Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

verca777
22. lis 2012

jinak ohledně té pěstounské péče,,jak píše denča, to bych opravdu nedala kdyby mi někdo pak to dítko vzal po třeba pár letech, já jsem taková že bych si určitě k dítku vytvořila citovou vazbu,, a pak by mě asi obulilo 🙄 🙄 ,takže já do pěstounské péče nene,,jinak opravdu ta minimálka vyjde kolem dvaceti tisíc,,jak píše monča ,,a c ose týká těch nemocí tady,tak cukrovka není z hormonu,,,ale asi mi k ní pomohl ten estrofen,,ale jak píše werun dá se stím žít, omezené ale dá, a fakt teda nepřibereš, nemáš z čeho,,i když někdy zhřešíš,,,tak nemáš i přes to šanci přibrat, papaš 5 krát denně, a mezi jídly nic,, a male porce, takže tak,, žádne bramburky, k televizi jen tak pro mě teda aspon neexistuji, když tak k večeři si loupnu od meho muže ze dvě,,a pak nic, jé a werun u nás je sice cukr v cukřence,,,ale uplně betonový, muj muž taky nesladí a když dojde návštěva tak ho musím rozbit lžičkou 😀 😀 😀 jinak tekuté sladidlo, nezdá se ti že třeba ho dám do buchet,,,a zda se mi to těsto potom takové divné 😝
takže tmel werunka zrovna nefunguje)))))nebo co))))

verca777
22. lis 2012

@mm31 no nazdarek moni,,,jinak holky já jsem Věrka,, ale zrovna nick takový mi psal když jsem si ho zakládala že je obsazeny, tak jsem dala verču)))
moni já v pět nezačala ale v 6 😀 😀 to už je lepší ale mám jí z krku)))

mm31
22. lis 2012

Jé, a my tě máme za Verču 😀 Už víš kdy jdete na ty psychotesty?

verca777
22. lis 2012

@mm31 ne ne jsem věra,, ale nebyl takový nick volny, tka jse mdala verča, to je jedno, tak ted víte,,, 😀 no moni další navštěvu mame u psycholožky ted v utery zase,,a pak vlastně přišel dopis na ty přípravky celodenní, a to máme už od prosince ,,takže tak,a k te psycholožce jdeme v utery to tam pujdeme po druhe,,, a ona říkala že budeme mít u ní 5 navštěv, tak to zase rozplanujeme u ní se t odá,,, jen ta přípravka je daná,,,tam musíme čerpat dovolenou

verca777
22. lis 2012

moni a denčo co dělate za práci??? já dělám u řezníka 🙂

mm31
22. lis 2012

Věrko (vůbec mi to jméno nejde přes ruce, když jsme si tě přejmenovali na verču 😀 ), já dělám v softwarové firmě - řídím projekty, testuji aplikace, semtam jezdím za zákazníky, výjimečně připravuji zadání pro programátory, starám se o projektovou dokumentaci, píšu manuály apod... 🙂 Denča je kadeřnice 😉
Věrko, nevím zda jsi již nepsala - odkud jsi?

verca777
22. lis 2012

🙂 jéé zvykneš si ))) moni teda máš zajímavou práci,,, a denča je kadeřnice,, to se muže taky hodit 😀 😀
jinak jsem z Mariánských hor,, a ty hrabuvka tak nějak??? ještě hodku a fičím na odpoledni,,, vubec se mi nechce, měla jsem mít ranní, ale kolegynka šla na mamograf,, takže odpoledni,,,
takže proto máš přístup na koníka i v praci,,,oprašuješ počítač )))v pracovní době))) 😀 😀

verca777
22. lis 2012

@mm31 moni nejsi náhodou i v diskuzi eurofertil?? na eminu)))) taky jsem tam chodila, 🙂

mm31
22. lis 2012

Jsem 😀 Já jsem všude 😀

mm31
22. lis 2012

@verca777 jsem z Výškovic 😉

verca777
22. lis 2012

@mm31 😀 ja si to tipla podle nicku a te minimálky,,, 😀

verca777
22. lis 2012

@mm31 a holky na fejsu jste některá???
já ano 😀 😀

werumka
22. lis 2012

@verca777 Já tu jsem, ale však teď tmel nepotřebujete 😀 😀
No právě, že s tekutym sladidlem je to těsto divný... tak jsem si říkala, že bych zkusila práškovou stévii. Anebo je ještě to práškový sladidlo na pečení, ale to už sacharidy má.
Musim jít ven, jinak budu mít z bytu za chvíli kůlnu na dříví 🙂

mm31
22. lis 2012

Já na facebooku jsem.. 😀Dobrý tip 😉

werumka
22. lis 2012

@mm31 Vy už jste byli na psychotestech?

mm31
22. lis 2012

@werumka my jsme úplně na začátku. Dnes 2 týdny od oficiálního podání žádosti, takže počítám s tím, že psychotesty a přípravka bude až někdy v květnu...a vy jste jak daleko?

verca777
22. lis 2012

@werumka 😀 ted tmel teda nepotřebujeme,, s tím těstem máš pravdu ))) no já se včera dívala na zukren,,práškovy a ten má normalně sacharidy,,, jedině ty pecičky snad nemají sacharin,,,,,,a to tekute,,, a o te stevii jsem četla že tak jak o ní píšou pozitiva, tak nějaky mudr, psal že nedoporučuje diabetikum 🙄 tak si vyber

werumka
22. lis 2012

@mm31 Aha, no my když jsme podali žádost v září, tak jsme šli na testy v březnu. Ale myslím, že jsme mohli klidně i dřív, protože už se nám to nějak nezdálo, tak manžel poslal mail naší soc. pracovnici a do týdne byla pozvánka doma. Takže bych klidně přitlačila, kdybyste čekali déle.
My už jsme tři měsíce v registru, prý vyhovujem 😀

verca777
22. lis 2012

@mm31 holky na fejsu jsem věra novotna tak si mě přidejte, mám na fotce fialové triko,, 😀 😀 to jsem já

verca777
22. lis 2012

@werumka my taky podávali papíry v březnu a až se nám ozvali v listopadu ☹

werumka
22. lis 2012

@verca777 No ona je na trhu poměrně krátce, takže někteří lékaři v tom mají binec, protože jí ještě neznají. Ale třeba u nás v IKEMu s tím nemají u diabetiků žádný problém. Já se k ní kloním víc, než k umělým sladidlům.
Když jsem si četla složení u práškovýho sladidla, tak mě to množství sacharidů ve 100 gramech málem položilo 😀 Ale pak jsem si uvědomila, že stejně do buchty nedám celý 100g sáček a navíc se to ještě rozvrství jednotlivýma porcema.

werumka
22. lis 2012

@verca777 Nevím, proč se na ty testy tak dlouho čeká... nějak se mi nechce věřit, že je tolik žadatelů, že to dřív nestihnou...ale třeba se mýlím.

verca777
22. lis 2012

@werumka no včera jsem byla v lekarně, pro tem zukren, a na 100g. to má 97,6 sacharidu,,,taky to semnou málem šlehlo 😀 😀 to je jako cukr normalní, a jak říkaš tak to tam nedaváš cele,,,a přitom jsem četla na ten zukren taky chválu,,,snad jen že z těch sladidel ti tvuj cukr nevyletí do výšin )))ale že stoupá pomalu, nevím,,,já třebas nemužu vubec sušene ovoce, masakr,,,fakt masakr

verca777
22. lis 2012

@werumka říkala nám psycholožka, že u nás na ostravsku je spousta žadatelu ☹ ☹

mm31
22. lis 2012

@verca777 no prý je u nás hodně žadatelů, taky jsem to slyšela..nedávno jsem našla zajímavé statistiky. Zkusím dohledat a dám to sem..Jdu si tě přidat na fejsu 😀

verca777
22. lis 2012

@mm31 😀 😀 😀

verca777
22. lis 2012

tak já Vám přeji pěkný den, dneska)) valím do roboty,, a nakouknu asi až o víkendu, pokud vydržím)))a nezapnu net večer, tak páá 🙂

mm31
22. lis 2012

@verca777 ahoooooooj, hezký den

mm31
22. lis 2012

Holky, tak mě napadlo. Příjde nám ještě nějaký papír, potrvrzení nebo až pozvánka na poradnu a přípravky?

verca777
22. lis 2012

Ahoj babulenky,tak já už mám po ní 😀 😀
@mm31 moni my odevzdali papíry paní newludové. a od te doby se nic nedělo, až ted nám v listopadu volala psycholožka, a domluvila prvni schuzku, a pred tydnem nám došla pozvánka a rozvrh přípravy

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru