Cvičíte v těhotenství?

lrg
22. lis 2012

Hele holky chodíte cvičit? Já se k tomu pořád nemůžu dokopat a vymýšlím si důvody, proč nejít A mám z toho samozřejmě výčitky a strach, jestli to moje tělo potom vůbec zvládne. Ale chodím normálně do práce, dálkově ještě studuju VŠ, takže po práci jsem ráda, když můžu běžet domů a zalézt k televizi. Kor v tomhle počasí
Uklidníte mě, že těhu cvičení není zásadní?

lv
23. lis 2012

ahoj, pokud se cítíš dobře, netrápí tě záda, přiměřeně se hýbeš - což asi ano, i chůze do práce je pohyb, tak není nezbytné cvičit, naše maminky a babičky určitě taky na gravi-jógu nedocházely 😅 ..odpočívej, i tak toho máš dost.

kristi
23. lis 2012

necvicim ani nehodlam, proc? zvlast kdyz mas praci.....se staci obcas projit

llluckaaa
23. lis 2012

Necvičila jsem ani při prvním ani při druhém těhotenství. I bez těhotenského cvičení jsem měla pohybu dost.

veri25
24. lis 2012

já taky necvičila, nechtělo se mi a chtěla sem si těhotenství užít a ne se trapit nějakým cvičením, to mi stačilo po porodu a taky sem chodila jen na procházky, takže pokud jak říkáš chodíš do práce a tak, tak to stačí, neměla by ses zas přeceňovat aale taky odpočívat, takže nožky nahoru a do rukou náky dobroty 🙂

pajenka
25. lis 2012

Ahoj, já cvičit chodím, ale jen proto, že jsem doma a mám to v rámci předporodního kurzu. Pokud bych chodila do práce, tak bych na to neměla čas a ani sílu. Myslím si, že cvičení je prospěšné (nebolí mě tak záda, posiluju svaly), ale není povinné. Pokud z jakéhokoliv důvodu cvičit nechodíš, je to jen a jen Tvoje věc 🙂 každému vyhovuje něco jiného.

daasenka85
25. lis 2012

@pajenka ahoj.. já bych zase cvičila, ale nemůžu, protože jsem riziková (zezačátku krváceni, nyní zkracování čípku..). ale mám dost veliké problémy se zády, že mi ani těch pár cviků. co jsem měla v těhu povoleno (teď už bych neměla nic, jen ležet), moc nezabíralo. pro mě je lepší na ty bolesti být vklidu, v teple a ležet. ale je mi jasné, že záda dostanou na frak a po těhu mě čeká rozsáhlá rehabka 😀

pajenka
25. lis 2012

@daasenka85 Tak to nezávidím ☹ ale miminko za to stojí, vydrž. Kdybych cvičit nemohla, tak bych necvičila, to je jasné. Prostě každý dle svých možností. Já chodím hlavně plavat, to mi pomáhá na záda nejvíc, pěkně se to tam poskládá 😅

lrg
autor
30. lis 2012

@pajenka mně zatím nic nebolí, moc jsem zatím nepřibrala, necelých 7kg. Ale když pak čtu jak jsou jiné maminky angažované, chodí na tenhle kurz, pak na tamten a jěště na onen, mám pak téměř výčitky 🙂 Chtěla jsem posilovat pánevní dno, ale nevím proč, je mi to strašně nepříjemné. Třikrát zatnu a musím se oklepat.

romantika
30. lis 2012

Taky jsem si myslela ze zrovna civceni neni nutne, protoze prvni tehu jsem mela taky bezproblemu, denne jsem nachodila km a taky byla rada vecer, ze jsem doma a rikala, ze to nepotrebuji. Ale prave jsem mela tehu zalozene hodne nizko a mala mi celkem s porodem rozhasila cely spodek. Takze ted pri druhem cekam az prejdu prvni trimestr, protoze obcas krvacim a nekam urco zajdu, nebo sezenu DVD. Predvsim tim, ze jsem mela dite hodne v brichu jsem i spatne dychala a mela porad tvrdnuti a pod. a nevedome si celkem rozhasila kde co a panevni dno to slusne odskakalo. Davala jsem se do kupy rok a pul. Mela jsem hodne naposilovane brisni svaly a prave protoze jsem je neumela rozdychat a uvolnit tak to nesl ten spodek a moc to nezvladl. Bohuzel clovek nevi jak to jeho telo funguje. takze urco fajn aspon nejake pohodove protahovani. Prevence porad lepsi nez resit nasledky. A jinak je to opravdu jedna z mala chvil kdyz si maminka jeste muze uzit cas pro sebe, po porodu uz to vetsinou tak nejde.

pajenka
30. lis 2012

@lrg Výčitky neměj, pokud to tak necítíš a cvičit nechceš, je to jen a jen tvoje věc. Já jsem teda zatím přibrala 8kg, ale ta záda mě fakt berou, ale s tím jsem počítala, měla jsem problémy už před těhotenstvím, takže jsem ráda, že si takhle můžu ulevit. Každá z nás je individuální osobnost a stejný problém bereme jinak. Nikde není psané, že je tvá povinnost cvičit 😉 jen se to doporučuje.

terezp
28. pro 2012

Koupila jsem si DVD se cvičením, takže jsem doma hodně cvičila a taky jsem skákala na míči (četla jsem, že to přivolává porod). Jinak jsem asi do pátého měsíce cvičila zumbu a chodila každý týden plavat.Cvičení doporučuji, protože to ohromě urychluje porod.První dítě jsem díky cvičení porodila (jenom) za čtyři a půl hodinky..
Ale to bylo jenom z toho, že jsem byla na rizikovém a po čertu jsem neměla co dělat. Moje kamarádka vůbec necvičila jenom chodila do práce a druhého prcka měla také brzy!

jarcatko
28. pro 2012

já jsem od přírody líná, takže jsem nikdy necvičila, v těhu jsem si pak řekla, že bych měla chodit na nějaký kurz - a našla jsem si takový, kde byla teoretická příprava na mateřství a porod spojená i se cvičením pro těhotné... bylo to moc fajn, myslím, že i díky přípravě v kurzu (správné prodýchávání, tlačení a celkově psychika - na porod jsem se těšila, strach jsem neměla) to pak šlo jako po másle... teď po porodu chodím do stejného studia na poporodní cvičení, kde dáváme do pořádku, co těhotenství napáchalo 🙂 a jsem za to ráda - jednak jsme se už v těhu kurzu spřátelily s několika dalšími maminkami a teď se opět setkáváme i s dětmi, což je moc fajn, a druhak já bych se sama doma cvičit nedonutila... takhle jsem zaplatila za kurz a tak se donutím tam jít a pak mám vždycky z toho hrozně dobrý pocit, jak jsem si dala do těla 😀
ale obecně si myslím, že cvičit v těhu nutné není, záleží na každé budoucí mamince, co jí vyhovuje a taky co jí tělo dovolí... a kdyby snad bylo po porodu potřeba dát do kupy třeba to pánevní dno, tak to vždycky můžeš pak dohnat 😉

kaijko
4. led 2013

@jarcatko mrkla jsem Ti na profil 😉 Jsi z Prahy? Muzes poradit kam jsi chodkla na cviceni? 😉

aaa
4. led 2013

Já jsem cvičit chodila. Ale hlavně proto, že jsem cvičila před těhotenstvím a chybělo mi to. První dva měsíce jsem se bála, ale doktor mne uklidnil. Postupně jsem přešla s klasického cvičení na těhotenské a k tomu plavání.Dělalo mi to dobře na záda. Do práce jsem chodila skoro do konce sedmého měsíce a dělala jsem dvanáctky, celý den na nohou. Takže pohybu víc než dost 😀 . Zato teď se flákám 😀 😀

matilduska
5. led 2013

Som z Prahy, chodim cvicit tehotensku jogu, vrelo doporucujem
http://www.studioprozeny.cz/
maju velmi siroku ponuku aktivit pre tehotne i mamicky. Uzasny chapavy pristup pre vsetky nase vrtochy.
Som v 30. tyzdni, po praci je to pre mna uzasny relax, uvolnenie, pri poslednom relaxacnom cviceni obvykle zadriemem, vyborne na ucenie sa prace s dychom, co sa hodi pri porode 😉

123ajeto
6. led 2013

holky byla jsem zvyklá před těhotenstvím cvičit, teď jsem i s Vánocema necvičila měsíc a už mi to proklatě chybí 🙂 vy co cvičíte, co cvičíte? Jógu, pilates nebo něco dalšího? 🙂 jsem teprve na začátku a zaměstnání mám sedavé, takže už kvůli zádům cvičit/protahovat se nějak musím 🙂

troy
25. led 2013

Ja jsem pomerne dost sportovala, pak jsem byla nemocna, tak jsem mela pauzu a pak jsem otehotnela a bala jsem se vratit k tomu co jsem delala...ale ted jsem zacala chodit na spinnig, tak snad tim nic nezkazim...ale rikam si, ze tam zadny otresy nejsou a trochu ziskam fyzicku, ktera se mi v pozdejsim stadiu bude hodit 🙂

rozzaarka
19. črc 2013

Holky cvicite nektera doma? Asi bych to preferovala pred tim chodit na hromadne lekce🙂 Ne, ze bych byla nejaky velky blazen do cviceni, ale nerada bych se promenila v mamuta🙂

gabina_ch
19. črc 2013

Ahoj, chodím 1x týdně cvičit hromadně a snažím se i doma. Cvičím podle tohoto videa - http://www.fitnesstv.cz/cviceni-pro-tehotne-2 a pak si vždycky pro změnu najdu něco na Youtube. Spíš jde ale všude o protažení a posílení namáhaných svalových skupin než udržení postavy.

yavvie
25. črc 2013

Ja som sa snazila najst nejak cvicenie, ale vsetko je cez den alebo na leto zrusene :( takze tiez cvicim iba podla youtube (

https://www.youtube.com/watch?v=44fYnoSLL3c

ale sama sa k tomu obcas tazko dokopavam :( Tak ak by ste mali doporucenie na dobre cvicenie vecer rada skusim 🙂

elastiq
15. srp 2013

já jsem chodila často na dlouhé procházky a pravidelně plavat

zrzzynka
10. zář 2013

@elastiq souhlasím, také se mi nechce ještě jezdit na nějaký aerobic 🙂 snažím se hodně chodit a semtam jdu plavat, to mě baví ale jinak jsem neměla ráda sport ani před těhu, natož teď s tím pupikem 😀
Nemyslím si, že je to nezbytné, když má vyváženou stravu a hýbeš se přirozeně 😉

lafinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikousek1
6. led 2015

Tak to já se taky celkem nutím docházet na nějaké cvičení nebo předporodní kurzy. Ale jsem celkem hubená už takhle od přírody, takže ať sním cokoliv, nikde jinde než do břiška se mi do nedostane. Ale teď pociťuji že mi i celkem nabírá zadek :D Jako nevím, ale nechci po porodu vypadat jako zcvrklá bábovka - chápeš. Tak nevím jak se mé tělo po porodu změní. Skoro každá při prvním dítěti zhubla do své původní váhy tím, že kojila a stále se honila za tím mimčem a je to i stresem, ale nevím no. Prsa budu mít asi z kojení povislá (možná dá Bůh a stane se zázrak), takže zvažuju to cvičení. Doufám, že si to rozmyslím dřív, než porodím :D

aklin
6. led 2015

ja chodim cvicit na bazen pod vedenim porodni asistentky, ale i normalne chodim plavat. Pred otehotnenim jsem byla zvykla hodne sportovat. Jen trochu se v tehotenstvi omezuji. Pokud jsi byla drive sportovne zdatna, neni na skodu i v tehotenstvi. 🙂

nikousek1
7. led 2015

@aklin To já jsem byla na cvičení fakt hodně. Už od svých 4 let jsem pravidelně docházela do tanečních kde to bylo celkem náročné ale v 15 jsem skončila, protože to stálo dost peněz. A potom jsem zase docházela do posilovny a večer ještě doma cvičila. Jako ted je to hrozné takhle bez toho.

loocin
7. led 2015

Ahoj, ja jsem ve 28tt, prvni miminko a tim, ze cvicim cely zivot by mi to asi hodne chybelo, takze chodim 1x tydne na tehotenske cviceni na mici - nezda se to, ale kdyz je dobra lektora, je to i narocne a 1-2x tydne do fitka, kde jdu na pase 30 minut do kopce, a pak posiluju ruce a zada na mici, max 2-3kg cinky, siroke drepy s micem za zady, zadek na mici, apod. Stravim tam neco pres hodinu a druhy den mam dost. Pokud je vse v poradku, cvicit se muze, jen tep by nemel presahnout 140 uderu/minuta, to pak miminku nedela dobra.
Tajne doufam, ze cviceni pomuze k "prijemnejsimu" porudu a rychlejsimu navratu tela do puvodniho stavu🙂
Ale na druhou stranu, kdo necvici, jde se "jen" projit nebo plavat, nevidim na tom nic spatneho🙂
Hezky den!

aklin
7. led 2015

@nikousek1 znam ten pocit, ze nemuzes delat to co drive. Jaro, leto az do prvnich mraziku jsme jezdili horskou cyklistiku. A na dalsi roky se toho budu muset zrict. Dost mi chybi mit pekne vytvarovane a svalnate nohy. Chlapi se radi podivali. Uzivala jsem si to. A navic jsem vzdy mela skvely pocit, ze jsem zvladla dost narocnou trasu.🙂

nikousek1
7. led 2015

@aklin No asi tak nějak. Jde tu o ten pocit a pohled do zrcadla nebo pak už jen fotky :D Ale tak berme to z té lepší stránky - budeme maminky 🙂

aklin
7. led 2015

@nikousek1 když se dívám na fotky z léta a dalších roků, říkám si, ty jo, ja byla tak štíhlá a vypracovaná. Současný pohled do zrcadla mě občas vyděsí, ale jen na chvíli, pak si řeknu, že mě to těhotenské bříško bude slušet. Občas mám ten mindrák ze své váhy, kterou jsem si hoooodně dlouho udržovala pod hranici 60kg.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru