Cvičíte v těhotenství?

lrg
22. lis 2012

Hele holky chodíte cvičit? Já se k tomu pořád nemůžu dokopat a vymýšlím si důvody, proč nejít A mám z toho samozřejmě výčitky a strach, jestli to moje tělo potom vůbec zvládne. Ale chodím normálně do práce, dálkově ještě studuju VŠ, takže po práci jsem ráda, když můžu běžet domů a zalézt k televizi. Kor v tomhle počasí
Uklidníte mě, že těhu cvičení není zásadní?

happylenulka
1. únor 2015

ahoj, i když jsem člověk, milující sport, tak v těhu jsem dost dlouho nic nedělala kvůli nevolnostem. Od 20. týdne jsem ale cvičit začala. denně aspoň 15 minut protahovací cviky z jógy apod.... abych si protáhla svaly, záda, .... dost mi to pomáhá a cítím se lépe. cvičím hned ráno a pak jsem přes den čilejší....
před těhu jsem si myslela, že nebude problém pokračovat dál ve svých obvyklých sportech, hlavně běhu. Ale bohužel pocity v těhu jsou jiné a poslouchám své tělo a prostě odpočívám. Však ono se to po porodu zas vrátí do starých kolejí 🙂
ale to cvičení na záda, bedra atd. doporučuji.. i kdyby jen 5 minut denně... dost mě bolela bedra (kvůli velké lordóze páteře) a začala bolet i záda a jak jsem začala pravidelně cvičit, tak je to dobré. 🙂 A je to super i jako prevence zácpy a dalších... na zažívání doporučuji pár cviků z jógy, které se dají cvičit i v těhu ;)

v2e2rka
1. únor 2015

V prvním těhotenství jsem až do 6. měsíce naplno cvičila jógu, dokonce jsem se zvládla válet i na břiše =) Protože už jsem ji cvičila třetím rokem, věděla jsem, co můžu a co nesmím dělat, prostě jsem poslouchala své tělo. Po 6.měsíci už jsem nechodila na lekce, ale cvičila si doma, co jsem potřebovala, hlavně pozdrav slunci, přidala jsem Mojžíšovou, mám dysplazii kyčlí a bez pohybu bych byla ležák. No a téměř do porodu jsem tančila orient, na konci 6. měsíce jsem i vystupovala. Po porodu úplně super, nebýt nástřihu, nevím, že jsem rodila. Teď už to cvičení nestíhám, malý má 16 měsíců, já jsem ve 31. týdnu, když jsem si roztáhla podložku, že si dám jógu, usnula jsem =) Ale tančit chodím a zase se hodlám protančit až k porodu =)

am55
2. dub 2015

Cvičit v těhotenství je velmi dobrá věc. Jednak se předchází bolesti zad, křečovým žílám, zpevní se svaly, připraví se tělo na porod, po porodu se lépe hubne. Maminka se sžívá už před porodem s miminkem, je to prostě fajn. Budoucí maminky se odreagují od běžných starostí, protáhnou se, relaxují atd. Těhotenství je velmi krásné období v životě každé ženy a je dobré si ho užívat. Takže pokud nejsou zdravotní potíže cvičení velmi doporučuji. Například v Ostravě se cvičí v KD v Michálkovicích ve čtvrtek od 17:00-18:00 hod. V úterý v Porubě na kolejích VŠB od 15:00-16:00 hod a od 18:00-19:00 hod. a v Ostravě Zábřehu na SŠ stavební a dřevozpracující od 16:50-17:50 hod.

rmajcherova
5. dub 2015

Ahoje mamičky, resp. budúce mamičky. Veľmi Vás prosím o vyplnenie dotazníka, ktorý je súčasťou mojej bakalárskej práce. Týka sa všetkých z Vás, kt. ste cvičili Pilates alebo iné cvičenie počas tehotenstva. Za vyplnenie Vám veľmi pekne ďakujem emoticon))
Link na dotazník:
http://www.survio.com/survey/d/D5L4V9A1Y2V7A9B6J

pekackova
19. kvě 2015

Já chodím pravidelně cvičit do fitka a místo kardia si dávám 7km výšlap v trochu rychlejším tempu. Cvičila jsem už před otěhotněním, baví mě to a nedokážu si představit život pecivála. Navíc chci být aspoň trochu v kondici a ne funět jako parní lokomotiva při sebemenším výšlapu do kopce nebo schodů. Taky nechci být tlustá máma.

am55
19. kvě 2015

Cvičení je pro budoucí maminky vynikající věc. Jednak je to kontakt s dalšími budoucími maminkami, je to odreagování od celého dne, je to prostě príma. Navíc některá cvičení jsou opravdu na protažení a posílení svalů, posílení pánevního dna, na dýchání apod. Je to prostě fajn a na konci je relax. Pokud je někdo pecka, těžko se začne v těhotenství hýbat. Spousta maminek je přesvědčená, že má pohybu za den dost, ale je to pohyb jiný, neposiluje svaly a nepomáhá nám proti boleti nebo otékání nohou. Dcera chodí cvičit do Poruby na koleje VŠB v úterý od 18-19 hod.a je hrozně spokojená.

tegilb
29. srp 2016

Pokud není ženská obézní a nenadava že je tlustá kolik přibrala že se nemůže hýbat, tak ať si tehu užívá bez cvičení. Já třeba cvičila dost a plavala dost před tehu, tak teď tak přiměřeně, moc jsem neribrala tak jsem spokojená 🙂

peeetulka
9. zář 2016

@lrg 🙂 chodím, alespoň se snažím něco dělat jinak se uplně rozpadnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru