• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přímá adopce, máte někdo zkušenost?

13. října 2017 
@simca31 super tohle je přesně muj případ :grinning: vidím to stejně!!! :slight_smile:
jinak my to víme že mu to povíme, nechi aby mě pak nenávidělo za to že sem dítěti neřekla pravdu a že žilo ve lži :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka no je to takto hezké, jen se bojím aby to jakoby chápalo..... tohle je věc ketrou nemáme vůbec doatženou jak tohle provedeme :frowning2:
13. bře 2016 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka je to dobrý nápad s tím albem.......
až vyřešíme vše kolem portřebovala bych to pak probrat tohel mně zajímá moc, také nechci udělat jednorátźový šok, z toho budu mít starch že nás pak nebude mít rádo :frowning2:
13. bře 2016 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Mi jsme třeba nedávno koukali na film kdopak to mluví a jak tam běželo že spermíci se chystali na vajíčko tak jsme si u toho povídali a pak jsem mu řekla jé hle ted se zakousl a bude z toho miminko které roste mamince bříško on je dost chytrý tak jásal jé miminko ale pak jsem mu řekla že maminka má bříško nemocné že se narodil jiné mamince v bříšku která si ho nemohla nechat a věděla že já mám nemocné bříško a moc si miminko přeji tak nám ho dala a že není duležité že mi nevyrostl v bříšku protože mi vyrostl v srdíčko kde bude navždy a od té doby jsme spolu :slight_smile: ted chodí a někdy říká a ukazuje jé maminka má auu bříško ale nevadí ukáže na srdíčko a směje se :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simca31 jinka já sme taky silnější postavy a ještě mám břicho dost špekaté že vypadám pořád tak na 7-8 měsíc, takže u nás to taky nebude tak nápadné :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2016 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky Nechte to na něm :slight_smile: Nedávejte si žádné "termíny" do kdy mu to řeknete. To není oznámení o předání Oscara za nejlepší hereckou roli :slight_smile: Když bude příležitost, možnost, seznamujte ho s tím. Pomocí pohádky, obrázků, fotek. Dítě jako malé nechápe složitá slova. Ale chápe, když by někdo řekl "on není váš". A to by moc bolelo. Je váš a je úplně jedno, jak k vám přišel, protože jste na něj čekali. Přesně na něj. Uvidíš, že to bude dobré. Zároveň se vyvarujte toho, abyste jeho bio mámu jakkoli citově hodnotili. Nikdy jí před ním neshazujte. Naše dcerka má úplně kudrnaté vlasy. Manžel má úplně rovné, syn také, já je mám vlnité. Až se bude ptát, řeknu jí, že je má po té paní, která jí měla v břiše. Po které má i oči. Ale že každý máme to svoje - brácha má brýle, táta je světlovlasý, máma tmavovlasá - a že to, že jsme všichni takhle jiný z nás stejně dělá jednu rodinu :wink:
13. bře 2016 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simca31 ježiš!!!!!!!! to je úúúúúžasný, tohle si musím někam uložit a použít!!!!!! moc děkuju!!!
13. bře 2016 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twininky no lehce jiné to je, ale biologicky bude jen manžela, vajíčka budou darovaná. Takže biologicky se mnou vlasntě nebude mít nic společného. Já jsem odhodlaná to s děťátkem probírat hned co to půjde. Proto i známí to budou vědět. Prostě nevyrostlo u mě v bříšku, ale u jiné paní a my ho máme rádi a jsem jeho rodiče.... ještě jsem nad tou formou úplně neuvažovala, ale tak nějak to uchopím. Ono u nás by to u známých i většiny rodiny utajit v podstatě šlo, odstěhovali jsme se, známé vídáme sporadicky, tak bysme je viděli naposledy když by paní byla zhruba ve třetím měsíci, to by "na mě" jakoby nebylo nic vidět a pak bysme jim ředkli, že jsem na rizikovém.... šlo by to... ale já si fakt neumím představit to celý život tajit. Takže u nás to okolí bude vědět a nebude to pro nikoho žádný šok... už vůbec bych nechtěla, aby si to šuškali mezi sebou a já o tom ani nevěděla.
autor
@twininky aspon v něčem je dobré mít břicho větší :grinning:
@twininky To album je hezká věc, určitě zkus něco takového dělat. Bude to pro to dítě jednou důležité :slight_smile: I když bude v pubertě a bude na vás naštvaný, nebo od vás zrovna bude daleko, tak v tom uvidí ty všechny slepený střípky vzpomínek, který třeba jednou ukáže i svým dětem :wink:
13. bře 2016 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka bio matku nemám v úmyslu vůbec nějak hanit pro mne je v tuhle chvíli ta nejúžasnější v mých očích protože ona pomáhá mně a já ji.... každopádně tyhle věci pak bduu postupně načítat, to album ej výbornej nápad, ano od malička bude dobré takto pomalu připravovat .... na nějaké škoelní se asi pak taky přihlásím :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky Bude to dobré, neboj, uvidíš, že spousta věcí vyplyne ze situace, až budete miminko mít. Já jsem bio máme taky hlavně vděčná. Protože tu situaci, do které se dostala, vyřešila nejlíp, jak mohla.
13. bře 2016 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k hmmm jasný, ono je to na každém jak to má nebo nemá v sobě srovnané, za sebe mohu říct že já nemám potřebu dceři nic vysvětlovat, ono je to také jiné já sem si ji porodila, že jo, takže nikdo nepochybuje :slight_smile: ale chápu že každá to máem nastavené jinak

ježiš holky to je boj co v životě????? když sem byla hodně mladá a blbá tak potrat pro mně znamenal cizí slovo! (mám za sebou 4) adpoce byla nadávka z nějaké cizí řeči :grinning: (najednou ji řeším) no prostě život nám dává hodně těžké životní zkoušky, ale když je na konci to za čím jdeme je to naonec úpllně jedno jakým způsobem se k tomu dopracujem, je důelžité že my sme s tím spokojené a šťatsné, navíc si mylsim že to tak má prostě být, já osobně sem neměla mít žádné dítě osudem ale mám zřejmě pomoct nějaké jiné ženě a to ej mým údělem :slight_smile: na světě mám poslání jiné než že já sama musim dítě splodit, jen to člověk musí přijmout a smířit se s tím a to ej na tom hodně těžké, ale věřím, že nám kterým osud nedopřál, budeme také ty nejšťastnější mámy o to víc že víme co za tím vším stálo :slight_smile:
13. bře 2016 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka ono je vůbec hrozné z té naší ženské stránky když víme že někdo to takto musí řešit, chápu to, někyd se člověk dostane do hodně těžké životní situace a takto to řeší.... ale naštěstí tohel jsou ženy které svědomí mají a zajímají se kam jejich děťátko půjde.... už tím že takto přemýšlí jsou mi sympatické a nebudou to žádné ženštiny kterým je fuk co s jejich mimčem bude!!!! ono i z jejich stránky to asi musí být šílené a hlavně po té citové :frowning2:
13. bře 2016 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
abych uvedla na pravou míru, ty potraty byla vždy po IVF a darovanými vajíčky a jednalos e převážně o zamlklé nebo spontánní no děs!!!!! adopce je po mne řešení a naprosto úžasné!!! NM je taky supr, jen ty peníze jsou v tom už dost, my nechali za IVF 250.000 už a jsme hodně už vyčerpaní :frowning2:
13. bře 2016 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky ty děti nám stejně 'nepatří", ať už jsou biologické nebo ne. Jednou odejdou a čím méně si je budeme nárokovat, tím raději se jednou budou vracet :slight_smile: ale pro mámy je to těžké :grinning:
13. bře 2016 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dobré ráno milé ženy, prosimvás kdypak jste si mohli začít vybírat matřeskou dovolenou? až po těch třech měsících té odvolací doby nebo už po 6ti nedělí? a hlavně je nárok na celých těch půl roku jako když se normálně narodí miminko?
14. bře 2016 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky jak jsi psala, že potrat bylo cizí slovo a adopce nadávka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: taky jsem nidky netušila, že NM existuje a že to je u nás vůbec možné. Celá ta situace mi přijde trošku jako scifi. Ale holt člověk míní, život mění. Taky jsem podstoupila nějaká IVF, taky jsme se finančně vyšťavili, ale vloni jsem koupila jednu firmu, sice se zadlužila (nebo my jsme se zadlužili), ale firma šlape a budem si na NM moct vzít půjčku. V bývalé práci, kdy jsem byla běžný zaměstnanec bychom si to absolutně dovolit nemohli. Tam jsme žili od výplaty k výplatě a nedejbože když někdo omarodil, museli jsme sahat do zásob, protože naše platy byly fakt tipťop na naše výdaje. Příští týden jde naše vybraná NM na vyšetření a pokud to půjde ideálně, tak na konci května by mohla jít na IVF, tak se strašně moc těším. Už mám pocit, že je konečně reálné, že to mimčo k nám přijde.
14. bře 2016 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martiina_k moooc ti držím palce aby vám to konečně vyšlo, všem těmhle lidičkám držím palce hele my se v tom plácáme dohromady už 7 let a můžu ti říct že jsme zestárla snad o 10 let, hormony se podepsaly i na mé postavě a na zdraví, jsme i po operaci žlučníku- vedlejší účinky estrofemu, a po několika revizích ..... peníze, no to je velkej konec, hodně se se zadlužili půjčováním na IVF ....
hrozně tohle všechno chápu, dokonce ještě ted musim řešit revizi, jsem krátce po dalším z potratů........
o NM jsme uvažovali taky, ale nemůžem si to již finančně dovolit, je to hroznej boj těch co tak staršně chtějí a nemůžou :frowning2: je t vždycky tak.... ten kdo chce nemůže a ten kdo může nechce ted se jen potkat na správném místě a ve stejnou dobu :slight_smile:
14. bře 2016 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simca31
@werumka holky tak OSPOD se na mě vykašlal a řekli mi že se to bude řešit až po převzetí dítěte, prosím poratdíte mi jaký papír mám ukázat v porodnici lékařům a by mi dali dítě????? vím že v den narození se jde na soud kvůli tomu předběžnému opatření , mělo by to trvat do 7 dí že? ale proboha co se bude dít s tím dítětem těch 7 dní, bio matka by ho radši neviděla a já bych chtěla být s miminkem.... myselala sem že nám OSPOD poradí ale bohužel
15. bře 2016 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twininky Zkus se domluvit v porodnici - mohla bys být s ním na pokoji, kde jsou maminky s miminky, když už ty maminky jsou propuštěné z porodnice - třeba když je děťátko nedonošené, tak po nějaké době je ubytují, aby se mohly o miminko starat. Jinak soud většinou rozhodne rychleji než za týden. U nás to bylo za tři dny. Pak až budeš mít rozhodnutí o předběžném opatření, tak s děťátkem můžeš domů.
15. bře 2016 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Já zkusím najít pruvodce porodnicí a pošlu ti to to s bio maminkou vyplníte a ověříte podpisy a musíte se jít do porodnice domluvit a říct jim že na sociálce jste to nahlásily ale řešit to budou až si osobně dítě převezmete
15. bře 2016 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@twininky Tak to máš ve zprávě
15. bře 2016 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka
@simca31 holky vy jste šikulky, hrozně moc děkuju!!!!!!!
15. bře 2016 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “nabídka ve fóru”
22. bře 2016 ve 14:21 • monikla
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “nabídka ve fóru”
22. bře 2016 ve 14:23 • monikla
DOBRY DEN MA NEKDO ZKUSENOST S PRIMOU ADOPCI MAM NEKOLIK OTAZEK JESTLI JE LEPSI POSTUP PRES OSPOD NEBO ZAPSANI MUZE DO R.L.BUDU MOC VDECNA KDYZ MI NEKDO POMUZE DEKUJI :slight_smile:
24. bře 2016 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evik333 Napiš mi zprávu mám zkušenost s obojím
24. bře 2016 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simca31 prosím mě taky jestli můžu poprosit :slight_smile:
24. bře 2016 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek