Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Jojo, máme kluka. U mě je to trochu jinak než u vás - mám víc nemocí, beru hodně léků a po porodu se mi to hodně rozházelo, takže vzhledem k mému zdraví a vzhledem k tomu, že musím být použitelou mámou a manželkou, tak jsme další dítě odpískali.

deniska24
autor
20. lis 2012

Tak já to mám v práci docela jednoduché,jsem oSVČ,takže vemu volno=naddělám si ho 🙂 Menžel bude brát taky asi dovču

deniska24
autor
20. lis 2012

werumka-aha tak to ale moc fajn,že jste se hned rozhodli pro adpci 🙂 A jak staré děťátko byste chtěli?A holčičku nebo to necháte osudu....? 🙂

deniska24
autor
20. lis 2012

Víš taky jsme si říkali,že kdybych třeba zázrakem otěhotněla,tak ado bychom "jen"odložili,protože u druhého pak taky nemáš žádnou jistotu,že se povede znova a my máme jasno-chceme alespoň 3děti-5 😀 ! 😀 To se mi tchýňka vždycky směje-počkej až budeš mít to jedno,pak tě ten humor přejde... 😀
A chlapečka máte "z postýlky" 😅 nebo ivf..?

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Právě, v tom je lepší být OSVČ. My jsme tam teda nešli nějak nadšeně, ale nakonec nás ten kurz fakt nadchnul. Přece jen, když je někdo zavřenej v malý místnosti s dalšíma deseti párama, tak se tam nějaký vztah utvoří 😀 Bylo to taky interaktivní - řešení různých modelových situací apod. My chceme holčičku - 0-2 roky. Ale když jsme byli na návštěvě v kojeneckém ústavu, tak jsme pochopili, že starší děti už se k adopci stejně nedávají, protože pakliže se "neudá" do tohoto věku, tak už je tam nějaký problém, že není právně volné a to už se většinou nezmění.

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Přesně tak, stopnout se to dá vždycky. Taky upřímně - dostaneš o tom dítěti tak detailní zdravotní zprávu, jakou bys nedostala ani u vlastního 😀 My bychom rádi tři děti, ale uvidíme, jak to všechno bude.
Synek je z postýlky, přesně tak 😀 Upřímně, kdybych nemohla otěhotnět, tak bych šla rovnou do adopce, protože hormony při IVF by byly pro mojí cukrovku vražedný. A čím déle jí člověk má, tím ohleduplněji se o ní musí starat 😀Takže v tomhle jsme měli jasno od začátku 🙂

werumka
20. lis 2012

Ale tím samozřejmě nevylučuju, že by diabetici nesměli chodit na IVF. Ale na každýho diabetika mají vliv trochu jiné věci. Já si třeba nemůžu ani máznout mast s kortikoidy, protože pak mi to na další tři dny nabourá kompenzaci.

deniska24
autor
20. lis 2012

Tak to jsem nechápala právě,proč tam ty starší děti zůstavají-to je teda ale opravdu škoda,že jim něco brání,aby šli do náhradní rodiny.. 😔 Já už taky pomalu slevuji z nároků a to jsme ještě nezačli ani přípravu,ale v jednom máme jasno-chceme určitě právně volné dítko a k adopci..nedala bych to,žít s pocitm,že kdykoliv o něj,o ni můžeme přijít..to fakt ne 😔 A jak dlouho cca Vám říkali že budete čekat?

deniska24
autor
20. lis 2012

Tipuji dobře,že jsi taky Verča? 🙂

To budete mít holky zítra počteníčko... 😅 😅 😅

Znám kamaráda s cukrovkou a vím,že sranda to tedy není 😒 Ale je to moc hezké,že jste taky oba s manželem za jedno.... 🙂 A jaké byly návštěvy kojňáčků?Kámarádka mi říkala,že na city a psychiku dost náročné,že i chlapi prý se tam kolikrát rozbrečí... 😔 to já se určitě rovnou rozeřvu... 😕

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Právě, v tomhle je ten systém u nás špatně nastavený, protože se stále upřednostňují biologičtí rodiče i za cenu toho, že je každému jasné, že tam to dítě nikdy nepřijde. Máme tady bohužel málo sociálních pracovnic, které by s těmi rodinami pracovaly a nějak jim vysvětlovaly a trochu přitlačily na možnost dát dítě k adopci. Těm rodičům stačí stále velmi málo na to, aby to dítě nebylo právně uvolnitelné. Myslím, že na pěstounskou péči člověk musí mít "buňky" a asi už i nějak splněný svůj mateřský a rodičovský cit...

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Nám říkali, že do tří let se prý všichni dočkáme, tak jsme zvědaví 😀
V kojeňáku to bylo pěkný - byli jsme se podívat na tu část, kde jsou novorozenci, ale neviděli jsme je, protože byli venku v kočárcích. Měli to tam krásně zařízený - hračky v postýlkách, moderní nábytek z IKEY...Pak jsme byli v části, kde jsou větší děti a nakonec jsme se byli podívat v takových "bytech", kde už ty děti žijí stabilně (ty, co nejsou právně volné a ani se to neočekává - v těch předchozích dvou odděleních ty děti chodí ve většině do rodin) - kde už mají pokojíky po dvou, svoje skříňky, velký obývák s kuchyní a střídají se jim tam dvě "tety". Ale mají tam třeba i vířivou vanu, tak jsme si dělali srandu, že k nám pak dítě nebude chtít, když uvidí, že vířivku nemáme 😀 Ty větší chodí normálně do školky, aby si navykly na ten systém, že někam dopoledne odchází a pak se vrací "domů"... Poznali jsme ale taky důležitou věc, že pro ně je domov tam. Tam se cítí v bezpečí a i když si ty větší povídají o tom, že si pro ně přijdou nějací rodiče, tak ve skutečnosti je pro ně pak to vytržení z toho domova stresující. Takže třeba říkali, že je potřeba si zjistit takové drobnosti, v jakém prášku na praní tam perou a koupit stejný, stejné povlečení - a udělat mu to bezpečí, na které tam bylo zvyklé.

deniska24
autor
20. lis 2012

Taky to takhle vnímám ten rozdíl mezi pp a ado,možná,když vyjde ado tak druhé už budeme třeba chtít do pp,ale zatím se toho dost bojím..Hlavně,že se pánové nahoře v parlamentu zajímají jen o ty opravdu důležité věci že 😠 s tou novelou zákona ohledně pp a rušení kojeňáků to taky zdaleka není tak horké jak si někdo myslí...ještě roky minimálně bude trvat,než se předloží podrobný popis jak to bude vypadat a dalších x let se bude zaběhávat...

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Ten zákon o profi pěstounech jsme na tom kurzu taky dost řešili. On je v mnoha bodech takový ještě nedodělaný a nedomyšlený, takže bude potřeba na něm ještě zapracovat.

deniska24
autor
20. lis 2012

Tak to je krásné Veru do tří let! 🙂 u nás jsem četla,že druhé a třetí dítka jsou čekačky nad 4roky 😒 tak snad se skutečně dočkáte takto "brzy" a možná i o něco dřív... 🙂
Dobrý s tou vířivkou... 😀 A jak na Tebe působily ty děti,co jsi viděla?Neměla jsi třeba strach,že se "zamiluješ"na první pohled do tnějaké té 2-3leté holčičky? 😕

werumka
20. lis 2012

@deniska24 No já jsem se především styděla, jak jsou ty děti samostatný - samy chodí na záchod i úplný mrňousové, zatímco ten náš je pěknej lenoch 😀 Takže kdyby člověk dostal třeba dítko mezi 1. a 2. rokem, tak ony jsou fakt hodně disciplinovaný.
My jsme tam viděli jen pár dětí z těch bytů a to byli vlastně jen romské děti, nebo děti napůl romské a napůl vietnamské. Možná, že kdybych tam viděla nějaký miminko, tak se taky zakoukám 🙂 Ale všechny byly pryč, takže možná to tak udělali schválně, že nám naordinovali návštěvu na takovou hodinu 😀
Ono je to hodně kraj od kraje - třeba Morava je opravdu proslulá dlouhýma čekačkama, ale střední čechy jsou v tomhle jiné. V tomhle kojeňáku nám říkali, že každý rok dávají asi 50 dětí k adopci, což mi připadá docela dost.

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Taky nám radili se čas od času "připomenout" psycholožce, která vlastně jako první vybírá páry ke konkrétnímu dítěti a tři takové páry pak putují k poradnímu sboru, kde se rozhodne, který z těch párů to bude.

deniska24
autor
20. lis 2012

To je teda bohatá nadílka ... 😎 Určitě se i vy brzy dočkáte... 🙂 A můžu se zeptat,kolik ti je let?Vypadáš dle fotky tak na 25-28let....Mě je 27roků

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Mně je 26. Na kurzu jsme byli úplně nejmladší 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

Jéééé tak to je krásné.. 😀 😀

deniska24
autor
20. lis 2012

Já se domnívám,že ikdyž tato doba je v mnoha ohledech na prd,tak ve věcí okolo PP a adopce a stále příznivěji vše nakloněno...úřady,okolí,rodiny a i my sami k tomu asi přistupujeme...jak to jen napsat...vstřícněji?odvážněji?....fakt nevím jak to pojmenovat ale každopádně bych řekla,že žádostí o děti je stále více..

werumka
20. lis 2012

@deniska24 To určitě je. A taky jsem viděla, že lidé mají mnohem víc otevřené srdce k dětem s nějakým handicapem. Když jsme vyplňovali dotazníky ohledně zdraví dítěte, tak bylo vidět, že ti lidé jsou ochotní přimout i děti, kterým je potřeba se po nějaké stránce věnovat více.

deniska24
autor
20. lis 2012

Se tomu ani nedivím..doba je sice hnusná,ale jak píšeš o to víc jsou lidé ochotnější(tedy ti s velkým srdem) pomáhat a snažit se udělat radost...myslím,že i je samotné to pak určitě dělá šťastnějšími 🙂 a to je to krásné... 🙂

werumka
20. lis 2012

@deniska24 Přesně tak. A mnohdy člověk pochopí, že právě ty potíže, které má ho posunují někam dál a otevírají nové obzory. Někdy taky přemýšlím nad tím, že díky nemocem jsem taková jaká jsem a že to není ve všem jen špatné 🙂 Musím jít, ještě chcem pokecat s mužem 🙂 Tak se loučím a přeju dobrou noc!

deniska24
autor
20. lis 2012

Dobrou noc a zase se ukaž!!! 🙂

mm31
21. lis 2012

Dobré ránko holky, zdravím novou Verunku 😀 No holky, vy jste tomu večer daly 😀 To bylo po ránu počteníčko 😉 Jen ted nevím co psát 😀 Deni, jak jsi navrhovala to společné rande, tak já jsem na netu celou dobu v práci 8-16, takže tu můžu nakukovat a pak cca od 19h.-cca21,30 😉 z domu. Holky, my zase přemýšlíme, že kdyby k miminku byl sourozenec, tak bychom si ho vzali, at nejsou bobošci rozdělení..Přemýšlely jste nad touto variantou?
Včera po práci jsem se činili - nejprve jsem upekla buchtu a pak gnocchi s hříbkami a kuřecím masem, obojí samozřejmě bezlepkové. Večer přišel manžel a donesl mi dva koláčky a dva zákusky, opět bezlepkové -takže jsem maximálně zásobena 😀
Přeji všem krásný den a snad se tu dnes ještě potkáme 😀

deniska24
autor
21. lis 2012

Moni to samé si říkám i já ohledně těch sourozenců... 🙂 jen Jiřík je z toho trošku vyhukaný,ale to nevadí,ho zpracujem ještě... 😅 Já jsem tady jen na skok a frčím na tu krev do centra,pak se půjdu asi mrknout do Librexu a pak rovnou do práce.... 😒
Moni a jak se vůbec vaří a peče bezlepkově??? 😕 to tam jako chybí co?
A ještě jsem se tě chtěla zeptat,na kolik tedy cca Vám u Jaroše říkali že vyjde ta minimálka??
Tak já utíkám na bus..zdravím i Verunku 1 i 2 😀 až se ukážou a přeji pěkný a pohodový den všem!!! 😉

mm31
21. lis 2012

Deni, klidně můžeš říct Jirkovi, že Honza s tím problém nemá 😀 Co se týká bezlepkového kuchtění - nepoužívám klasickou mouku, ale bezlepkovou mouku - např. s kukuřice (jsou různé směsi...). Omáčky zahuštuji solamylem, když dělám zelí, zahustím ho bramborem, takto někdy i polévky..nebo nezahuštuji vůbec..je to jídlo od jídla..na bábovky, buchty a podobné sladkosti používám speciální bezlepkovou mouku..jen ty ceny mouka 100Kč, jedna obyč houska 15kč, atd..ze začátku se honza málem z těch cen složil 😀, ale ted už to neřešíme, je to pro moje zdraví a mimi... 😉
Lepek je vlastně ve všech obilninách, kromě kukuřice, jáhel, brambor, rýže...takže nesmím např. ani normální strouhanku, paštiky, salámy, párky, klobásy, apod..Za ten rok jsem si už tak zvykla, že doma vařím na 100% bezlepkově. I pro návštěvy, prostě pro všechny co k nám příjdou..A i nakupujeme bezlepkově (kromě pečiva)...V dnešní době už není problém, v masně bývá vždy nějaký salám či párek bezlepkový..U nás dokonce všechny...Pečivo mi honza kupuje čerstvé v jednom obchůdku v centru Ostravy a semtam si koupím vakuované pečivo v DM drogerii...no a Globus - ten se specializuje na bezlepek, takže tam třeba koupíš i konzervu bezlepkovou 🙂 Ze začátku jsem z toho byla mírně rozrušená, hlavně když jsme ze začátku chtěli ušetřit na pečivu a já si koupila nejlevnější chleba (asi 7 krajíčků za 50kč) a byl to humus!!Ale jak píšu, pečivo už mám vychytané a obecně si na dietu nestěžuji...Když někam jedeme, tak na hotelích také nebývá problém..a jak jsem psala v minulosti, ne jednou mi honza záviděl mé jídlo 😀

mm31
21. lis 2012

Holky, já jdu dnes u nás ve Výškovicích vyzkoušet cvičení na trampolínách. Znáte to některá?

verca777
21. lis 2012

Ahojte baby,jsem ted došla z centra, a práce a prostě od rána až ted doma, vítam novou Verunku 😵

verca777
21. lis 2012

@mm31 moni já chodila letos v letě na trampolíny asi dva měsíce, moc mě to bavilo ale zároven sem to nemohla vždy ráno rozchodit 🙄 🙄 bolela má šíleně pateř, já nevím čím to bylo jestli těma otřesama jak skačeš, ale jak říkam je to moc fajn a mě to chytlo,, tak jsem pak ale ohledně té pateře přešla zpátky na heat,,,a jinak papáš teda,tiše závádím,, já si ta kmužu o takové hostině nechat zdát 😔 😔 ,ted v neděli než jsem šla cvičit tak jsem si dala na svačinku koláček,,ale po strašně dlouhe době,,,,,snad po pul roce 😔 😔 je to mazec,,,dneska mám na večeři parek teleci ,,a jdu si udelat salat zeleninový, tím se já dojídám místo koláčku, někdy je to na palici a teda deni sem myslela že to počteníčko neskončí)))))tady

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru