Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

ivet1987
8. led 2015

@mapavlinka já ještě nevím jestli balónek vytlačit pomalu a napínat tu hráz a nebo vytlacit rychle .

sarriku
8. led 2015

@ivet1987 vytlačuj pomalu, ty vyšší obvody ani jinak nepůjdou než vytlačovat pomalu, mě to teda jinak hrozně bolelo, ten tlak.
Ale porod samozřejmě,, tam se očekávalo, že mimčo vytlačíš co nejdřív, takže tam se hraje na rychlost a sílu tlačení.

sarriku
8. led 2015

@mapavlinka a držíš si balonek, když vytlačuješ? musíš ho jakoby tlačit rukou zpátky trochu, aby nevyjel moc rychle. Dělat mu odpor.

mapavlinka
9. led 2015

Jj drzim ho, aby nevyjel rychle..a taky tlacim pomalu.. 🙂

kukujda
10. led 2015

Holky, já nevím, co dělám špatně. Mám aniball doma, několikrát jsem to zkusila, fakt pomalu a opatrně a objevuje se mi krev, spíše to vypadá jako drobná trhlinka někde u poš. vchodu, hned to přejde, ale přece jenom. Stalo se vám to některé? A to jsem na 20 cm. Mám normálně strach, že toho malého neporodím, když nejsem schopná nic udělat s hloupým balonkem 😢

magda_5
11. led 2015

Ahoj holky, taky se přidám se zkušeností, i když zatím jen minimální 🙂 Aniball jsem si pořídila před dvěma dny, ale jsem na 17 cm, přijde mi, když přifouknu víc, tak se rozletím na cucky, takže asi trpělivost a postupně přidávat 😉 U nás na předporodním kurzu měly balonek 2 holky, jedna nakonec rodila, kdy bylo mimčo otočené zadečkem a po porodu byla úplně v pohodě, ale brala k tomu i homeopatika a druhou stejně kvůli poloze mimča nastřihávali a šili a prý ještě 15 dnů po porodu ji to bolelo...tak uvidíme 😉

nevestazbrna
12. led 2015

Holky,uklidnete me nekdo- ja tam ten balonek proste nedostanu :( je tu nekdo s podobnou zkusenosti? Zkousim uz treti den,maly posun je,ale stale nic :(

kamiska
12. led 2015

Jdu vas uklidnit - cviceni byl "porod" - nedostala jsem se prez 20 cm, krvacela jsem u toho, zrejme trhlinka. Pri porodu - bez nastrihu, 2 pidistehy, malej venku na 2 zatlaceni, bolest veskera zadna. Prcek mel 3130g,hlava 34cm.

maki600
13. led 2015

holky kde jste ho objednavaly presne

magda_5
14. led 2015

@maki600 ahoj, objednávala jsem ho na www.aniball.cz, taky jsem hned vzala 1 ten lubrik. gel, cena 69 Kč je OK 😉

luckavivi
15. led 2015

Ja jsem dnes 38tt a 4 dny, cvicim od minuleho utery tj. dnes to byl desaty den. Zacala jsem na 21cm, dnes 28cm. jde to jak kdy, lepe i hure...Dnes to slo lepe. tlaceni mi jde lepe den co den, tak jsem za to moc rada a kdyz to k porodu pomuze jedine plus.

luckavivi
15. led 2015

@ivet1987 Ja ho vzdy vytlacim rychle, pomalu mi to ani nejde....

kukujda
16. led 2015

@kamiska Jé, tak to je fakt hezké uklidnění 🙂 Moje mamka taky říká, že to tělo při porodu se více uvolní... Ale aspo%n nějakou snahu je dobré projevit 😎

kamiska
16. led 2015

@kukujda me prislo, ze se ta tkan jakoby posilila a byla odolnejsi, prestoze sem nevytlacovala 30cm. Vevnitr sem nafukovala vic. A taky jsem vedela jak zatnout svaly na vytlaceni - mela jsem u porodu pocit, ze proste jen necham ten tlak pusobit, vedome jsem nic netlacila

magda_5
17. led 2015

@luckavivi teda, to Ti závidím 🙂 , já zkouším balonek přesně týden a začala jsem na 18 cm, teď mám jen 22 cm, nějak to víc nechci rychleji pokoušet..uvnitř je to v pohodě, klidně nafouknuté na 30 cm obvod, ale potom při vytlačení musím část vyfouknout 😉 jinak mi přijde, že budu na cucky 😀 Při tlačení cítím jen tlak kůže okolo..teda zatím 😉

ally8
17. led 2015

Diskuzí o aniballu je tu už hodně. Psala jsem už víckrát, že to byla nejlepší investice v těhotenství. Cvičení mě také bolelo, nikdy jsem nevytlačila ven ani těch 28. Hodně mě to štípalo přes hráz a trochu se i natrhla. Uvnitř jsem ale nafoukla i 30, to mi nevadilo. S mým obrovským překvapením jsem porodila na třetí kontrakci, bez nástřihu a vůbec jsem necítila, že malá leze ven 😀 Hned jsem se smála a říkám doktorce, která mě rodila a aniball hodně doporučuje, že cvičení mě bolelo mnohem víc. Takže se nebojte když nedosáhnete té 30 tky. Porod je uplně o ničem jiném.

ally8
17. led 2015

Jo, pokud vás to bolí přes hráz, doporučuji masírovat. Já to dělala. Trošku se povolí.

luckavivi
19. led 2015

@magda_5 Dneska jsem dala rekord, vytlacila jsem 29,7cm...Ale byl to zahul....Neboj se, ja se ze zacatku take bala, ale kazdy den mi to prijde lepsi. Hlavne me to posiluje po psychicke strance..Kazdym dnem cekam na nejaky projev, ze uz zacnu rodit a stale nic, mam 6 dni do terminu, tak snad nebudu cekat dele nez 14 dni. S balonkem planuji cvicit max, do 32 cm vic rozhodne ne, ale i tech 30 je uspech. hodne zdaru Ti preji a ma dcerka se bude jmenovat Maddalena. skoro jako ty. 🙂

luckavivi
19. led 2015

@magda_5 Jo a jeste nez zacinam cvicit, tak v bidetu si velmi teplou vodou masiruji a oplachuji hraz. to me uvolni pred cvicenim.

mispula19
19. led 2015

Já budu rodit poprvé "až" v Červenci, ale už dlouhou dobu vím, že do Annibalu (Epi-na) určitě investuju a jsem si jistá, že to nejsou vyhozené peníze 🙂

magda_5
19. led 2015

@luckavivi To je už pořádné číslo na vytlačení 🙂 Já včera měla 23 cm, tak budu pomalu pokračovat a uvidí se 😉 Ale přesně jak píšeš, spíš než co člověk vytlačí, tak mi to taky pomáhá psychicky se na to připravit.. Taky čekáme holčičku 🙂 A masáž hráze si tedy zkusím před cvičením dneska, jestli bude nějaký rozdíl 😉

luckavivi
19. led 2015

hodne stesti se vsim. zatim ahoj a dej zas vedet.

luckavivi
21. led 2015

@magda_5 Ahoj Magdo, jak pokracujes? Ja dnes vytlacila rekord 30,2 cm a slo to celkem fajn. Super...Uz se tesim na opravdovy porod, je to nekonecne takhle ke konci....Lucka

magda_5
21. led 2015

@luckavivi ahoj Luci, jde Ti to 😉 takhle budeš mít fakt skvěle natrénováno. Já dneska dala 24 cm, uvnitř je to v pohodě jak to leze, ale potom to "vyklouznutí" zaštípe 😒 Jinak nafouknu na víc než 24 cm, ale spíš si neumím představit ten konec... Mám 10 dnů do termínu, tak budu ještě trénovat 😉 Včera jsem si dávala pauzu, protože mě svědilo celé tělo, když jsem se ptala doktora, tak říkal, že to k těhotenství patří, no tak nevím...jestli to tak někdo taky má...

luckavivi
22. led 2015

@magda_5 Ahoj, to "vyklouznuti" me take tak jakoby zastipe. A cele telo, hlavne ruce, nohy a bricho me svedi tez, nejcasteji vecer a v posteli. Urcite to k teh. patri..
Ja mam do terminu 3 dny, ale asi budu prenaset. Zitra rano jdu do porodnice na monitorovani. Ziji v Rime, nevim, jestli v Cechach se na monitorovani take chodi, ja pujdu po druhe.
Jinak hodne stesti s cvicenim, at ti to pomuze, ja pujdu za chvilku na to, snad dam to co vcera.

zmrz_lina
22. led 2015

Už ho mám doma a začnu zkoušet od začátku února.

jaja1884
22. led 2015

Ahojky,čtu jak je balonek bezva taky jsem si ho pořídila.Mám ještě chvilinku čas ale taky začnu brzo zkoušet.
CHci se zeptat dáváte ho s kondomem a gelem nebo na přímo?

sasi2222
22. led 2015

Holky od kdy začít? 🙂 a nejste tu některá, co bude mít za chvíli po porodu a bude prodávat? díky moc 🙂

zuzaaanka
22. led 2015

Ahoj holky, přidávám se ke cvičícím s aniballem 🙂 začínala jsem na 21cm, teď jsem po pár dnech na 28,4cm. Taky mě to jakoby zaštípe, když jde balonek ven, ale není to nic hrozného. Chce to hodně lubrikačního gelu, samo na vodní bázi, aby se balonek nepoškodil. Jinak mi cvičení moc pomáhá psychicky, že vím, jaké tlaky mě čekají, i když to bude asi trochu odlišné. Ani nemám pocit, že by cvičení bylo něco hrozného, jen se mi do toho někdy nechce. Cvičím ráno po probuzení, než se najim, jinak mě děsně tlačí bříško. Mám do termínu 22dní, ale jelikož se dle doktorky otevírám, tak určitě přenášet nebudu a malej se může narodit už každým dnem, jsem 36+6. Tak uvidíme.
Máte některá pocit, že to tlačení jde jakoby samo? Já nemám pocit, že bych se s tlačením nějak namáhala... Ale vždy to malinkato štípne.
Holky, držím Vám palce s hladkým porodem. Cvičení se určitě vyplatí!

jaja1884
23. led 2015

@sasi2222 Ahoj,všady píší se začínáním 3-4týdny před porodem.Jázačnu o trochu dřív protože mimčo je níž a můžu mít předčasný porod tak chci natrénovat ať vím do čeho jdu.
Atˇse všem daří v nafukování 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru