Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

mm31
17. pro 2012

@martanek1989 SP u nás byla 8.11. a od té doby máme oficiálně podanou žádost a čekáme.... 😒 Jinak máme za sebou 3IVF, několik inseminací a žádné těhotenství..manžel má trochu horší spermiogram a já jsem v podstatě zdravá..momentálně to vypadá na nějakou vrozenou vadu mých vajíček, což se nedá nijak ovlivnit, upravit, vyléčit...takže žádáme o adopci, ale zároven stále doufáme v naše biodítko..

martanek1989
17. pro 2012

@mm31 No my máme jistotu v tom, že já nikdy neotěhotním proto adopce ale máme jednu možnost co se biologických dětí týče a to náhradní matka...tento zákon v ČR není ještě povolen...takže někdy v budoucnu to možná zkusíme 🙂 Drž zítra pěstičky ... mám trošku obavy aby paní nezjistila že jsem nějaká vadná 😀 😀

martanek1989
17. pro 2012

@mm31 a pevně doufám že Vás se taky brzo ozvou 🙂

mm31
18. pro 2012

@martanek1989 áha, takže ty máš jasnou volbu...No ta náhradní matka je mimo zákon a stojí snad půl milionu, myslím, že některá klinika v brně ji má v ceníku...zkus kouknout, blbé je, že právně to dítě patří ženě, která mimčo porodí...vím to, protože kamarádka o této možnosti také uvažovala... 😉

martanek1989
18. pro 2012

@mm31 jj volba je jasná.......jj to mám taky zjištěné i když vajíčko je moje dítě patří ženě, která ho porodila, což mi příjde jako naprostá blbost 😀 ale co naděláme s naším systémem..nic.......no třeba do budoucna to povolí...já mám třeba zjištěné, že já mám jakoby tu první proceduru zdarma s tím že mám vrozenou vadu....další musím platit 🙂

kateeska
18. pro 2012

Ahojky holky, můžu se přidat do klubu? 🙂 Hele Věruško (verca777) nechodime tak na přípravku ohledně adopce spolu do skupiny? 🙂) jak tak koukám a čtu si to tady tak jooo 🙂) jinak pro ostatní - máme za sebou několik IVF v Ostravském centru a letos na jaře jsme si zažádali o adopci. Chodíme na přípravku a k psycholožce kde pořád píšem nové a nové psychotesty - na výsledky jsem fakt zvědavá 🙂

verca777
19. pro 2012

@kateeska nazdar kačko,,, jo jo, chodíme 😀 😀 ,už mi psala denča, ona tě pak pustí do te nové diskuze ,,to je nahodička)))

beli32
18. únor 2013

Ahoj. Jelikož nemůžu mít vlastní děti, tak do budoucna budu taky patřit mezi vás, proto jsem ráda za toto téma. Doufám, že se k vám můžu přidat a nebudu nikomu vadit. Pomalu si zjišťuji informace co a jak. 🙂

mm31
19. únor 2013

@beli32 musíš napsat Denči, at te pustí do naší uzavřené skupiny..

ivik1962
21. únor 2013

prosím co si myslíte kamarádka může mít přímou adopcí miminko,sle maminka dítěte by ho ráda viděla 2 do měsíce byla by mu tetou a ráda by ho navštěvovala.Bude to dobré,nebo spíše naopak .

majjaa95
12. bře 2013

iviku1962 já bych do toho nešla. Měla bych obavu, že by maminka časem zasahovala do chodu domácnosti.

kacernice
26. bře 2013

Ahoj, jsem tu nová, máme osvojenou 2,5 letou holčičku. Adopce pro nás byla přijatenějším řešením, než umělé oplodnění, které bych asi psychicky neustála. Od podání žádosti jsme čekali 3 roky a pak se dočkali 3měsíčního mimíska 🙂 Vyřizování adopce a příprava nebylo nic hrozného, jak je to někdy popisováno v časopisech. Vše jsme v poho zvládli a zatím nikdy nelitovali. I reakce rodiny a okolí jsou kladné a malou všichni milují. Pokud někdo o adopci uvažujete, za sebe můžu říct - běžte do toho.

mm31
26. bře 2013

Ahoj, tak to je příjemné slyšet, že adopce byl správný krok 😉 My jsme již v procesu od listopadu a stále čekáme až nás pozvou na přípravky a poradnu... 🙂 Budete chtít adoptovat druhého mrňouse?

kacernice
9. dub 2013

@mm31 Ano máme běžet žádost o druhé mimi 😅 Malá teď stále mluví o tom, že chce domů miminko, tak snad se brzy všichni dočkáme, i když na to druhé si asi počkáme trochu dýl 😝

kacernice
27. kvě 2013

Tak nám volali, že pro nás mají druhé adopčátko 😅 je to dvouměsíční chlapeček 😵 Takový fofr jsem nečekala 😀

mm31
27. kvě 2013

@kacernice ahoj, moc gratuluji 😉 😉 😉 !!! Jak dlouho jste čekali? Jste MSK? 🙂

kacernice
27. kvě 2013

@mm31 Od převzetí první Nikolky je to 2,5 roku, je to její bio bratříček 😅 Jsme ze Šumperska OL kraj

mm31
27. kvě 2013

@kacernice Jéééé, tak to je paráda!!!!! Ještě jednou gratuluji!!!! 😉 😉

kacernice
27. kvě 2013

@mm31 móóc děkuji 🙂

gebymaruska
31. říj 2013

Ahojte, můžu se k Vám přidat? S manželem se snažíme tři roky o mimi. Mě je 24, manželovi je 41 a z prvního manželství má už jedno dítě. Únor a duben 13 jsme podstoupili 6x IUI. V srpnu jsme podstoupili první IVF - neúspěšně. Další IVF necháváme na leden 2014. Ale pomalu uvažujeme o možnosti, že pokud se to nepodaří v lednu, tak podáváme žádost o zařazení do čekatelů či jak se to jmenuje. =) Největší strach mám z toho, že sociálce bude vadit náš velký věkový rozdíl. Protože už jsem několikrát četla, že miminka malé cca 1 roku, dávájí cca do 40 let. Tak nevím. Máte někdo s tím zkušenost?

mm31
1. lis 2013

Ahoj, tato skupina již moc nefunguje. Pokud se chceš k nám přidat do soukromé skupiny, pak písni Denči deniska24 😉

sonaadamcikova
12. bře 2014

Ahojte holki chci se zeptat, zda u adopce zjišťují nějak v bankách jestli nemáte nějaké půjčky nebo tak? děkuji

deniska24
autor
14. dub 2014

@sonaadamcikova Až takhle podrobně to u nás nerozpitvávali,uváděli jsme jen naše měsíční příjmy,které si ani nikde neověřovali 😉 My jsme ale severmor.kraj a každé kraje mívají své,a mnohdy jiné požadavky tak uvidíš,ale půjčky má dnes každý a miminko si pořídí i normálně lidi s hypotékou,tak se neboj,nemyslím,že by to byl nějaký problém 😉

carisima
25. kvě 2014

Ahojky, prosím poraďte. Jsem sama svobodná, nemůžu mít miminko. Na koho nebo kam se první obrátit? Mám šanci adoptovat dítě sama bez partnera? Co je k tomu potřeba. Uvítám všechny rady, informace....děkuji moc

obyvatelka
16. únor 2015

Ahoj holky. Chci se zeptat, nevite, jaka je sance na adopci ditete, kdyz jsme s manzelem nepodstoupili zadna umela oplodneni? snazime se o dite tri roky, vim, ze pro nektere to muze byt malo, mam za sebou jeden potrat, zkusili jsme i 2x IUI, ale uz to bylo tak hnusne a ty hormony mi delaly tak spatne, ze jsme se rozhodli do umeleho nejit. Chodim po lecitelich, snazim se uzdravit, porad verim, ze to pujde i prirodne, ale zacinam zjistovat i jine moznosti. Dite bych si moc prala, uz dlouho se na neho citim pripravena, ale porad se nam nedari :( s manzelem jsme spolu 7 let. a vzhledem k tomu, ze ctu, jak dlouho to trva, nez clovek opravdu dostane to sve vysnene miminko po adopci, zacinam zvazovat, jak dlouho tomu jeste dame, nez si taky podame zadost o adopci. Tak bych chtela vedet, jestli mame vubec sanci nejake dite ziskat, kdyz zdravotne nam nic neni a do IVF jsme nesli. Diky moc 😉

eva118
16. únor 2015

@obyvatelka Ahoj, zkušenosti s adopcí nemám, ale myslím, že určitě není znevýhodňován pár, který nezkusil IVF. Vždyť si žádají i páry, co už třeba mají i jedno vlastní dítě. Pokud jste pro adopci rozhodnutí , tak na nic nečekejte a žádost si podejte. Přeji hodně štěstí 🍀.

mm31
16. únor 2015

@obyvatelka IVF nemá s adopcí nic společného. Nemusíš být neplodná, abys žádala o adopci. Můžeš žádat i z jiných důvodů, např. někomu pomoci a udělat mu krásný život 😉

7janulka
3. dub 2015

Dobrý deň, viem že to sem nepatrí ale chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej bakalárskej práci na tému Rómske dieťa v náhradnej rodinnej starostlivosti. Jej cieľom je zistiť názory na problematiku náhradnej rodinnej starostlivosti rómskych detí nerómskymi rodičmi. Dotazník je anonymný, všetky Vami vyplnené údaje sú dôverné a budú použité výhradne na výskumné účely. Za Váš čas a ochotu veľmi pekne ďakujem.
Príloha dotazníka: http://goo.gl/forms/p5m7SyhQbq

kacabenka
29. srp 2015

Ahoj holky mohu se prosím zeptat na konci září jsme pozvaní do Olomouce na zařazení do evidence prý to bude trvat asi 4 hodiny.Mohu se zeptat co to obnáší.děkuji

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru