Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

werumka
29. lis 2012

Ahoj holky,

@verca777 Tak to jsme ty testy měli stejný. Je pravda, že těch posledních deset logických úloh byla podpásovka, protože po těch předchozích otázkách už jsem měla v hlavě trochu vymeteno 🙂 Oni z toho pak udělají takový graf například extrovert - introvert a na číselné stupnici vyjde, k čemu víc inklinuješ. Těch vlastností je tam asi deset.

@mm31 Manžela zase rozesmál dotaz, ať si představí že je novinář a co by v nějaké situaci udělal. On totiž novinář fakt je 😀

@deniska24 Ta situace s bráchou je blbá. Ale dobře, že na léčení šel, protože takhle se může odpíchnout ode dna a vrátit se k holčičce a dělat jí tátu se vším všudy.

verca777
30. lis 2012

Dobré ránko děvuchy,, no sranda werun s tím novinářem 😀 😀
deni, je to na prd s tím bráchou,, ale lečit se musí chtít on sám, snad bude líp..my ted v rodině taky holky řešíme, no spíš tchyně řeší sveho syna, čeká v unoru miminko, ona je v sedmem měsíci, bydlí u tchyně ,on nemá práci, ona nemá taky nic, o nic se nestarají, děcko za chvili na světě, je jim to jedno, z čeho budou žít,,, a má tchyně se z toho bulá,,,a oni to mají v prd..... nějak to dopadne,,, no bude to tam moooc zajímavé a to ještě na tom bytě s tchyní žije i švagrova moje její dcera s malym klukem,, a to je byt dva plus jedna,,, zajímavé, ale tady tyhle věci jdou mimo mě,,, nestaram se, je to jejich život a jsou dospěli, švagr má 24 ta jeho 22 a měli si uvědomit co dělají za pitomost,,nemají nic a ani penize ani práci ,,a jen sedí a říkají ono to nějak dopadne,,, jak říkam bude to zajímave,,,
no moni říkáš že ranní vstávaní v 5.30 je masakr,, 😲 já vstavam jak mám ranní tak 4.10 mi zvoni budik,, a v o pul šeste už bouchám 😀 😀
tak fičím do práce a mějte hezký den, a at už je osm večer ,nejlépe zítra dvanáct hodin 😀 😀 protože ještě zitra jdu tak páá 🙂

mm31
30. lis 2012

Ahoj Věrko, tý jo 4,10 - to bych nepřežila. Ne, dělám si srandu, přežila, musela bych 😀 Co máte holky v plánu na víkend? My jedeme v sobotu na mikulášský jarmark do valašských klobouků a na návštěvu k manželové rodině, protože bydlí kousek od tama. Zároven s námi jedou mí rodiče, takže bude veselo. A v neděli ještě přesně nevíme, musím dozdobit adventní věnec a také bych ráda umyla okno v obýváku - tak uvidíme, zda se tak stane 😀 Jééé, holky já jsem tak ráda, že je pátek.
Jinak, dnes by již měla mít p. Nevludová kontrolu za sebou. Hned ji písnu mailíka, zda obdržela skeny našich občanek a zda již zpracovala naši žádost 🙂 V sobotu při obídku bych chtěla našim oficiálně oznámit, že máme podanou žádost o adopci, tak jsem zvědavá co naš...ale myslím, že to bude v pohodě 🙂
Pěkný den holčiny, semtam nakouknu, zda jste některá něco nenapsala 😉

pavluska81
30. lis 2012

@deniska24 my chceme požádat o adopci příští rok,tak se jen zajímáme co a jak🙂 a hlavně jsem si chtěla pokecat s někým kdo prožívá to samé🙂 Pracuji na interně🙂 tak snad to nebudete potřebovat🙂)Přeji hezký víkend🙂)

pavluska81
30. lis 2012

@mm31 Já vztávám 4,30h když mám ranní🙂 no je to masakr....jsem totiž jak lední medvěd...pořád bych spala🙂

deniska24
autor
1. pro 2012

Ahoj holky,tak já už vůbec nenávidím ranní vstavání-jak víte,jsem spíše noční tvor.. 😀
Moni tak to je paráda,že to oznámíte Vašim! 🙂 A i menželovým nebo to ještě počkáte??Postupně jsem se svěřovala rodině a známým s IVF,šlo to ovšem těžko a ohledně adopce to už šlo samo,kdykoli,kdekoli a komukoliv... 🙂 ale k tomu se musí člověk dopracovat asi postupně...Jak to máte vy holky-Věruško a Werumko s oznamováním osvoj.mimča rodině atd?

S tím bráchou to opravdu vypadá snad líp...zatím přistoupil i na to tříměsíční léčení po této třítydenní kůře... 🙂
Manžel mi teď ještě vyspavá-jsme měli včera koktejl párty..no bylo to super! 😅
Už se moc těším na pondělí,páč mě švagrová poprosila,ať jí pohlídám dvouletou holčičku,bude to poprvé a už plánuju co budem dělat,co nachystám... 🙂 naposledy jsem jako dvanáctiletá hlídávala sestřeničku a bylo to moc fajn,tak snad to v pondělí zvládnem.. 🙂 naši se švagrovou pojedou za bráchou totiž.... 🙂

Byla jse ve čt na výsl.teho horm.profilu,no poprvé v životě mi moc nevyšel,mám si zajít na endokrinologii v úterý..není to sice prý nic dramatického,ale dr to chce mít pod kontrolou,ať víme,co se děje a zdali mi nepřestává štítka fungovat atd-není to nic neobvyklého u žen,buď to budeme jen sledovat,nebo se nasadí prášky,to záleží na tom endokrinologovi...Jinak v papíru mám napsáno,že mám pozitivní anti TPO 124 IU/ml -tak uvidíme v úterý.

Jooo Věruško,někdy to prostě hlava nebere to chování lidí s dětma okolo nás,že?Však víš co jsem psala pár dní zpátky-my,kdož bojujeme za maličké tak dlouho a tak složitě a těžce,VŠE!vnímáme úplně jinak,než ti druzí...netvrdím,že toto mé "moudro"je pravidlem,ale spíše výjíměčně se setkávám se spokojenýma rodinkama s bio dětma,proto věc beru takto a nijak mě to už také nerozrušuje 🙂

Tak stačí takhle holky,co??? 😀 No sem tady 3dny skoro nebyla,tak se nedivte!!!! 😀 A pište pište-pěkně to zde flákáte.... 😅 😀

mm31
2. pro 2012

Ahoj Denčo, manželovým rodičům se to chystáme říct hned jak s něma budeme 😀 Našim jsme to řekli včera a úplně v pohodě... 😉 Denčo, na endokrinologii chodím také - k jakému dr. půjdeš? Já chodím do centra ostravy k Gorgolovi a jsem docela spokojená...

deniska24
autor
2. pro 2012

Tak to je super Moni!Myslím si,že je fajn,když "budoucí prarodiče"také dostanou dostatek času,aby si na přijetí dětí z KU mohli zvyknout a pak si začít užívat i toho těšení na vnoučátko-byť adoptované.... 🙂
Já třeba zastávám názor,že se s tím raději svěřím všem už teď,pro ně je to v daný moment totiž překvapení,začne se to rozebírat všude a bude z toho velké halo,ale za půl roku si už pak ty lidi budou říkát něco jiného a až se miminka za další čas dočkáme,vyhneme se šuškání za zády a uslyšíme (snad tedy)jen-jéé vy už TO mimi máte?To je to z kojeňáku,že?a bude klid 😅
Nevím,jak se ten dr jmenuje,ale jsem k němu objednaná do přízemí na gyncentru a jestli jsem to pochopila dobře,tak je tam tento doktor jen pár hodin týdně...no v úterý budu vědět více.... 🙂

A jaká byla tedy Moni reakce Vašich včera?
U nás to bere rodina moc fajn-nemůžu si stěžovat na tchýni-ta to bere asi ze všech nejlépe a nejvděčněji 🙂 Tchánek v klidu,můj taťka má spíše obavy z těch pocitů,jaké to bude atd ale u něj opravdu také nemám pochyb,že bude báječný dědeček,protože má rád všechny děti... 🙂 jen ta paní,co mě porodila..... 😔 jo má matka...to je jiné kafe...je to velmi sobecký a asi i zlý člověk,takže s ní moc nepočítám no.... 😢 nemá o to žádný zájem a i k nám se chová,k vlastním dětem se chovala a chová trošku "nestandartně" ☹ Ale jinak i známí a kamarádi paráda! 🙂 Jen samé kladné ohlasy a že je to moc fajn a přejí nám to.... 🙂

mm31
2. pro 2012

Ahoj holky, manžel šel dopoledne na ryby, takže vařím až na 14h. 😀 Zrovna jsem dala vařit houbovou polívku a na druhé bude sekaná s bramborem a kyselím zelím 🙂 takže ted mám trochu, času...včera večer jsem připravala adventní věnec, takže už se těším, jak dnes večer při adventním koncertu zapálím první svíčku...co vy holčiny, už začínáme s vánoční výzdobou? já mám zatím pouze ten adventní věnec - zatím je ještě dost brzo 😉 Dnes jsem umyla druhé okno, takže ještě dva..to už nějak do vánoc zvládnu. Zítra udělám těsto na perníčky a v úterý je chci péct 😉 a vy holky a cukrovíčko??? Mějte krásnou neděli 😉

deniska24
autor
2. pro 2012

Věruško také netuším,jestli vědec či reportér..ale u Vás Werum to teda musel být gool,když je manža tím reportérem!!!! 😅 😀 Jinak teda má moc zajímavé povolání Tvůj muž... 😉

Moni a ty užíváš něco na tu štítku??

mm31
2. pro 2012

Deni, naši to vzali úplně v poho...Myslím, že s tím nikdo mít problém nebude..naše rodina je vcelku přívětivá a neměl by v tom být problém..jen honza se mi zmínil, že si myslí, že jeho rodiče budou zaskočení...ale myslím, že oni to taky v poho zkousnou, jen si to prostě budou muset sami nechat projít hlavou a smířit se se skutečností..jinak mají děti rádi, nevlastní kluky přítelkyně honzového bráchy taky v poho berou, takže nemám žádné strachy..Navíc se s honzou chystáme slavit domečkoviny a ne narozeniny a tudíž to to dítě bude vědět od počátku a bude brát adopci jako samozřejmost..nechtěli bychom, aby našemu dítěti někdo na základce z děcek nebo nějací zlý lidé řekli, že je adoptované...takže proto ty domečkoviny hned od malička...
S tvou mamkou je mi to líto, bohužel si rodiče vybrat nemůžeme 😒

mm31
2. pro 2012

@deniska24 užívám euthyrox, momentálně ji mám v pořáku a jednou do roka chodím na kontrolu. Tak to já chodím k jinému dr...

mm31
2. pro 2012

Jo holky, tak mne napadlo - psala jsem tu, že si píšu "adopční" deníček? Píšu si tam všechny důležité i nedůležité mezníky k adopci a hrozně mi to dělá radost jak se ten deníček rozrůstá 😀

deniska24
autor
2. pro 2012

Věruško a kdy máte tedy tu první skupinovou přípravu?Někdy v prosinci jsi myslím psala....jo a jak ses mě ptala o dve stránky dříve,tak já na H.E.A.T. chodím,když už se dokopu 😀 na Dubinu do Unno sport a hoďka tam vychází myslím na 120kč.

deniska24
autor
2. pro 2012

Jé Moni,taky chci v úterý péct.. 😀 mám volno v to úterý celý den,tak budu i zdobit,také mám moc ráda vánoce 🙂
Týjo,že tam nezmrzne Honzík v té kose venku.. 😖
No nepsala jsi nám to Moni o deníčku nic a tak napiš prosím o tomto svém "projektu"více!!!Velmi mě to zaujalo,protože jsem už o něčem podobném také přemýšlela!!!! 🙂

deniska24
autor
2. pro 2012

Jako píšeš ho rovnou děťátku nebo sobě osobně...?

mm31
2. pro 2012

Deni, deníček Ti pošlu soukromou zprávou, ale až zítra..Mám ho uložený v PC v práci 😉 Píšu si to spíše pro sebe, ale klidně ho dám jednou přečíst i dětátku. 🙂

deniska24
autor
2. pro 2012

Já právě nad tím přemýšlela,že bych to psala přímo dítku a pak třeba já nevím,na desáté narozky mu/jí jej darovala.... 🙂 Napadlo mě to tak proto,že všude se moc píše,že každého zajímá původ a kořeny,ani já bych nebyla vyjímkou....a myslím si,že by to pak tomu našemu dítku mohlo jednou udělat radost a za další by si uvědomilo,že MY jsme jej opravdu moc chtěli a těšili se na něj tak strašně mooooc...pak bych tam dala třeba i foto z přípravek,pak první okamžiky (jako u porodu)z kojeňáčku.... 🙂 Navíc,zpětně to napsat nejde...ty pocity a myšlenky,které mám teď už za rok třeba budou jiné..když si sebe sama představím v roli osvojeného dítěte,hodně by pro mě takovýhle denník znamenal.... 🙂
Super Moničko,že jsi to napsala,rozhoupala jsi mě k tomu,že si jeden takový véééliký denník nadělím pod stromeček!!! 🙂

deniska24
autor
2. pro 2012

Ok Moni,budu se těšit!!Třeba mě to alespoň inspiruje... 😉 škoda,že jej nemám už teď.... 😀

mm31
2. pro 2012

@deniska24 nenadarmo se říká rybářům tiší blázzni 😀

mm31
2. pro 2012

@deniska24 No právě, že ty pocity si uchováš, ale jak píšeš: za nějakou dobu už nejsou tak "výpovídající" a tomu dítěti to pak už neřekneš, tak do detailu, jako když si to píšeš průběžně a v aktuálním rozpoložení 😉 A jak jsem psala, deníček už mě těší nyní a přesně z něho vidím jak se mílovými kroky blížíme k mimču.

pavluska81
2. pro 2012

Ahoj holky, jakpak se vede? už máte zapálenou první svíčku🙂? já ano, miluju vánoce, to zdobení, vůni,samé dobroty....🙂 Přeji hezký den 🙂

mm31
2. pro 2012

Pavluško, já pálím svíčku vždy v neděli během adventního koncertu 😉

deniska24
autor
2. pro 2012

Tak já nic sice nepálím holky,ale už mám 4druhy cukroví naplánované... 😀 zítra večer udělám těstíčka a úterý bude manžel venku udit masíško,tak za ním sem tam zdrhnu od pečení cukroví a ván.zdobení domu,a dáme slivovičku,koštnem masko... 😉 už se těšííím.... 🙂
Dobře jsi to Moni vystihla s těmi pocity-takhle jsem to myslela 🙂
A jako Věruška,Werumka..baby kaj ste??? 😕
A pavluska-děkuji za optání,vede se dobře,zítra ranní šichtička,takže ve 13h padla 🙂 a pak hurá domů na celé odpoledne hlídat poprvé!mou dvouletou neteř 😅

verca777
2. pro 2012

ahojte holky deni jsi tady??? že by sme se sešli?? 😀 tady

verca777
2. pro 2012

@pavluska81 a nepracuejš náhodou v porubě v nemocnici?? 😕

verca777
2. pro 2012

jinak holky víkendík byl pro mě mazec, včera jsem měla ranní, pak jsem si udělala těsta doma na cukroví, a šli jsme ke známym do krmelina, zanést dětem mikuláše 🙂 a dneska ráno no od rána jsem pekla a pak uvařila, pořídila jsem si veněček advenntní, a hollky mi ho bylo líto zapálit, mi se to nelíbí jak je tak svíčka ohořelá))) tak na něho ted koukám,jak je furt celý 😀 😀 se svíčkama)))) jsem trhlá))))) a večer jsem byla na heat, ted sem povečeřela a zapla notas,,
tak deni lepší že tu štítku zkontroluji,,, protože štítka taky muže udělat paseku v plodnosti,,,,

verca777
2. pro 2012

dneska když jsem pekla tak jse msi říkala že ještě tyto vánoce a příští vánoce budeme sami ☹ ☹ ale ty třetí už budeme snad v plném počtu a konečně rodina 😵 😵 ,to budu muset ještě vydržet dvoje vánoc sami,, 😔 😔
já vždy nějak moc uvažuju jak jsou ty vánoce,,štědrý den je pro mě takový smutný, já to mám nějak zafixované v hlavě,, ten štědrý den, prostě se tak nějak tím dnem prostresuju,,že jsem furt sami,, už vlastně letos jsme spolu třináct let a stále sami, a víte vždy is řekneme u večeře, že doufáme že př. rok budeme už tři,, a jsem zase jenom sami,,,
no nic převrátíme list, ptala ses deni kdy začíname stou přípravkou ve skupině, tak ted ve středu máme první,,, tak uvidime,,, ale ta prvni neni cely den ale jen od pul druhe do šesti večera ,,,a pak další je hned za tyden ale už cely den,,
zítra ráno jdu na krev, mám ještě volno, a pak dozdobím cukroví a mám to z krku,,protože budu už v práci i spát asi)))jak lidi začnou blbnout s masem na vánoce,,, mi kolikrát připadne že mají deset žaludku a dvacet lednic 😀 😠
jinak deni,, víš co se týká adopce,,,nám už to snad rodina říkala před deset lety at do toho jdeme,, a hlavně moje mamka ještě když byla,, tak pořád mi to říkala,, a já pořád říkala že nejdříve zkusíme ivf...a jak šli roky, tak ted se nás ani už nikod nepta na ditko,, ale nejbližší to ví,,,a jsou uplně v poho,,nikdo se nezaráží nad tím,,,,,,jen mi je líto že se toho máma moje nedožila,,,, 😔 😔 ,,
tak deni kde sji?? jdu kouknout na fejs )))jestli tam nejsi )))

verca777
3. pro 2012

Ahoj děvuchy??kaj ste všechny???robíte??? 😀 😀

mm31
3. pro 2012

Náš adventní věněček, pochlubíte se holky s tím svým 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru