Aniball. Máte zkušenost?

addelai
12. bře 2017

Zdravím holky, teprve mě čeká první porod, takže zkušenosti nulové. Přemýšlím o Aniballu, přemýšlíte o něm taky některá, popřípadě je tady někdo s nějakými zkušenostmi?

eviicka
16. bře 2017

Cvičila jsem hodně opatrně, ale pravidelně, dostala jsem na 27 cm, i když se mi lehčí nástřih nevyhnul, tak za mě mohu cvičení doporučit. Dodal mi sebevědomí k porodu, věděla jsem jakou polohu a jak tlačit. Moje doktorka na kontrole po 6 nedělí říkala, že je poznat, kdo cvičil - v kladném smyslu. A chválila pánevní dno. Nedělám si iluze, že je to modní věcička, která se možná časem překoná, ale já investice nelituji a příště budu cvičit opět. Mimochodem jako prvorodička jsem nebyla zrovna nejmladší, porod byl celkem rychlý a vyvolávaný, protože jsem byla ve 42 TT. Takže mně ho rozhodně nevyvolal aniball.

astyna
16. bře 2017

@alishka111

tak si projdi diskuze jinde, není to zase tak vyjimečné. Jen o tom holky nepíšou tak veřejně. Ono i tak, co člověk o sobě intimního prozradí...

alishka111
16. bře 2017

@astyna právě že diskuze dost sleduji už od první dcerky. Na emiminu jedna běží 4 roky. Žádný předčasný porod, žádná inkontinence, žádný zdravotní problém. Právě v anonymních diskuzích věřím, že by to ty co to zažily zmínili. Některé při cvičení krvácí, to bych taky necvičila, ale osobně si myslím že je to špatnou technikou cvičení, nebo holt někomu to nesedne, někomu ani nacvičení nepomůže. Není to zázrak, je to zdravotnická pomůcka... Ale pro mě osobně to zázrak byl a je. Nemůžu se dočkat svého druhého porodu, snad bude tak úžasný jako první 🙂

jitka_zowie
17. bře 2017

@alishka111 No kdyz na to tak kouknu, tak asi jo. Nenapadlo me to, ze se to tak hle da taky pochopit. Nicmene i tak, ona si slecna to slecna rejpalka tak trochu zaslouzila 🙂

nugetka20
20. bře 2017

@jitka_zowie Za vyřídilku se nestydím, tím spíš, že jsem napsala svoji zkušenost (narozdíl od Vás, která žádnou nemáte a ještě tu plkáte nesmysly ve stylu "jedna paní povídala"). Víc už se nehodlám vyjadřovat.

jitka_zowie
20. bře 2017

@nugetka20 no jo....vase osvecenosti

jitka_zowie
20. bře 2017

@nugetka20 Tak jeste jednou a naposledy...
Proc se tady vlastne dohadujeme....vznesla jsem tu nazor....svuj nazor zalozeny na konzultaci se zkusenou porodni asistentkou (tedy zadna jedna pani povidala). Od zacatku tady nikomu svuj nazor nenutim, jen jsem podotkla, ze to muze mit sva negativa, ale nikomu neberu volbu pouzivat pomucky podle sveho uvazeni. Nadnesla jsem to tu takto nekolikrat. Proto nechapu, proc mate porad potrebu me presvecovat o sve pravde.
Tohle je diskuse a zakladem diskuse je dialog, slusny dialog. Vy se tu od zacatku pokousite ze me vice ci mene nevybiravym zpusobem udelat blbce, protoze nemam stejny nazor jako vy. To je krasna ukazka ignorantstvi a nedostatku respektu, Ja respektuju, ze mate jiny nazor a ze pomucku shledavate jako praktickou a dobrou. Ale zaroven mam sve duvody, proc s vami tento nazor nesdilim. Pokud tento system diskuse nechapete, mela byste si o zasadach diskuse neco precist. Pokud nehodlate respektovat cizi nazory, asi tu nemate co delat. Pokud ani po tomhle se nechytite za nos, tak uz asi nema cenu s vami ztracet cas a energii.

bekyc
20. bře 2017

@jitka_zowie Vždyť se s tebou nikdo nedohaduje. Všichni to chápem. Jen si nemyslíme, že je tvůj názor nějak objektivní. To je celý. A tomu se prosím nediv, neznáme tvou PA tak ani nemáme důvod přikládat jejímu názoru velkou váhu. 🙂 Pokud někdo stále váhá a není si jistý, má obavy z použití aniballu, ať to radši konzultuje se svým gynekologem, kterýmu věří a zná ho.

jitka_zowie
20. bře 2017

@bekyc jo, jasne, souhlasim. Nikdo krome Nugetky20 se tu se mnou nedohaduje...viz predchozi diskuse.
Taky kdybych byla pred porodem a pouziti Anibalu zvazovala (jakoze kdyz jsem se o nem dozvedela, tak jsem na to byla zvedava), tak bych to s nekym konzultovala. Ja to konzultovala s PA. Je to podle me ta nejspravnejsi cesta. Objektivni nazor to neni, uplne stejne jako nejsou objektivni nazory tech, co ho vyzkousely. Je to zase jen subjektivni zkusennost.

alishka111
20. bře 2017

@jitka_zowie No vy ale od začátku a čím dál tím víc volíte dost rýpavý a nepříjemný tón. Pak se nedivte, že Vám někdo ostřeji odpoví...

jitka_zowie
20. bře 2017

@alishka111 Tak zezacatku jsem si z toho delala trochu srandu....coz si myslim, ze vetsina lidi pochopila. Nebo jestli se nekoho vazne dotkl jeden ne uplne slusny vyraz a to ani nemireny na nekoho konkretniho.

jitka_zowie
20. bře 2017

@alishka111 ale uznejte, ze kdyz mi slecna hned v prvni reakci naznaci, ze jsem blba, ze si tohle myslim. Odsoudi, aniz by cokoli vedela, zkusenosti PA, na kterou jsem se odkazovala, v dalsich mi rekne, ze nevim, ze existuje sterilizace nastroju a pak podle ni je vsechno, co reknu, blabol a blbost....tak to mi neprijde jako ze by byla ja ta, ktera neumi komunikovat.

alishka111
20. bře 2017

Já Vám Váš styl neberu, ale myslím, že pokud někdo káže o etiketě diskuze, měl by nejdřív kriticky zhodnotit, zda tomu odpovídá jeho vlastní vyjadřování a obsah příspěvků, alespoň co do respektu jiných názorů...
Nicméně upozorňuji, že jsme těžce mimo téma. Takže za mě konec a návrat ke zkušenostem s aniballem, což je otázka autora diskuse. Kdo má ať přidá ;)

luka91
29. pro 2017

Prodám aniball používaný ZÁSADNĚ s kondomem + sterilizacni tablety
450 kč včetně poštovného 😊
Pište sms
Tel. 606 168 461

pavlinakm
29. pro 2017

Ja s nim cvicila jako prvorodicka. Mela jsem strach a v tomto jsem dala na kladne recenze. A jsem rada. V mych 33letech jsem porodila holcicku prirozene, bez zasahu a poraneni. Mela 4140gr, obvod hlavicky si nepamatuji. Sice jsem v pulce cviceni zacala krvacet z trhlinky, tak jsem pak mela do porodu pauzu. Ale i tak verim ze se to vse povedlo diky cviceni. Jinak jsem nacvicila myslim max 26,5cm..

pavlinakm
29. pro 2017

Jeste bych dodala ze po porodu nejsem dole vubec "vytahana", dr me chvalila jak mam v poradku pánevní dno/svaly. Kdyz jsem po 6nedeli chtela cvicit s balonkem na posileni panevniho dna, tak mi vuubec nesel zavest. Takze po porodu uz jsem necvicila.
Cvicit jsem zacala o par dni drive nez se doporucuje(mela jsem strach ze nebudu mit nacviceno a predcasne porodim). Nakonec jsem 10dni prenasela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru