Kdy se přihlásit na předporodní kurz?

wwwejka
1. zář 2012

Ahoj, zajímalo by mě, kdy se přihlásit na předporodní kurz.... Chtěla bych do Ostravy Vítkovic, kurz tam mají, ale nevím v jakém týdnu je nejvhodnější ho absolvovat a jak dlouho dopředu na něho být nahlášená... Díkec za odpovědi 😉

pampeliska1
1. zář 2012

@wwwejka tak nejlepší bude, když si tam zavoláš a zjistíš si, jaké jsou konkrétní podmínky 🙂 Já jsem začala chodit do kurzu, když jsem byla cca 21.tt a bohatě to stačilo..Dříve by mi to přišlo moc brzo a pozděj bych se zase bála, že to třeba nedochodím..Myslím, že kolem toho 20.tt je to optimální..

pajoslava
1. zář 2012

Já jsem na žádný kurz nechodila, přijde mi to zbytečné... Ušetřila jsem peníze na něco jiného, porod zvládla i bez kurzu 😉 A co tak čtu, tak málo která mamina se pak zvládá ještě řídit radami, ale řídí se vlastním tělem...

slundo
1. zář 2012

taky jsem na kurzu nebyla.... z vlastní zkušenosti vím, že každá PS má trošku jiný názory -hlavně ohledně dýchání, takže mi to taky přijde zbytečné. Raději bych zkusila oťuknout kámošku co už rodila a nebo mamču a popovídala si, aby mě třeba uklidnila a zodpověděla nějaký otázky .... Já si s tím hlavu nelámala, na co jsem chtěla, tak jsem se zeptala v okolí nebo vyhledala na internetu a pak těsně před porodem samotným mi asistentka řekla jak dýchat a bylo. Jinak bych se informovala u tvého gynekologa, který by ti nějaký dobrý kurz mohl doporučit a určitě ti řekne i kdy je nejlepší chodit 🙂

veruska007
1. zář 2012

Všude je to jiné, zavolej a poptej se. Já na kurz chodila, protože mi ho hradila ZP, ale jinak bych nikdy víc nešla. Na netu jsem toho našla mnohem víc, nového jsem se nedozvěděla nic a spíš jsem o novinkách informovala lektorku 🙄

eloana
1. zář 2012

🙂 take mi prijde kurz zbytecny.....jak pisi holky, kdyz prijde tvrde na tvrde ridis se podle sebe) me nidko nikdy nerikal ani pri porodu jak dychat..... naopak jsem v boleste nedychala bylo to pro ne prijemnejsi)) a tlacila jsem na jeden nadech.. zda to bylo dobre ci ne nevim,ale deti jsem porodila🙂

nikollita
1. zář 2012

Já jsem taky nešla. Neměla jsem to ani v plánu. Jednak nebyl čas (státnice+diplomka), jednak chuť, nechtěla jsem někam jezdit a ještě za to platit a pak jsem byla přesvědčená, že se tam stejně nic moc nového nedozvím a v neposlední řadě jsem prožívala III. trimestr v létě 😉 Hodně známých - maminek se na mě dívaly skrz prsty, že nechci, ale byla to moje volba. Jestli jsem udělala dobře nebo ne...to se ještě uvidí 😀

terkaz
1. zář 2012

Ja si myslim, ze je to zbytecne, kazdy porod je stejne uplne jiny a kazda maminka se k tomu nakonec postavi pro sebe uplne prirozene, jak je ji to v tu chvili pohodlne a prijatelne. Neresila bych ani polohy ani dychani, to proste prijde uplne samo. Zbytecne bych se tim nestresovala a nechala to na prirode, na momentalni situaci ... Nacviky predem mi prijdou uplne zbytecne 😉

pejtho
1. zář 2012

Já jsem na kurzu byla, ale byl to spíše jen takové-jednohodinové povídání o tom, jak to probíhá v konkrétní porodnici.
Na kurz jsem šla především proto, že manžel měl pak levnější přítomnost u porodu a kurz byl zdarma.
Jinak jsem byla cca ve 30tt. Teď jsem těhotná podruhé, půjdeme určitě znovu-právě kvůli zmíněné slevě. U nás se kurz dělá vždy jen 4. středu v měsíci, takže až teď půjdeme, to budu 35tt. Jestli to ještě stihnu 🙂
Na kurzy o výživě v těhotenství a o kojení jsem vůbec nešla, to mi přišlo zbytečné.

petra.happyday
1. zář 2012

Já jsem taky žádný kurz neabsolvovala a také si myslím, že každá mamina se zařídí podle svého 😉

marky0503
1. zář 2012

ahoj, já jdu se zeptat přímo do Vítkovic do nemocnice příští týden - musím tam na test na cukrovku, a chtěla bych tam rodit, tak tam chci i na kurz 🙂 chtěla bych vědět alespoň trochu do čeho jdu 😎

ferdice
1. zář 2012

na strankach vitkovicke nemocnice jsem nasla ze k nim na kurz az od 28. tydne... zkus jim kouknout na web...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru