Cvičení v těhotenství, Praha. Které byste doporučily?

zuzik03
19. říj 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jaké byste v Praze doporučily těhotenské cvičení. Chodím do Studia pro ženy jednou týdně na přípravu a cvičení, je to fajn, ale zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti vy a jestli některá nemáte tip na nějaké další dobré cvičení, ideálně spíš v pozdějších hodinách (od 18 hod.). Díky.

ronikacz
21. říj 2007

Ahoj,ja chodim na gravidjogu do energy studia a je to vyborne.Pomaha mi to hlavne na bolesti chrbtice.Doporucujem...Vzdy sa u toho krasne zrelaxujem.

barbarek
22. říj 2007

Ahoj holky, já chci chodit na cvičení na balonech, prý je to super. Bydlím na Praze 4 Libuši a mám to za barákem.ALe je to dopoledne.

danca27
22. říj 2007

a kde to je barbarku přesně já bych taky šla🙂?

flor1
23. říj 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli chodíte na aerobic? Slyšela jsem, že prý to ze začátku nevadí...tak nevím, jestli můžu chodit cvičit...Vypadá to se mnou nadějně 😉

valeriem
23. říj 2007

flor1: no já zase četla, že aerobik kvůli skokům a otřesům moc nedoporučujou 😅

kalo
23. říj 2007

Flor1: na aerobic bych zrovna v začátku těhu rozhodně nechodila...Právě v tom začátku je riziko potratu největší a když ještě půjdeš poskakovat na aerobic...no nevim.
Dobré je plavání...u toho si držíš kondici a pro těhule je ideální (já chodila plavčit pravidelně až do 7 měsíce)
Nebo speciální cvičení pro těhu na míčích...nic namáhavého, ale člověk se aspoň protáhl (když už je pak jako koule 🙂 )

lu777
23. říj 2007

no aerobic teda v žádném případě 😲
jinak se cvičením celkově opatrně, já měla nějaké tlaky v bříšku po něm a byla jsem v Podolí na kontrole a dr. říkal, že tam má každý den několik případů s problémy po cvičení 😖 tak ono to je asi individuální jako všechno... holt pomalu a poslouchat tělo a kdyby se vám něco nezdálo, tak radši na kontrolu 😉

gebi
23. říj 2007

Ahoj holky, hm, tak ja mám s cvičením zlú skúsenost, po cvičení som skončila v nemocnici s intenzívnými bolestami, dostávala som do žily magnezium. Takže cvičenie už nikdy viac. Hlavne, že to dobre dopadlo a sme obaja v poriadku....

lu777
23. říj 2007

a safra, Gebi, tak to je přesně to, co mi dneska říkal ten dr. na pohotovosti 😲
prý taky záleží jestli byl člověk zvyklý pravidelně cvičit´před těhu a nebo ne..

Gebi, a takže Ty nemáš chodit ani na žádný nácvik dýchání pro porod? myslím jako později, ke konci, třeba od 36.tt nebo tak... 😕

gebi
23. říj 2007

lu777, uvidíme, ako budú prebiehat kontroly. Od toho 36.tt to už možno pojde. Ale stejne som chcela chodit na plavanie atd...všetko je passé...hlavne, že je mimi v poriadku...človek sa strašne vylaká, ked sa niečo také stane. 😲

lu777
23. říj 2007

no to věřím, Gebi.. já měla jen takové náznaky a už mě hnali na monitor a lekla jsem se dost 😲 a to jsem se zrovna chystala koupit si DVD se cvičením pro těhulky, protože bych se potřebovala protáhnut.. ale holt teď je naše tělo takový domeček pro mrňouska, cvičit můžeme po porodu, že 🙂

flor1
24. říj 2007

Ahoj, tak nakonec jsem na aerobic nešla... 😉 Ale byla jsem na aquaaerobicu, ráno mi bylo ok, tak jsem si říkala, že možná ani těhotná nejsem, ale jak jsem tam hopsala v té slané vodě, tak mě dost pálily prsy...koupila jsem si TT, ale asi testnu až koncem měsíce..Budu chodit jen na aqua..přijde mi to jako pohodička..Mějte se 😵

kalo
24. říj 2007

Jak píše lu777...poslouchat svoje tělo. Když je chuť a dobrý pocit ze cvičení, tak je to v pořádku. Opravdu nedělat nic, co by se tělu nelíbilo. Já se snažila hýbat celé těhotenství (i když se mi kolikrát vůbec nechtělo-jsem totiž lenoch 🙂 ) Ale je pravda, že po porodu jsem byla hned ve skvělé kondici. (když to porovnám se svojí sestrou, která se celé těhu nehnula-i když byla zdravá-žádné rizikové...a teď je měsíc po porodu strašně slabá a totálně bez energie a všechno ji pořád bolí)

...Ono také záleží na věku...když je člověku 20, tak se to tělo dává dohromady dobře. Když ale někomu táhne na 30 a má první porod před sebou, tak tomu tělu musí pomáhat..samo to jde už hůř 😒

Ale tohle se samozřejmě týká těch šťastných, co mají pohodové těhotenství, bez jakýchkoli zdravotních problémů. Ti, co mají riziko, to je jasné....šetřit se a všechno velmi opatrně!!!! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru