Cvičení v těhotenství, pro jaké se mám rozhodnout?

dooriska
28. kvě 2012

ahojky pro jaké cvičení se mám v těhotenství s dvojčátky rozhodnout? Je poměrně veliká nabídka jak cvičení tak tehotenských kurzů. co byste doporučili máte někdo zkušenosti popř. v okolí Říčan?

pampeliska1
29. kvě 2012

@dooriska Těžko doporučovat, každému sedí něco jiného..Já jsem chodila na těh.jógu, to bylo pro mě - nesportovce - tak akorát 😀 Můžeš chodit na balóny, plavat (i když já jsem se bála infekce a PA z kurzu nám to nedoporučovala právě kvůli infekci dřív než před 35.tt)..

majatob
29. kvě 2012

ja jsem chodila na cviceni na balonech (nejen) a tehotensky brisni tance a oboji bylo super 🙂

eicul82
29. kvě 2012

A hlavně chodit, chodit a chodit 🙂 Nějaké cvičení je určitě fajn na protahnutí atd, ale chce to nějakou aerobní aktivitu, takže svižnější procházky, je to nejpřirozenější a nejúčinnější druh pohybu 😉 A ted jaro-léto přímo pohádkové v přírodě 🙂 Já tak mimojiné od začátku těhu chodím asi 5x týdně dle času 5 - 10 km denně, jím docela dost, přibrala jsem 8 kg a včera mě doktorka pochválila, že nemám na břiše ani gram tuku 😀 A to nejsem teda úplně hubená, spíš tak normální 😀

terinda
29. kvě 2012

Hlavně v klidu a hlídat si tep, ať se nepřetěžují miminka 😉
Chůze, plavání, těh. pilates apod.

ocelotka
29. kvě 2012

Já jsem při prvním těhu chodila na cvičení pro těhotné (něco mezi jogou a pilates) ale přišlo mi, že se tam jenom válíme 😀 - což můžu dělat i doma a zadarmo, takže jsem pak cvičila na podložce u televize. Teď se těším, že začnu s druhým trimestrem spíš plavat a k tomu si zacvičím něco z aqua aerobicu. Jinak v Říčanech je myslím pobočka Studia pro ženy - tak to zkus tam 😉

radun
29. kvě 2012

V prvním těhotenství jsem chodila na balony a teď v druhém nikam - se starším dítkem a prací to skloubit nešlo. Ale cvičila jsem doma těhu jógu a to bylo moc fajn - naučila jsem se díky tomu správně dýchat a uvolnit si pánev, skvělá příprava na porod 😉

andelka
29. kvě 2012

já jsem chodila na těhotenské plavání a pak cvičení v tělocvičně a bylo to supr 🙂 chodila jsem během obou těhotenství, a u druhého teda ještě přibyly klasické procházky s prvním prckem 🙂

jarkalada
29. kvě 2012

@dooriska taky jsem uvažovala o nějakém cvičení, nicméně Dr. mi radil, že nejlepší jsou procházky a nic víc /aspoň u mně taky s dvojčaty/ nedoporučoval. Radši ať nikde neblbnu a snažím se udržet je co nejdýl 😎

mitote
29. kvě 2012

no hlavne si najdi cviceni, ktere dela nekdo, kdo na to ma papir, napr fyziotetapeut a podobni 😉

dooriska
autor
29. kvě 2012

dnes sjedu do Ríčan a zjistím co a jak ve Fitlady meli otevřít kurz oro maminky ve 2 trimestru jenže se nás přihlásilo málo =/ a abych vyčkávala co teda bude se mi nechce. Hrozně mě bolí záda tak to chce něco už začít dělat dokud nemám bříško tak velký a mphu se hybat

jennyska
11. lis 2013

Ahoj @dooriska @mitote @jarkalada @andelka @radun @ocelotka @terinda @eicul82 @pampeliska1

Mohly byste, prosím, vložit svou případnou zkušenost se cvičením pro těhotné a nebo s pohybem v těhotenství do naší Wiki knihovničky a pomoct tak ostaním ženám, které shání informace, zkušenosti, rady, tipy, podporu atd.? 🙂

Stačí na tomto linku: https://www.modrykonik.cz/cviceni-pro-tehotne/ vložit svou zkušenost, příběh, což zabere jen minutku a pomůže drtivé většině žen! 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn večer!
Janča

elastiq
8. bře 2014

Tak holky posílám Vám odkaz na těhotenské cvičení. Je opravdu moc dobré a k tomu i správné dýchání a máte vyhráno 😉

https://www.youtube.com/watch?v=sbxt1Is-RZg


https://www.youtube.com/watch?v=sf4FzRiW2YI


Je to velmi jednoduché a můžete cvičit u oblíbeného seriálu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru