Kurzy pro těhotné. Je možný se bez nich obejít?

deathy
14. říj 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to vlastně je s těhu kurzama. Jako mamka to zvládla taky bez kurzů, je to 20 let a to byla doba za krále klacka..tak si říkám, jestli se o to mám nějak blíž zajímat, nebo jestli mi třeba budou stačit rady při samotným porodu a vlastně taky v knížce o těhu sou popsaný dýchací cviky, jiný cvičení atd. Jako určitě kurzy sou fajn, ale jako studentka SŠ na to nemám čas a asi ani peníze, určitě to něco stojí. Myslíte že je možný se bez kurzů obejít? Díky

campi
15. říj 2008

Urcite ano! Podle meho staci procist knizky a doufat v dobry personal v porodnici.

lukin
15. říj 2008

Samozřejmě, že ano. Já taky nikde nechodila, protože jsem to měla daleko pět km, sice se dalo dojet autobusem, ale stejně se muselo ujít asi kilometr a já jsem s bídou ušla sto metrů, tak jsem se na to vykašlala a porodila i bez kurzu.

jaja257
15. říj 2008

Ja tiez nechodim na ziadny kurz. Za prve je to daleko, mhd sa mi nechce ist cca 30 minut a za druhe som na PN, ked nemozem pracovat tak by bolo blbe pytat si povolenie od doktorky na kurzy. Budem sa spoliehat na personal v porodnice. Mnohe zeny porodili aj bez kurzov a maju krasne deticky. 😀

versam
15. říj 2008

ahojky,určitě se dá porodit i bez kurzu,ale já jsem na kurz chodila a nedám na to dopustit a doporučovala bych ho každé prvorodičce a určitě i druhorodičce,která rodí za delší dobu např 5 let po prvním.Ale není kurz jako kurz,určitě bych se vyvarovala kurzům vedených lékaři,mají to moc odborné a málo srozumitelné (absolvovala kamarádka a nebyla spokojená).Já jsem chodila do kurzu vedeném porodní asistentkou a super.Dozvěděla jsem se vše o těhotenství porodu a péči o dítě velmi srozumitelnou formou a např. při porodu mi to velmi pomohlo,věděla jsem co se se mnou děje.Ale určitě se to dá vše vyčíst i v knížkách a časopisech,ale mě tohle dalo daleko víc,takže já jsem určitě pro kurz a ohledně financí,hodně zdravotních pojišťoven ho proplácí.

campi
15. říj 2008

To je vlastne pravda - pojišťovny na ty kurzy přispívají, VZP třeba tisícovkou. Ale je dobré si zjistit, jaký název chtějí mít na dokladu o zaplacení.

Já se tedy na kurz spojený se cvičením taky přihlásila, ale mám zákaz se namáhat (víc chodit, cvičit, nakupovat), takže u nich mám kredit a doufám, že si ho zvládnu dovybrat. Ale zase díky kurzu vím přesně, jak je to se zkracováním čípku a otevíráním (o čemž jsem dříve neměla ani tucha).

Nezbytné to však není, spousta kamarádek porodila bez kurzu a měly dobrý porod.

deathy
autor
15. říj 2008

Kurzy sou určitě dobrý, to vůbec nepochybuju. Člověk se tam asi doví víc než z knížek, a asi se to dá lépe pochopit. Já bych třeba i na pár hodin nějakýho kurzu zašla, ale jak říkám, vůbec na to nemám čas díky škole.
S tou pojišťovnou si to zkusím zjistit, já sem u OZP, tak třeba taky na něco přispívá.
Ale sem ráda že se to bez toho dá zvládnout. Já si právě říkala, jak to je, jestli můžu k porodu s tím, že sem nikde nebyla a v podstatě vůbec nic nevím..tak aby mi třeba ještě nevinadali že mi musí radit.. ale to asi né 😀

dagina
15. říj 2008

Deathy, kurzy určitě!!!! U nás v porodnici jsou dokonce zadarmo, procvičuje se tam mimo jiné hlavně jak dýchat u porodu (když se ví jak dýchat, určitě to porod hodně usnadní), teď když vím, co se v takovém kurzu všechno procvičuje, budu o kapku klidnější a asistentky také říkají, že je hned vidět že mamina, které tyto kurzy absolvovala je lépe připravená a lépe spolupracuje.... . Jinak dýchání procvičujeme i na plavání pro těhulky 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru