Břišní tance pro těhotné, Praha. Doporučte

petruna
14. srp 2007

Ahoj,
vždycky jsem chtěla chodit na břišní tance, ale nějak jsem se nikdy nedokopala. Teď, co jsem těhotná, mám tu potřebu ještě větší. Přihlásila jsem se do jednoho kurzu, ale po delším zvažování se zase odhlásila, protože nebyl přímo pro těhotné. Nemáte některá zkušenost s nějakým studiem v Praze, kde jsou břišní tance přímo pro těhotné ? Našla jsem jen Studio pro ženy, ale zatím mají nemocnou lektorku. Prosím o jakékoliv doporučení, případně přidání se ke mě 😉

listicka77
14. srp 2007

Chci chodit taky. Na břišní tanec jsem tedy chodila přes dva roky a snad budu i pokračovat, ale chci (nepravidelně - nejsem z Prahy, jen tam často jezdím) chodit i v Praze přímo na tanec pro těhulky. V A-centru, mají web materstvi.cz. (označují to tam jako tanec rodiček). Teď o prázdniních je to v úterý 10-12 a 18-20. Ale možná bys měla počkat na konec 1. trimestru, prý se to v prvním trimestru nedoporučuje (nebo se poradit přímo tam, stejně je nutné se telefonicky objednat).

mysulka
14. srp 2007

Ahojky, já mám pár rad pod tebou v diskusi Orientální tanec. já si zase nejsem jistá v pokračování. Tak jsem jí založila.
Držím palečky

chechta
15. srp 2007

Ahojda, myslím si, že břišní tanec v těhu je dobrý,a le prostě se nesmí dělat určité prvky - zkušená lektorka by na to měla upozornit a vlastně v kurzu by měla zjistit zda tam nějakou těhuli nemá. Samozřejmě člověk nesmí nic přehánět - to máš jak u cvičení v těhu a co ti vyloženě nedělá dobře to nedělat. Já jsem ještě v prvním měsíci tancovala, ale pak bohužel přišli nevolnosti a měla jsem útrum ☹ Teď kamarádky trénují na jednu akcičku tak je chodím očumovat a včera jsem neodolala a taky si trošku zahejbala bokama - bylo to fakt komický s tím břišiskem, ale fakt fajn 😀

petruna
autor
15. srp 2007

listicka : díky za tip..kouknu na web.já bych chtěla chodit až tak od září, takže to už bych měla být po prvním trimestru...
chechta : slyšela jsem, že člověk může na břišní tance chodit i v těhu, ale že jen nesmí nějaký cviky, to jo...taky proto bych raději chodila někam přímo pro těhotný, bay to nemusela lektorka řešit, co můžu a co ne. Jak už jsem psala v prvním příspěvku.

frufrunka
15. srp 2007

Ahoj holky! Já na břišní tance chodila rok, teď přes prázdniny, kdy jsem otěhotněla, tak máme pauzu. Ale už se moc těším, až po prázdninách zase začnu. Sondovala jsem od lektorky, jak je to s orientálním tancem a těhotenstvím a ona mi říkala, že je to pro těhulky ideální druh pohybu. Píšou to tedy i v knížce o tancích i v knížce o těhotenství. Protože to připravuje na porod, naučíte se používat ty svaly, které pak budete potřebovat při porodu, popdoruje to pevnost pánve, po porodu velice urychluje návrat těla do stavu před porodem. Lektorka akorát říkala, abych vynechala temperamentnější pasáže, kde jsou rychlé vibrace bokama nebo břichem, ale jinak že můžu naprosto všechno. A myslím, že to můžu potvrdit, že je to dobré asi po všech stránkách, protože mě orientální tanec pomáhá od bolestí zad. Ta mě bolí opravdu hodně, ale stačí si večer zatancovat a zase můžu druhý den fungovat... 🙂 Joo, a orientální tanec byl tuším v Indii i tancem porodním - rodička dítě doslova vytancovala - bez zranění a bez větší bolesti. Tak že bych to taky zkusila? 😀

lenkabu
15. srp 2007

frufru: já chodím na tance 2 roky a nedám na ně dopustit. Porodní tanec to byl určitě i u beduínů...ženy tancovaly během těhu,porodu i po porodu aby se dostaly do kondice 😉

petruna
autor
15. srp 2007

fru : jé, máme stejný termín porodu.... 😉 tak to si můžeme 8.3. společně zatančit 😀
právě z těch důvodů o kterých píšeš, bych na ty tance ráda chodila. Tak doufám, že seženu v Praze nějaký dobrý kurz a že se budu chytat.

listicka77
15. srp 2007

Petruno, tak se třeba od září v tom áčku sejdeme... Je to speciálně pro těhotné a je to tedy nejen tanec, ale je to zaměřené i na komunikaci s miminkem, relaxaci a tak. Já to snad stihnu okouknout ještě v srpnu a pak se uvidí...

chechta
16. srp 2007

frufru - jo to jsem si taky říkala, že by to bylo zajímavý to miminko doslava vytancovat 😀 😀 😀 😀 Asi by v porodnici dost koukali 😀 😀 😀

frufrunka
16. srp 2007

Cechta: Tak víš co? Ty to vyzkoušíš a pak mě a petruně podáš reference, jestli to máme obě naráz roztančit v březnu... 😉 Co ty na to, petru? 😀

binki
17. srp 2007

mrknete na http://www.orientalnitanec.cz/Def/Default.asp?S=
chodim tam od 2002 a jsou v ruznych mestech
do sesteho mesice jsem si chodila na "normalni" kurz a bylo mi fajn, lektorka mi poradila, co delat jemneji, nemusela jsem vynechat nic 🙂

brundik
29. srp 2007

Holky, brisni tance jsou pry dobrou prupravou k porodu, jen by se mely vynechat ostre pohyby panvi, jak psala frufrunka.
Ja muzu doporucit tohle:
http://www.cordeus.cz/telocvicna/tance.htm
Chodim tam teda na orientalni tance normalni, ale az se zadari a zdravotni stav by dovolil, pokracovala bych v kurzu OT pro tehotne.

listicka77
29. srp 2007

Já byla už jednou v tom A-centru. Teď přes prázdniny byl "supl", ale od příštího týdne už to zase povede normálně Tamara Marková. Je to ale taky dost o jiných věcech než jen o tanci, nemusí to vyhovovat každému... 😉

chechta
31. srp 2007

fru OK 😀 😀 😀 😀 😀

listicka77
31. srp 2007

Ještě k tomu A-centru: tak Tamaře do toho něco vlezlo a příští úterý je opět záskok a to další úterý nejsou tance vůbec... Takže Tamara až od 18. září.

kfalikova
31. srp 2007

Ahoj holky - k tomu A-centru mám taky nějaký informace. Páč chodím na břišní tance už přes dva roky, byla jsem dost zklamaná. Myslím, že rozhodně není vhodné nechávat se učit základní prvky od lektorky, která naprosto nemá tušení, jak strašně důležité je držení těla, podsazení pánve a izolace horní a dolní poloviny těla. Když se tanec dělá špatně, může i uškodit - tím spíše v těhotenství, kdy se mění těžiště těla. A-centrum ale nemůžu celkově zavrhnout. Hodiny jsou stavěné zajímavě - předávání zkušeností, relaxace a vizualizace miminka je prostě super. S břišním tancem avizované hodiny ale nemají nic společného. Asi budu chodit ke své staré lektorce. Mám sice už poměrně vysokou pokročilost, ale už jsem s lektorkou mluvila a slíbila mi, že mě povede 🙂

listicka77
1. zář 2007

kfalikova: To jsme se tam asi i potkaly, ne? Já byla z oné novopečené lektorky taky poněkud zklamaná, proto jsem moc zvědavá na Tamaru... Ale že by to bylo nějak více podobné "normálním" hodinám OT, to tedy nečekám...
Problém je, že to je otevřené všem v jakémkoliv stadiu těhu a pokročilosti, takže pro lektorku je těžký úkol, jak to pojmout (když nově příchozí OT třeba v životě neviděly). To je třeba u gravidjógy, na kterou chodím taky, mnohem jednodušší. Se základy problém nemám, takže mi tenhle problém nevadí. Že ze mě bude nějaká taneční hvězda, to jsem si taky nikdy nemyslela, takže mi ani nevadí, že v tanci "nerostu". Doufám, že s Tamarou to bude super emocionální doping. 🙂

krista
1. led 2009

anakonyes • 1d • 5. září 2007 ve 12:55
Ahoj holky, hledám radu jak s břišními tanci - vrtěním v těhotenství. Jsem teprve na začátku těhu, tancuju v mírně pokročilých, jsou pohyby kterým se vyhnout? Budu ráda za vaše rady a zkušenosti. Dík 🙂

mysulka • 1d • 5. září 2007 v 18:07
Ahojky, jsou tu na to už alespoň dva odkázky, když je najdu, tak je sem hodím. Já jsem na rizikovém, tak jsou podle "porodní báby" pro mě asi tabu, ale jinak platí vyhnout se rychlému kroucení, ale to by ti lektorka měla poradit.

listicka77 • 1d • 5. září 2007 v 18:32
No témata byla zatím hlavně o tom, kde a tak...
Jinak je třeba se vyhnout shimmi (pokud dobře izoluješ, tak shimmi ramen samo můžeš) a všechny důrazy jemněji. Jinak by to snad mělo být OK.
Ale jsou i názory, že v prvním trimestru se nemá vůbec... Nevím, mně se tento problém vyhnul, protože byly prázdniny.

anakonyes • 1d • 5. září 2007 ve 20:18
Díky, lektorka mi říkala totéž, zjemnit shimi a důrazy. Vzhledem k tomu, že vlastně ještě těhu nemám potvrzený utz, tak nechci hodiny vynechávat... a doufám, že budu moct tancovat celý a tentokrát úspěšný těhu 😀
a byla bych ráda, kdyby se nás tu sešlo víc co tancujeme 🙂

lenkabu • 1d • 5. září 2007 ve 20:26
anakonyes: tancuju od zacatku tehu v pokrocilych...lektorka rekla vypustit shimmy boky, lifty, dropy a opatrne pri protahovani na zemi na bricho. Za celou dobu nemam nejmensi problem a to se priznam ze ted uz obcas neodolam shimmy 😅

anakonyes • 1d • 6. září 2007 ve 14:57
Díky, tak já to shimmy radši teď vynechám úplně 😉

listicka77 • 1d • 8. září 2007 ve 22:52
Tak jsem se dneska dohodla s lektorkou, že budu normálně chodit dál. Nejdu teda do pokročilých, ale "zopakuju" si mírně pokročilé. A budeme tam dvě těhule. Dneska jsem se kroutila na jedné akci a musím teda říct, že byl trošku problém se udržet na uzdě a vynechávat shimmi a tak... Ale snad to nějak půjde. Možná ani mimču mírné shimmi vadit nebude... Ale ty by ses Anakonzyes měla určo hlídat v tom prvním trimestru.
(Mmch v Praze v Áčku novopečená lektorka říkala, že dělala lektorské zkoušky, když už byla těhu, ale ještě to nevěděla, že prý to byl víkend velmi intenzivního tance a mimčo to taky přežilo bez úhony)

pindruska • 1d • 8. září 2007 ve 22:54
U nás jsou i speciální kurzy břišních tanců pro těhulky 😉

anakonyes • 1d • 11. září 2007 ve 20:01
U nás taky, ale nechce se mi přerušovat ten zaplacený a jsme tam dobrá parta

krista
22. led 2009

valentovasasa • 1d, snž • Dnes ve 12:45
ahoj holky.¨
chci se zeptat - nevíte jak je to s břišními tanci v těhu? chodím na ně od září a chci pokračovat dál, ale nevím jestli se některým cvikům mám vyhýbat, nebo nemusím... Minule tam jedna mamina oznámila, řže čekají mimi a někdo tam říkal, že něco nemá dělat... tak nevím čemu se vyhnout.

betelgeuzz
22. led 2009

Kristo, měla by ses vyhýbat shimmy a pak tomu, co je ti nepříjemné. Delší článek je tady http://www.rodina.cz/clanek1574.htm

janika7
23. led 2009

Ahoj, v prvnich trech mesicich mi doktor břišní tance nedoporucil, to byly prazdniny, tak jsem stejne netancovala. Pak jsem zacala a delala vsechno. Ja ale tehulim na svych hodinach nedoporucuji simi, velbloudy a nejruznejsi ostry akcenty. Naopak krourky a osmicky jsou na uvolneni skvely. Pri porodu mi dula naopak doporucila delat simi, ze se miminko dobre nasmeruje do porodnich cest. Tak jsem na to zvedava 😉

alice_ja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru