Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

sasi2222
23. led 2015

@jaja1884 Také mám malou hodně dole ... ale už dlouho, CS 1 ... ale prave se bojim, abych nezacla moc brzy a nerodila kvuli tomu drive ... toho se nebojis? diky 🙂

jaja1884
24. led 2015

@sasi2222 Ahoj ne nebojím porodní asistentka řekla že můžu trénovat.Tak se na to dám od pondělak to zkusím jak to půjde a buď začnu trénovat nebo když to půjde dobře tak počkám,mám rodit 12.3.tak je čas ale chci to natrénovat kdybych rodila o týden dřív třeba.

jaja_v
24. led 2015

Ahoj holky, teď nad tim tak přemýšlím, a není možné ze se vevnitř roztahnete víc, ta kůže bude vytahana a přeci jen uz se zpátky "nescvrkne"?.. Myslim hlavně z sexuálního hlediska, přeci jen když se potrhate tak vás zasijou, ale takhle?...

zmrz_lina
24. led 2015

@jaja_v Vevnitř není kůže, ale svaly 🙂

Pro ostatní - holky, jaké kondomy používáte? myslela jsem, že koupím takové ty "lékařské", ale nevím, kde je sehnat 🙂

jaja1884
24. led 2015

Kondom jen na vodní bázy Pasante Regular je klasický kondom, lubrikovaný gelem na vodní bázi, zakončený rezervoárem. 12ks krabička. 99kč akce jiný jsem nesehnala 🙂
Balonek roztahne před porodem a po porodu se sním trénuje aby vše bylo zas vpořádku 🙂

magda_5
25. led 2015

@luckavivi Tady se chodí na monitor tuším od 35.týdne každý týden 😉 takže si lehnu, dostanu sondy na břicho a měří se 20 minut srdíčko mimča 🙂 A jinak ještě mám novinku k aniballu, včera jsem nafoukla obvod 28 cm. Byla to ale pecka 😀

brendamonique
25. led 2015

😀 😀 ... dříve anibally ženy neměly a také porodily, myslím si, že po většinou to působí, že to zřejmě pomůže, ale je to asi jako vitamíny v těhotenství ... člověk si pak jen položí otázku, jestli by tak snadno nebo nesnadno porodil i bez podobných pomůcek ... já za sebe nikdy nic podobného nepoužila - při porodu hraje roli tolik faktorů, že bych to s jedním aniballem nebo lněným semínkem stejnak nevytrhla 😀 ... nejdůležitější byl pro mne asi pud sebezáchovy 😀 😀

brendamonique
25. led 2015

@magda_5 ... copak tu maminka ještě dělá, že nerodí 😀 ... prckovi se do zimy nechce ? ... já při druhém přenášela přesně týden ... holt "all inclusive" se prckům líbí 😀

magda_5
25. led 2015

@brendamonique Termín mám za 6 dnů, tak jsem zvědavá jak to v nadcházejícím týdnu půjde 😉 ale dneska už se pohybuju robotím stylem 😀

brendamonique
26. led 2015

@magda_5 ...tak hodně trpělivosti a zdravíčka mamko 🙂 budu držet pěstičky 😉

petka1408
26. led 2015

Prosím vás o radu a vaše zkušenosti 🙂 Dneska jsem se dostala k 28 centimetrům, což mi udělalo velkou radost, ale vždycky musím začít na hrozně malých číslech. Třeba 15 centimetrů a pak když to několikrát zopakuju, tak se můžu posunout dál, ale nejsem schopna třeba hned začít někde přes 20 čísel.... máte to taky tak???

apacheee
AMBASADORKA
26. led 2015

@petka1408 ja zacinala vzdy radsi od malych cisel a problem s tim zadny nebyl😄

petka1408
26. led 2015

@apacheee Tak to jsem ráda. Už jsem si říkala, že něco dělám špatně 😉 Z porodu začínám být obavu a tak jsem se nějak upla k tréninku s Anibalem 🙂 Prostě jsem se přesvědčila, že když si to takhle hezky natrénuju, tak to bude bezbolestné a rychlé. Max na 3 zatlačení bude mrňousek venku.

apacheee
AMBASADORKA
26. led 2015

@petka1408 Eliasek se narodil kp a byl venku na 3 zatlaceni.Jsem presvedcena,ze za to vdecim aniballu.Tak at se zadari i tobe😄

petka1408
26. led 2015

@apacheee Ty bláho!!! Tak to máš můj maximální obdiv. Asi bych nebyla takhle statečná a raději šla na císaře. Jsi opravdu statečná a skvělá, že jste to takhle společně zvládli 😉

roseinka
26. led 2015

Mám k tomu také dotaz. 🙂 Ve chvíli, kdy balónek porodíte, tak si ho dovnitř dáte v té samé velikosti a dokola trénujete nebo vždy musíte vyfouknout a znovu nafukovat na tu velikost? Já teda ještě necvičím, mám chvíli čas, ale tohle je jediná věc, co mě zarazila. Kor když tak strašně dlouho trvá, než se ten balónek nafoukne na požadovanou velikosti.

petka1408
26. led 2015

@roseinka Rozhodně ho vyfukuji. Takže pořád dokola nafukuji a vyfukuji. Takže kromě spodku si cvičím i svaly na pravé ruce 🙂 Jsem ráda, že ho dostanu v té velikosti vůbec ven. A miminka jde taky jen jedním směrem 😉

apacheee
AMBASADORKA
26. led 2015

@petka1408 diky,nasla jsem nakonec podporu i v lekarich,tak jsrm se mocnebala.Verila jsrm sobe i miminku a byl to nadherny porod,dokonce bez poraneni a nastrihu.

apacheee
AMBASADORKA
26. led 2015

@roseinka ja jsem ke konci vzdy zavadela balonek uz castecne nafoukly,cca na 20 cm,mela jsem vyzkouseno,ze mi to tak vyhivuje vic

alishka111
26. led 2015

@jaja_v Ne, taky jsem z toho měla strach, takže jsme vždy po cvíču s manželem "ozkoušeli" a nebylo to vůbec poznat, ani v den, kdy jsem rodila (při těch 30 ti cm) Řekla bych, že ty svaly jsou protažené, né povolené (asi jako když děláte provaz: taky Vám pak v klidu ty svaly neplandají ;)) Porod jsem měla nádherný, druhá doba porodní snad ani né 5 minut a v podstatě bezbolestná, jen co mě pustili dolů z lehátka, tak jsem nevěděla, že jsem rodila (a malá měla obvod hlavičky 36 cm, takže žádněj prcek)

luckavivi
26. led 2015

@magda_5 AHOJ!!!! tak to super, ze uz se ti s aniballem dari i velka cisla....Ja dala max. v sobotu 32cm, vcera jsem necvicila, misto toho jsem byla na dlouhe prochazce. Dnes zacinam 41.tyden....uz aby byla venku. Cvicit dnes zas budu, ale mirne mi tekla rano krev, tak doufam, ze to bude v poradku...Na monitorovani jdu zas zitra, ale radsi bych uz rodila. zatim pa

jaja1884
28. led 2015

Holky která budete rodit ve Vyškově v nemocnici kolem 12.3.Nebo máte z tama nějaké zkušenosti?

akcul55
28. led 2015

Ahoj, ve Vyškově rodit budu, ale termín mám 16.2. 😀

jaja1884
28. led 2015

@akcul55 Tak pak písni jak jsi to zvládla držím palečky 🙂
Ke komu chodíš na kontrolu do nemocnice?Já ano k MUDr Eim a kontrola mě čeká ve středu v 35 týdnu.
Už trénuješ s balonkem? 🙂

akcul55
28. led 2015

@jaja1884 určitě napíšu 🙂 byla jsi tam na dni otevřených dveří? My jo a bylo to super. Ty jsi přímo z Vyškova? Já nechodim do nemocnice, můj dr má v ordinaci i monitor, tak jsem se tam byla jen registrovat k porodu. Eim je přímo primář 🙂 jasan, trénuju každý den, už tři týdny - jsem na 27,5cm je to záhul 😀 co ty, už jsi zacala? A piju taky maliník, tak uvidíme...

evaamy
28. led 2015

Ať se snažím jak se snažím, za boha ten aniball do sebe nemůžu dostat. Přijde mi, že ji mám hodně zdurelou a ze tam prostě neni vubec místo, navíc když mi tam dr strká při vyšetření prsty, zrcadlo nebo ja teď ten aniball, tak me to stipe. Máte někdo podobnou zkušenost?

jaja1884
29. led 2015

@akcul55 Byla jsem tam na den otevřených dveří v lednu jsem z toho nadšená 🙂
Nejsem z Vyškova jezdím až od Uherského Hradiště ale Eim je můj doktor a je dobrý 🙂
No abych pravdu řekla pomalu začínám trénovat od pondělka ale než jsem ho tam první den dostala tak jsem se i zapotila 😀 a nakonec jsem ho tam přece dostala a pomalu trénuji cítím že to už včera šlo líp a bylo vše volnějši ale zatím jsem na 19.5cm takže nic moc ale mám čas.
Mám mimi níž tak jsem opatrná protože po včerejšku se mi zdá že je akční víc dole no dám den klid a uvidím není kam ponáhlat a ve st jdu na kontrolu tak budu chytřejší 🙂
Si moc šikovná doufám že se na tu míru dostanu taky 🙂

jaja1884
29. led 2015

@evaamy Neboj zvládneš to taky jsem měla ten problém ale nakonec jsem ho tam dala 😉
Klidně trénuj dvakrát denně a to zvládneš 😉

akcul55
29. led 2015

@jaja1884 My byly už v prosinci, chtěla bych chytnout ten velký porodní box, je super, že 🙂 já vždy 1*nafouknu a pak s gelem zavádím, začínala jsem v 35tt na 16cm a byla to docela bolest, postupně jsem přidávala kazdý den jedno až dvě fouknutí, taky záleželo jak jsem si lehla a jak moc se uvolnila. A náš malej je nejvíc akční když cvičím, často má škytavku, tak je to sranda 🙂 Neboj, určitě se dostaneš na 30 🙂 a popíjej maliník, mě moc chutná.

zmrz_lina
29. led 2015

Holky a cvičíte v leže? Chtěla bych rodit v jiné než ležící/sedící poloze, proto mě napadlo, jestli necvičit třeba v dřepu/kleku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru