Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

mm31
9. lis 2012

Ahoj Denisko, tak to možná půjdeme na přípravku a poradnu s Tebou 🙂

mm31
9. lis 2012

Jinak jsem Monča z adopce.com 😀 😀

deniska24
autor
9. lis 2012

Ahojky Mončo,tak to už jsme dvě,to je paráda!!! 🙂 My asi začnem v lednu s přípravkou,žádost jsme podávali na konci května.Ono to prý plus mínus trvá půl roku než se začne s testy a přípravou,nechci,ať to vyzní blbě 😔 ale taky nechci,ať se těšíš "zbytečně brzy"Moničko,ale co vím o jedné paní,která podávala žádost teď v spnu tak příprava jim začne duben-květen 2013 ☹ byla bych MOC ráda,kdyby jsi šla stejně jako já,ale fakt ti nevím..... ☹
Nicméně doufám,že jsem se tě nějak nedotkla Moni,jen je mi to blbé ti to tajit,když vím o té známe ze srpna... 😒
Ale můžu ti pak napsat na email nebo do IP,kam třeba na konci roku cinknout a tam ti to řeknou přesně... 😉
A odkud Moničko jsi?Pokud nechceš ty nebo kdokoli něco psát "veřejně",tak mi stačí jen poslat zprávu do interní pošty... 😉

verca777
10. lis 2012

Zdravím vás, já podávala žádost březen 2013 a až teprve ted 30.10. jsme začali s přípravkou, takže jsem čekala nějakych 7 měsícu, máme zažádano o adopci,, 🙂

verca777
10. lis 2012

Jinak jsem taky z Ostravy a je mi 35 let 🙂

deniska24
autor
10. lis 2012

verca777-A taky to bude u Vás první dítko jako u nás,nebo už doma nějakého piškota máte??? 🙂
Takže první týden přípravky je za Vámi! 🙂 Napište prosíím víc,jak to začalo(prý se dělají nejprve psychotesty...) a co jste ten týden dělali?No nám ta čekačka vychází,pokud tedy začneme v tom lednu 2013,taky těch 7měsíců a něco....ale co jsem zaslechla,tak prý nás žadatelů Moravs.kraj je hrozně moc,údajně okolo 180!...tak se divím docela,že jsme zatím stále jen 3 tady! 😅

mm31
11. lis 2012

Denisko, nijak jsi se mne nedotkla 🙂 ..Jsem ráda za informace, aspon vím, že po pár měsících nemám plašit 😉 Jsme z Ostravy Výškovic. Ten telefon zatím není potřeba, kdyžtak někdy na jaře...Moc děkuji, jsi hodná..

mm31
11. lis 2012

Denisko, ještě se chci zeptat, zda vy a a ta paní už máte za sebou aspon psycho poradnu??

deniska24
autor
11. lis 2012

mm31-Ani ta paní a ani já ještě nemáme pohovor či poradnu za sebou,ale co vím od kamarádky,která se opravdu "vyzná" 😎, tak jak proběhnou psychotesty,tak třeba hned týden na to už navazuje přípravka a pak už to frčí!!!!!!...takže teď to "nicnedělání"a čekání je otrava,ale pak prý je to o to větší divočina.... 😅 Už se těěěěěším!!!! 😀

verca777
11. lis 2012

@deniska24 Zdravím, no nejdříve mi volala pani psycholožka a domluvila si s námi schúzku, tak jsme tam došli chvíli s ipovídali, řekla nám že sní budeme mít dohromady 5 navštěv, jednu teda už jsme aboslvovali, další máme 20 a 27.11,pak bude další v lednu a poslední v unoru, navštěvy budou asi dvouhodinove, a mezitím ještě v prosinci budou dvě celodenní schuzky ve skupince asi deseti žadatelu,, to bude takové jakoby školení, no ale ty schuzky dvouhodinove tak na těch schuzkach se vyplnuji ty testíky, takže zatím mame za sebou první schuzku a ten testík, sedíte každý zvlášt s manželem, a vyplnujete a píšete 😀 , a podle těch těstíku vlastně ta psycholožka vás posuzuje,,,, říkala že teda v unoru je pak poslední s ní schúzka a tam nám řekne jestli jsme prošli anebo ne,,takhle to bude vypadat 🙂 ,,jinak prý ano an moravě je spusta žadatelu, a my nemáme žádné dítko zatím teda 🙂

deniska24
autor
11. lis 2012

verca777-týjo,to vypadá,že to bude docela záhul! 🙂 Ale i tak se už moc těším! 😀 A děkuji za podrobný popis,zrovna před chvíli jsme o tom s mužem diskutovali a představovali si to..no,pravda-takový sled jsme nečekali... 😀 Ale alespoň to bude pěkně nabité a bude nám to hezky utíkat.... 😅

deniska24
autor
11. lis 2012

mm31- Tak vidíš Moni,že to od pozvání psycholožky pak pofrčí..... 😅

deniska24
autor
11. lis 2012

verca777- A můžu Verci ještě dotaz,prosím te,jak to probíhalo(alespoň zhruba to popiš! 😉 ) u té paní psycholožky?Na co se ptala? A přípravky tedy začínají u Vás kdy?

verca777
12. lis 2012

@deniska24 Zdravím vás holky, 🙂 jak to probíhalo, přišli jsme tam a zazvonili 😀 paní nás už čekala a pozvala dál, a měla před sebou ty lejstra co jsme v březnu odevzdavali paní nevludové,ujasnili jsme si co vlastně žadame, my chceme dítko do 0 do 2 let, pohlaví nám je jedno 🙂 ,a zdravé,,no a pak nám paní povídala jak t oteda bude probíhat,ukazovala nám ty dotazníky a pak se zasekla u meho muže, protože rodiče jeho byli rozvedeni tak se takhle vyptavala ohledně rozvodu, mě se jen ptala proč jsme tak dlouho čekali, než jsme teda podali žadost o adopci, jsme spolu 13 let,takže ji zajimalo tady tohle, ale jinak nic, no a pak jsme asi přes hodinu vyplnovali ty lejstra, a já to teda vyplnila ale muj muž to nestihl, no chlap 😀 moc o tom uvažoval, ale ona říkala že to nevadí, no a pak jsme zase chvili sedeli, a pak jsme šli domúú, a přípravky ty celodenni mame naplanovane na 5 a 12 .12 ,jinak nic jineho ,žadne jine schuzky nejsou, a ty dotazniky jsou tak ze života,, no uvidite sami, ale jak jsem se pak s manželem bavila tak jsme tak zhruba odpovidali stejne na ty otazky, vsak i vy se určitě shodnete 🙂 se znáte ne))) jen třeba u par otazek sem se musela zasmat, třeba co vám vadí na svem partnerovi, sem nemohla napsat že mě točí když svítí venku sluníčko a my jedeme v autě a on pustí stěrače a začne si leštit sklo 😀 😀 ,tak to jsem se trošičku pobavila 😀 no a takove otazky tam jsou,, a když jsem nevěděla jak odpovědět ak jsem napsala stručně ano ne ,nebo neuvědomuju si 😀

alex001
12. lis 2012

Ahoj holky moc Vám všem držím palce a přeji ať se brzy dočkáte vysněných miminek 😉 !!!!.

S manželem jsme si adopcí prošli v roce 2011 - žádost jsme dali v roce 2010 všemi testy a přípravkou jsme prošli a byli uznáni v polovině roku 2011. Chtěli jsme zdravé miminko od narození do 2let. A cca po roce co nás uznali nám volali z Krajského úřadu, že pro nás mají miminko. Tak jsem okamžitě odpověděla, že bereme modrookou a bloňďatou holčičku do týmu.... 😀 😎.
V té době už jsme měli doma naše úžasné zlatíčka. Nakonec se nám podařilo otěhotnět a máme překrásná a vymodlená dvojčátka 😀 .
Držte se a věřte, že na každou z Vás tam někde čeká úžasný tvoreček 🙂 .

mm31
12. lis 2012

Ahoj Holky, tak to jsem zvědavá jak moc podobné budou dotazníky mé a mého manžela 🙂 To se asi ještě pobavíme 🙂 Denčo, svět je malý 😉 Co máte všechno za sebou??? My 3IVF, řadu inseminací a vyšetření 😒 Teď jsme ještě změnili CAR, z Fertimedu do Eurofertilu a bojujeme dál na všech stranách.... 😀

mm31
12. lis 2012

Zdravím, všechny příchozí holky 🙂

verca777
12. lis 2012

@alex001 jé ta kt oje nádherná a povzbuzující zprávička tady určo pro nás pro všechny,že rok od uznaní za vhodne vám dali andílka a ještě ke všemu mate i vlastní 😵 😵 😵 jinak my taky mame chození po rúzných center a podstupování ivf,,ale letos na jaře jsme byli naposledy na ivf, ,takhle jsme se domluvili s manžou, sice já stím smířená nejsem ale manža už slovo ivf nechce ani slyšet 😖 ,takže jiná cesta k miminku není než jedině adopce, ale o adopci už jsme uvažovali dlouho, jen jsme prostě chtěli zkusit nejdříve ivf,,,takže takhle toje u nás

mm31
12. lis 2012

@deniska24 tak to my stihneme ještě minimálku v lednu/únoru, než vůbec začnou poradny a přípravky k adopci 😀

alex001
12. lis 2012

@verca777 To jsi mě špatně pochopila oni nám nabízeli miminko, ale když jsem řekla že máme vlastní tak jsme adopci stopli, protože děti se dávají přednostně bezdětným párům 🙂. Takže by nám ho nedali.
A ještě vám chci říct, že po tom jak nás uznali a zařadili do "pořadníku" tak to se mě všechno spadlo a už jsem se moc těšila až nám zavolají a řeknou že pro nás mají miminko, že jsem vůbec neřešila, že bych ještě mohla otěhotnět. Prostě jsem se těšila a úplně IVF vypustila z hlavy.
Nakonec mě manžel přemluvil a já si řekla, že ještě jednou to teda zkusíme, že mu to nemůžu odepřít, když přistoupil k adopci a ono to vyšlo 🙂. Podařilo se a jsme hrozně šťastní 😀 .

alex001
12. lis 2012

@verca777 jo a manžela chápu ona to s náma není žádná sranda když podstupujeme IVF a taky žádná levná záležitost...., ale buďme rádi, že tahle možnost existuje 🙂

verca777
12. lis 2012

@alex001 aha,, takže takhle to bylo s váma, o hlavně že se povedlo 😵 😵 😵

alex001
12. lis 2012

@verca777 Myslím, že je dobře že děti dávají přednostně bezdětným párům!!!! 🙂 Přeji hodně štěstíčka s adopcí 😉

verca777
12. lis 2012

@alex001 já manžela taky chápu ale ono to ivf, mi trošičku i zničilo zdraví 😖 ,proto manžel nechce už o žádných pokusech ani slyšet,, taky přemlouvám pořad doma aspon k minimalce,,ale prostě ne,, a argumentuje to tím, že mi t oopravdu zničilo zdraví, že mám byt aspon v tomhle sobecka a myslet sama na sebe ane na ditko,jenže to nejde 😖 no tak nějak my usilujeme o mimi strašně mooc dlouho,, vlastně celou dobu co jsme spolu 13 let,, ale jak říkam, kdo si počká ten se dočká ,a nějaky ten roček už opravdu nestojí ani za řeč, a nehledě na to že ivf stojí penizky že ano )))a my pouze pracujeme a nekrademe))))

verca777
12. lis 2012

@alex001 ano je to dobře a mooc děkuji 🙂

alex001
12. lis 2012

@verca777 jj nám to trvalo 7 let a nakonec se to podařilo i když jsme mezitím přišli o holčičku ☹ a to byl impuls k adopci. Máme dvojčátka po minimálce a musím říct, že se to s klasickým IVF nedá srovnat je to "minimální" zátěž pro tělo. Po klasických IVF jsem přibrala 10kg byl to mazec. Uvidíš, třeba to ještě zkusíte možná vás nakopne adopce a pak třeba ještě minimálku vyzkoušíte 🙂.

alex001
12. lis 2012

@verca777 jak to myslíš zničilo zdraví? Přestimulovali Tě?

verca777
12. lis 2012

tak holky zničilo,za prve jsem přenašeči cysticke fibrozy, takže to bylo darce a pak darkyně a pak zase darkyne a pak darovane embrijka, a to je tak že když čekáte na darkyni aspon u mě to bylo tak jsem byla 8 měsícu pod estrofenem 7 krat denně, vysadila jsem ho jen na dva tři dny abych odkrvacela a hned za těch par dnu znova, a prostě to nějak nezvládla moje slinivka to hormonalní bouří)))) a alex upřímně myslíš si že ty hormony jsou zdravé))))) ale jak říkám šla bych do toho ještě jednou,,, jenže na to musí byt dva,, a já k tomu toho druhého nemám,,,je to mazec tolik let čekat na dítko, já nepříbirala ani po těch hormonech ,já měla jen naladičky, byla jsem moc nervozní, no a pak ta slinivka a cukr vysoky, a už t obylo a když tohle viděl manžel co t oudělalo semnou tak bylo vymalováno po druhé 😔 😔 a já už o tom nechci psát, ted jsem se opravdu soustředila na tu adopci, a já už ted broučka moc miluju a těším se na něho 😵 😵 i když to bude ještě dlouho trvat 😔

mm31
12. lis 2012

Verčo, no celé IVF je docela záhul na tělo ☹ ..a nemluvě o tom, když jich člověk podstupuje několik...taky se stále s něčím potýkám od té doby co navštěvujeme CAR..naštěstí už ted nemám v plánu kompletní IVF - maximálně minimálky a nebo tak jako ty - darované vajíčka...kdo si tím neprochází vůbec neví o čem je řeč 😒

verca777
12. lis 2012

@mm31 máš pravdu,, ty minimálky jsou pry k tělu šetrnější,,,a znam dost holek co jsou těhulky z minimalek 😵 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru