Cvičení v těhotenství, jaké jste prováděly?

nerreidda
20. zář 2013

Chtěla bych toto těhotenství prožít trošku aktivněji než to první. To znamená, že bych se chtěla vyvarovat velkého přírustku váhy a taky chci zůstat aspoň v téhle ( ikdyž ničemné kondici a nebýt na tom hůř. Jaké cvičení jste prováděli? Cvičili jste podle něčeho - někoho a nebo podle sebe? Mimo posilování břicha samozřejmně 🙂

lv
20. zář 2013

já byla dle doporučení gyndařky na gravi józe, 2x, snažila jsem se a nechápala, jak holky, s bubnem nehorázným udělaj most..a s termíen včera..ale i tak jsem nesportující kopyto, "naštěstí" mi to zakázali...

monasek84
20. zář 2013

tak zalezi, jestli jsi do ted neco delala (a co) a nebo jestli te to "chytlo" az ted... podle toho bych se zaridila.

nerreidda
autor
20. zář 2013

@monasek84 než jsem otěhotněla,tak jsem cvičila doma na břicho, v leže na zadek,stehna a boky a pak s činkama na ruce a prsa. Myslíš, že bych to mohla dělat i teď, krom toho břicha?

monasek84
20. zář 2013

@nerreidda nemyslim si ze by s tim byl problem... nemela bys skakat a cvicit prime brisni svaly.... jinak za me doporucuju prave gravi jogu (i kdyz tam teda most nedelame 😀 ), plavani, chuze a nebo mrknout na netu...treba neco takovyho:
http://www.youtube.com/user/PilatesforPregnancy...

ckei
20. zář 2013

@nerreidda Já jsem až do konce července (rodila jsem na začátku října) cvičila SM systém, chodila jsem do posilovny na stepper a běhací pás, jezdila jsem na kole, a pak pod dohledem ještě fyzio spešl cvičení. Nebýt toho, že se mi začal zkracovat čípek, na což cvičení vliv určitě nemělo, cvičila bych určitě tak do poloviny září...ale bohužel 😉 Nicméně nejsou-li žádné problémy, tak hurá do toho, jen nepřepínat bříško, ale to je jasný 😉

paaajka
21. zář 2013

Já jsem před těhu byla zvyklá cvičit pravidelně, min. 3x-4x týdně a když jsem otěhotněla, tak mi doktor veškerý pohyb zakázal.. povolil mi jen chůzi...:( takže se každý den snažím hodně chodit pěšky, na procházky, protože bych se jinak zbláznila. Tak jestli Tvůj doktor nemá žádné námitky, tak bych nějaký cvíčo zkusila 🙂

yildiz
21. zář 2013

ja jsem hodne sportovni clovek 🙂 takze jsem pred tehu cvicila , posilovala a tak...a cvicila jsem v tehu taky ... 🙂 v minulem tehu porad az do porodu ...cvicila jsem pak doma....kalanetiku - /pilates a joga me nikdy nejak nenadchly/...je to i posilovani a na zpevneni tela ...kazdopadne i v tehu posiluji brisko ..nemela jsme zadny problem v minulem tehu s tim problem ...samo ze to neprepinam ale posiluji lehce ...a ne jako netehu naplno ale cvicim i ted v dalsim tehu .../ brisko taky obcas dam.../ samo ze ted mam taky hodne pohybu kolem male 😀 takze od rana v jednom kole...ale kdyz spi tak si tu svoji cvicici partii dam 😀 - taky samo zalezi na stavu kazde z nas ...jinak do ted jsem jezdila i na kole... a v pohode...

koada
22. zář 2013

Akorát jsem objevila tracy anderson - workout for pregnant, má to po měsících, zzítra začnu....

sabor
16. říj 2013

@koada Dobrý den, mužu se zeptat kde se to dá sehnat? děkuji a jaké máte zkušenosti.

koada
16. říj 2013

@sabor Něco jsem našla na youtube, cvičení je to příjemné. Hlavně to je po měsících. Takže já teď jedu 3. měs. Je to hodně protahující, ale příjemné.

elastiq
10. lis 2013

Já mám také vyzkoušenou gravidjógu, potom už jsem cvičila i sama doma, hodně mi to pomohlo na protáhnutí, proti bolestem zad, později i kyčlí a na uvolnění mi také hodně pomohly dýchací cviky, podobné jako viz.odkaz......

https://www.youtube.com/watch?v=sf4FzRiW2YI
kamikadze
27. srp 2014

Objevila jsem vyborny clanek o joze v tehotenstvi...je tam krasne popsano, co clovek muze a co ne.

http://www.jogadnes.cz/joga/joga-pro-tehotne-323/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru