Cvičení v těhotenství od začátku do konce

widowblack
13. čer 2019

Chtěla bych si udělat malý průzkum kdo z Vás cvičí/cvičil v době těhotenství a jaký sport jste dělali/ děláte, nebo by Vás zajímal/bavil. Myslím Vás kterým není špatně či nemají rizikové těhu.
Já , jelikož sportem žiji tak se ho nevzdám ani v těhu a to ani teď na začátku. Doufám že svými zkušenostmi a mým trenérem si těhu užiji a prožiji v tělocvičně 😊

laka_lacenda
13. čer 2019

Já. 🙂 Před těhotenstvím aktivní běžec (kolem 35-45km týdně). V těhotenství jsem párkrát běhat zkusila, ale nějak jsem se u toho psychicky necítila a stejně to bylo pomale. 😃 K ničemu pro mě a nebavilo me to. 🙂 Tak jsem přešla na nordic walking a je to super. A od druhyho trimestru jednou týdně plavat (fakt plavat, žádný flakani). 🙂 Ještě plánuju cvičit doma panevni dno a podobný cviky, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Chci být aktivní pokud možno do konce. Ale zároveň hodně poslouchám telo: když se necítím úplně top, tak nejdu. Když mě začne pobolivat břicho během chuze (chodím dost rychle), zastavím, vrátím se. 🙂 Držím palce, ať ti jde sportovani co nejdyl. 🙂 A prej se nám ta fyzicka bude u porodu hodit. 😃

charlottelotta
13. čer 2019

@widowblack Tema pro me😀už par let beham téměř denne, přes 1000 km za rok. I v předchozím tehu jsem behala až do porodu, sice kratší trasy a pomalu, ale slo to. Teď jsem 33tt a téměř denne behat cca 6-7 km a je mi úplně super a budu behat, dokud to pujde. Doktorka mi to chválí a děla mi to dobre. Vedle toho jsem dělala pole dance, ale s tím jsem skončila v 5 měsíci, nějak jsem se na to přestala cítit a začala jsem se bát. Ale tam je třeba zapojovat břišní svaly, pokud se clovek nechce jen točit u země a to by stejne neslo.

kiwisa
13. čer 2019

Ahoj, držím palce a rozhodně doporučuji 🙂 Mně cvičení v těhotenství pomáhá hodně a to jak fyzicky tak psychicky. Chodím na kruhové tréninky s důrazem na silovou část a prvky crossfitu. Mám měsíc do porodu a normálně chodím na skupinové lekce, jen ty cviky, které nemůžu, nahradím nějakou alternativou. Na skupinovky jsem nechodila jen v prvním trimestru, kdy je třeba být opatrnější, to jsem si zaplatila pár soukromých lekcí abych se naučila, co vlastně mužů a co ne. Sama jsem zvědavá jak dlouho to ještě půjde, hlavně v těchto teplotách už je to občas spíš parodie na cvičení, ale aspoň něco dělám :D

widowblack
autor
13. čer 2019

@laka_lacenda super , chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb. Já trávím cca 7-8 hodin týdně takže najednou "kydnout" na gauč by bylo pro mě katastrofa 😂.

makronka222
13. čer 2019

Chodila jsem na Heat, davala jsem si svoje lazo plazo tempo, byla jsem zvykla na dost, pak plavani a obcas tehu joga nebo tak neco🙂 v 7m me to prestalo bavit, sla jsem jen 1x tydne plavat. Nedelala jsem to kvuli lepsi figure po porodu - to stejne nemam :D zacala jsem ted, kdyz jsou miminu 2m chodit na Heat kvuli fyzicce a pristi tyden zapojim i power jogu

widowblack
autor
13. čer 2019

@kiwisa super , já jsem trenérka a mimo jiné dělám i kruhové tréninky takže si umím ( i sama zažívám ) jak je to v tomto počasíčku náročné . Ale jen tak dál 🙂

widowblack
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
simirek1
13. čer 2019

@charlottelotta |Holky, mě připadá, že pokud je tělo na fyzickou zátěž zvkylé a je v dobré kondici a těhotenství je fyziologické, tak sport je prospěšný a dělá člověku dobře na duši🙂 porod je makačka a mít fyzičku jsou jedině plusové body, i následující dny po porodu je důležité dostávat svoje tělo pomaličku do kondice....přeji hodně sil a energie 🙂

lobella
13. čer 2019

Ja pred tehu aktivni bezec, 2-3x v tydnu cca 8-14km dle nalady, take jsem si doma posilovala cele telo, kdyz nebyla nalada na beh, tak skoro denne 1-2hod svizna chuze, k tomu ruzne sporty rekreacne, v tehu jsem do 23tt byla na gauci s rohlikem a hlavou v kyblu, kdyz me to preslo, mela jsem strach po tak dlouhe pauze behat, tak jsem zaradila chuzi xkrat v tydnu 1-2hod a k tomu tehu cviceni v porodnici, to byla vseho chut od jogy, posilovani, protahovani, po zkouseni porodnickych poloh

azanka
13. čer 2019

Dokud jsem zapnula kalhoty a lyžáky, tak jsem lyžovala. Je to pro mě hrozně přirozenej pohyb a nebála jsem se. Od tý doby, co roztálo, tak chůze, klidně i delší trasy.

evapple
14. čer 2019

Před otěhotněním jsem běhala maratony, půlmaratony. Měsíčně tak 250 - 270 km. Do toho kurové tréninky, pilates, HIIT, jóga.
Pohybem prostě žiju. Je to můj ventil i zdroj štěstí. 🙂
Dnes jsem přesně 7tt. Běh jsem stáhla na max. 40 km za týden, kruháče jsem vypustila - @kiwisa ty jsi tedy v prvním trimestru tyhle druhy cvičení stopla?
Doma si jedu své HIIT sestavy, max. 45 minut v lehčím režimu. Na IG vidím spousty fitnessek, jak dělají angličáky s břichem. :D
A do toho teda ještě pilates a procházky.... 😎

widowblack
autor
14. čer 2019

Tak to jsem ráda , že aktivních žen tu je více než jsem očekávala... většinou se setkavám s názory že je to nevhodné krom těhu jógy a cvičení pro těhu 🤦‍♀️ Navíc pokud je tělo zvyklé na fyzickou zátěž každý den tak ani v těhotenství to tělo nemůže ohrozit - aspoň tento názor zastávám já - samosřejmě lehce upravit náročnost a cviky ale kdysi dávno předávno babičky babiček museli obdělávat pole těhotné netěhotné a generace nevymřeli 😉 dělálte mi radost 🤰

kiwisa
14. čer 2019

@evapple Ani ne tak stopla jako spíš upravila. Nechodila jsem ty první týdny na skupinové lekce ale na osobní s trenérem a pak sama doma. Jednak jsem v prvním trimestru nestačila tomu tempu a taky jsem se potřebovala sžít s tím, že najednou ne všechny cviky jdou 🙂 Od druhého trimestru už to bylo zase v pohodě a mohla jsem najet zpátky na normální lekce.

evapple
14. čer 2019

@kiwisa které cviky tedy konkrétně ne? U zahřívání skáču panáka - to je asi špatně, že? Ale došlapuju měkce a snažím se do toho nedávat sílu.

widowblack
autor
14. čer 2019

@evapple ja osobně se teď skákání snažím vyvarovat ( zvedají se mi z toho žalud.šťavy a psk blinkám 😂) takže volím jiné druhy zahřívaček - dymamický strečink kde jedu od menší rozsahů po velké 😉)

kiwisa
14. čer 2019

@evapple Já jsem tedy taky vynechávala skákací cviky, nedělaly mi úplně dobře a pak mi trenérka říkala, že může být nevhodné cokoli z čeho ti jdou otřesy do břicha - zvlášť když je těhotenství čerstvé a mimčo není ještě pořádně zavrtané :D Na rozehřátí jsem teda většinou jela třeba rychlejší dřepy, výpady na prázdno, výstupy na bednu (gauč, schod), swing s lehkým kettlebellem atd. Dělali jsme i modifikované angličáky (bez položení na břicho a výskoků) - to vypadá nemotorně ale taky tě to zahřeje když jedeš v tempu 🙂) Další cviky co by se neměly jsou většinou visící cviky (na hrazdě), cviky na břicho ze předu (ale třeba boční vzpor je ok a dost používaný) a pak myslím trhové cviky, kdy zvedáš těžší váhy trhem nad hlavu (třeba zase pomalé pressy jsou v pohodě). V zásadě platí pravidlo řídit se vlastním tělem, za chvilku hodně rychle poznáš, co je ok a co ti nedělá dobře 🙂

bayt
14. čer 2019

@widowblack Tak já nikdy zase tak moc nesportovala, ale to málo, co jsem dělala, jsem dělala i v těhotenství. Turistika, plavání, lehký běh...

fandysek_1
14. čer 2019

@widowblack u prvního jsem jezdila do šestého měsíce na kole pak, už to nešlo kvůli karpálům. Bohužel pak jsem šla na císaře, po šestinedelí hned otehotnela se druhým a zůstala mi jen chůze s kočárkem. Neskutečně mi pohyb chybí. Nemáš tip na trenéra, který by dojížděl za klientem domů případně fitness s dětmi?

widowblack
autor
14. čer 2019

@fandysek_1 bohužel neznám , ale určitě se dá cvičit doma 😉 jako inspiraci doporucuju kouknout na instagramu 😉 já tam čerpám taky

adyynka
16. čer 2019

Ted me tu asi nekdo ukamenuje, ale Já jezdila na koni. Jsem v 38 tydnu a v pohodě. Akorát jsem měsíc mela pauzu kvůli zdravotním problémům moji kobyly, ale už zase pomalu jezdime. Já se cítila dost uvolnene po jizde, posiluje to pánevní dno a přestanou me bolet záda. 🙂

klara__p
17. čer 2019

Ahoj já jsem tedy zatím 16tt, jezdím na kole (i v terénu), chodím do posilovny, cvičím doma, běhám (indián, jelikož po operaci kolena už jsem se nerozběhala a teď v těch teplech to prostě nejde). V podstatě bych řekla, že můžeš cokoliv, co ti dělá fyzicky a psychicky dobře. Jen se držet základních pravidel: nepřehřát se, nenastydnout, nespadnout (na tom kole třeba) a nejít do kyslíkového dluhu. Doporučuju přečíst knížku Těhotná a fit, hodně mi dodala odvahy a uklidnila mě, když jsem se ze začátku bála trošku rychleji vyjet kopec apod.. 🙂

widowblack
autor
17. čer 2019

@klara__p 😉 jsem trenérka , tudíž já se cvičit nebojím , a cvičit chci co nejdéle 😊 jen mě zajímá jakým sportům se ti věnujete v tomto hezkém období 🤰, zatí se tu opakuje běh, a fitko 🙂 jezdectví na koni obdivuji i jako netěhotné 😂

klara__p
18. čer 2019

@widowblack mám podobné plány, tak hodně štěstí a klidné těhu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru