechci aby to věděli mí známí, nevidím důvod proč jim to oznamovat, miminko bude naše a hotovo :slight_smile:
13. bře 2016 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky Myslím, že je důležité, aby hlavně vaše dítě vyrůstalo v pravdě. To znamená, aby vědělo, že je adoptované a vědělo, že je to normální, že to není nic, co je potřeba tajit, za co je potřeba se stydět. Vy určíte směr toho, jak k tomu jednou bude přistupovat on sám/ona sama. Pokud dítě bude vědět, kde se u vás vzalo, že jste ho vždycky měli rádi, i když jsi ho v břiše nenosila a bude vědět, že je to takhle v pořádku, tak ho nikdy nepřekvapí žádné případné blbé narážky od lidí, kteří o tom nic nevědí. Tohle neděláte kvůli sobě ani kvůli rodině, ale kvůli tomu děťátku, které má nárok vyrůstat v bezpečí pravdy.
13. bře 2016 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka no těbůh hcudák naše bio, už teď má strach že bude muset být po soudech, sama by nejradši nám nechala mimi a už by více neřešila, já se nebojím jakoby že by nám dítě odebrali spíš kdyby náááhodou si to maminka rozmyselala kdy je jakoby ta doba kdy už si ho zpět nemůže vzít :slight_smile: pochopila sme že po té 3 měsíční odvolací době nebo až bude rozhodnuto o osvojení?
13. bře 2016 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky Stačí bohatě, když si prostě nevyzvedne obsílku od soudu, kdyby jí nějaká přišla. Pokud by jí soudce pozval k soudu, tak si prostě pozvánku nevyzvedne, ta se vrátí a soud bude bez ní. Po té tříměsíční odvolací lhůtě už si ho vzít zpátky nemůže. Aspoň tak nám to bylo řečeno, nechci plkat. V tu dobu je prostě opatrovníkem OSPOD a dítě "nepatří" nikomu.
13. bře 2016 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka tak rozhodně s tim počítáme, mu to nějak oznámit, ale nechi na to upozorňovat te´d když se ještě nenarodilo, prostě sami si chceme určit tu dobu kdy to oznámíme, a soused a známí nechci aby zasahovali a proto nechci aby to věděli dřív než to bude vědět samo dítě, jsme také pro aby to vědělo, chudák celej život aby žilo ve lži to rozhodně nechci, mysella sem takový mladší školní věk kdy bude chápat :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@twininky měli jsme to a máme stejně chceme být první kdo jim to řekne i ted ve 3 letech už vyprávím pohádku a už to pomalu chápe ale tak po svém na svuj věk a sousedi se u nás nedivili jsme silnější postavy takže by nikod neřekl že není moje :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka ale jinak fyzicky bude to miminko u nás né? když si to biomatka bude přát, nechce ho dát do kojen. ústavu, jen bude opatrovník OSPOD než se vyřeší soud, my budem se o ně starat ale papírově nebude ještě naše bude jakoby u nás na "návštěvě " :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky Co nám říkali na školení a s čím já sama souhlasím - to dítě mnohem líp přijme, když v té skutečnosti vyrůstá. Když mu třeba uděláš album, kde je s vámi v porodnici - a k tomu napíšeš, jak jste se poprvé seznámili, jak jste si ho odvezli domů. Prostě úplně normálně, jako kdyby se vám narodilo. Jakmile mu to řeknete jednou v určitý moment - v tu chvíli to dítě bude vidět pouze to, že jste mu do té doby lhali. Nehledě na to, že pochopit celou tu situaci je pro dítě předškolního věku dost těžký. Je úplně jedno, jaké s tím budete mít úmysly - tu důvěru svého dítěte tím podkopete. A riskujete, že se to dozví od někoho omylem - vyslechne rozhovor, který slyšet nemá a podobně. Nechte ho, ať v tom vyrůstá, ať vidí, že se za to nestydíte, že to není věc, která by stud jakkoli zasloužila. Je to na vás :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky Ano, dítě bude fyzicky u vás, to se bát nemusíte.
13. bře 2016 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek