Koupání v těhotenství. Jaký k tomu máte postoj?

zonja
26. črc 2006

Ahoj všechny, zajímalo by mne, jaký máte postoj ke koupání na koupališti, v rybníku a v bazénech na zahradě, třeba u kamarádky. já se bojím napustit i vanu doma...... ☹ 😖 teď je to příšerné, navíc mám doma dvouletého syna, který tak je jen v bazénku na balkoně.... ☹

luciebx
1. bře 2010

ja se musim priznat ze cvachtani ve vane miluju a mimi taky... pupik se mi jen trepe a mimi si vodicku krasne uziva.. dr mi rekla ze vana je dobra.. a kor kdyz bych chtela rodit do vody tak si na tu vodu aspon poradne zvyknu.. jinak plavani v bazenech bych rekla ze je taky ok.. vsak by jinak nebylo tehu plavani ne?... a s tema rybnikama.. no nevim nad tim sem nejak nepremyslela.. ale asi bych sla.. teda pokud by na hladine neplavali baziny a u rybnika nikdo jiny nebyl hihi

bocinka
1. bře 2010

Luciebx, přeju hodně štěstí at ti porod do vody vyjde... 😉 já se rochnila doma celé těhu a pak nic... 😔

luciebx
1. bře 2010

dekuji.... ale jak rikas.. kdovi jak to vse dopadne.. si to tu planuju a pak kdovijak.. 😀 😀

ojo
2. bře 2010

monas, no já už s Tomášem chodím na plavání kojenců 😅 a budu až nějak do června...teda snad to zvládnu 🙂

macka_b
13. led 2012

Ahoj , chtěla jsem se zeptat jestli si myslíte že je koupání v moři také nebezpečné? Stačilo by použít pouze tampon? jsem na pár měsíců u moře a nerada bych je trávila jen na pláži..
Děkuju 😉

salomee
13. led 2012

Hned mi naskočil takový ten spot z čekárny u gyn, že na dovolenou, proč ne, ale musí se počítat s tím, že kdyby došlo k předčasnému porodu, nebere se to ajko akutní péče a rodička by si ho musela celý hradit...to ale není předmětem diskuse, ..ale autoři spotu simohou gratulovat🙂.
Co se týče koupání, pokud to těhotenství není rizikové a když se to bude dělat s mírou, tak by to nemělo vadit. Naopak tampon toho asi moc nezachrání, stejně tou vodou celý prosákne a bude ji tam hezky držet i po tom, co je žena už na pláži.

diviska
15. led 2012

Já jsem měla rizikové těhotenství, dlouho jsem musela ležet, ale do vany jsem chodila pořád a ve 30 tt jsem byla i v bazénu a ve vířivce, koupila jsem si od gynekoložky tampóny - jsou napuštěny vazelínou, ale prý stačí obyč tampon napustit olivovým olejem.

kalo
15. led 2012

@macka_b Do moře bych šla...v té slané vodě bakterie nejsou. U nás se prodávají tampony pro těhule na koupání (jak píše výše @diviska. Tak si něco takového kup a užij si to. (Pozn.já chodila do 6 měsíce s těmito tampony pravidelně plavat na normální veřejný bazén...)

llluckaaa
15. led 2012

V moři bych se klidně koupala, asi raději než v bazénu s chlórem (ale i tam jsem se coby těhotná párkrát ošplíchla). Ty tampóny se mi moc nezdají, spíš si myslím, že bych si tam s nimi donesla i nějaké nepěkné bakterie.

kikina9
19. čer 2012

Zkusím obnovit tohle, nyní hodně aktuální téma 🙂 Jaký máte na koupání v těhotenství názor vy, případně třeba i váš doktor, pokud jste se ho ptaly 😉 Já si bez koupání neumím léto představit, no ale kdyby to mělo ohrozit miminko, tak se ho samozřejmě zřeknu 😉 Ale vůbec nevím, co pročítám diskuze, co člověk i doktor, to jiný názor 🙂 Samozřejmě bych neřešila koupání v domácím bazénu, toho bych se nebála, ten ale bohužel nemáme ☹ Co si ale myslíte o koupání v aquaparku, na veřejném koupališti či v jezeře (štěrkopískovém, které má samočístící schopnost a nikdy v něm nebyly sinice)?

majka1976
19. čer 2012

Já jezdím každou sobotu na veřejný bazén, který má dobrou pověst (ženy si z něj nenosí infekce), zatím jsem spokojená jak želva. Do vířivky tam nechodím, jen si plavu v kondičním bazénu a cítím se super, hlavně ty moje bolavé záda tam vždycky srovnám. Na koupaliště chodit budu jen kvůli dceři, ale to se budu jen někde válet na dece, do vody nepůjdu, koupákům moc nevěřím - navíc lidi na sebe venku patlají jakýchsi krémů a olejů a pak s tím vlezou do vody - fuj... Vanu si doma nedávám, protože mám jen sprchu, ale v prvním těhu, které jsem měla sice rizikové, jsem se rochnila skoro pořád a dělalo mi to dobře - tehdy by mě ani nenapadlo, že mi to může škodit, tolik informací před 12 lety nebylo....

kikina9
19. čer 2012

@majka1976 Já když byla těhotná před 6 lety, tak jsem se taky normálně koupala, jak na koupališti, tak u jezera - a bez problémů. V té době jsme neměli internet, a mě ani nenapadlo, že by bylo koupání v těhotenství nebezpečné 😉 Jenomže teď čekáme vymodlené miminko, po IVF, no a já už mám strach ☹ Ale zase kvůli dcerce se v létě koupání nechci úplně zřeknout 😉 Navíc plavání mi dělá tak jako tobě dobře na záda 🙂
Možná to vyřeším tak jako ty, povalováním na dece někde ve stínu, a případně studenou sprchou 😉

tymothy
19. čer 2012

Do špinavého rybníku bych teda asi nelezla, ale třeba moře, řeka nebo i bazény mi připadají OK. A vanu bych neřešila už vůbec. Já se v obou těhotenství normálně koupala (vyjma těch špinavých rybníků) a nikdy jsem nic nechytila. Pokud se bojíš infekce, doporučuje se vzít si tampón namočený do tea tree oleje, nebo probiotické tampóny.

jancip
19. čer 2012

Co člověk, to názor. Dokonce i doktroři se na to dívají různě. Já se třeba ve veřejném bazéně nekoupala, protože je tam velká kumulace lidí a větší riziko nemocí. V pohodě mi přijde koupání doma v bazénu, v moři, v nějakém přírodním lomu.

blahova_andrea
19. čer 2012

Ahoj, my vanu nemáme, takže koupání ve vaně jsem neřešila a ven bych teda rozhodně nikam nešla. Jsem docela náchylná na různý záněty a v těhotenství bych to neriskovala. Ale to jsem já, no. Když je žena úplně zdravá a nemívá s tím problémy, tak možná, proč ne. U mě tedy prošlo v těhu jen moře. Což je teda asi bordela víc plný než bazén u kamarádky. Ale zase asi ta sůl desingikuje 😀 Rozhodně bych se poradila s gynekologem. Ten bude nejlíp vědět, jak jsi na tom ty i miminko a buď vám to doporučí nebo ne 😉

majka1976
19. čer 2012

Holky, já bych se nejradši jela koupat do moře, ale s tou mojí neschopenkou můžu tak leda někam.....

camelinka
19. čer 2012

ja do rybnika nevlezu ani normalne,natozpak kdyz sem byla tehu,ale do verejnyho bazenu/aquaparku sem chodila, mam menstruacni kalisek, takze sem si ho vzdy vzala jako ochranu pred bordelem z vody 😉 😎

ined77
19. čer 2012

@kikina9 ...ahoj 🙂 ,

já v těhu chodila na koupaliště, vždycky hned ráno, nebylo tolik lidí, krásně jsem si zaplavala a vyhla se mega horku 🙂 ...a synek je veliký vodník 😵 .
štěrkopískovou nádrž máme cca 150m od bydliště, koupe se tam moře lidí, ale mě tohle neláká.přírodní koupání v dospělosti nevyhledávám, krom moře teda 😅 😉 .
v souhrnu...pokud netrpíš nějakými gynekologickými neduhy, užila bych si léto se vším všudy 😉 ...samozřejmě mimo nějaké cílené opalování.
já jsem vždy po vylezení z vody přikryla bříško tílkem 😉 .

ivana21m
19. čer 2012

@zonja Ahoj, já řeším to podobné. Do rybníku, nebo na přehradu bych rozhodně nešla. Už vzhledem k tomu, že se tam často tvoří sinice, ale kritý bazén, toho se nebojím. Máš přece, že jsou přímo skupinky těhulek, které chodí do bazénu cvičit. Bazenu bych se určitě nebála. 😉 My se tam chystáme, hned na druhý týden.

ebsian
19. čer 2012

Já zatím chodím do našeho bazénu doma 🙂 Ale mám po létě v plánu navštěvovat i krytý bazén..Zatím netrpím na mykózy a snad to tak zůstane. Kdyžtak mám v zásobě rosalgin.
Do rybníka bych ale nelezla, ani do Bečvy, kde jsem chodila normal s psiskem ještě loni 😀

ebsian
19. čer 2012

@majka1976 Taky tak, vycházky 4h 😖 Nehrozí dovča, leda pobyt u našich s nahlášením adresy na socku..Teda doufám, že to tak klapne 😀

ebsian
19. čer 2012

@tymothy Takže tea tre se může? Já mám manucu gel, proti mykózám a právě preventivně, nebo po návštěvě bazénů..Ale nebyla jsem si jistá, jestli v těhu je to OK.

romcovaklarka
19. čer 2012

@kikina9 Asi bych se řídila taky tím, jestli obecně máš sklon k vaginálním infekcím. Někdo na ně trpí víc a pak nedoporučujou v těhu koupat moc třeba ani ve vaně - že proč to zbytečně dráždit. Pokud ne - tak asi podle toho, jaký má bazén pověst, čistotu, jestli tam je hodně lidí. S tím jezerem to neumím posoudit, sinice jsou jedna věc a možné bakterie druhá, okem je nevidíš, voda může být křišťálová a stejně v ní můžou být nějaké bakterie.

Jo a ty tampony, ať už normální nebo ty koupací, mi moje dr. vyloženě nedoporučovala, že naopak to tam "zašpuntuješ", teplíčko a živná půda pro infekce, bakterie si chrochtaj 😀

kacenkaharris
19. čer 2012

@tymothy Tampon namoceny do tea tree oleja, aaaaau, to musi stipat 😀

babulinkab
19. čer 2012

dají se koupit i ochranné tampony do vody: http://eshop.pharmawell.cz/senta-protect-ochran...

mitote
19. čer 2012

ja v tom nevidim problem, vzdyt i nektere porodnice delaji plavani pro tehotne. A naopak se plavani doporucuje. Staci si jen dat tampon aby se predeslo mozne infekci. Ja bych to zase vse tak strasne nehrotila.

jancip
19. čer 2012

@mitote Bazény, které mají speciání nabídky pro těhotné, jsou více sledované a hlídané než veřejná koupaliště.

mitote
19. čer 2012

@jancip tak ja na verejna koupaliste nechodim, ale abych si ani nenapustila vanu... nebo nevlezla do more...ja nevim, s nicim se to nema prehanet

jancip
19. čer 2012

@mitote Tak do vany či moře bych tampón vůbec neřešila.

mitote
19. čer 2012

@jancip do vany ne, do more uvidim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru