Balónek Epi-no/Aniball. Jaké máte poporodní zkušenosti?

thortia
3. čer 2016

Zdravím, na balónky epi-no/aniball slyším všude samou chválu...ale můj gynekolog má trošku jiný názor: prý to možná usnadní porod, ale návrat do normálního fungování je prý těžší (je prý lepší nástřih a zašití, než roztáhnutí hráze a porodních cest), maminky, které rodily s balónkem si prý stěžují na inkontinenci a následný sexuální život. Nemůžu se rozhodnout zda si ho koupit, jaké máte zkušenosti po porodu? Prosím poraďte mi 🙂

soyevita
3. čer 2016

@veveruse14 Samozřejmě se tu s nikým nepřu o tom jestli funguje,nebo nefunguje 😉
To je stejné jako když Ti doporučí třeba dianatal gel.Nemusíš cvičit,nic neriskuješ,údajně funguje.Výsledky možná lepší jak u aniballu........
Prostě je toho strašně moc,stejně jako "zaručených" léků.A záleží na každém,čemu uvěří 😉
http://dianatal.cz/obsah/3-proc-dianatal-porodn...

soyevita
3. čer 2016

@veveruse14 Jinak cena 1600,- též mazec

rybamrazena
3. čer 2016

@thortia Takového gynekologa bych buď vyměnila nebo mu udělala nástřih....

veveruse14
3. čer 2016

@soyevita mazec🙂 o tom slysim poprve...diky bohu ze uz rodit nehodlam! myslela jsem, ze ta klouzacka tam jaksi vznikne při porodu sama, takže toto jako zajistí ještě klouzavější klouzačku? 😀

kuliseks
3. čer 2016

@veveruse14 přesně😉 všechno pro děti je byznys dneska

veveruse14
3. čer 2016

@soyevita jinak souhlas, každá si kupujeme klid v jiné podobě že 🙂

soyevita
3. čer 2016

@veveruse14 No taky čučím jak péro 😀
Myslela jsem,že v mém věku už toho vím docela dost,ale jak vidím,tak nevím 😉

veveruse14
3. čer 2016

@soyevita ne nadarmo se říká že člověk se učí celý život 😀 jsem zvědavá co budou kupovat naše dcery to se nebudem stačit divit!

veveruse14
3. čer 2016

@kuliseks jojo, to mi došlo už když jsem kupovala těhotenské oblečení 😝

andelka
3. čer 2016

@alkuska já jsem u prvního cvičení dost flákala, a navíc blbě měřila, takže jsem si myslela že mám nacvičeno víc než byla pravda. A s PA jsme si moc nesedly, hráz jsem měla vysokou, mimino chtěli dostat rychle ven, takže udělali nástřih.Ale malý, Dr po šestinedělí si ho ani nevšiml. Hojil se dobře. Kdoví jak by to dopadlo bez Epina. Jiné zranění jsem neměla. U druhého už jsem cvičila pořádně, správně měřila, a porod byl super. I tak se zdravotníci divili že (i jako druhorodička) jsem úplně bez poranění. A bylo to luxusní, Dr se podíval a šel, neměl co šít.Kdybych rodila potřetí koupím si ho zas.

alkuska
3. čer 2016

@andelka Tak to já cvičila i měřila poctivě, měla jsem strach pže máme těžké porody v rodině. Nástřih byl po domluvě s PA, nenutila mě, řekla jsem jí, že jsem trénovala. Zkoušela jsem tlačit bez nástřihu, ale nešlo to, malá se zasekla hlavou přesně v půlce, to byl pěkný hnus a pak PA řekla, že podle ní to rupne. Že mě nestřihne pokud odmítnu, ale že si myslí že to úplně bez poranění nebude. Tak jsem řekla ať fikne co musí, a fakt to bylo jenom prťavé a malá byla hned venku, chyběl tomu ten cenťák co jsem už nestihla docvičit 🙂. Doktorka co mě šila to taky komentovala že úplně v pohodě, že tam nic moc nemám, ani to v té krvi a tom binci nemohla najít 🙂 A hned jsem mohla sedět, kývala jsem si na šestinedělí nohama a hověla v tureckém sedu, pohodička. Žádná inkontinence, ani nic povoleného nemám, gyndař si na kontrole šušnil že není nikde nic vidět. Takže příště určitě cvičím zas.

andelka
3. čer 2016

@alkuska já jsem se ptala Dr když to šila, jestli to střihli moc, že jí to tak trvá. Ale říkala že ne, že to je drobný nástřih, ale že se to šije po vrstvách, proto to tak trvá (asi 15 minut ale mně to přišlo jako věčnost a vím že některé holky šijí i hodinu 😕 )
Měla jsem nacvičeno tak 26, max. 27, a dítko hlavu 34 že jo. Před druhým jsem měla 31 a to stačilo. Já jsem se právě bála, že tím že to bylo šité a je tam jizva, že by to mohlo dělat zle při druhém porodu.

alkuska
3. čer 2016

@andelka Já nacvičila 29 a těsně to nestačilo. Doufám že jizva vadit nebude, měla jsem to fakt prťavé.

katerina2016
17. bře 2017

Zdravím, já cvičila s balonkem Aniball a můžu jen doporučit! Byla jsem prvorodička, porod trval sice dlouho, ale konečná fáze tlačení byla díky balonku rychle za mnou. Hlavní věc je ta, že jsem nebyla nijak dotrhaná. Doktor říkal, že tady nemá co šít ani zvenku ani zevnitř 🙂 Což jsem po dlouhém a úmorném otevírání hrozně ráda slyšela 🙂 Protože kdyby mě měli ještě šít, tak už bych se asi zbláznila :D Jinak ještě vyzdvihnu jednu věc, nepřekvapil mě ten tlak když na závěr dítě procházelo porodními cestami. Jakmile jsem mohla začít tlačit, tak se mi hrozně ulevilo a věděla jsem, že tohle už je pohoda! Takže vůbec se toho nebojte, nechápu proč mi i můj gynekolog nedoporučoval takto cvičit. Sama bych uvítala, kdyby zrovna on mi tuhle variantu, jak si usnadnit porod a nemuset absolvovat nástřih hráze, nabídnul. Je to vážně hrozná výhoda být po porodu "fit" a moci se plně věnovat miminku, aniž bych musela řešit dost nepříjemné poporodní poranění.

vrana80
17. bře 2017

Mozem z vlastnej skusenosti porovnat bez Epina a s Epinom, prvy porod bez a samozrejme nastrih a to dcera mala len 3 kila. Pri druhom tehu som si povedala ze budem cvicit s Epinom, druha dcera mala cez 4 kila a bez nastrihu ziaden steh, ja mozem len doporucit. A co sa tyka po porode, su tam aj cviky na to ale tie som necvicila a vsetko v pohode😉 bola to velka vyhoda ze som bola fit, starsia mala dva roky a mohla som fungovat pri obidvoch🙂

pincola
12. únor 2021

Holky, může balonek po čase prasknout? Mám doma 5 let starý Aniball, můžu s ním cvičit, nebo je potřeba koupit nový balonek???

kralovna_amygdala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru