Jaké byly reakce doktorů na používání balónku Epi-no?

jochmar
8. únor 2015

Holky ptali jste se svého doktora na používání teto pomůcky pred porodem? Nebo jste balónek používaly aniž bys tím byl vás gynekolog obeznámen? Kamoska me straší že doktoři tento balónek zavrhují a pokud rodicka neposlechne tak ji schválně u porodu nastrihnou? Chci si ten balónek pořídit ale tohle mi ted pěkně vrtá hlavou 😕

swacinka
8. únor 2015

S mým gynekologem jsem o tom nemluvila, v porodním plánu jsem ale měla, že nechci nástřih a používala jsem epi-no. Nikdo to nekomentoval.

hollybelly
8. únor 2015

neptala jsem se nikoho, balonek si pořídila, cvičila, dítě porodila za 35 minut, že leze ven jsem téměř necítila (krom samozřejmě bolestí břicha) byla jsem tam dole z toho dobře roztažená a neměla jsem jediné poradění. Když jsem byla na kontrole po šestinedělí a doktor hledal jizvu, tak se dost divil, dcerka měla 3,5 kila, tak zas takový drobek nebyla a když jsem mu o epinu řekla, tak říkal, že už o tom slyšel a osobně by to dal jako povinné cvičení pro těhotné, jelikož to opravdu pomůže všem... doktoři nemusí šít a to, že jsem si po dvou hodinách po porodu, co si musíš odkroutit na sále odešla po svých a mohla jít klidně na diskotéku - je k nezaplacení 🙂

antoinet
8. únor 2015

Já jsem této pomůcce taky moc nevěřila, ale přesvědčila mě PA, která vedla předporodní kurz. Ptala se nás, kdo ho máme a že děti jdou pak ven jako po másle🙂 Takže už to není nic neobvyklého a zdravotníky to nepohoršuje.

lenkalenulka
8. únor 2015

Myslim si ze na porodnim boxu ''naschval'' neco nedelaji! Epino nezarucuje ze nastrih neudelaji-bohuzel... ''cvicit'' muzete nic tim nezkazite ale neni dobre cekat zazraky,..😉

veru324
8. únor 2015

ptala jsem se (používala jsem Aniball) své gynekoložky, ta říkala, že moc zkušeností zatím se k ní nedoneslo, snad jen s výjimkou jedné maminky, která měla hodně velké dítě a díky tomu bez poranění. Po šestinedělí jsem přišla já se svým příběhem - po VEXu bez jakéhokoli poranění, bez nástřihu, jen s jedním pidi stehem. Moje gyn. se divila, že je to velice neobvyklé, hodně se o balonek zajímala a říkala, že rozhodně bude doporučovat 🙂

sannnya
8. únor 2015

když jsem byla na poslední prohlídce cca před týdnem, tak mi moje doktorka EPI-NO právě doporučila, že je to skvělé a že většinu pacientek s epinem, nemuseli ani nastřihávat. Asi o tom bude vědět dost, protože je to bývalá primářka porodnice v Děčíně. Ještě jsem si to nekupovala, ale naprosto jí věřím 😉

adypro
8. únor 2015

Své gyn. jsem o epinu neříkala, ale PA, ke které jsem chodila a měla u porodu epino doporučovala. Měla jsem hodně těžký porod, dlouhý, dítě špatně otočené, obličejem nahoru, takže porod velmi vleklý, dlouhý, vyčerpávající. ALE nástřih nebyl, poranění ano, ale malé (nevím kolik stehů, ale bylo to hned zašité a i brzy zahojené, nebyl problém si sednout). A to jsem s epinem nacvičila docela málo, závěr porodu nebyl v poloze zrovna nejlepší pro prevenci poranění a přesto to dopadlo pro mě docela dobře. Určitě doporučuju cvičit. Do plánu jsem to napsala, PA to věděla. U mě neplatilo, že by dítě šlo ven jak pomásle, ale bylo to něčím jiným. Podruhé bych taky epino používala, určitě. Člověk má pocit, že udělal co mohl. Také jsem z por. boxu odešla po svých. S chůzí jsem neměla problémy vůbec ani další dny. Epino jsem koupila přímo po porodní asistentce (jiné než jsem měla u porodu), která s ním cvičila a porodila bez poranění.

vanilkacka
8. únor 2015

Gynekolozka byla o pouzivani Aniballu informovana, rikala, ze sice zatim moc uzivatelek neosetruje, ale ze ma vesmes pozitivni reakce. V porodnici balonek nekteri lekari znaji a jsou radi za kazdou rodicku, ktera ho pred porodem pouziva. Mne pomohl velmi psychicky, porodu jsem se nebala a mela jsem pocit, ze jsem udelala maximum, ale nakonec jsem musela podstoupit akutniho cisare, takze nemohu predat osobni zkusenost ohledne pripadneho poraneni. A rozhodne si nemyslim,ze by schvalne u porodu byl proveden nastrih jen proto, ze se zena na porod peclive pripravuje.

shemain
8. únor 2015

Já to neříkala nikomu, až na porodním sále... Když byly kontrakce, a blížily se tlakové, tak jsem mezi kontrakcema doktorce řekla "Co myslíte, budete mě muset nastřihávat?" "Vy jste cvičila s nějakým tím balonkem?" "Ano." "Kolik máte nacvičeno?" "Jen 26cm..." "Tak uvidíme..." Syn měl 4080g, obvod hlavičky 35cm a šlo to bez nástřihu. Z křesla jsem si slezla, dala jsem si sprchu, oblíkla se a šla jsem na pokoj. Když jsem pak potkávala ty holky, co i na kojení si sedaly na nafukovací kruh... A já v klidu dřepěla klidně i na tvrdý židli a v pohodě... Neváhej 😀

mooncaa
8. únor 2015

Já jsem svému Dr. neříkala, že cvičím s epinem, ale těsně před porodem jsem to řekla porodní asistentce a ta říkala super, tak to zkusíme bez nástřihu. Měli ze mě po porodu radost, že jsem porodila bez nástřihu i bez natržení. Dcera měla 3,86 kg.
Škoda, že jsem o epinu nevěděla dříve (možná ještě ani neexistovalo), předchozí porody bohužel s nástřihem byly. Takže ten luxus bez nástřihu jsem si patřičně užila. Fakt rozdíl.

miriska
8. únor 2015

Nikomu jsem o tom neříkala, cvičila jsem s Aniballem, porodila jsem 4 kilovýho syna za pár hodin bez poranění a pár hodin po proodu jsme odjeli odmů. Za mě je to výbornej pomocník!

sasi2222
8. únor 2015

Nechci být zlá, ale to co kamarádka říká samo o sobě zní absurdně. Jsou gynekologové, kteří to nechválí, ale myslím, že mnohdy ani neví pořádně o co jde a nebo nemají zkušenost s tím, resp. jejich pacientky. A mnohdy nástřih dělají PA, tak je docela jedno, jaký názor má gynekolog. 🙂

andelka
8. únor 2015

Nikoho jsem se neptala a nikdo se neptal,porody bezva. Zajímala se o to jen porodní asistentka a pak sestřičky při vizite, protože maminek bez skrabnuti tam moc nemívají,ačkoli jen tak ze srandy nenastrihuji,během porodu jsem o epinu nestihla říct nic,PA sama viděla že nastrih není třeba.

sarriku
8. únor 2015

Já jsem si ho koupila a začala trénovat. Mé doktorce jsem nic neřekla, protože si myslím, že mezi doktory ještě pořád panuje předsudek na nehygienu a nefunkčnost balónku.
Natrénovala jsem 31 cca, syn měl přes hlavu 34, ale vše v pořádku a já bez nástřihu, hned jsem po svých odešla bez sálu a sestry se moc divily, že nemám nástřih, že to jsem určitě po císaři.
Později jsem to doktorce řekla a ona hned, že to zná a konzultuje trénink, ale že jen co kdo řekne, protože předtím to pacientkám i doporučovala a pak jí chodili škaredé smsky, od žen, kterým to třeba nešlo zavést atd, že jim doporučila šunt za drahý prachy.
Moc balonek vychvalovala, že s tím v pohodě porodí ženský i čtyřkilový mimča.

eldoradoh
8. únor 2015

O balonku jsem mluvila se svou gynekoložkou a měla na něj stejný názor jako já (negativní).

Matyášek měl 4 250 g, 54 cm a obvod hlavičky 36,5 - porodila jsem ho bez nástřihu a poranění, i bez cvičení s balonkem.

pavly
8. únor 2015

Můj doktor o něm moc bohužel moc neví, raději jsem nekonzultovala. :-/ Ptala bych se jen lidí (lékařů), co o tom skutečně něco vědí........zajímají se o to.
První porod bez EPI-katastrofa, litovala jsem,že jsem neměla odvahu cvičit-teprve se Epi rozmáhalo a nebyla jsem si jistá kvůli konizaci čípku. Druhý porod s EPI-procházka rajským sadem-bez poradnění. Prosila jsem o chránění hráze a nástřih jen v nutném případě. Bylo mi bez komentářů vyhověno.
Obě děti na chlup stejné, porody srovnatelné.

pincola
8. únor 2015

Muj Dr. vůbec nevěděl, co to je a furt myslel, že se ptám na ten obří gymnastický míč😀 A furt nechápal, jak to souvisí s nástřihem😀 Když jsem mu vysvětlila o jaký balonek se jedná, tak se zatvářil dost zděšeně a řekl mi, že to je nesmysl. Bylo hrozně, ale hrozně trapné! vynadal mi ať nesčtu internet a přemýšlím hlavou😀

Ale já si ho stejně koupila a porod bezvadný! V porodnici mě chválili a říkaly, že ho budou všem doporučovat, neměla jsem ani oděrku a všecko bylo v takovém neobvyklém klidu. nenechte se odradit holky. Zkuste balonek!

kamis91
10. únor 2015

Negativni konkretne???

guinea
10. únor 2015

Já jsem se zmínila o tom, že uvažuji o Aniballu, před svým doktorem (resp. není to přímo můj doktor, jen dělá screeningové UTZ). Taky měl negativní názor, doslova řekl, že je to "blbost", a naznačoval, že ty svaly mi zůstanou vytahané a volné a manžel mně pak opustí 😠 Ten doktor je ale padesátiletý chlap, a měla jsem z něj trochu ten pocit, jakože mu vadí, že ženy už berou porod "do svých rukou" a nenechávají vše slepě na porodníkovi, jako tomu bylo dříve.
Já tedy víc věřím osobním zkušenostem holek tady na MK, a Aniball už je měsíc doma, i když do porodu je ještě daleko 😉

rousss
11. únor 2015

Ahojky,určitě chci využít cvičení s epinem, slyším na něj samou chválu a že všichni měly snadnější porody takže proč si to neulehčit je to na každém jak kdo chce ale já jsem stoprocentně pro epino.

missveru
11. únor 2015

U nás v porodnici mi řekla gynekoložka, že jim jako gynekologům to nevadí, ale že urologové to rádi nemají... Každopádně já cvičila jen párkrát, pak jsem nemohla kvůli problémům a porodila jsem dítě 3,9 kg, hlavička 37 cm s malinkým nástřihem na tři stehy 🙂

aakashaa
11. únor 2015

Také mám objednaný (aniball), tak jsem zvědavá. Na předporodní přípravě na to PA měla spíše chladnější názor, prý potom bývá problém zpět posílit pánevní dno, ale spíš si myslím, že se s moc maminkami, které balonek používaly, nesetkala. Prý je mnohem efektivnější masáž hráze. Každopádně mě neodradila, zkusím to a uvidím a myslím, že pokud se mi podaří balonek roztáhnout alespoň na nějakej rozumnej průměr, tak to ohromně zapůsobí i na psychiku a člověk je pak víc v pohodě, i když ty bolesti si tam musí odkroutit každej 🙂

majvik
11. únor 2015

ptala jsem se doktorky a říkala že o tom slyšela zatím jenom od jedné pacientky a že už si nepamatuje jestli nástřih měla nebo ne... Já jsem před prvním porodem nacvičila 27 cm ale na porodním sále jsem nic neřekla a nastřihli mě. Netuším jestli to bylo potřeba, nebo jestli to šmikli "ze zvyku"... Teď při druhém těhotenství zkusím opět cvičit (jestli mě starší dítě nechá😀)

eloana
11. únor 2015

mam 3 deti.....nikdy me nenastrihavali.a sita jsem byla pouze u prvniho asi 2 stehy...epino jsem nepouzivala. takze z me zkusenosti-pokud to neni nutne nenastrihavaji..... a naschval? jak to porodnik muze vedet,ze dotycna pouziva epino? v karte to asi napsene mit nebude.)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru