Aniball. Máte zkušenost?

rolniczka
8. čer 2017

Zdravím chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s Aniballem zda je blbost si ho pořizovat, jde porod natrénovat i jinak? Nebo ho nemám trénovat vůbec prostě jak bude tak bude....slyšela jsem totiž o Aniballu mluvit jen jednu pozitivní věc a to je, že maminky věděly jak mají při porodu tlačit, ale reklama slibuje, porod bez nástřihu a zbytečností což jsem slyšela, že není pravda jaký máte názor vy a jaké máte zkušenosti?

agnes2ivory
8. čer 2017

@rolniczka jsou zastanci i odpurci. Nekdo tvrdi, ze je to k nicemu, nekdo ze "tam" pak zustanes vytahana a stovky dalsi nazoru ..... ma zkusenost je pozitivni, cvicila jsem, dostala jsem se na 27 a porodila bez nastrihu. Sice s malym sitim, ale to proto, ze malej vyletel na jedno zatlaceni, tedy prilis rychle. Ale za sebe mohu doporucit. Jo a "vytahana" fakt nejsem 😀

ammmi
8. čer 2017

Určitě maminky co aniball používaly ho budou chválit do nebes, ale jak píšeš, není to záruka, že nakonec budeš bez nastrihu. A koneckonců, maminy co ho chválí, jak ví, jak by dopadly bez něj? Mě by třeba štvalo ho pořídit, trénovat a pak třeba nakonec porodit sekcí.
Já jsem aniball nepoužívala, nedělala jsem ani masáž hráze, prostě příprava žádná. První porod nástřih, druhý teď úplně bez poranění - synové byli stejně velcí. Stačilo neležet a to že mě personál nenutil tlačit, když se mi ještě nechtělo 🙂
Spíš než na aniball bych se zaměřila na výběr porodnice, kde ti umožní zvolit polohu (protože vleže na zádech to třeba ani ten aniball nezachrání) a kde mají větší trpělivost, než vezmou nůžky a nastřihnou..
Na druhou stranu ten aniball nezavrhuju, pokud bys měla lepší pocit, že budeš vědět jak tlačit a s tím do toho šla, tak může být určitě výborný pomocník na psychiku, aby se žena porodu nebála. Ale jestli ho chceš "jen" kvůli tomu aby tě nenastřihli, tak bych do toho nešla.

no_title
8. čer 2017

ahoj, já jsem na tohle téma dělala průzkum a výsledky mluví jasně, opravdu snižuje riziko nástřihu a poranění, ale i pozdějších poporodních komplikací jako je inkontinence nebo bolestivý styk. Dokonce snižuje o 6% riziko, že porod skončí císařem (na což asi nemá vliv jen aniball, ale i prostý fakt, že maminky, co cvičí s aniballem jsou hodně informované a nenechají si např. napíchnout zbytečně Oxytocin apod.)
Na výsledky průzkumu můžeš kouknout sem: https://www.modrykonik.cz/blog/no_title/article/vysledky-pruzkumu-o-vlivu-aniballu-a-e-hl4qn2/

luciehutt
8. čer 2017

Ahoj, mě hodně pomohl..psychicky i fyzicky. Nebyla jsem nastrizena, rodila jsem klasicky na "koze".
Jinak oxytocin nejspíš zachránil život synovi, duverovala jsem memu gynekologovi, ktery me rodil a vyplatilo se ☺

adypro
8. čer 2017

Pokud se nepletu, tak si průzkum na aniball dělala i jedna porodnice (myslím, že Český Krumlov) a vyšel jednoznačně pozitivní vliv.
Osobně jsem se poprvé porodu děsně bála a tak jsem chtěla udělat maxim, takže jsem cvičila, sice jen 26 cm, ale bez nástřihu s drobným poraněním. U druhého porodu opět max. 26 cm a absolutně bez poranění, úžasný porod. Ale rozhodně u mě bylo hodně dáno místem porodu a tím, že jsem měla soukromou PA, která mi u obou porodů dala čas - měla jsem obě holky nedorotované, narodily se obličejem nahoru, takže dlouhá 2. doba porodní. Jinde by už na mě vyvíjeli nátlak, že musím porodit. Takhle to proběhlo hlavně u druhé dcery nádherně, euforický porod, hned bych šla rodit znovu. Dostala jsem pochvalu od jen přihlížejícího doktora a i pak od mé gynekoložky 🙂 Ale velkou zásluhu na tom má trpělivost porodní báby.
Takže je to hlavně o přístupu personálu, to je základ, ale ještě podstatnější je tvé pozitivní naladění a víra ve své tělo a miminko, aniball je doplněk.
Přeji krásný porod, ať je pro tebe také posilujícím okamžikem tak, jako pro mne.

rolniczka
autor
9. čer 2017

@ammmi Porodu se nebojím jen jsem chtěla vědět jestli je to opravdu jednodužší, ale všude vidim jooo je to super, sice mě šili...., nebo museli provést nástřih protože.... a proto se mi to zdá jako nestoprocentní nebo jak to mam nazvat

rolniczka
autor
9. čer 2017

Ještě se podívám na ty stránky co jste mi sem daly a uvidím jak se rozhodnu, nicméně budu doufat, že u mého porodu nebudou uspěchaní doktoři a proběhne to tak jak má bez zbytečných injekcí a urychlování v klidu a soukromí 😉

luciehutt
9. čer 2017

@adypro Ano, delala ho porodnice Cesky Krumlov. Chodim tam na gynekologii a i jsem tam rodila. Ovsem Aniball mi nikdo "necpal", az kdyz jsem rekla sama, ze se o nej zajimam tak mi pan doktor zaridil schuzku s kolegyni, ktera delala studii a vse mi vysvetlila 🙂.
Byla jsem se vsim maximalne spokojena! Nakonec i s oxytocinem, po porodu neverily sestry svym ocim, nejspis on zaridil, ze jsem nebyla vubec unavena a proste jen zaplavena stestim a laskou.

maja95onebaby
9. čer 2017

Ja jsem aniball pouzivala a musim rict ze porod byl fakt uzasny, bez nastrihu, poraneni a to jsem rodila na zadech s nohama pritazenyma k sobe 🙂 tlaceni nebylo tak narocne a to mimi melo 3410, coz taky neni nejmin (na prvorodicku) 🙂 Jo a vytahana taky nejsem :D (rikal pritel) 😀

rolniczka
autor
10. čer 2017

Asi záleží jak u koho ... oxytocin nechci a jestě mám chvíli času na to popřemyšlet 🙂

adypro
10. čer 2017

@luciehutt Také jsem prožila onu euforii, štěstí, navíc jsem byla po porodu absolutně fit. Spolubydlící na pokoji si myslela, že už mám aspoň pár dní po porodu, když jsem přišla na pokoj. Mimčo mělo 3700 g a to její necelé 3 kg a holčina úpěla bolestí při každém větším pohybu a brala i léky na tlumení bolesti. Měla jsem pocit, že i v porodnici nakloněné přirozeným porodům to někdy přirozeně vůbec nejde, popravdě jsem byla z jejího popisu porodu celkem překvapená, ale zase nevím, nakolik ona spolupracovala atp.. Ale říkala mi, že teď po porodu by už peněz za soukromou PA a aniball nelitovala, před porodem jí to přišlo zbytečné.

luciehutt
10. čer 2017

@adypro Pribehy o techto porodech jsem slysela a prave proto jsem se bala nastrihu a poraneni jako cert krize. Nastesti jsem se tomu vyhla.. Mela jsem nadstandart, ale sokujici pohledy rodicek, ktere jsem potkala v kuchynce, kdyz jsem si doslova dohopsala pro caj byli k nezaplaceni 😃. Maly mel 3920g.

rolniczka
autor
11. čer 2017

Přijde mi trochu nechutne použit použité ale myslíte ze se da nekde koupit treba od maminky která ho nestacila ani vyuzit?

alikoaliko
12. čer 2017

Pridavam se se stejnou zkusensti :D dcerka mela 4205g a vsichni se me ptali, jestli jsem byla na cisari, ze sedim v pohode na zadku????? 😎

agnes2ivory
12. čer 2017

@rolniczka proc nechutne? Ja jsem ho taky prodala na bazarku - pokud ho pouzivas s kondomem, klidne pak zase prodej dal.

beatrixc
12. čer 2017

Je tady skupina zaměřená na Aniball, občas tam i někdo nabízí, když už nebude potřebovat 🙂 https://www.modrykonik.cz/group/6279/
Já teda cvičím, zatím nemůžu říct, s jakým efektem, protože mě porod teprve čeká :D Ale musím říct, že psychicky mi pomohl už teď - cítím se fakt připravená, vím trošku, co čekat. Nejde jen o to, že se člověk naučí tlačit, ale taky zjistí, jak to tlačí uvnitř. Taky jsem hodně pročítala diskuse hodnocení, než jsem pořizovala a přišlo mi, že ty, co používaly, hodnotily kladně. A ty, co o tom jenom něco slyšely nebo četly pak psaly nějaké negativní komentáře. Samozřejmě nic ti nedá 100% záruku, že tě nenastřihnou nebo to nakonec neskončí císařem.

agnes2ivory
12. čer 2017

@rolniczka jo a da se koupit i samotnej zavadeci balonek. Ale uz se to tim zase prodrazi. Myslim, ze stoji asi 400.

schade
12. čer 2017

Za mě určitě doporučuji 👍Kdybych to věděla už u prvního prcka, tak do toho hned jdu - první byl skoro o 1kg menší a bylo celkem dost šití venku i uvnitř a hlavně nástřih ☹Ted jsem se bala, ze mi to roztrhne v tom místě, ale cvičila jsem a dostala se na cca 27cm a neměla jsem žádný steh a malý měl 4kg 🙂

luciehutt
12. čer 2017

@rolniczka Po nekom cizim asi hruza no.. Ale s tim co jsem cvicila ja uz cvicila kamaradka, ted cvici svagrova, pak dalsi kamaradka uz ho ma zamluvenej.. Da se na nej nasadit kondom a vyvaret ho...
A kdyby nektera chtela tak si muze koupit ten nahradni balonek za 400 a stejne 1000 usetri 🙂

rolniczka
autor
12. čer 2017

@agnes2ivory
@luciehutt
No právě ja myslela že kdybych si ho koupila po někom tak nemužu mit zaruku že použivaly kondom a nevím zda to jde nejak hygienicky ošetřit aby se balonek nepoškodil

agnes2ivory
12. čer 2017

@rolniczka tak ten kondom bys musela pouzivat ty. Jako u dr na ten vnitrni utz - taky vzdy dava gumku 🙂. A da se to vyvarit, to jsem take delala. Jen to jde pak ztuha nasadit zpatky, ale jde to. Anebo tedy - si koupit ten balonek novy nahradni.

beatrixc
12. čer 2017

@rolniczka jistotu nemáš... ale jak píše @agnes2ivory dá se vyvařit, koupit náhradní balonek a taky prodávají desinfekci, která je k tomu vhodná (já ji pro jistotu používám, i když mám aniball nový a používám ho jenom já ;) )

rolniczka
autor
12. čer 2017

A na jakych stránkách jsi aniball koupila? Kdybych nechtěla nový ale použitý asi ho nenajdu jen tak na bazarech... možná spíše tady na modrym koníkovi ne?

beatrixc
12. čer 2017

Já jsem si aniball kupovala přes porodní asistentku na předporodním kurzu. Ale jinak mají normálně stránky aniball.cz (tam mají i tu desinfekci, a např. i lubrikační gel, vhodné kondomy apod.) Jinak použitý aniball seženeš např. v té skupině, na kterou jsem tady už dávala odkaz 🙂

rolniczka
autor
12. čer 2017

Podívám se.... na předporodní kurz nechodím musela bych dojíždět 30 km :D

petra86zn
12. čer 2017

Dají se koupit na sbazar, bazoš, tady v bazaru na koníkovi, nabízí se nové i použité. 😉

beatrixc
12. čer 2017

@rolniczka Tak pokud nový, šla bych na to přes jejich e-shop, pokud použitý, pak v té skupině 🙂 nebo možná i tady na bazaru něco bude 🙂

rolniczka
autor
12. čer 2017

Super tak budu hledat teda 🙂 ještě mam tak 5 týdnu čas takže není možné

chacipe
12. čer 2017

Cvičila jsem s Epinem, což je v podstatě to samé co Aniball a za sebe jedině doporučuju. Ani jeden steh a to jsem docela drobná, synek měl 3.6kg, měl fakt velkou hlavu a já jsem "stará" maminka. Špatně se mi hojí rány a bolí me jizvy a já nechtěla riskovat problémy v sexu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru