Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

verca777
3. pro 2012

moc hezky věneček moni,,,tak já to mám trošičku přecáklé se třpytkami, takže já vkladat nebudu 😀 😀 ale potom vložím stromeček, ten se mi líbí 😀 😀
holky ted jsem byla na severni morava adopce a psala tam jedna kočena nevím odkud byla ale předpokládám že z ostravy a psala že se všichni dočkali od ukončení připravky a to v rozmezí od 6 do 14 měsícu, na jedne straně to je uplná bomba ale na druhe straně to fakt nečekali dlouho,,že jo ???

mm31
3. pro 2012

Věrko, no to fakt nečekali vůbec dlouho 😉 Se mají 😀 Já dnes četla od jedné holčiny ze severní moravy, že jim zazvonil telefon 8.11. a prý čekala 2 roky a 3 měsíce - to je taky super čekačka...hned bych to brala, ale já jsem smířená se 3roky...jo a ta holčina ještě psala, že prý je miminek u nás dost 😀

verca777
3. pro 2012

moni ano já to četla taky, a já jse msmířená taky s těma třema roky,,,ale ty přece nemáš nic ztraceno,vždyt chodíš k jarošovi a já mu jako jedinemu doktorovi v celé te pakarně zvané ivf věřím,,,, on je opravdu pan doktor

jinak jsem se hecla a vyfotila veneček,,,ano mám ho v kuchyni)))

verca777
3. pro 2012

a jak už jsem psala, já ho nezapálila,,,mi se to pak nelíbí jak jsou ty svíčky ohořele 😀 😀

pavluska81
3. pro 2012

Ahojky holky, píšu zase z práce 🙂 jinak bych doma už chrupkala🙂
dneska poslední a 2dny volna jupí🙂))) Chci dělat "vaječňák" a upéct taky nějaké cukrovíčko🙂))) Okna už mám umyté i záclony vyprané a dokonce jsem stihla si do kuchyně koupit novou🙂 To je moje radost🙂))
Věruš- jak píšeš o té čekačce, taky jsem to slyšela že to je v tomto rozmezí, to je moc fajn🙂)
Miminek je doopravdy hodně ,naše sociální sestřička mi říkala že kojeňáky jsou plné že v létě neměli kam umísťovat🙂
Dneska mi kolegyně radila at ještě zkusíme ivf v FN Olomouc že její kamarádka tam byla a je těhu, že prý ta nejsou doplatky na léky, vše na recept a bez doplatku , hradila prý jen nadstandarty.....
Kam jste chodily vy holky? Já do Fertimed a už tam nechci hrůza...tahali z nás peníze ...no děs.
No nic budu muset končit....práce volá🙂 Zítra zas kouknu kolem poledne za Váma 🙂)) papa

pavluska81
3. pro 2012

@verca777 Věruš ještě jsem zapoměla ti odpovědět na tvou otázečku🙂 Ne já nepracuji v Porubě ,nejsem z Ostravy ,ale z Karviné🙂))

verca777
4. pro 2012

@pavluska81 dobré ránko holky, tak pavli oprašuješ počítač v pracovní době,, jinak já už mám vše hotove i cukroví na vánoce jse mted doplacala o víkendu, rptože fakt potom nebude čas,,lidi začnou blbnout a budeme mit prodloužene šichty,,,ja taky chodila do fn olomouc a co se týka poplatku tak jsou minimální, je to pořad státní nemocnice,, víš a taky mám znamou ktere se to tam povedlo,, ale mam ještě jednu znamou která tam byla 6 krát a nic,, onop víš každy bude chválit tam kde se jim to povedlo,,,,jinak fertimed je masakr, nikdy v živote, nechali jsem tam spoustu penez a nic z toho,,ale třebas fn olomouc mi udelali takové krevní testy a stěry že jsem ani nevěděla že něco takového existuje,,,jen je to na prd, že tam strašně dlouho čekaš v ordinaci, i cele dopoledne, jednou se mi stalo došli jsme v sedm a na řadu přišli až ve dvě odpoledne,,,tady tohle je tam jedine na prd....takže ty jsi karvinoška 😀 ,jinak ta čekačka na ty mimi ,je měli by ty miminka hned davat jak dáš žadost ,,na ado......víš já si myslím že člověk přece ktery dává žadost na adopci, a je bezdětny tak tam se bude mit to mimi mooc dobře a kolikrat jsem řííkala že po tobě chtějí takove alutrie, jako kdyby jsi chtěla vyvraždit cely kojenak)))) a ne udělat odmov a rodinu dítku,,,,,,
no nic holky pekny den, mam odpoledni,, tak paa a zítra mam to prvni sezeni ve skupince odpoledne,,,,tak pak se ozvu pa

werumka
4. pro 2012

Ahoj holky, teda dočítání vzdávám rovnou a bez mučení 😀
Tak koukám, že i na severní moravě jdou ty adopce docela rychle.
V pečení cukroví jsem pozadu, ale adventní věnec mám 😀 Doufám, že stihnu do Vánoc něco upéct 🙂 řekněte mi, že jste na tom někdo stejně, jinak se rozpláču 🙂
Mám jinak takový technický dotaz - až budete zaregistrovaní v pořadníku, jak si třeba budete plánovat letní nebo jinou dovolenou? Budete jí nechávat na poslední chvíli, kdyby náhodou do té doby zazvonil telefon, nebo si budete kupovat nějaký pojištěný zájezd proti stornu, nebo nikam jezdit nebudete?

@verca777 Já si taky říkám, jestli ty všechny testy a školení nejsou taky o tom, aby se ukázalo, jestli ti adoptivní rodiče unesou tu "jinakost", nebo nevím jak to říct - že to prostě bude v mnohém jiné a specifické.

werumka
4. pro 2012

A adventní věnec tu 🙂 mám ráda zelený.

mm31
5. pro 2012

Pavli, já jsem také z Karviné, ale ted už bydlíme s manželem v ostravě 😉 Holky, v lednu držte pěsti - jdeme do minimálky s clostilbegytem 😉
Denča nás zanedbává 😀

mm31
5. pro 2012

Holky, některá jste se ptala jak budeme plánovat dovolené, apod. když budeme mezi uchazeči..Já toto určitě vůbec nebudu řešit. Náplánuji dovču a basta..Řídím se heslem "vše má svůj čas"..Kdysi to tak nebylo, stále jsem si říkala, tam nepojedeme, co když budu těhotná..ted už na to "prdím" a vesele plánujeme pěkně dlouhodobě...

verca777
6. pro 2012

Dobré ranko,, moni držím palečky na minimálku 😵 😵
jinak včera to sezení, bylo mooc supeer, zatím to vypada že jsme docela fajn skupinka, jenom když jsme došli muj muž byl na vybuleni, nervozni, a byl tam ještě jeden pár a ten pan vypadal taky jako stresmen,, a muj muž se pořad na mě díval takovým tím pohledem, jdeme domu, nastvany atd.. tak jsem chytla nervy z něho a na rovinu jsem mu řekla pokud tady nechceš byt, tak já to tam řeknu a končíme ☹ ☹ ☹ v tu chvíli se mi chtělo normalně plakat,,,a i ted mi zase vyskočili slzičky do očí,, když si vzpoomenu co jsem vše prodělala já operace a ivf atd... a on není schopny to tam ani odsedět!!!!!!! a on se na mě podíval a neřkel nic a pak za chvili mi říka dobry,,, ale světe div se, asi za hodinu se smál a byl uplně v pohodě, když se dozvěděl od ostatnich chlapu že byli taky nervozní,,, tak snad to tam zvládne,,, ale jak jsem šli domu,, tak zese že t otam nedá př,.středu cely den,,,,, no já opravdu na něho nemám nervy!!!!!!přitom ten pan psycholog říkal že kdokoliv se nebude chtít zapojovat do diskuze nebo mu to bude nepříjemne tak nemusi,, ale holky fakt byla sranda,,,,, tak uvidime co příště,,, a bylo t oformou takove jakoby hry, nejdříve jsme se navzajem každy každemu představili,, a pak jsem usedli a meli jsme navzajem představit toho kdo se mi představil jako posledni,,, byolo takove na pamatovaka,,,, no pak jsem vlastne říkali o sobe každa dvojce co mame za ebou a proč chceme adoptovat dítko,, a jake máme predstavy,,, no ale jak říkam atmosfera po hodině super,,,,, nebyla jse mvubec nervozni ,,ale ti druzi říkali že oni byli,,, nevím proč, ja jsem spíše taková držka ukecana,,, ja se naopak těšila ,,,no tak uvidime co bude potom
verunko dovču si naplanuju normalně,,,, a teda mate krásne ty věnečky, jinak jsem ted došla od dia,, cukr o,k, štitka ledviny tuky cholesterol taky 😵 😵 tak to jen tak a mám pojíst říkal mudr a smal se )))) tak pa fičím do práce a pěkny den přeji 🙂

deniska24
autor
6. pro 2012

Ahojky holky! 🙂 Nějak jsem teď toho měla moc,tak nebyl čas tavítat zde,ale nebojte,teď a večer vše napravím! 😀Hlavně,že já vás kárám,že to tady flákáte a já se neukážu popmalu 4dny,jsem hrozná,já vím.. 😅

Také chválím holkám věnečky a pochlubím se,že jste mě tady tak vyhecovaly s tím zdobením a pečením,že jsem v úterý odpekla 5druhů cukroví 🙂
Jinak hlídání dvouleté neteře v to pondělí dopadlo úžasně 🙂 neplakala,zvládla jsem i přebalit,hrály jsme si,"pařily"na Dádu a Šmouly...... 😀
No to čekání 6-14měsíců to je opravdu úžasné rozmezí-kéž by tomu tak bylo i tady u nás kočky.... 🙂
Věruško já se taky na to vše moc těším,jsem děsně ukecaná,společenská,zvídavá... 😎 hravá.... 😀 😀 ale jak na tom bude Jirka taky nevím,ale asi to snad také ustojí a tipuji,že hlavně ze začátku,bude jen sedět,pozorovat..no nechám se překvapit a pak písnu... 🙂 ale ještě nám nikdo nevolal ani ohledně těch testů.... ☹

My taky ten clostík budem zkoušet až po novém roce-ikdyž tomu nepřikládám žádný význam,byla jsem v úterý u toho endokrinologa...děs děs děs! 😠 Byli jsme obj.na 14h k dr. Dolečkovi na gyncentru v přízemí-je tam cca co 14dní,ovšem objednaní jsme sice byli,ale s náma stejný čas objednali dalších 6ženských a že se to bude brát popořadě,jak kdo přišel ☹ nakonec ještě došly 2grácie,matinka s dceruškou s nosánky nahoru a luxusně předběhly...když připočtu ještě,že jedna pacoška u dr byla cca půl hodiny no tak jak to asi holky s náma dopadlo...v 15,15h jsem to vzdala,páč byly ještě 4ženy přede mnou,já měla doma rozdělané cukroví,chlap maso v uzáku,museli jsme domů....šla jsem tedy k sestře pro papíry a omluvit se a málem semnou seklo,jak z ní vypadlo,že pan dr tam stejně bývá jen co 14dní a kdoví,jak dlouho ještě při svém věku 87let!!!!!!bude schopeb ordinovat! 😠 v tu chvíli jsem byla ráda,že utíkáme a můžu si najít endokrinologa podle sebe.... 😅
Volala jsem nejprvě ke Gorgolovi,co k němu chodíš i ty Moni,jenže tam berou už jen těhotné,ale podařilo se mi dovolat k dr Nezdařilovi na NH,má také slušné a kladné recenze na netu,takže 21.12.se tam půjdu ukázat 🙂

mm31
6. pro 2012

Ahoj Deni, no na toho endokrinologa - no comment..to je hrůza!!!Škoda, že Gorgol již nepřijímá..Je to mladoch, docela fajn. I když poprvé jsem z něj byla na rozpacích..Druhá a třetí návštěva už byla v pohodě..Při té třetí návštěvě byl hrozně milý a ptal se mne, tak co s Vámi, jaktože nejste stále těhotná...Tehdy jsem byla vytočená na mou gyndu i na CAR, protože mi nikdo nechtěl vypsat žádanku na imuno a už jsem to ale měla vyřešené po známostech...a on říkal, jé měla jste přijít - já bych Vám tu žádanku rád vypsal....Takže už se na něho těším v únoru, jsem zvědavá co bude říkat 😀 JInak na to, že má spoustu pacientek, tak tam čekáš max. hodinku - to je ale fakt maximum...Sestřička je taky fajn..K tomu NH - tam jsou také kladné reference. Já tam nešla z jednoho prostého důvodu - dělá tam sestřičku honzova teta a tehdy jsme nijak naše problémy nechtěli rozšiřovat 😉
Pět druhů cukroví??? Ty jsi teda drak 😀
Věrko, Ti chlapi jsou prdlý, že?????Nedávno manžel utrousil, že se mám, že mám každou chvíli "dovolenou" a nejsem v práci...Tak jsem mu řekla, že mu z radostí všechna ta vyšetření a plazmaferézy, odběry krve ráda přenechám a budu chodit plně do práce...No tak to se mu už tolik nelíbilo 😀 Co na to říct, prostě chlap 😀 Jinak ta přípravka teda vypadá zajímavě, až na to, že já nejsem až tak extrovertní a nemám ráda takovéto představování...a můj manžel je na tom podobně...no uvidíme..určitě to zvládneme, to se zase nebojím 😀

deniska24
autor
6. pro 2012

Ještě mě napadlo Věruško,jak začne chlap zlobit,připomeň mu,že opravdu oproti všem IVF a podobným pokusům,co máte za sebou je tohle naprostá pohodička... 🙂 je skvělé,že tam jsou lidi "na stejné vlně" a člověk si řekne,že není sám,mnohdy jsou na tom jiní hůř... 😉 To byl určo jen prvotní šok...navíc,těch dní je jen pár...tak neboj,to půjde,a když ne,tak použij násilí.... 😀 né,si dělám srandu samozřejmě! 😅 😀
Třeba včera jsem měla v práci paní a její snacha v 5měsíci přišla o miminko 😔 přestalo bít srdíčko.. ☹ opravdu hrozné,jsme se pak s Jirkou večer o tom doma bavili a shodli jsme se,že než takovéhle horory,tak raději žádné těhu... ☹ jenže,ono si to bohužel vybrat nemůžeme,že... 😔 a vůbec,znám asi 5holek,kterým mimčo zemřelo v termínu porodu a podobně...si říkám,že oproti tomu je adopce úžasná věc! 🙂

Teď Vás pobavím snad pro změnu-včera byl Mikuláš,že,a já každý rok dělám manžílkovi balíček 😎 včera tam měl piveško Plzeň,Shocka,sladkosti,kešu oříšky,no prostě vše,co má rád a on se děsně pak styděl,že pro mě nic nemá, bobek jeden,dělá jako bych na to za ty roky nebyla zvyklá! 😀 Ale ať tedy netrpí takovým strašným pocitem viny,tak jsem mu vymyslela,že mě může "jako na Mikuláše"pozvat do kina... 😀 takže v sobotu jdem na Anna Karenina 😅 -se šíííleně těším!Ukázky jsou na tento snímek suprové! 🙂
U Vás byla děvušky nadílka??? 🙂

deniska24
autor
6. pro 2012

Tak to je pecka s tou Honzovou tetou! 😀 Tak snad bude protekce,až si přečte,že jsme z Datyň! 😀 😀 Tak to jsi mě potěšila Moni,že jsi taky k tomu panu dr Nezdařilovi chtěla..jsem se nad tím hlouběji v to úterý zamyslela a došlo mi,že už vlastně od teď pořád budu muset chodit i na tu endokrinologii na kontroly a napadlo mě,že si mé tělo celkem drsně začíná zůročovat ta IVF s giga dávkami hormonů... 😔 v září cysta,teď štítka....no .snad už je to vše 😖

deniska24
autor
6. pro 2012

Ale našla jsem si na té štítce i pozitivum-už mám na co svádět ty 3kila nahoře..... 😀+ další 3kila jak jsem před rokem sekla s kouřením... 😀 třeba dostanu nějaké zázračné pilulky na hubnutí-bych to brala hned!Ale fakt je,že zhubnout se mi opravdu nedaří,ikdyž se snažím... 😒 No teď už né samozřejmě,bo před Vánocema to nemá smysl,že? 😅

mm31
6. pro 2012

@deniska24 no štítka už je na furt..nebo spíše tabletky na štítku jsou na furt...já jsem měla jen první odběry špatné, pod limitem, ale ten Euthyrox beru stále....ty máš podlimit nebo nadlimit? Jinak tu štítku můžeš mít už déle..Mi to zjistili ještě před prvním IVF, hned při těch prvních odběrech...Tobě Deni dělali v minulosti odběry na štítku?
Já mám Honzu tento týden od úterý v Praze a přijede až zítra...Jsem si říkala, že budu mít čas pro sebe a já vůbec nestíhám, předevčírem perníky, včera jsem dělala knedlíky - koupila jsem si zlevněnou bezlepkovou směs, které už končila platnost, takže jsem to musela včera zpracovat a knedlíky zamrazit...no a dnes už snad budu mít aspon chvilku pro sebe na relax 😀

mm31
6. pro 2012

Deni, budeme brát clostilbegyt v lednu zároven 😉 ..jen vy budete pracovat na mimču doma a my ve zkumavce 😀

werumka
6. pro 2012

@verca777 Tak to je skvělý, že jsou výsledky v pořádku! Já jsem teď moc nepochodila, zřejmě je zase rozházená štítná žláza, protože mám vysoký tlak a stoupá i glykovaný hemoglobin. S mužem si nic nedělej - my byli s manželem takový nejdřív oba, ale v té atmosféře se to brzy spravilo... uvidíš, že až začnete řešit takové ty praktičtější věci ohledně adopce, tak ho to začne bavit.

@mm31 díky za odpověď na ty dovolený, taky si myslím, že by si jí člověk naplánovat měl. Jinak mě na štítku přišli až po pěti letech a to už byl celkem průser, protože to bylo tak rozházený (chvíli nadlimit, chvíli podlimit), že to s sebou zanechalo i další potíže.

@deniska24 Ty jsi fakt příšera s tím cukrovím 😀 Já mám zatím zaděláno jen na norimberské perníčky 😀

deniska24
autor
6. pro 2012

Moničko s tím limitem nevím jak to mám,nevyznám se v tom,spoléhám na toho 21.12.až mi vše pan doktor objasní... 😉 Jinak jsem nikdy doposud na endokrin.nebyla,hormon.profil mi dělali cca desetkrát a vždy vše prý ok,až teď,jak mi chce gynekoložka nasadit ten clostyl ze srandy,tak mi to vyšlo zvýšené,ale mudra se zmiňovala,že to není nic dramatického...
Tak to je super Moni,já a ty clostík na jedné straně a Věruška a spol.nás budou zásobovat infem o adopčátkách a vlastně už se budeme jen těšit,a těšit a těšit a všechny!... 😅
A jaký máte přesně tedy napl.postup? 😕 Inseminaci,nebo i na punkci půjdeš???
Werumka- 😀 😀 ale úklid mi vázne... 😖
Jinak dovolenou už taky pár let vůbec ale vůbec neřeším...kdyby přišlo těhu nebo adopčátko,vše jde do dupky a dýcháme jen pro to maličké.... 🙂

mm31
6. pro 2012

Verunko, nechápu, jak ti nemohli udělat rozbory na štítku hned za začátku. Vždyt to je jedna ze základních věcí, která má vliv na plodnost a těhotenství..Co se divím, naše zdravotnictví 😒

mm31
6. pro 2012

@deniska24 My chceme jít do minimálky - to znamená IVF s minimem hormonů, nyní to vypadá tedy pouze na clostík...Mám doma ještě zbytek gonalu, tak se domluvím s dr., zda to tímto podpoříme..jen nevím, zda mi to doporučí, když už jsem tím pérem píchala...ale mám ho ted od června v lednici, vůbec ho neotevírám...no uvidím co dr... 😉

deniska24
autor
6. pro 2012

Věruško s tím infem o adopčátkách jsem to myslela tak,že budeš podávat hlášení podrobné o těch přípravkách,ať víme 😉
To je tak jak člověk spěchá do práce,frčím na bus a ve 20h jsem zde dnes večer 😉
Ještě mě Moni napadlo,že mi tu štít.žlázu mohlo "podpořit"to mimoděl.těhotenství,brali mi to cca v 6tt a vím,že hcg jsem měla tehdy přes 30tis.jednotek 😖 a jak to pak klesalo-fakt hrůza!se nedalo spát v noci,naprosto šílené návaly horka jsem měla asi 3dny..... 😒 Tak papa večer! 😉

deniska24
autor
6. pro 2012

A máš pravdu Moni-lepší budou třeba jen 2-3vajíčka,ale dobré a silné! 😉 Znám spoustu holek,co se to právě takto povedlo.. 🙂

werumka
6. pro 2012

@mm31 Oni to hlavně měli standardně hlídat v rámci diabetologie - protože 30% diabetiků 1. typu má i autoimunitní poruchu šž. No nějak se to nepovedlo... Nakonec mi bylo tak strašně zle, že jsem musela skončit s vysokou školou, skoro půl roku jsem jen ležela v posteli, neschopná vylézt skoro ani na záchod a parádně rozjetou panickou poruchou kvůli hormonálním výkyvům. Od té doby už se nenechávám odbýt, když se vyskytně nějaký problém.

verca777
6. pro 2012

ahoj holky ta kak teda jste to tady dneska rozjeli a za chvili je tady denča, píše že v osm ,,
jinak deni ta štítka opravdu uděla paseku v těle,, znam z fertimedu jednu kočenu a ona byla a ted nevím jestl it ořeknu přesně,, ale poslouchejte byla trikrat v gyncentru v ostravě na ivf, a nic, pak asi další 4 pokusy a t ojako samoplatce ve fetimedu,, a zase nic,,,,meli v tom spoustu peněz,,, a ona chudera neštastna, pak teda že zkusí ještě brno machače ,,a tam ji udělali banální odběr na štítnou žlazu,,,, kuwa holky ona jí měla zvyšenou přelečili ji ,a ona tam v brne na druhou minimalku byla těhule a ma chlapečka!! no ale říkala že to takhle nenecha ,že na tu štítku ji měli brat všude krev,, tak že ještě v těch cnetrech o ni uslyší,,,,já dneska štítka a vše odbery o,k,

verca777
6. pro 2012

@werumka verunko no snad se ty vysledky srovnají,,,ta cukrovka je na prd,,,já ted měla dlouhodoby 4,2 ,,ale u vas jedničkařu je to jine,,,, bude lip,,,a jinak se pochlubim, já už mam cukrovi napečeno ,jak už sem psala
a holky držím palušky na minimálky a tiše závidím 😵 😵 😵 ale v dobrém,,,,,já ted mě napadlo že zase zkusím o víkendu zatlačit na manžela,,ohledně te minimalky,,,i když se zbytečně pak nervnu, protože on je tady v tomhle uplně neústupny,,v jakykoliv věcech se sním dá krásně manipulovat a pemlouvat 😀 😀 ale tady v tomhle je nustupny

verca777
6. pro 2012

@mm31 moni ohledně te naší skupinky,, no podle včerejška, tam fakt každy byl nervozni,,,ale odhadla jsem že tam asi budeme komunikovat ja,, jeden par takovy ukecany a ještě jedna pani, jinak se m it otam zda takove tiche,, jsem i říkala tomu psxychologovi že budeme velice tichá skupina)))

verca777
6. pro 2012

@deniska24 holky víte nechceme si zamknout tuhle místnost,,,, 😕 😕 pokud bude chtít někdo mezi nás tak zažada denisku,, já bych tady ohledně včera napsala i vic,, ale nejak nechci,,, co říkate???? 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru