Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

karlajasmine
30. zář 2015

Ahoj, tak dneska jsem zacala trenovat.. trvalo mi, nez jsem vubec zjistila, jakyma svalama mam tlacit :D.. ale slo to...zatim 19cm.. muzu se zeptat, jak rychle jste cm pridavaly? Jestli mam uz zitra zkusit 20 nebo jestli par dni zustat na 19ti a pak teprve zkouset vic? Diky! 🙂

kata123
30. zář 2015

ahoj ja jsem snim cvicila obden a pridavala jsem jedno nafouknuti vzdy jsem zacala od zacatku za 14 dni jsem se dostala na 27cm a pak jsem rodila jsemto jaksi hold nestihla mala se rozhodla ze uz ji to v brisku nebavi 😀 ale dopadlo to i tak dobre jsem bez nastriho ani zadny poraneni nebylo

creatif
30. zář 2015

@karlajasmine ahoj, ja take obden, pomalu pridavat. JAk jsem psala vyse, Jednou jsem to pepiskla a ejhle udelala jsem si trhlinku,kterou jsem si nesla az do porodu a pokazdy pri cviceni mi z ni tekla trochu krev:( takze opravdu pomalu;)

karlajasmine
30. zář 2015

@kata123
@creatif
Diky holky! Je fakt ze tim ze jsem zacala uz ted (35+0) tak nemam kam spechat 🙂 Tak ze budu asi razit heslo ''hlavne pomalu'' 🙂

creatif
30. zář 2015

@karlajasmine ja zacla ve 36tt a pak jsem mela tyden pauzu kvuli angine a atb..nechtela jsem to pokouset kvuli infekci. A i to pomohlo. Nacvicila jsem taky 27 a ok. Jen mi pak sesili prave tu trhlinku ktera pri porodu zase rupla..ale nebyla nak extra velka..takze ok;)

karlajasmine
30. zář 2015

@creatif a jak sis tu trhlinku zpusobila?.. o kolik cm jsi pridala ze jsi rupla? Ted se trosku bojim moc pridat 🙂.. jestli treba obden pridat 1cm ?..

creatif
30. zář 2015

@karlajasmine to bylo vic jak 1cm...clovek ma sice napr.napocitane kolikrat nafouknebale i tak kazdy stisk muze byt jiny. Ja si rikala dobry, muzu trochu vic, nic me dole neboli. Jenze i ten pul centimetr byl znat. Asi za to mohl i zpusob vytlaceni. Ja aniball nepridrzela a vylitl ze me moc rychle...jako nebylo to nic katastrofickyho..byl to asi 1cm, ale tim jak jsem cvicila tak ta ranka nemela sanci moc se uzavrit. Stalo se mi to cca 14dni pred porodem. Pomohla vzdy studena sorcha a bylo po krvaceni;) clovek byl nakej nabuzenej ze da i vic..mel radost ze mu to jde, ale narazil

gwendelina
2. říj 2015

Ahoj holky taky jsem si pořídila aniball zatím jsem to zkoušela jen 3krat každý den jsem zavedla a vytlačila avšak pouze jednou neopakovala jsem to, dělal to taky někdo tak nebo jste po vytlaceni znova zavedli a opět vytlacily? děkuji za odpověď 🙂

karlajasmine
2. říj 2015

@gwendelina Ahoj, ja taky zacala cvicit pred 3 dny a zatim to delam tak ze to po vytlaceni znova zavedu a znova vytlacim, celkem 3x nebo 4x. Zacala jsem prvni den na 19cm, vcera taky 19, dneska 20. V tom navodu psali ''nekolikrat zopakujte'', tak jsem nechapala kolikrat se to teda ma opakovat, ale vic jak 4x bych to stejne nedala..

karlajasmine
2. říj 2015

@creatif Diky za tip, ted uz si to pridrzuju aby to ze me neslo moc rychle 🙂 Pisou to i v tom navodu, tak na tom asi neco bude..

gwendelina
2. říj 2015

@karlajasmine no abych řekla pravdu tak napoprvé 18 včera 20 a dnes 21 avšak jsem to vytlacila jen jednou a zatím neopakovala tak zkusím příště aspoň 2 ✖ 🙂 vidím, že máš termín taky v listopadu na kdy ti to vychází a kde rodiš? 🙂

creatif
2. říj 2015

Holky, ja to opakovala. Vzdy ten dalsi den jsem to nafoukla na mensi rozmer a ten vytlacila. Treba 2x..pak jsem oridavala az jsem se dostala ba to maximum predesleho cviceni a nakonec trochu prifoukla. Nekdy to prifouknuti clovek neodhadl tak jsem treba 2 dny nacvicila stejny maximum. Nespechat🙂

gwendelina
2. říj 2015

No já to vyzkoušela tedy znova a 2 ✖ za sebou jsem vytlačila 22 a celkem se to dalo bála jsem se, že když to budu opakovat, že to bude bolet, ale bylo to lepší 🙂 přes víkend si dám oddych a uvidíme v pondělí 🙂

creatif
2. říj 2015

@gwendelina dobrej postup,oddych musi byt. Drzim pesti pri porodu;)

chladil
4. říj 2015

Ahojky, mohla bych se zeptat....? Jsem ve 30.tt, chtěla bych zkusit cvičit s aniballem. Na jejich stránkách je kromě samotného míčku i příslušenství - dezinfekce, gel atd. Je to nutné, nebo stačí třeba opláchnout vodou. Děkuji za rady.

anniesfibis
4. říj 2015

@chladil je jeste brzo-az od 36tt

karlajasmine
4. říj 2015

@chladil Nevim jak ostatni, ja si koupila jejich lubrikacni gel na vodni bazi, protoze bez toho bych asi mela problem to zavadet a vytlacovat.. jiny prislusenstvi jsem nekupovala. Dezinfekce je urcite fajn ale v instrukcich pisou, ze staci i vydezinfikovat horkou vodou (nad 70 stupnu).

karlajasmine
4. říj 2015

@gwendelina Ahoj, termin porodu mam 3.11.. co ty? Dneska si davam pauzu.. vcera jsem se dostala na 21cm, tak zitra zkusim jestli se nedostanu na 22 🙂

chladil
4. říj 2015

@anniesfibis Já vim, ale optat se a mít to doma už můžu. 🙂

chladil
4. říj 2015

@karlajasmine Díky, taky to tak nějak vidim.

gwendelina
4. říj 2015

@karlajasmine my až 10.11. tak uvidíme jak se mu bude chtít 🙂 já se vrhnu na cvičení až zítra tak jsem zvědavá 🙂
@chladil stačí ten lubrikační gel bez něho se to nedá aspoň já si to nedokážu představit 🙂

chladil
4. říj 2015

@gwendelina Super, díky.

valous
4. říj 2015

ahoj holky, tak ja taky cvicim s aniballem 3 den a jsem na 20cm ale nejak se nedokazu u toho poradne uvolnit,jsem nervozni,pri tlaceni me to boli a pali a vubec si nedokazu predstavit ze mam jeste pridavat cm 😀 tak nevim jestli nedelam neco spatne,nebo cim to muze byt. Nemate nejaky trik ? dekuji 🙂

karlajasmine
4. říj 2015

@valous zkus si u toho pustit relaxační hudbu a myslet na příjemné věci, a nikam nespechat..taky nemuzu říct ze by to bylo příjemný ale myslím ze se to podá 🙂 dost mi u toho pomůže hudba..

maki_j
4. říj 2015

Mrkni na můj porodní příběh. Já Aniball měla a díky němu jsem bez nástřihu i poranění a porod jsem měla během 3 hodin za sebou. Naprostá pohoda a díky balonku se těším na další. Doporučuji

gwendelina
4. říj 2015

@valous není to příjemné asi pro nikoho🙂 já si pouštím hudbu či koukám na TV:D

lindaaa10
5. říj 2015

holky, já nestihla moc dlouho cvičit, stihla jsem pouze 14 dní a pouze jednou jsem se dostala na 29,5. Porod byl šílený, ale věřím, že pouze díky Aniballu mám jen 3 vnitřní a 1 venkovní steh (šití vůbec nebolelo a ihned po porodu jsem mohla normálně sedět). Malá byla celkem veliká 3750g, ale hlavně měla 35,5 obvod hlavičky. Věřím, že bez Aniballu by to dopadlo daleko hůř a navíc mi pomohl ve správném tlačení. Takže pokračujte, ať stihnete nacvičit co nejvíce a máte rychlý a bezbolestný porod.

zweisteine
6. říj 2015

Ahoj, cvicila jsem s Aniballem cca 3 tydny a dostala se na 29cm, cvicila jsem opravdu pravidelne a ve stejny cas, vecer kolem osme devate, to byla i ve finale doba kdy mi pak zacaly kontrakce, ty jsem mela hned od zacatku po 2 min., mala byla venku ve 2:45, kdyz uz jsem mela opravdu silne kontrakce a citila, ze by to uz mohlo jit, nechala jsem si zavolat doktorku aby se na me mrkla a poprosila jsem ji zda by mi mohla pichnout vodu, doktorka s prekvapenim, uznala ze uz jsem plne otevrena, ale ze kdyz mi pichne vodu museji mne dat na monitor, o tom jsem si myslela sve...pichla mi vodu a ja seskocila z postele abych ustala dalsi kontrakci, ony mezitim nejak studovaly tu moji vodu a ja na dalsi kontrakci bezela do rohu mistnosti, kde jsem v klece vytlacila pul hlavy, doktorka se prihnala, to asi necekala, na dalsi dve kontrakce byla mala venku, nastrihnout by mne ani nestacily, mela jsem par vnitrnich stehu, ale nic hrozneho. Verim, ze mi Anibal pomohl, pamatuji se, jak jsem ho ze zacatku nemohla vytlacit ani na 18cm, takze za mne ho muzu vrele doporucit. Jinak misto lubrikace jsem pouzivala kokosovy olej, fungovalo to vyborne. Kdyby mel nekdo zajem, prodavam aniball za 800,- je jeste v zaruce.

reriska
6. říj 2015

Můj gynekolog mi řekl,že podle studií Aniball nemá vliv na průchod miminka ani otevírání porodních cest,že je to jen marketingový tah. Jediné co může napomoct pružnosti,jsou ty gely a olejíčky,ale samotný Aniball ne..... 😉

jjaanca
6. říj 2015

@reriska To je opravdu zvláštní. Já projíždím zkušenosti rodiček už docela dlouho, přečetla jsem jich opravdu hromadu a 99% z nich si Aniball nebo Epi-no pochvaluje. Je tvůj gynekolog i porodník?
Já se se svou lékařkou o balónku bavit nebudu. Někteří mají dost tradiční názory a na tyto "alternativní novinky" se netváří moc přívětivě..... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru