Balónek Epi-no, máte zkušenost s poraněním?

dada2017
1. únor 2017

Ahoj holky, vím že spousta žen ma dobre zkušenosti s balonkem Epi-no. Chtěla bych si ho také pořídit, ale zeptala jsem se své gyndarky a ta mi toho moc neřekla, jen to, že odborníci z urogynekologie to nedoporučuji kvůli poranění pánevního dna. Zatim jsem nenašla nikoho kdo by psal o nějakém poranění. Má tedy někdo zkušenosti s nějakým poraněním? A měl někdo problém po porodu?
Jsem ve 29 tt 🙂

zuzaaanka
1. únor 2017

Ahoj, ja pouzivala Aniball, je to to same, jen cesky vyrobek a levnejsi. Byla to nejlepsi investice do tehotenstvi a porodu. Hodne mi to pomohlo a vysledek? Ani jeden steh a na druhe zatlaceni byl malej venku a VUBEC to nebolelo! Napodruhe proto, ze napoprve jsem se blbe nadechla 🙂 doporucuju! A behem treninku zadne poraneni ani po porodu zadny problem, naopak, vse ok. Na trenink to chce hooodne lubrikacniho gelu 🙂

ajinka0991
1. únor 2017

Ahoj, tyjo, vážně tak dobré zkušenosti? Tak to musím vyzkoušet : )

karlajasmine
2. únor 2017

Mám tu samou zkušenost jako zuzaaanka, taky žádné stehy a velmi rychlá a pohodova druha doba porodní.

mavanka
2. únor 2017

Ja taky za sebe doporučuju investovat, mám za sebou dva porody bez jakéhokoli poranění. A i kdyby nic jiného, dodá to pdychyckou pohodu a sebedůvěru, ze se to dá v pohode zvládnout a uz to je půlka úspěchu. 🙂

dada2017
autor
2. únor 2017

Děkuji za podporu 🙂 ...nechala jsem se trochu vystrašit od dr jak říkala o poranění pánevního dna. Poridim si ho také a doufám že bude vše ok jako u Vás 😇

leki
2. únor 2017

Taky jsem mela aniball. Pomohlo mi to minimalne osychicky, ze jsem si zkusila, co to "vytlacovat" znamena a tak podobne (i kdyz to pak bylo trochu jine). Me ho doporucovala i porodni asistentka (kdyz jsem se ptala na prohlídce porodnice). Porod jsem mela dlouhy (i tlaceni), maly nastrih (ale malej mel dost velkou hlavicku a byl celej velkej, PA mi rikala uz na zacatku, ze uplne bez to asi nepujde). Kazdooadne po porodu jsem hned relativne v poho sedela, rychle se mi vse zahojilo a nemela jsem zadny problem. Moje kamosky (4) co rodily po me, tak nakonec do balonku nesly a vsechny mely mensi deti, vetsi nastrihy a sedet nemohly minimalne tyden (rodily jsme ve stejne porodnici) Muze to byt nahoda a stesti, ale do nej s druhym miminem pujdu zas 😉

leki
2. únor 2017

Jeste s tim poranenim. Ja se trosku poranila ke konci. Trosku jsem prehnala velikost vytlacovaneho balonku, navic uz to bylo ke konci, to uz je vse citlivejsi (mimochodem se to stalo i kamaradce, ktera rodila stejne jak ja a tez ho pouzivala). 2 dny jsem necvicila a bylo to zas ok. Doktorka rikala, ze to se stava a nic hroznyho to neni 😉

adypro
2. únor 2017

@leki Co je to dost velkej? To by mě zajímalo 🙂

orchideas1
2. únor 2017

Docvičila jsem na 26 cm, pak jsem vždy po vytlačování lehce krvácela, zkoušela jsem po pár dnech a znovu, ale nelituji, každý nacvičený cm je super a hlavně se naučíš správně tlačit spodkem. Já teda nakonec rodila sekcí, ale aniball za to nemohl 🙂

adypro
2. únor 2017

Rodila jsem dvakrát, jednou s epinem, podruhé a aniballem, je to to samé. Pokaždé jsem nacvičila mál,o asi 26 cm max.
První porod děsně dlouhý a vleklý, mimino bylo obličejem nahoru, ale porodila jsem bez nástřihu s malým poraněním.
Podruhé porod mnohem rychlejší, tlačení zase trvalo dýl, až po porodu se zjistilo proč - opět poloha obličejem nahoru. Malá měla 3700g/51 cm a bez jediného škrábnutí. Po porodu absolutní euforie, nádherný zážitek.
Ale bude to i v tom, že jsem obě rodila se soukromou PA. Každopádně ona aniball také doporučuje.
To varování o poranění pánevního dna mi přijde trochu úsměvné, což pak nástřih, to není poranění pánevního dna? Takové ty argumenty - uděláme nástřih, aby se předešlo poranění, no z toho mám dost. Oni to odborníci prostě zatím moc neberou, ale na to se vykašli. Cvič pomalu, žádné rekordy, ať se neporaníš, stačí těch 28 cm (i míň, jsem toho příkladem) a pak už záleží na personálu a samozřejmě na mnoha dalších faktorech, ale ten přístup je klíčový.
Dobrá diskuze právě cvičících je na emiminu, také jsem tam přispívala, můžeš se tam pak přidat.
Držím palce.

leki
2. únor 2017

@adypro. Jestli myslis mimino, tak mel 4 kg a hlavu 37-obvod. Jako vim, ze jsou i vetsi, ale ja si naplanovala maly mimco, tak me to prekvapilo 😀

nafuka
2. únor 2017

@adypro Proč jednou s tím a pak s druhým?

liska01
2. únor 2017

Za mne dobré tak akorát na psychiku. Nebála jsem se a byla si jistá, že to dám. Natrénovala jsem minimálně 30 cm. Skončila jsem totálně dotrhaná. Na další porod nepořizuji, švagrová necvičila a od prvních kontrakcí za 5 h vytlačila na dvě kontrakce neteř bez poranění... Za mne ztracený čas, který jsem rozhodně mohla trávit příjemněji. 😀

nafuka
2. únor 2017

@liska01 co pak stím když už to člověk nevyužije?a leží to doma.

liska01
2. únor 2017

@nafuka Já to prodala kamarádce, normálně si to několikrát vyvařila a používala, ovšem šití se také nevyhla. Ta si ho tedy nechala na druhý porod, dává mu druhou šanci. 😀

nafuka
2. únor 2017

@liska01 já nikoho takovýho nemám.nevím jestli by o to stála cizí maminka.

liska01
2. únor 2017

@nafuka Nooo, ale jo. Sterilizovat se to dá krásně, ne každý je cimprlich. Když se dá slušná cena, tak věřím, že to svého kupce najde. 🙂

orchideas1
2. únor 2017

Kdyby se aniball prodal za nizsi cenu,tak si k tomu budouci maminka muze dokoupit nahradni balonek,kdyby ji vadil po nekom

adypro
3. únor 2017

@nafuka Nevěděla jsem, zda budu mít další dítě - prodala jsem ho na bazaru. Ani jeden nebyl nový, poprvé jsem koupila přímo po porodní asistentce a druhý zde na koníku. Dá se vyvařit.
@nafuka
@liska01 Prodala jsem je oba a vždy byly hned pryč. A i já jsem měla oba bazarové. Před druhým porodem mně PA říkala, že není nutné, abych cvičila, s ohledem na první porod, kdy bylo poranění malé. Ale mě to nedalo a řekla jsem si, že pokud najdu nějaký bazarový za dobrou cenu, tak do toho půjdu, abych si to pak nevyčítala.

@liska01
@leki Víc a víc si myslím, že je to prostě o přístupu personálu. Nebýt soukromé PA poprvé bych asi skončila na císaři nebo kleštěma :( I gynekoložka mi na kontrole po druhém porodu říkala, že ty porody obličejem nahoru jsou dost těžké a často skončí kleštěma...brrr (ještě že jsem to nevěděla před porodem, psychika dělá hodně), takže jsem prý dobrá. No já myslím, že dobrá byla hlavně porodní bába 🙂

nafuka
3. únor 2017

mě tam aniball ani nešel narvat,teď mi leží ve skříni,měla jsem poranění a druhý dítě už nechceme.škoda peněz,1200 v luftu.

pekluska88
3. únor 2017

Taky přidám zkušenost... Po super recenzích jsem aniball taky koupila. No nevim,u mě to mělo absolutně opačný účinek...😂 když jsem nafoukly balónek videla,bylo mne z toho zle a to už jsem po jednom porodu měla,takže jsem viděla do ceho jdu... Ze cvičení jsem byla tak nervozni,ze jsem to pořád odkládala. Použila jsem ho dvakrat,ani jsem se ho nesnezila vytlacit,byla jsem strašně blokla... Nakonec jsem porodila během dvou kontrakci, bez jakéhokoliv poraneni,takže asi tak😉 Aniball mám doma,ale kdyby měl někdo zájem,klidně pište,sice plánujeme třetí dítě,ale vím,ze trénovat určitě nebudu...

bekyc
3. únor 2017

Já teda aniball můžu jen doporučit. Cvičila jsem poctivě 5 týdnů před porodem, každý druhý den, zezačátku to šlo těžko, měla jsem chuť ho hodit do koše... Nakonec jsem nacvičila na 30 cm, porodila jsem bez nástřihu a poranění, syn měl obvod hlavy 37 cm, takže docela dost. 😉 Doporučuju kombinovat s masáží hráze.

astyna
3. únor 2017

Tak já první porod celkem hravě vytlačila syna (hlava 38 cm + 2 pupeční smyčky kolem + ruka = cca 42 cm) a 4 kosmetické stehy. Prý to mohlo dopadnout o dost hůře.

NICMÉNĚ do 2.porodu bych to chtěla vyzkoušet. Má to smysl, když jsem už byla šitá? prý to místo je tenčí.

nafuka
3. únor 2017

@astyna mám doma aniball.coto je rozumný peníz.

astyna
3. únor 2017

@adypro

něco takového mi říkala sestra v poradně. Jde o to, aby změkla hráz, zda se nacvičí 40 nebo 20, je už jedno. Rodíme čím dál tím starší a hráz je moc tuhá a pak jsou časté nástřihy. Hráz je prý nejpoddajnější kolem 20.roku.

pekluska88
3. únor 2017

@astyna po prvním porodu jsem byla taky šitá,ne teda nějak moc,ale pár stehů to bylo... A jak jsem psala výše,tak druhy porod rychlý a bez poranění... Taky jsem se bala,ze to v místě šítí nevydrží,ale naštěstí to jo😉 Jak jsem už psala valí se mne doma Aniball,který určitě nevyužijí,tak kdyztak klidně piste😉

rickym
3. únor 2017

Moje PA balónek nedoporučuje, s poraněním se už setkala. Říkala, že mnohem lepší je sex, sex a zase sex🙂 A že je žena po používání balónku dost "vytahaná", že i prvorodička vypadá jako by rodila potřetí.. Takže na balónek kašlu a ke spokojenosti manžela se budeme řídit radou PA🙂

urtica
3. únor 2017

S Aniballem jsem cvičila krátce, po jednom takovém cvičení se mi uvolnila zátka, za 4 dny začla odtékat voda. Por. cesty absolutně nepřipraveny, porod vypadal podle toho...Aniball dodnes podezírám ze spuštění celého procesu.

astyna
3. únor 2017

@rickym

taky dobrý 🙂)) no já pořád váhám, zda toho epina/aniballu jít, jsem asi sketa, abych si dolů něco zaváděla, když poprvé to nebylo tak špatný (myslím porod).

pekluska88
3. únor 2017

@urtica já právě moc nerozumím tomu,jak může někdo trénovat vytlačování,aniž by se něco nespustilo... Proto jsem to pořád odkládala a odkládala,až se budu blížit termínu porodu a ve finále jsem porodila o dva týdny dřív,takže jsem jenom vyhodila prachy a stejně jsem necvicila🙂 Ale jak může cvičit od nějakého 36? týdne a nebát se..no nevim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru