Eliptický trenažér ve 2. trimestru, máte zkušenost?

stenci
27. pro 2014

Zdravím všechny, chtěla bych se poradit ohledně používání eliptického trenažéru. Jsem v 5. měsíci a už před těhotenstvím jsem trpěla na bolesti bederní páteře. Pomáhá mi chůze, ale bydlíme celkem mimo vesnici, takže v případě nepříznivého počasí nejsou procházky úplně možné. Máme doma eliptický trenažér (viz http://www.olpran.cz/cs/ellipticaly/384-ellipti...), na který jsem teda od začátku těhotenství nesáhla. Bolesti se začaly stupňovat, ale venku je náledí, tak mám strach. Nemáte některá zkušenosti s používáním eliptického trenažéru v těhotenství? Za každou radu budu moc ráda.

tarra27
27. pro 2014

@stenci já jsem dříve cvičila 5x v týdnu hodinu až hodinu až půl...ale v těhotenství jsem nikdy necvičila....myslím si, že to pro mimi není dobré - ale ted mluvím o cvičení hodinu denně kdy jsem měla tep +-150/min ....já si hlavne udržovala postavu a i me to bavilo....při kojení jsem taky necvičila....

podle mě v ehotenství to dobré není....zkoušela ses ptát gynekologa?

stenci
autor
27. pro 2014

@tarra27 Na kontrolu jdu příští týden, to se určitě zeptám, ale protože mě teď trápí ta záda, tak jsem si říkala, že se zeptám i tady. Každopádně děkuju za zkušenost, raděj se do toho pouštět nebudu a budu jen protahovat 🙂

tarra27
27. pro 2014

@stenci cvič na balonu...já jsem mela strach eliptical užívat i z duvodu rychlých pohybů - jako když běžíš...sice nemáš takové otřesy, ale když si představím, že bych plavala ve sklenici vody - vím, blbé přirovnání, ale jiné mě nenapadá, a kdokoliv se bude pohybovat rychle, mě by to dobře nedelalo....já si myslím klidná maminka, klidné miminko....žádný sres, žádné aerobní cvičení, samozřejmě procházky ano....ale jinak...byt opatrná .-)

jitavrtule
27. pro 2014

@tarra27 nesouhlasím. řeči o klidné matince a klidném miminku jsou pověry. pokud je člověk zvyklý se hýbat před těhotenstvím, nevidím žádný důvod proč s tím ze dne na den přestat. zaleží jen na tom jak se upraví zátěž.
přirovnávat rychlé pohyby k plavání ve sklenici vody- to by člověk nemohl nic. a celibát taky nikdo dobrovolně v těhotenství nedrží 😉
@stenci zrovna elipticalu bych se fakt nebála, je to bez otřesů, příjemný plynulý pohyb. Lepší než se v tomhle počasí potácet někde venku po ledovce. jen se prostě moc nehoň, zvol klidné tempo,jako když jdeš na relaxační prochajdu. odpor nastav takový, aby to fakt odpovídalo chůzi, ne běhu a šermování rukou a lá králíček Duracel.. 😀

tarra27
27. pro 2014

@jitavrtule nemyslím si, ze jsou to pověry. Máme zatím dvě narozené děti a neumím si představit cvičit aktivně úplně stejně jako netěhotná..navíc i bříško by me vadilo, plus bych mela strach......svůj názor jsem zakladatelce napsala, jinak každého věc. 😉

stenci
autor
27. pro 2014

@jitavrtule Králíčka Duracel určitě napodobovat nebudu 😀 zkusím to pomalu, když budu mít nějaký divný pocit, tak prostě přestanu a počkám, co na to ten doktor 🙂

@tarra27 Já právě balon nemám, jen balanční podložku na sezení a overball.

Ale děkuji za všechny rady, aspoň vidím, že to není jednoznačné a nebudu se do toho bezhlavě pouštět.

blondynka400
27. pro 2014

@stenci u první jsem cvičila ještě den před porodem. Jak eliptický trenažér,boční stepper, cyklotrenažér, posilovna, spinning. Jediné co jsem někdy ve druhém trimu vypustila byl pilates, to mi nějak nedělalo dobře. Jinak jsem byla v tělocvičně každý den, obvykle tak 2 hodiny. V ničem mu to neublížilo, naopak. S tepem jsem neměla problémy, když jsi trénovaná a těhu fytiologické, problém to není,nikam ti nevyletí.
U druhé jsem cvičila podobně, tedy v menším rozsahu kvůli nedostatku času. Přestala jsem v 31tt na radu doktora, protože mi nějak zlobil čípek. V 34tt jsem se ke cvičení lehce vrátila a od 36tt naplno.

mikracek
17. bře 2015

Já cvičím na rotopedu i elipticalu, semtam si zajdu na hory, chodím na hodinové procházky, těhotenskou jógu, semtam bazén. Nedovedu si představit, že bych celé těhotenství ležela (ovšem pokud to není rizikové těhotenství, tam bych se asi nějaké větší zátěže bála). Ale pokud je těhotenství v pořádku, nevidím důvod necvičit. Nesedím na gauči, neláduju se zákuskama od rána do večera, není to zkrátka můj styl, baví mě být ve formě a cítím, že to i miminku prospívá. Ale nikdy necvičím do vyčerpání nebo nadoraz, to zase ne..... a cítím se skvěle! 🙂 Takže za sebe cvičení (nejen) na elipticalu doporučuji!

atenka46
9. dub 2015

Tak jak to jde s trenazerem? Ja cvičim na balonu a jógu pro tehotne, plus procházky. Doufám ze se ted na jaře dostanu i někam na hory, i kdyz jenom něco easy. Přestala jsem se úplne hýbat v prvním trimestru protože mi doktor rekl ze by to pro me v tom období mohlo byt rizikové a ted jsem rada ze zas muzu. Ty bolesti zad me nenechávali spat!

mikracek
9. dub 2015

@atenka46 já vyměnila eliptický trenažer za rotoped, protože trenažer dost vrzal, a rotoped je v pohodě, začínám 7.měsíc a pořád cvičím, pořád chodím na dlouhé procházky a cítím se skvěle 🙂 ve 27.týdnu mám sice 8,8 kg nahoře, ale cítím se dobře a fit 🙂

atenka46
9. dub 2015

@mikracek to si me potěšila, ja tim ze jsem pěkné dlouho nic nedělala tak ted musím vsechno pomalu a jeste se docela zadychavam, i kdyz musím rict ze se to den ode dne zlepšuje... Holt dycham za dva no🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru