Co si myslíte o plavání v těhotenství?

saminomimino
29. lis 2010

jsem na začátku 4 měsíce a máme jet do termálek,na plavání v těhu jsem slyšela kde co,někdo schvaluje,někdo neschvaluje,taky mně zajímá co říkíte na těhu tampony s olejíčkem na plavání,lepší s nimi nebo bez nich??
Říkám si přece jen jsou to termální lázě,mělo by to být ozdravné čisté,ale zároveň veřejné,prosím poraďte... ☹

mircisek
29. lis 2010

V těhotenství jsem chodila plavat. Paní doktorka mi to jen schvalovala, ale doporučila mi právě ty tampóny. Z toho veřejnýho bych ale neměla zdaleka takový strach jako z toho, že jsou to termální lázně. Neměla bys do teploty vyšší než 38 stupňů a to je fakt max!!! Jsem ve 12. týdnu a nešla bych do toho.

beras
29. lis 2010

Do termálních určitě ne.Na to mě upozornovala gynekoložka,že to je ráj pro kvasinky a na tu teplou vodu také pozor.Já osobně bych si to odpustila .

rosslyn
29. lis 2010

Ahoj, já chodím plavat každý týden. Nepoužívám žádné těhu tampony, slyším o tom poprvé. Žádné problémy jsem neměla. Omezuju se co se týče vířivky - načetla jsem, že horká voda není dobrá pro mimi, které má ještě problémy s termoregulací. Také se vyhýbám masážním tryskám na bederní páteř - opět se nedoporučuje, protože se několikanásobně zvýší prokrvení a to není žádoucí.

Bez plavání bych už nemohla být, skvěle si tam odpočinu a ulevím zádům. Neříkám, že to jsou zaručené informace, pouze já to tak praktikuju🙂

minonka24
29. lis 2010

Ahoj,
jestli je všechno v pořádku, nic neřeš a běž si klidně termálky užít. Já byla v termálkách hned na začátku těhu (někdy kolem 9.týdne) a i když jsem kdesi četla, že by se v prvním trimestru termály neměly, nic se nestalo. Plavat jsem chodila do veřejného (normálního, ne těhu) bazénu ještě 14 dní před porodem, dokonce bez tamponu a taky se nic nestalo 🙂

zlatouch
29. lis 2010

Ahoj, podle me v pohode, pokud se vyhnes tem nejteplejsim bazenum (rekla bych tak 37+). Tech stejne tolik nebyva, vetsinou maji trochu pres 30, i kdyz teda nevim kam mirite 😉 Ja byla na zacatku t. v Madarsku, pisou ze tehotenstvi je kontraindikace, ale to se spis chrani, rekla bych. Proste do tech nejteplejsich jsem nelezla a do tech na hrane jen na chvilku. A tampon nevim, nerika se, ze pak nasaje vodu a je to jeste horsi? Ale ja s infekcema nikdy moc problemy nemela, tak nevim.

zany
29. lis 2010

Já chodila na těhotenské plavčo a bez tamponu a v pohodě 🙂
Termální lázně se těhotným nedoporučují, pro mimčo ta vysoká teplota není dobrá 😒 Ale nedoporučuje se vyloženě ta léčivá voda, jak my říkáme "smradlavka" 😀 Ty ostatní bazény jsou v pohodě, je tam teplota tak kolem 30 st. 😉

leny86
29. lis 2010

Já jsem v těhu do termálek normálně jela a pořádně si je užila. Ani tampony jsem neměla. Asi je to individuální...

cincinnati
29. lis 2010

My jsme měli jet teď v listopadu do termálních lázní a zjistila jsem, že jsem těhotná. Ptala jsem se gynekoložky a ta to rázně zamítla. Není to prý v těhotenství vhodné ...

amazonegirl
1. pro 2010

Ahoj, souhlas s holkama - jestli nemáš žádný problémy a netrpíš na záněty, tak jeď. Ty tampony si koupit můžeš pro sychr, zkusit je a pak uvidíš, jestli ti budou vyhovovat. Já chodila před těhotenstvím plavat pravidelně a chodím i teď. Většinou 2x týdně, protože na ty záda je to prostě k nezaplacení. Sice už se tempo zpomaluje, ale těch 20-25 bazénů dám pořád. Ve výřivce jsem byla jenom 2x, teď už tam nelezu, protože lidi se tam chodí vždycky odmočit a koncentrace těch breberek tam může být větší. A ty tampóny jsem zkusila jednou (když jsme jeli do jiného bazénu), ale pro mě lepší bez nich dokud nebudu mín žádný problém. Měla jsem pak pocit, že mám pochvu hrozně vysušenou.

ofelieee
2. pro 2010

Jo, taky jsem měla ten nápad tam jet a vzdala jsem to - hlavně ta teplota mě děsila.
Včera jsem to probírala taky s porodní asistentkou, tvrdila mi (ale je to názor od názoru, to je jasný), že si myslí, že ty tampóny jsou jen dobrej byznys a že hodně záleží, jestli tělo bylo zvyklý na různý vody předtím. Já jsem dycky hodně plavala a problémy jsem nikdy neměla, tak občas teď chodím, bez tampónu, a dobrý. Ale koupila jsem si mastičku Intisan od Hájka - jako prevenci, kdyby něco, prej je funkční a je to přitom přírodní produkt...

little_frog
13. únor 2014

Ahoj děvčata, trochu bych oživila tuto diskuzi, pokud to bude číst nějaká těhotná nebo maminka, která má zkušenost... chodím plavat třikrát týdně, je to super a krásně mě to uvolní a unaví. Před těhotenstvím jsem do bazénu nikdy nechodila a teď mě občas pobolívá kůže jako že je přecitlivělá. Poslední dva dny jsem se mazala Bepanthenem a dokonce se mi z něj ohodilo břicho.. myslíte, že to může být tím častým kontaktem s bazénovou vodou? Neměla jste některá podobné potíže?
😉

elastiq
8. bře 2014

Plavání je výborná forma relaxace a také prý pomáhá se mimískům otočit. Krom plavání bych také doporučila cvičení na záda. Koukněte třeba na

https://www.youtube.com/watch?v=sbxt1Is-RZg
lamarika
8. bře 2014

@little_frog spíš to bude alergie na bepanthen. Syn ho mít také nemohl, něco mu v něm vadilo. Pokud by ti vadila chlórovaná voda, tak by ses osypala asi už dřív 😉

gletnulka
8. bře 2014

Myslím si, že je to super a nebýt tak moc náchylná na mykózy a záněty, tak bych s oběma plavala až co by to šlo...🙂 Ale jelikož mi stačí smočit malíček u nohy ve veřejném bazénu a následně se měsíc lečím antimykotiky, tak jsem to neriskovala..

petssematary
14. bře 2014

Ahoj holky, každoročně se jezdíme koupat k vodní nádrži Barbora.. venkovní koupálka, řeky a takové, to asi nepřichází v těhu v úvahu co? 🙂

pellullinka
14. bře 2014

Byla sem plavat minulý týden,mám měsíc do porodu a bylo to příjemný 🙂 doporučuju

mar8
11. črc 2014

já chodím plavat minimálně 1x týdně, plavu tak 3/4 hodiny a pak si ještě zacvičím ve vodě, je to jediný můj pohyb a fakt super, můžu doporučit, u prvního těhu jsem plavala taky až do porodu, a porod byl rychlý, možná díky tomu, dokonce doktorka mi říkala, že můžu chodit klidně každý den. Když je krásně, chodím plavat na koupaliště, máme tam naštěstí plaveckou dráhu. Nepoužívám žádné tampony a nic jiného.

grabolina
16. čer 2018

Ahoj holky. Oživení diskuze o 4 roky😂...já vždy moc ráda plavala. I když před otěhotněním nic pravidelného. Teď uprostřed prvního trimestru jsem začala chodit jednou týdně s tamponem napuštěným teetree olejem a dělá mi to dobře. Akorát jsem se teď dočetla, že plavání doporučují až od 2.trimestru. Jenže to je to samé se vším. Musela bych tedy provádět do té doby jen gaučingstrečing? A zbláznit se z toho? Je to těžké, protože za vší činností vás straší potratem nebo jinými problémy. O horké vodě jsem se taky doslechla. Prý ohrožuje plod. Ale nejspíš to je prostě o nás. Jak to cítíme a prostě se rozhodnout. To je asi to nejtěžší. Jedna maminka tady napsala: "důvěřujte svým miminkům". Dost mi to pomáhá. Tak pevnou vůli a víru v sebe a svá miminka holky. 🍀🌻

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru