Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

reriska
6. říj 2015

@jjaanca jj,je i porodník..... Já se ho na to ptala,protože budu teď rodit přirozeně,1. porod byl císař,tak jestli mám cvičit a řekl mi tohle......

karlajasmine
6. říj 2015

Tak já myslím, že už jenom to, že člověk po aniballu vi,jak tlačit, a zná ten pocit, že z něj vyleza kulatá "hlavicka" je dobrý minimum,ktery u porodu musi pomoct. Me doporucovala porodni asistentka epino/aniball na základě vlastní mnoholete zkusenosti. Ona odrodi ve velké porodnici denně až 5 rodiček a říkala ze ty, které cvičily,mají daleko kratší druhou dobu porodní a mensi nebo žádný nastrih. Já už teď po týdnu cvičení můžu říct, že jsem sice jen na 23cm,ale zato už netlacim "do hlavy" a vím, které svaly použít.. Kdybych rodila před týdnem, tlacila bych "do hlavy" a byla bych ztracená.

zweisteine
6. říj 2015

Mne prijde logicky kdyz mesic postupne natahuji svaly vaginy za pomoci micku, ze to vliv na prubeh porodu mit bude, kdyz jsem na zacatku nedokazala vytlacit ani 18cm a ke konci dam bez natrzeni skoro 30cm, tak to snad mluvi samo za sebe, at si rika pan gynekolog co chce, na to staci snad i selsky rozum.

jjaanca
6. říj 2015

@zweisteine No mě to právě zní taky logicky, tak budu cvičit.

valous
7. říj 2015

Tak po 4 dnech jsem se dostala na 22cm a dal to nejak nejde 😀 navic pri vypuzovani mam pocit ze se me chce na velkou,samozrejme jak vytlacim balonek me to prejde. To je asi normalni,ze ? 😀

jjaanca
8. říj 2015

@valous Já ještě necvičím, ale už jsem rodila. Při porodu se tlačí jako když se chce na velkou - takže myslím že normální.

karlajasmine
8. říj 2015

@valous me see při cvičení na velkou nechce ale cvičím hned ráno po vyprazdneni 😀 tak možná je to tím. Ale tlak na konečník při tom trosku cítím. A já jsem po týdnu na 23/24,takže myslím ze 22 je zatím taky v pohodě.. To asi chce čas, taky bych už nejraději byla na třiceti ale to se musi proste postupne 🙂

zweisteine
8. říj 2015

@valous Jojo to je v poho, proste ti to tlaci na konecnik, je dobre byt predtim vyprazdnena. Jinak pokud se ti zda ze uz to vic nepujde to jsem taky zazila pak jsem zmenila styl cviceni a vzdycky vytlacovala od nejmensi velikosti po max.co jsem dokazala snest, upoustela jsem vzduch behem tlaceni, tim jsem se dost pohnula co se vysledku tyce, na jedno cviceni jsem vytlacovala celkem asi 5x. Good luck! 😝

karlajasmine
14. říj 2015

Tak od včerejška jsem na 26cm, ale dnes jsem při cvičení začala malinko krvácet. Hned po cvičení to přestalo... v návodu píšou, že se to stát může, je to běžné? Raději si dám zítra a snad i pozítří od cvičení pauzu, ale mrzí mě to, protože těch 26cm mě jinak vůbec nebolí a chtěla jsem dnes nějaký centimetřík přidat..

zweisteine
14. říj 2015

@karlajasmine stalo se mi to take a psaly to holky i v predeslych komentarich, ja jsem si dala pauzu jeden den a pak pridavala opatrneji..

karlajasmine
14. říj 2015

@zweisteine A pak uz jsi nekrvacela?

valous
14. říj 2015

Mam cerstve po porodu,o 10 dnu drive. S Anibalem jsem krasne nacvicila tlaceni a s vel.jsem se stihla dostat na 23cm. Mam nastrih,Dr.rikala ze by mi balonek nepomohl ani na 30 cm,ze maly byl na me moc velky. 3470g,50cm. V tomhle to je asi individualni..

anniesfibis
15. říj 2015

@valous spis bych rekla, ze vhtela obhajit, proc strihali..protoze nastrih nemusi byt vubec

valous
15. říj 2015

@anniesfibis no to oni si obhajit umi :D

zweisteine
15. říj 2015

@karlajasmine Myslim, ze uz ne, mozna jsem jen citila drobne paleni, ale to se pak vytratilo, chce to byt opatrnejsi, hned se ho zahoji neboj ;)
@valous jinak moje zlaticko melo bez mala 3,8kg, obvod hlavicky 34cm a byla jsem take bez nastrihu, par vnitrnich prasklinek...celkem asi 4stehy...u me to bylo tak, ze by me ani nestihli nastrihnout kdyby chteli, rodila jsem rychle na zemi, sotva ke me stihli pribehnout hihi...to vite prvorodicky ;D

karlajasmine
17. říj 2015

Mám strašný deprese z toho aniballu,dala jsem si dva dny pauzu ale přes 26cm se nedostanu a zase jsem hrozně krvacela 😢 nevím co dělám spatne..

zweisteine
17. říj 2015

@karlajasmine Jejda deprese to nee, tak si dej delsi pauzu, a jak cvicis, zacinas postupnym pridavanim, nebo rovnou 26cm, ja jsem micek nafoukla ve vnitr co nejvic a pak tlacila ven a pri tom upoustela, hezky pomalu, jak jsem to citila...nakonec i kdyby ses nedostala pres 26 nezoufej a mysli pozitivne, stresem se akorat stahnes, potrebujes se naucit uvolnovat. Hlavu vzhuru 😉

anniesfibis
17. říj 2015

@zweisteine prosim jak to teda presne zacit pouzivat? Vlozim do pochvy a dál?
1. nevim jak hluboko vložit - co ma couhat ven?
2. na kolik nafouknout?
3. vytlacit ven?
4. vytlacit proste tim, ze zkusim tlacit?....a co kdyz se to nebude hybat?..:D
5. mam vzdy nafouknout a vytlacit a pak vlozit zpet a nafouknout o dalsi cm a zase vytlacit? A nebo to tam dat, nafouknout na max. a pa vytlacet? - rsp. podstata toho cviceni je vytlaceni a nebo se snazit si to tam roztahnout tim, ze to tam dam a nafouknu na hodne nechám chvili ,,pusobit,, - jakoze tlacit na steny, aby se rozvolnovaly? Moc dekuji za vysvetleni...pokud mozno i dle poradi bodu :DDD

michalusenka
17. říj 2015

@karlajasmine nezouvej, svagrove to stacilo, mela jen par kosmetickych stehu! zkus zmenit polohu....popravde ja mam prvni cil tech 26cm

michalusenka
17. říj 2015

@anniesfibis 1. couhat ma pry ten mensi balonek ktery potom behem vtlacovani beztak do me zajede...
2. zalezi na tobe na kolik chces nafouknout, poprve dam min a potreti ten den cviceni pridam vic...nekdy nafouknu min a behm vtlacovani az to tak nepne pridam dalsi fouknuti....
3. takze po nafouknuti cvicit panevni svaly - stlacit vytlacit......a posledni faze je vypudit cely balonek uplne ven, dycham (ne do hlavy, ne do zadku, oci zavrene a soustredim se, pridrzuju balonek aby nevyletel) cely tenhle proces opakuji ten den trikrat po sobe
jinak je tu primo i skupina https://www.modrykonik.cz/group/6279/
poptvre sem taky vubec nevedela a delala spatne, kazdy si musi najit i svuj postup (poloha, dychani, kdy cvicit atd) jakoze

karlajasmine
17. říj 2015

@zweisteine
@michalusenka
Diky 🙂 To s tou 'depresi' jsem psala v navalu zklamani, ze se zase objevila krev... uz jsem se trosku smirila s tim, ze jestli se pres 26cm nedostanu, tak ze ''aspon neco'' a aspon jsem se naucila jak tlacit..
Dam si tedka aspon zase 2 dny pauzu, mozna 3, treba do stredy a pak zkusim znova... dneska jsem zacala na 22cm a v pohode, 24 taky v pohode a 26 pak krev.. tak mozna uberu a ve stredu treba skoncim na 24 a pak zase budu pridavat.. uvidime. Kazdopadne to musi byt porad lepsi nez nic... napoprvy jsem byla na 18cm, tak uz tech 26 je uspech..

zweisteine
17. říj 2015

@karlajasmine
@anniesfibis
@michalusenka
Jak pise michalusenka, kazdy si nakonec najde svuj styl, princip je naucit se spravne tlacit, vnimat svaly pochvy a tu pravidelnym rozpinanim pripravit na pruchod miminka, ja jsem ze zacatku dodrzovzla navod a prvne cvicila svaly...stahovala a uvolnovala, ale po case mne vzdycky prislo, ze sem tim mimco rozcilovala a dost me kopalo, tak jsem jenom jednou denne vecer cvicila vytlacovani, kdyz jsem si osvojila svuj styl slo mi to cca 1cm za dva az tri dny. Hodne stesti holky?

michalusenka
17. říj 2015

@karlajasmine staci dle me udrzovat, zkus tech 25, ja mela krev vcera pri 23 cm ale to je tim ze mam jemnejsi kuzi skrz kvasinky na ktere trpim, tak dnes mam pauzu, tak sem zvedava co zitra

michalusenka
17. říj 2015

@zweisteine taky se tam vzdy krouti, tak mezi jednotlivym vypuzovanim natahnu nohy, abych se uvolnila nebo si lehnu na bok na chvili

michalusenka
17. říj 2015

a hlavne to nevzdavat! pokazde se mi do toho nechce ale pak sem na sebe pysna kdyz zvysim kazde cviceni min o pul cm! i kdyz porad nechapu jak muzu dat treba to co ma samotna hlavicka mimca, ale lepsi neco delat nez nic aspon skrz psychiku, samozrejme ne vzdy se to vyplati, muze byt v blby pozici mimco, ale lepsi cvicit nez si pak rict proc sem necvicila

laguse
18. říj 2015

Holky, zkuste ten můj návod - přidržovat balónek ve vchodu aby nevyjel nebo nezajel a tam postupně víc a víc nafukovat - jsou menší problémy s krvácením a je větší efekt na roztahování vchodu než jen vytlačování - moje zkušenost.

eorien
19. říj 2015

@laguse Moc díky za inspiraci! Tenhle postup je naprosto parádní. Ještě předtím, než jdu na vytlačovací fázi, tak postupně nafukuju přímo ve vchodu a paráda. Před třemi dny jsem dala 27 cm, ale byl to mazec, šíleně nepříjemné a poranila jsem se. Od včerejška zkouším cvičit nejdřív takhle a jsem zpátky na 27 cm, ale je to úplně diametrálně odlišné - žádné štípání, tahání, extra tlak a hlavně žádná krev! Holky, @michalusenka @karlajasmine fakt doporučuju zkusit...

michalusenka
19. říj 2015

@laguse to rikala svagrova ze delala na konci jen nafukovani a tim padem roztahovani hraze nez samotne vypuzovani

kristinasaxi
19. říj 2015

@michalusenka @laguse
Ahoj holky, chci začít cvičit, jsem v 38tt a nevím jak na to... myslíte tedy, že bude stačit nafukování ve vchodu? Bojím se, abych neublížila mimču nebo sobě, nebo nevyvolala porod...

karlajasmine
19. říj 2015

Diky za tip holky!! Teď si dávám po tom krvácení pauzu ale zítra nebo pozitri rozhodne zkusim!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru