Cvičení s aniballem

teezska
22. čer 2019

Ahoj, je tu někdo, kdo cvičí nebo cvičil s aniballem ? 🙂 Jak vám to jde - poměr čas a cm ? 🙂

tercasv
22. čer 2019

Já cvičila od 37 do 41tt, začínala jsem na 20cm, končila na 28, v nemocnici mě chválili🙂cvičila jsem každý den cca 20 minut🙂sice porod skončil císařem, ale před porodem jsem se cítila "připravena"😁

krasna_neznama86
22. čer 2019

Ja zacala v 36tt, 36+6 jsem porodila, cvicila jsem asi 3x, dostala jsem se asi na 22 cm, i za tak kratkou dobu jsem se naucila dychat a.u porodu jsem vedela, co delat... A pa i dr byli spokojeni... Ted nevim, zda si ho jeste poridim

mia_von_prag
22. čer 2019

ja som dnes začala, asi 15 minut a mám 18 cm. Najvačší problém bol začať, zdal sa mi balón hrozne veľký takže som ho daviedla sfúknutý zložený .😂

teezska
autor
22. čer 2019

Já jsem právě začínala na 17 cm, tlačení mi tak nějak jde, dnes jsem cvičila po pátý a jsem na 22 cm, ale moc dlouho u toho nevydržím :D Jinak taky vás ten balonek uvnitř jakože dost tlačil ? Nenafukuju ho moc, jsem přecitlivělá na bolest ( nebo spíš ufňukaná a nechci si ublížit), ale přijde mi, že ten tlak je prostě fakt cítit snad všude kolem :D Malou mám už od 28 tt. hodně dole, tak nevím, jestli je to tím, nebo jestli to takhle prostě je.
V jaké poloze se vám jinak cvičilo nejlíp ? 🙂 Zkoušela jsem to jen na zádech, v dřepu se trošku bojím, abych z toho neporodila :D

petulejan
23. čer 2019

@teezska ten tlak je prý stejný,který budeš cítit i při porodu 😉 cítím to také dost,ale jak kdy. Záleží na uvolnění a velikosti balonku.

radullah
23. čer 2019

@teezska upřímně nafouknutý balonek mě uvnitř tlačil daleko víc, než pak dcera u porodu...asi jak to pak bylo dole už hodně povolený, přeci jen to tam pak už není ani zdaleka tak úzký jako při cvičení...hůř jsem cítila akorát tu napnutou hráz, než prolezla hlavička..to jsem si říkala "no sakra!" :D Jinak cvičila jsem trošku dřív, měla jsem vysokou pravěpodobnost dřívějšího porodu (operovaný krátký čípek) takže jsem začala na necelém 35tt, 36+5 jsem porodila..měla jsem nacvičeno za ty necelé dva týdny 30cm. A cvičilo se mi nejlíp v takovém polodřepu nebo na bobku opřená o vanu :D
Ale vyplatilo se..hned po porodu jsem byla schopná odkráčet po svých na lůžkové oddělení a nemusela si užívat nějaký to šití, který pak prý je dost bolestivý 🙂

teezska
autor
23. čer 2019

@radullah Rozumím, tak to je super, že to prostě takhle dokáže ovlivnit tu poporodní dobu, dsnad mi to taky tak vyjde 🙂 Jinak taky jsem začala s cvičením dřív, kvůli mořnosti dřívějšího porodu - vlastně až teď jsem 35+2 .... Poslíčky mám už fakt silný a doktorka říkala, že tělo se už fakt jakože chystá a malá naléhá :D .... Jako doufám, že se dostanu taky k těm 30 cm. Teď pro jistotu dobaluju tašku do porodnice, kdyby náhodou :D

hanulkaha
23. čer 2019

Prvni porod- cvicila jsem, nacviceno 32cm, syn 3700, hlavicka 34cm, nástřih.
Druhy porod- necvicila jsem, syn 3800g, hlavicka 34,5cm, bez nastrihu.

Jedine plus vidim v tom, ze jsem vedela, jak (kam) tlacit a jaky bude zhruba ten tlak dole 😉

mirenka_rajchmanka
23. čer 2019

@teezska Ahoj, taky jsem cvicila, ale ke konci jsem prestala, protoze jsem pri kazdem cviceni uz krvacela. Mela jsem s tim problemy cele těhotenství - nizko polozena placenta, myslim, ze jsem nacvicila okolo 28 cm. Nastrih jsem nemela, ale synek sel s rucickou u hlavy, takze natrhnuti a siti. To siti bylo opravdu desne, ale i tak jsem jeste ten den sedela na posteli a vubec to nebylo tak strasne 🙂 Preji hodne stesti!🙂

marketapav
24. čer 2019

Tak ja před porodem cvičila skoro 3 týdny, dostala jsem se z 18 na 26 cm a stejně mě nastřihli ale to asi spíš díky těžšímu průběhu a protože se malého snažili dostat rychle ven.

teezska
autor
26. čer 2019

Tak jsem zvědavá, jak to půjde, dneska jsem cvičila a jsem na 24 cm... Tak uvidím, jak se pak malá bude chtít procpat 🙂 Důležitý je, že tak nějak (snad) vím, jak tlačit :D Jinak taky jste trpěly na poměrně silné poslíčky ? Posledních pár dní, necelý týden, jsou silné, trvají celkem dlouho (někdy i pár minut v kuse zesilují, než povolí), jdou hodně do podbříška, do zad a do nohou až ke kolenům .... Případně za jak dlouho po to jste šly rodit :D ... V těch vedrech bychuž chtěla mít malou venku :D

petulejan
26. čer 2019

@teezska já mám dva dny do termínu a doteď nevím,jak poslicci vypadají 🤷‍♀️ tak už začínám být nervózní,slečna paradnice asi jen tak ven nepůjde.

radullah
27. čer 2019

@teezska Poslíčky jsem měla cca týden před porodem. Silné jsem je pak měla celý den od rána, kdy se nepravidelně opakovaly v různé intenzitě a v noci mi praskla voda 🙂

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Jej, to ti závidím, já je mám fakt silné (něco jako první dva dny při při bolestivější MS ) Jako na jednu stranu si říkám, že se to aspoň blíží, ale jinak je to teda na nic.. dva dny ? 🙂 tak to držím palce, ať pokud možno nepřenášíš a ať je malá rychle venku 🙂 Já mám ještě dost času, podle TP přesně měsíc - ale mají to trošku špatně spočítané, vím přesně den, kdy jsem otěhotněla :D

@radullah Klidně bych už za týden rodila, když by byla malá připravená :D Dnes se mi zatím do teď ozvali myslím třikrát nebo čtyřikrát, tak jsem zvědavá, kdy to přijde.. ale možná je to tím, že jak je horko, tak nic moc nedělám a snažím se spíš ležet, že si toho i víc všímám 🙂

petulejan
27. čer 2019

@teezska no právě toho přenášení se bojím. Nechci na vyvolání 🙁 ale i moje počty sedí o tři dny později,což by znamenalo,že má slečna ještě do pondělí čas 😉 jinak moc děkuji a taky přeji vše pohodove a hladce 👍🍀

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Tak snad 🙂 Většinou se rodí mimča po bouřce, tak by bylo fajn, aby zapršelo a bylo by to :D Zkoušíš na vyvolání takové ty babské rady ? 🙂

petulejan
27. čer 2019

@teezska skousim,ale nevím jestli to k něčemu je. Malá neměla ještě ani hlavičku nijak extra dole v pondělí,takže těžko říct,jestli už je připravena a nějaké triky k něčemu. Jsem v pohybu celé těhotenství,takže víc už to asi ani nejde,vínko si dávám teď podruhé vždy na večer,to mě akorát hezky uspi,piju malinik a sex no 😊

radullah
27. čer 2019

@teezska já jsem dcerku taky rodila v červnu 🙂 Vím, že bylo pěkný horko a ještě jsme se stěhovali. Vytřela jsem nový byt, aby se mohl začít stěhovat nábytek a vymyla lednici...pamatuju, že už jsem si u toho sedala, jak mě ty poslíčci chytaly. Víc už jsem v novém bytě udělat nestihla. Pak mi říkali, že jsem tomu tímhle nejspíš pomohla, ale i když se dcerka narodila trošku předčasně (36+5) tak byla už "hotová" na to vylézt ven, všechny výsledky měla jako miminko v termínu, tak možná prostě jen byla připravená.

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Jasný no, tak ono mimčo spouští prej porod až když je hotový, nebo prostě potřebuje ven 🙂 Moje mamka mě porodila ve 34. týdnu, protože jsem měla problém s plícemi, takže asi tak 🙂 Jinak maliník taky piju, ale v tom horku, to se prostě nedá + pohybu mám jiný dny celkem dost, jen dnes mám takový válecí den :D Sex nám moc nejde :D :D bříško mám už asi od 28tt hodně dole, takže je to náročný :D

@radullah Jooo, taky si říkám, že bych měla pořádně poklidit a trošku malou podpořit :D Nutkání na úklid mám, přijde mi, že je všude bordel ... a asi i je :D Celkově mi přijde, že ty termíny mají nějak zvláštně rozpočítané, jako že tam mají mnohem větší časové rozmězí, kdy ženy rodí v termínu a tak

petulejan
27. čer 2019

@teezska já si malinik uvarim a nechám ho vychladnout. Teplý bych opravdu nedala,už tak trpím teplem 🙈 sex je fakt náročný 😁 chce to jen rychlovku a jednu polohu 😁 i tak jsem jak nepohybliva velryba 😁

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Asi tak :D ... v životě jsem si u toho nepřipadala tak nemotorně, jako teď :D Přítel se bojí, by neublížil malé (vysvětlovala jsem mu, že je někde trošičku jinde :D, ale marně ) Celý těhotenství musím být nahoře, protože jinak to prostě nejde :D ... a teď už se ani neohnu :D

petulejan
27. čer 2019

@teezska 😁 no už se fakt těším,až to budu mít za sebou. Strašně mě to bříško omezuje úplně ve všem a teď ke konci už opravdu nemůžu ani chodit 🙈

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Nápodobně :D člověk se už ani neohne, když mu něco spadne :D

petulejan
27. čer 2019

@teezska jo jo a to mi pes furt nosí pod nohy balónky 😁

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan :D :D :D To nepotěší :D

petulejan
27. čer 2019

no aspoň se naučí mi je dávat do ruky 😉

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Jo no :D

teezska
autor
27. čer 2019

@teezska Jinak můžu se zeptat, odešla ti už hlenová zátka, postřehla jsi to nějak ? Já jen, že mám pocit, že mi dneska tak nějak průběžně celý den lehce odchází :D Jako nebráním se tomu, aspoň se něco děje .. :D

teezska
autor
27. čer 2019

@petulejan Nechápu, proč jsem označila sebe :D .... no :D můžu se zeptat, odešla ti už hlenová zátka, postřehla jsi to nějak ? Já jen, že mám pocit, že mi dneska tak nějak průběžně celý den lehce odchází 😃 Jako nebráním se tomu, aspoň se něco děje .. 😃

petulejan
28. čer 2019

@teezska vůbec ne. Nemám prostě žádné příznaky,krom tvrdnuti bricha,docela často,ale to mi spíš přijde,že se malá protahuje -nevím. Dnes docela bolesti zad,ale opět nevím,jestli se něco děje nebo je to jen že jsem spala u větráku 🙈 teď jsem na monitorech,tak se snad dozvím více 😉 a pokud ti odchází,tak je to dobré znamení,tak držím palce 👍🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru