Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

eorien
19. říj 2015

@kristinasaxi Já bych se nebála dodržovat "návod" - cvičit pánevní dno, nafukovat uvnitř a vypuzovat. Jen bych tam po zkušenostech už zařadila to nafukování přímo ve vchodu, abys minimalizovala riziko poranění. A hlavně zlehka, nepřepálit start 🙂 Neboj, miminku určitě ublížit nemůžeš, možná se bude trochu kroutit, ale ve finále bude spokojenější, že jsi mu tam předpřipravila prostor, aby se nemuselo tolik mačkat 😀

karlajasmine
21. říj 2015

@michalusenka
@eorien
@laguse
@zweisteine
Holky diky za podporu a za tipy.. dneska jsem po 3denni pauze dala 27cm bez poraneni a zacala prave tim, ze jsem pridrzovala balonek ve vchodu a postupne nafukovala.. a pak teprve zkousela zavest uplne a vytlacit.. tech 27cm bylo i temer bezbolestivy a v pohode, tak ted uz zase verim, ze zvladnu cvicit az do konce 🙂

zweisteine
21. říj 2015

@karlajasmine no vidis parada! To nafuk.ve vchodu je taky dobry napad...vite co je zajimavy, mne zacal porod ve stejnou dobu kdyz jsem vecer cvicila, jako by si mimco reklo, tak dost treninku dnes to dame na ostro hahaha.

karlajasmine
21. říj 2015

@zweisteine tak v tom pripade by me mel zacit porod rano v cca 8.30 hodin :D.. protoze pravidelne cvicim po ranu.. to by bylo fajn, ze bych se predtim pekne vyspala ;)

michalusenka
21. říj 2015

@karlajasmine taky mam strach ze me to chytne v noci zrovna v tu prvni cast kdy moc nespim, budu nevyspala a pak se este trapit dlouho v nemocnici dokud neporodim 😀

mamaspapas
22. říj 2015

@laguse ahojky a kdyz balonek u hraze takhke nafukujes, vyfukujes a pridrzujes, tak pak samorne vytlaceni delas se stejnym rozmerem nebo si ufouknes? Zkousela jsem balonek a napoprve se povedlo rovnou 23 cm, lehce to zastipalo a samozrejme do toho jdu ted opatrneji. Vic pracuju u hraze, ale jakmile uz skoro balonek i pres pridrzovani leze ven, musim ufouknout, protoze se zdraham toho zastipani. Delam to spravne? Rodim az za 10 tydnu, ale chtela bych pomalu zkouset, nechci se stresovat, kdyby na me prisel predcasny porod, ze jsem nestihla trenovat..

jjaanca
23. říj 2015

@mamaspapas Není to moc brzo? Mám za to, že cvičení může vyvolat předčasný porod a z tohoto důvodu se nemá tak brzo začínat.

eorien
23. říj 2015

@mamaspapas souhlasím s @jjaanca - když už se začíná cvičit dřív (i když myslím, že tohle je fakt hodně brzo, nejdřív bych do toho šla tak ve 34 tt), tak rozhodně bez jakéhokoli vytlačování. Právě zapojení těch správných svalů pro vytlačování stimuluje aktivitu dělohy, takže ti to může přivolat tvrdnutí, poslíčky, nebo doopravdy uspíšit porod...Pokud chceš cvičit takhle brzo, tak bych jen posilovala pánevní dno - vtahováním malinko přifouknutého balónku a možná zlehka cvičila jen nafukování uvnitř a na hrázi - ale fakt malé objemy. S větším objemem se ti balónek dotýká čípku a to může způsobit odchod hlenové zátky a to bys měla fakt brzy. Takže opatrně..a neboj, že bys nestihla nacvičit. I za ten měsíc je fakt času dost...

karlajasmine
23. říj 2015

@michalusenka A kdy mas termin? Koukam, ze uz za chvili 🙂.. Ja za 10 dni...

karlajasmine
23. říj 2015

@mamaspapas Jo, jak rikaj holky, radeji jeste s cvicenim pockej.. ja cvicila od 30.9. celkem 14x a uz jsem na 27cm, ty 3-4 tydny pred porodem ti bohate staci.. a dneska jsem mela pocit, ze mi mozna malinko odeslo z hlenove zatky, ted v pulce 39tt je to jedno ale driv jak v tom 36tt bych to radeji neriskovala..

laguse
23. říj 2015

@mamaspapas vytlačení se stejným průměrem, je to na ten obvod nafouknuté ve vchodu, tak to není důvod vyfukovat. Já taky začala cvičit 2 měsíce před termínem a žádné problémy s tím nebyly. Aspoň jsem na to měla víc klidu a nestresovala jsem se, že to nestihnu. Rozhodně mi to žádný předčasný porod nepřivodilo, malá se vylíhla den před termínem. První měsíc jsem postupovala podle jejich návodu, ale poslední 3-4 týdny před termínem jsem u toho začala krvácet, tak jsem začala s tím nafukováním "na půl žerdi" takže s balonkem jen ve vchodu a bylo to lepší. Jen je docela náročný tam ten balónek udržet, aby nevylezl nebo nezalezl 🙂 Při kontrole u doktora bylo vše v pořádku, takže mi cvičení nezakazoval.

sisina28
23. říj 2015

Holky,jsem 33tt,plánuji kupovat balónek.objevil se mi teď hemeroid,zastrcuji ho,pardon,že mluvím tak otevřeně ale prej je to v tehu normální ty hemoroidy.cvicil někdo prosím i s tím?díky za odpoved

eorien
23. říj 2015

@sisina28 Jasně, obrň se trpělivostí a zastrčuj 😀...Já mám sice malinký, ale vždycky po cvičení musím upravit a neřeším to, střeva se po porodu snad upraví rychleji než nástřih, kdybys necvičila...Ale je fakt, že mě vůbec nebolí, kdyby nějak extra bolel, asi bych to řešila s doktorem, zda nemůže dojít k nějakému závažnějšímu poškození...

sisina28
23. říj 2015

@eorien OK,díky za info. Proberu to s doktorem,uvidíme jak to bude ustupovat nebo co s tím bude v tom 36tt kdy planuju začít.nějak se s tím musím poprat,protože cvičit chci.

mamaspapas
23. říj 2015

Holky mate pravdu, jeste to necham. Dneska jsem to rozebirala s doktorkou a rikala raky, ze cvicit hraz je v pohode, ale nevytlacovat, vzdycky vyfouknout a je to. Psychicky me uklidnuje i tahle varianta a prwdcasny porod mi za to nestoji. Mimochodem dobre procvicena hraz muze mit prave ren vytouteny efekt porodu bez nastrihu a vytlacovani balonku spis umozni posilit panevni dno a miminko vytlacit, chapu to spravne??

eorien
24. říj 2015

@mamaspapas Jojo, přesně tak...já se chci vyhnout nástřihu, takže pružnost hráze je v tomhle případě hodně důležitá a na to fakt nejvíc pomáhá to nafukování ve vchodu. Při vytlačování si spíš vyzkoušíš, jak ti vyhovuje sedět/ležet/klečet/stát, jaké svaly máš zapojit, abys dobře tlačila a jak přitom dýchat. Posilovat pánevní dno můžeš i tak, stačí budeš trošku nafouklý balónek vevnitř svaly "posouvat" nahoru a dolů...

karlajasmine
24. říj 2015

tak uz jsem dosahla sveho prvniho cile - 28cm 🙂 Tak kdyz jeste nebudu rodit, zkusim se dostat na 30.. ale uz se teda citim pripravena porodit :D

zweisteine
24. říj 2015

@karlajasmine ted jsem si vzpomnela, kdyz jsem se taky takhle radovala a ted tady houpu prcka v hamaku, jee jak to leti damy, fandim vam, paa ;)

gwendelina
27. říj 2015

Ahoj holky chci se zeptat když cvičíte a zasunete balónek napoprvé foukate ho na maximum a nebo postupně dofukujete? např. 5 ✖ zmáčkněte chvíli počkáte až to povolí a pak dofukujete? Mě dělá problém vždy to první zavedení napodruhé už můžu pumpicku zmáčknout i 10 a vypudim, ale poprvé je to hrozné a u porodu to dítě taky nebudu prifukovat tak vám nevím :/

karlajasmine
27. říj 2015

@gwendelina Ja teda postupne dofukuju..ze treba nejdriv 5x nafouknuti, pak 10x, pak 13x, pak 16x... ale delam to takhle proto, ze predtim se mi na balonku objevovala krev a nechci se zranit ted pred porodem.. u porodu se to snad vic vsehno roztahne i vlivem hormonu 🙂.. stejne nema smysl chodit pres bolest, tak si myslim, ze takhle postupne dofukovat je lepsi nez jit pres bolest a natrhnout si hraz.. s tim dofukovanim uz jsem na 29cm, tak snad to k necemu bude 🙂

gwendelina
27. říj 2015

@karlajasmine no s tím dofukovanim to mám jen u prvního použití pak už to jde, ale díky si mě uklidnila dej pak vědět jak porodis jaké to bylo ja se nebála, ale čím víc se to blíží tím víc se bojím přeji hodně štěstí

karlajasmine
27. říj 2015

@gwendelina Diky.. no uz mam termin za cca tyden.. takze uz to bude co nevidet 🙂... dam pak vedet... drzim palce i tobe!

gwendelina
27. říj 2015

@karlajasmine Díky budeme to potřebovat, ale ty uzlicky za to stojí, doufám, že nám to dofukovani pomůže 🙂

kristinasaxi
3. lis 2015

AHoj, právě prodávám Epi-no, velice podobný Anibalu, levně. Klidně pište do zpráv 😉

maggie32
7. lis 2015

Těhulky, mám dotaz. Uvažuje někdo o pořízení Aniballu (pomůcky pro snadnější přirozený porod)? Koupila jsem si ho v těhu letos v září, ještě v době, kdy jsem pevně věřila, že budu rodit přirozeně. Pak ale nastaly komplikace a malá se narodila akutním císařem ve 37tt. A teď mi tu aniball zbytečně leží v poličce. Nechtěla byste ho některá odkoupit? Je v záruce, nový, rozbalený, ale nepoužitý. K tomu bych přidala sterilizační kelímek od Aniballu a lubrikační gel, který jsem k tomu kupovala v lékárně. Můžu taky přiložit původní fakturu. 🙂 Pište do zpráv. Díky 🙂

karlajasmine
7. lis 2015

Holky po moji velice čerstvé zkušenosti, aniball je UZASNA věc. Zbytek porodu neovlivnite, já jsem po praskle vodě mela kontrakce 30 hodin a neotevirala se, ale po tom, co jsem se konečně otevrela, byl malý na 4 zatlačení venku, bez nastrihu, bez poraneni..věděla jsem přesně jak dýchat a jak tlačit. Po třech třiceti hodinach vážně nevím jak bych bez aniballu porodila.. A teď tu na šestinedělí kojím v sedě a holky kolem mě mají všechny stehy. Takže Aniball ANO.

gwendelina
7. lis 2015

@karlajasmine gratulujeme k narození miminka hodně štěstí a zdraví. Mě to teprve čeká avšak mi ho budou vyvolávat kvůli tlaku nechcou abych prenasela tak uvidím jak to zvládnu doufám že ano 🙂 takže i to dofukovani má smysl ne že to hned nafoukneme na 30 na první foukání

johanka34
25. lis 2015

@maggie32 ahoj za kolik prodas anibal, mela bych zajem 🙂

verulinkam
26. lis 2015

Ahojky holky maminky, mám (monžná směšně hloupý) dotaz - zavádíte si jen ten "větší" konec balónku, ten co se nafukuje? Já to zkoušela dnes prvně a nacpala jsem do sebe všechno, jen jsem si přidržovala konec s hadičkou. Radši se ptám zkušenějších, abych něco nepokazila. 😅 Ani jsem napoprvé nevytlačila, byla jsem z toho tlaku docela vykulená, ale zkoušela jsem to alespoň párkrát po sobě nafouknout a nechat ve vnitř, když už nic víc. Ale nechci to vzdávat. A kolikrát za den jste cvičily? Stačí jedenkrát nebo i víckrát, když se mi nezadaří vytlačit ven? Děkuji za rady. 🙂

anniesfibis
26. lis 2015

@verulinkam strkam dovnitr jen ten vetsi...ono to pak ake trochu splyne pri vetdich objemech...cvicim 1x denne a nekdy ani to ne 10 dnu do TP a 29 cm. Zacni pomalucku a kazdy den pridavej. Vzdy zacinam od vyfouklrho a na tech 29 se postupne dostavam, neni to tak, ze byvh vcera dala 29 a dnes zacala hned na 29 cm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru