Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

verca777
19. lis 2012

🙂 ahojte baby,takže deni se dneska flákala a mona plní mražák zlatýma kaprama 😀 😀 sranda,,, no a jinak o cukroví já mám cukrovku 😀 😀 ale cukroví teda peču, peču s cukrem normálně, a pak s nahradním sladidlem pro sebe,, ale když teda peču normální cukr tak tam třeba přijde dvacet deka cukru a já dam polovinu,,a říkám manželovi to stačí a druzí to ani nepoznaj, 😀 😀 a to moje dia cukrovíčko tak kdybyc hto na sebe nepráskla tak to pozná taky málokdo, a to samé i s buchtama aenbo peču čast ojablečné koláče a ta mnedávám vubec cukr, a mlaskají manžel až se mu robí bule za ušama 😀 😀 ,ale já si pro sebe peču tak nanejvýš dva tři druhy ,cukroví, protože jím 5 krát denně, a tak si vždy třebas dám dva kousíčky k svačině,atd,, je to na palici 🙄 🙄 furt počítat jednotky atd...ale je to o zvyku))))ale aby ste nemyslela že nehřeším tak ano, kakaovýma věnečkama mnam 😅 anebo ještě čokolodu ale ty stím vysokým obsahem kakaa, ta musí byt každy tyden v lednici, a t umám tak na celý tyden anebo ty věnečky,,, no nic zítra se ozvu,, anebo až pozítří, tak pá pá a dobrou nocku přeji,,,,a jste šílene s vánocema, já vím že už za měsíc jsou tady a už něco maleho mám pro muže, a pro synovce mám autodráhu a druhého synovce motorku,,takže je mám z krku, takže mi ještě zbyva tchyně 🙄 a muj otec a to je vše))) u mě je to rychlovka,, protože se švagrem a švagrovou a s jejímy partnery jsem se domluvili že nic, že pouze pro deti , vlastně vánoce si myslím že sjou jen pro děti, co říkate,,
a holky jak to máte vy???? mi to je vždy na ten štědrý den líto,, ☹ ☹ že jsme zase další vánoce sami,,,jen vždy tento den mám takovou depku ☹ ☹ ,,, jo a abych nezapoměla,,, 😀 😀 a ke mě taky dojde ježíšek s kabelkou,byla to láska na první pohled 😀 😀 a manžel zaplatil)))ale že mi t odalo přemlouvání, jsem totiž maniak na kabelky,,,
jiank deni chodím do poruby cvičit H.E.A.T. jsou to aerobní pásy a ty jako magor 😀 šlapeš hodku do kopce a spaluješ a potíš se u toho a je to moooc fajn,,, tak ted už vážně končím paaa 🙂

verca777
19. lis 2012

Já to tak po sobě čtu,, a mám samé překlepy,tak snad to pochopíte 😀

deniska24
autor
19. lis 2012

Jo ták Moni...díky za objasnění 😉 A když se teda ti tvoří tolik vajíček a embryí je pak málo,nedělali Vám PGD třeba??? 😕
Jinak něco na tom bude,že lepší kvalita nežli kvantita... 😒 ale stimulaci řídí doktoři,tudíž se divím,že to nenavrhl již dávno... 😒 A vy už jste měli 3ivf,že?A měli jste i IMSI?já jen že když není závážný důvod pro IMSI doktoři toho rádi využívají a někdy je lepší a účinnější přirozený průběh než zásah do vajíček od nich... 🙂

deniska24
autor
19. lis 2012

jééé Veru,tak H:E:A:T. znám-je bezva!!! 😎 rozhodně lepší než speening... 😒 No já dárky řeším poukázy na masáž-a všem!tchýňka,tchánek,naši... 🙂 A Jirkovi maličkost,chceme zakoupit voucher a po novém roce užít prodloužený víkend nejlépe na horách,s bazénem,procházkami,šampíčkem.... 😀 😀 No právě Verunko,že už nám to taky přijde jako "stereotyp"ty holítka,ponožky atd.. 😒 -ikdyž ty ponožky stejně budou.. 😀 ale asi připlatím a vemu thermo-minulý rok jsme je oba opravdu ocenili... 🙂
Neboj Verunko,příští rok už můžem třeba koukat,co ten další rok koupíme našim dětem,které už buď budou u nás a nebo na cestě k nám.... 😅 Musíme se těšit,těšit a věřit babušky!!!!!! 🙂 🙂

deniska24
autor
19. lis 2012

Moni jak ses ptala na to čtivo ohledně ado,tak ty zbylé dvě knihy jsou-Dítě v náhradní rodině-Caroline Archerová a pak Co děti nejvíc potřebují od Zdeňka Matějíčka,ale ještě jsem je ani nezačla číst... 😀

Dnes píši tak pozdě,páč jsme byli v kině v Karolíně-docela se mi tam líbí,jako je to zase něco nového no a kino super,miluju české filmy a obzvlášť ty,dle skut.událostí,ze života atd.takže 7dní chříchů se mi moc líbilo 🙂 akorá-manžel dostal penízky na narozky a že si koupí drahé kvalitní hodinky na těch 33let...před kinem jsme tedy na jedny takové narazili-Festina za 3 500kč po 10%slevě! 😕 ALE!si představte,co se nám stalo... 😔 Jirka radost jak hrom z nich,tím pádem já z něj,jdem do kina,hodinky super-hned je dal na packu a jak vyjdem z kina po cca dvou hoďkách,tak nešly!!! 😔 prostě nic...vteřinovka se trošku třepala,tak jsme usoudili že asi baterka-ikdyž pěkně debilní náhoda u nových hodinek,že? 😠 to by myslím nasr...každého snad... 😠 tak tam dojdem a předtím milá paní prodavačka říkala, že jí to tedy mrzí,ale oni že mají také práva,že neví co jsme s nima dělali!!!atd. 😢 (2hoďky v kině!-no co jsme tak asi s nima mohli porobit,že... 😠 )a že reklamace cca 3týdny....normálně se nám až chtělo brečet..... ☹ si fakt nekupujem běžně hodinky za skoro 4tisíce že... ☹ ☹ Tak jsem zvědavá jak dopadnem 😔 ach jo... ☹

deniska24
autor
19. lis 2012

Tak holčinky dobrou noc přeji! 😵
A zítra má můj muž noční,tak pokud se neseknu v práci,tak zítra od 20hodin jsem zde a jen Vaše!!! 😀 😀 😀

mm31
20. lis 2012

Ahoj Holky 🙂 Veru, no my jsme partička - já bezlepková dieta, ty zase bez cukru 🙂 Jak píšeš, že to jídlo nikdo nepozná a mlaskají, tak jsem si vzpomněla na má jídla...Nikdo to nepozná a taky mlaskají..Kolikrát mi třeba i manžel závidí mé jídlo..Třeba v letadle jsem si ho musela před ním skrývat 😉 Veru, nebud smutná z těch Vánoc..Já taky v minulosti byla, ale od té doby co jsme se rozhodli pro adopci a ukrajuje se nám čas čekání na miminko, jsem změnila pohled na věc..Na Vánoce se těším jsou to jedny z posledních kdy budeme sami a nejsme na nikom závislý 😉 JInak s těmi dárky, manžel byl zvyklý dárky nebalit, pomalu ani nekupovat, ponurá vánoční atmosféra, kromě stromku žádná výzdoba..a já jsem to měla v pravém opaku - kupa krásně zabalených vánočních dárků, vánočně vyzdobený byt, atd..takže jsem manželovi řekla, že si nepřeji abych dostala dárek v igelitové tašce, že chci překvápko pod stromečkem, apod...a taky to tak máme a už sám si neumí představit, že by dostal dárek v igelitce 😀
Deni, PDG nám nikdo nenabídl, ale ono je asi problém v tom, že se to dělá až nějaký 5.den kultivace (aspon myslím) a to je pro nás momenátlně "sajn sfikšn". S těmi hodinkami je to fakt síla!!!!!! To by mě jeblo 😖 Prominte za výraz, ale to se jinak napsat nedá...Deni, co je IMSI? My jsme měli ICSI a PICSI..

deniska24
autor
20. lis 2012

IMSI je v podstatě stejné jako ICSI-teda myslím... 😕 prostě ta injekce,kterou vpraví spermouše rovnou do jajca 😉 A tu výzdobu atd mám Moni podobně jako ty-miluju vánoční atmosféru a vůně a dárků,tak těch nikdy není dost... 😀 😀 Bych nejraději balila i každou ponožku zvlášť,ať je toho co nejvíc... 😀 A stromeček?Ten zdobíme už tak týden před svátky-ať si tu blížící se nádheru vychutnávám co nejdýl 🙂 a taky máme vždy živý stromeček,tak aby to vonělo a nemíváme jej nazdobený,nýbrž přezdobený!!! 😅 😅

deniska24
autor
20. lis 2012

pavlusku jsme asi vystrašily či co,že se už neobjevila.... 😒
No právě moni,to nechápu,že ta kultivace vám nedopadá...Víš,já "diagnozu špatná vajíčka"jim fakt nežeru... 😔 v dnešní době je pojmenováno oddbornými názvy úplně vše ale "pojem" špatná vajíčka fakt nenajdeš... 😒
Nechci stále plácat jen o sobě,ale nedá mi to-když nám nedopadlo to 3ivf tak taky pan doktor tvrdil,že mám špatná vajíčka(si musel něco vymyslet ať to nevypadá že selhal,že) a jediná naše cesta k dítěti je dárkyně ☹ přitom 1ivf se podstupovalo s tím,že má manžel patologický spermiogram 😅 a chci tím říct,že po té jeho frašce a doporučením na dárkyni jsme prubli ty bylinky a po cca dvou letech od ivf jsem otěhotněla-to že to nedopadlo a bylo mimoděl.tak to určitě nebylo ani špatnými vajíčka a ani spermiema-někdy prostě lékaři dle mě vše dramatizují a bohužel my v tom zápalu po dítku jim věříme a posloucháme ve všem.. 😔 ale když to malé chceme,je těžké jim nevěřit,že.... 😒 Možná ti Moni prostě jen neseděly hormony,něco je tam s těma embroušema blbě a divím se,že to tedy v dnešní době neumějí ještě odhalit 😠 nebo špatná "manipulace právě kvůli tomu ICSI atd by to mohla být...?

mm31
20. lis 2012

Deni, no já v tom ted lékaři věřím. Důvody: embria nejsou ani s darovanýma spermiema (zkoušeli jsme ve 3IVF), je to nový dr. v novém centru - změnili jsme CAR. Dle dr. nemám kvalitní vajíčka, je v nich něco špatně, ale to se nedá odhalit, protože na první pohled pod mikroskopem vypadají OK. Každá žena od narození má prý předurčený počet a kvalitu vajíček a to se změnit nedá 😒 Dr. říkal: máte několik možností: čekat do "nekonečna" na to správné kvalitní vajíčko a nebo zkusit darované vajíčka (tady je prý mnohem větší jistota, že otěhotním)..Víš Deni, mne nebaví čekat na kvalitní vajíčko (ono tam ani nemusí být), čtyři roky se snažíme, ovuluji (vím to jistě), máme sex během plodných dní a tam mrcha červená vždy příjde...takže beru jako "jistotu" to darované vajíčko, i když to bude pálka..honza s tím naštěstí souhlasí...Jo a další věc je: strkej stále peníze do klasického IVF s vlastními penízky, postupuj ten proces xy-krát, to už se mi taky moc nechce, když si představím poslední množství injekcí, které jsem si musela bodnout do břicha...Prostě to ted vidím na jednu minimálku v lednu a jedno IVF s darovanými vajíčky a pak už to adopče, na které se již nyní mooooooc těšíme!!! 🙂
Holky, neviděly jste včera Prostřeno? Vařila holčina z dětského domova, v dětském domově. Přišlo mi to hrozně smutné a jen mě to utvrdilo v tom, že rádi jednomu z X dětí poskytneme s Honzou pravý domov.

deniska24
autor
20. lis 2012

Tak to pak mrknu na to prostřeno,dík za tip Moni 😉
Aha...,ale jo Moni,"plán"máte dobrý... 😉 a kam teď chodíš k doktorovi?Je to fakt pecka,že někdo máme tyto problémy a pak jsou mezi náma takové,které by matkami ani být neměly-a to ze mě nemluví závist,ale to,co vidím kolem sebe u jíných..... 😔

mm31
20. lis 2012

My ted chodíme k Jarošovi do Eurofertilu. Zatím jsme absolvovali vstupní pohovor a jak dostanu MS, tak musím na HP a honza na SP. No a v lednu ta minimálka..

deniska24
autor
20. lis 2012

a s tím čekáním máš taky pravdu Moni,vždyť my,pokud vše klapne s ado a půjde dobře,tak vlastně okolo třicítky bych mohla být mamčou,ale jelikož neberu HA od 19let a to už tenkrát jsem opravdu mimčo chtěla 🙂 ,tak mi to přijde docela pozdě,ale(snad Vás neurazím holky-to fakt nechci!!! 😕 ) co máte říkat vy že.. 😔 no zase to beru oklikou-prostě chci říct tímto,že je "jedno"jestli je někomu 30,35let...záleží,jak to kdo cítíme a myslím že věk a ani "vlastní krev" matku matkou nedělají...mělo by to být opravdu tam ze vnitř a tudíž si myslím,že to čekání možná má určitý "smysl"-hodněkrát jsem si třeba říkala,jaká bych byla máma kdybych otěh.už v těch 20letech...jestli bychom měli s mužem tak pevný vztah jako teď a jestli bych to dítě dokázala milovat a hlavně starat se stejně atd atd...no nevím,přiznám se,že v těch dvaceti,ikdyž jsem otěh.moc chtěla,tak dnes jsem za to svým způsobem i ráda,protože ke všemu přistupuji úplně jinak a vnímám,že stále se posouvám někam dále...např.ještě nedávno jsem adopci stále odsouvala,pak teda jo jdem do toho,stejně to bude až za 5let-to je tak akorát,no a už za měsíc jsem litovala,že jsme nezažádali dříve a dnes doufám,že tak nejpozději za rok zazvoní telefon... 😅 😅 dále pak,že nejlépe tak do 6měs mimčo-teď klidně i rok,rok a půl staré...nemoci,nejdříve jsem si říkala,že jen zdravé,ale dnes už uvažuji a nad dalšíma možnostma...nikdo mě k ničemu nenutí,takhle to prostě cítím a ikdyž opravdu bolí ty mé neůspěchy a potraty a problémy,tak si prostě stále říkám,že to tak asi mělo být a díky tomu všemu jsem nyní takový člověk jaký jsem 🙂 -a určitě moudřejší a lepší než v těch dvaceti...... 🙂

deniska24
autor
20. lis 2012

Doufala jsem Moni že jej napíšeš-slyšeli jsme na ně jen samou chválu! 🙂 Dokonce než jsme se rozhodli pro osvojení,bylo v plánu tam zajít a popř.jeden pokus ještě kjusit...jeden hrazený nám totiž ještě zbývá,páč 2ivf bylo bez ET-měla jsem hyperst.syndrom takže se nám penízky převedly na ten "třetí pokus"

mm31
20. lis 2012

Deni, tak počkej až budu mít po minimálce a já Ti pak poreferuji 😉 Jé, ty máš ještě pokus na pojištovnu 🙂 To já už nemám nic 😒

deniska24
autor
20. lis 2012

Ale nemyslím si Moni,že jej ještě využijeme...víš,asi bych mluvila jinak,kdybych měla nějaký hmatatelný důvod proč se nedaří,nebo Jirka kdyby měl zase blbé výsledky...ale v této situaci,kdy je vše prý ok to né že vzdávám,ale nějak prostě cítím posonout se dál a nevracet se již zpeět k těm ivf...ale u tebe samozřejmě je to něco jiného,chápu tě a asi bych jednala na tvém místě v podobně 😉

verca777
20. lis 2012

ahoj holky, jinak dnešní navšteva u psycholožky se nekoná, je nemocná, volala nám rano, takže až pr.tyden, jinak deni PGD je placene, a opravdu se děla až páty den kultivace,,jestli mimi bude zdrave,, a nehradí to pojišktovna a stojí t okolem padesati tisic,,což jsem se informovali, protože my jsme přenašečí cysticke fibrozy, a ani tkahle by nám to neuhradila pojištovan ☹ tak i proto ta dárkyně,,
a moni u jaroše delal mi laparo atd, a ted poslední uměle, a oni jako jedine centrum tady na moravě dělají vyšetření z krve na AMH, t oje nějaky hormon ktery poukazuje na kvalitu vajíček, a mí to vyšlo jako kdybyc hbyla v přechodu už tak i pro mi navrhl tu dárkyni, a když si přečteš diskuzi třeba na e minu ohledně AMH,TO SE jmenuje antimuleruv hormon, nebo tak nějak, tak fakt ty kočky prostě nemužou otěhotnět, je i vyjimka, ale opravdu vyjimka,, takže pokud je nízky ten hormon, tak nemáš kvalitní vajíčka,,,a já osobně radši dárkyni než cpát peníze do něčeho co se už sto krat nepovedlo,,a jaroš vám to určo objasnil,,není lopata))))) a za druhé jaroš pokud darkyně nema kvalltní vajička tak ti stopne braní léku a necha tě odkrvacet a hledá ti novou,, takový je tofrajer fakt,, tohle udělal letos kamaradce,, a pak ji teda za dva měsíce volal, že má další darkyni, a ona čeká dvojčatka,,,, jinak davaji po 5 denni kultivaci, od dárkyně,,ale jak říkam tady v tomhle je ferovy, ,,to je vše))) tak zatím paa

mm31
20. lis 2012

Veru, to je mi líto, že se návštěva u psycholožky nekonala 😒 Jinak to AMH není kvalita vajíček, ale poukazuje počet vajíček 😉 To už mám nastudované 😉

verca777
20. lis 2012

@mm31 ahao no ale je to něco s vajíčkama zasoba )))že ??? jinak mi to ani líto není 😀 ani se mi nechtělo nějak tam jít))ale stejně nas to př.tydden nemine,,,maš volno??

deniska24
autor
20. lis 2012

Se nějak flákáte holčiny...kdepak jste??? 🙂 Deenča je tadyyyy... 😀

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Já bych si o adopci klidně pokecala, ale nejsem ze Severní Moravy 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

K tomu Jarošovi-už před dvouma rokama mi o něm říkal jeden pan přednosta z Fakutlky v dobrém! 😉 Už jen ty stránky jejich naznačují,že jim jde předvším o příčinu neplodnosti a pak následnou léčbu a až pak ivf,což je opravdu nádhera... 🙂 myslím,že Gyncentrum půjde za chvíli do..... 😒 Jak už jsem psala,chodím tam za paní doktokou a dole fakt bývá úplně prázdno pokaždé,co tam jdu... 😒
Tak se taky pochlubím no 😀 -dnes jsem chytla ms,takže si zajdu zítra na horm.profil a uvidíme,zda bude ten Clostík...nevíte holky,není i něco jiného se stejným či podobným účinkem?Jsem ho už totiž kdysi dááávno měla 😒

Stejně je to jen tak ze srandy...taky takový poslední pokus s hormoušema no....se i po těch letech docela bojím do sebe zase něco rvát-konečně mám pravidelný cyklus a nebolestivou ms a teď si to zase možná rozhážu... 😔 a beztak i přiberu jak se znám 😠

deniska24
autor
20. lis 2012

werumka-to víš,že to nevadí!!!! 😀 😀 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

werumka-prozraď tedy odkud jsi.... 😅 Já to myslela ohledně té Moravy tak,ať se tady hlavně chytnou holky od nás proto,že se pak někdy mooožná zajde na kafe,nebo že se poznáme ještě před přípravami atd 😉

deniska24
autor
20. lis 2012

Já jsem pako,dyť to máš napsané u své fotky,že jsi z Kladna.. 😅 😀

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Jo, z Kladna 🙂 my už jsme v registru zařazení - asi tři měsíce. Takže moc nezapadám. Možná jen tím, že mám cukrovku 😀 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

werumka-ahaaa tak to je super!No právě naopak-někoho "zkušeného"taky berem! 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

werumka- A chápu to dobře,že už máš chlapečka? 😕 Jak se to stalo...? 😀 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

Verca777 - tak to já bych Verunko tu psycholožku brala hned,se tam bojím ale zároveň děsně těším... 🙂 No vidíš to,s tím PGD mě přivádí na otázku na Tebe-a ty máš u každého "svého"embryjka předurčeno že bude mít tu fibrozu nebo jen u některých..? 😕 ty peníze jsou za to fakt hříšné... 😒 ikdyž tedy ten CAR,kde je ten pan dr Jaroš je o poznání levnější než třeba gyncentrum...

Kura, to není možné baby,že my se tady nesejdeme v jeden čas... 😠
Mám nápad!!! - si naplánujem rande tady,ne? 😅 Kdo,kdy v kolik.... 😀 😀

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Je fakt, že v každém kraji to funguje trochu jinak. My třeba byli u psycholožky jen dvakrát. Jednou na testy a jednou na pohovor + výsledky testů. A školení jsme měli čtvrtek-pátek-sobota dvakrát za sebou. Taky jsme zjišťovali ,jestli si nemůže vzít manžel placené volno, ale nic zákonného na to bohužel neexistuje, takže letěla dovolená.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru