Koupání v těhotenství. Jaký k tomu máte postoj?

zonja
26. črc 2006

Ahoj všechny, zajímalo by mne, jaký máte postoj ke koupání na koupališti, v rybníku a v bazénech na zahradě, třeba u kamarádky. já se bojím napustit i vanu doma...... ☹ 😖 teď je to příšerné, navíc mám doma dvouletého syna, který tak je jen v bazénku na balkoně.... ☹

djn
19. čer 2012

jsem po IVF, ale bez jakýchkoli problémů. Před otěhotněním jsem nikdy se spodkem problémy neměla. Doktorka na IVF mi koupání zakázala (povolila pouze sprchu), taktéž můj gynekolog mi koupání zakázal. Prý se nemám koupat ani ve vaně (po přemlouvání a po ukončení 1. trimestru jsem z něj dostala povolení 1x za 14 dní vana, ale ne horká voda - to by se mohly otevřít cesty).
Nikdy jsem nebyla koupací typ. Rybník jsem absolvolala loni netěhotná a už nikdy více - potkala jsem u břehu hada a ryby a to mě dokonale odradilo. Ale krytý bazén bych si dala, máme ho vedle baráku, ale nevím, jestli mi nemůže ta chemie uškodit ☹ Doktora se ani ptát nemusím, ten mi zakazuje všechno možný i nemožný.

djn
19. čer 2012

@majka1976
@ebsian
s neschopenkou a vycházkami 4 hodiny denně se nestihneme vykoupat pomalu ani v tom krytým bazénu...
a přitom se všude píše, že těhotná má mít pohyb, aby se fyzicky připravila na porod - hahaha

diviska
19. čer 2012

ahoj, měla jsem rizikové, takže jsem do 33tt nesměla do bazénu. Pak mi to doktorka dovolila, ale jen tak se něžně cachtat, žádné plavecké výkony 🙂 koupila jsem si gynekologický tampon. Zavádí se lehce a bylo to fajn. Vanu jsem dávala každý den, té bych se nebádla, jen na začátku těhotenství říkají, že se má dávat vlažná aby se mimčo nepřehřálo..

marquett86
11. črc 2012

Od začátku těhu trpím na křížové bolesti, takže chodím pravidelně plavat do krytého bazénu a teď na veřejné koupaliště a bez problémů - naopak velmi mi plavání pomáhá. Do rybníků bych nevlezla, ale ve veřejných mají pravidelné kontroly....Před těhu jsem trpěla na záněty, ale teď (ťuk ťuk 😉 ) naštěstí nic. A pro tělo super úleva....PLAVANI DOPORUCUJU!!!!

evaii
22. srp 2012

Ahoj, prosím o radu. Jsem cca 14 dní před porodem a chtěla bych se v tomhle horku vykoupat v našem bazenu, co máme na zahradě. Nekoupe se v něm nikdo kromě matky, takže nic veřejneho. Mám sice doma tampony Elle, ktere by měly při namočení začít vypoštět, jak už se tu psalo, nějake látky, ktere mají chránit. Ale jsem z nich docela neštastná, protože mi při koupání prostě vadí. Když si je zavádím, tak to bolí. Tak se chci zeptat, jestli by jste v me situaci vlezli do tohoto bazenu bez tamponu? Bazen je napuštěn normální městskou vodou a ošetřen chlorem. Díky za názory

hhelik
20. lis 2012

Já se normálně koupu, chodím plavat a můj dr. mi říkal, že s tím není žádný problém, jen nedávat moc horkou vodu

zebruska
7. čer 2014

zkusím obnovit diskuzi, když se nám blíží to léto. K moři určitě nepojedu, takže koupání v moři neřeším, vanu taky ne, bazén u našich je taky v nejlepším pořádku. Pojedu ale na 14 dní na tábor, kde není sprcha, k mytí používáme rybniční vodu - vždy před táborem vodu necháváme na OHS testovat a má parametry lepší než koupaliště.Přemýšlela jsem o použití kalíšku či těch speciálních tampónů... jsem těhotná poprvé, naprosto bez problémů... Kamarádky, které byly těhotné s námi na táboře to vždy řešily jen umytím čistou vodou, ale jsou to hubeňourky, které se tolik nepotí... Neplánuji žádné dlouhé plavání, ale myslíte, že namočení na ochlazení, omytí potu, tři tempa a dost, je problém? Samozřejmě s následným omytím čistou vodou z kyblíčku...

dezyre
7. čer 2014

@zebruska Myslím, že umytí v rybníčku a ještě otestovaném vůbec neuškoní, když si umyješ tělo, spíš bych měla obavy z těch temp, nebo prostě z vody, která se dostane do pochvy. Ale myslím, že když si dáš koupací tampón, tak by to mělo být celkem v pohodě 😉 Já osobně si to teda nedokážu představit, že bych jela někam bez sprchy 😀 😀 😀 😀 😀

zebruska
7. čer 2014

@dezyre já tam vyrostla a nedovedu si představit, že tam nepojedu... letos si to ještě užiju, pak budeme s mrňousem jezdit na návštěvy... Taky si říkám, že namočení by škodit nemělo... dřív se to taky neřešilo....

happylenulka
23. říj 2014

mně dělá vana moc dobře... jinak bazény zatím ne. uvidíme, poradím se s gynekoložkou, jakmile mi skončí ranní nevolnosti ;)

nonacek
23. říj 2014

@happylenulka souhlasim,vanu jsem mela jako relax ,bazén my gynekolog nedoporučoval.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru