Balónek Epi-no, máte zkušenost s poraněním?

dada2017
1. únor 2017

Ahoj holky, vím že spousta žen ma dobre zkušenosti s balonkem Epi-no. Chtěla bych si ho také pořídit, ale zeptala jsem se své gyndarky a ta mi toho moc neřekla, jen to, že odborníci z urogynekologie to nedoporučuji kvůli poranění pánevního dna. Zatim jsem nenašla nikoho kdo by psal o nějakém poranění. Má tedy někdo zkušenosti s nějakým poraněním? A měl někdo problém po porodu?
Jsem ve 29 tt 🙂

astyna
3. únor 2017

@pekluska88

masáž hráze jsi zkoušela? prý to není tak jednoduché...

urtica
3. únor 2017

@pekluska88 A moje dcera se narodila s rukou u hlavy, nástřih mě neminul, takže suma sumarum taky k prdu 🙂...tlačení s aniballem a reálné tlačení mi přišlo úplně jiné - u mě šlo při porodu viceméně o samovolný proces, který jsem nemohla nijak ovlivnit vůlí...
Na druhou stranu si to spousta mamin chválí...

rickym
3. únor 2017

@astyna Já nad tím nejdřív taky uvažovala, ale pak jsem si říkala, že bych ho koupila a stejně bych se pak neodhodlala k použití... Tak jsem byla vlastně ráda, za to co mi řekla PA.. 🙂

pekluska88
3. únor 2017

@astyna hráz jsem nemasirovala. Bála jsem se,aby to jizva vydržela,proto jsem taky ten Aniball kupovala. O nacvik tlačení mne nešlo. No a jak říkám,porodila jsem bez poranění.

bekyc
5. únor 2017

Já si teda vytahaná nepřijdu, 9 měsíců po porodu mi připadá že je všechno jak má a partnerovi už prý dlouho, jinak u tý masáže, mi přijde dobrý když to dělá partner, já bych to sama tak dobře nezvládla, prvních pár dní to bolelo, ale udělali jsme si z toho ranní rituál a nakonec to bylo i docela příjemné a fakt mi to pomohlo...

leki
5. únor 2017

Masaz hraze jsem zkousela a nebyla toho vubec schopna (dam,y, ktera jste to zvladla sama, klobouk dolu!) , tak jsem koupila balonek. S tim vytahanim mi to nedava smysl. Cilem balonku je predevsim posilit vnitrni svaly (pouziva se i pri inkontinenci). Ja cvicila 5 tydnu pred (1-2x denne) natrenovala jsem 33 cm. Vytahana si nepripadam vubec, partner rikal, ze by rozdil pri sexu pred a po nepoznal a ja tez nevnimam rozdil (jsem rok po porodu). Mozna je to jen nejakej zazrak.. Ale i po porodu jsem docela dlouho a hodne cvicila panevni dno (dle pokynu doktorky nebo kdo to byl v te porodnici, ne s balonkem), mozna to melo vliv.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru