Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

zmrzka89
3. říj 2016

Ahoj holky, mám dotaz, plánuji si koupit aniball a nějak se v tom neorientuji, co si k tomu dokoupit - kondomy, nebo ten lubrikační gel? a co na čištění? Je lepší ten sterilizátor nebo desinfekční sprej...
díky

cilka4488
3. říj 2016

Ahoj holky. Tak se taky přidávám se zkušeností. Nacvičila jsem pouze 25, víc jsem nestihla a i když mě nastřihnout museli , ale to kvůli tomu , že jsem se skoro vůbec neotevřela, tak ho můžu jen doporučit. Věděla jsem , jak mám tlačit a nezaskočil mě ten tlak na konečník. Kdyby někdo chtěl, prodám za 700,- sterilizovaný , kondomy i gel.

opicka88
3. říj 2016

tak jsem dala na vaše rady a začla opravdu 3 týdny před termínem. Začínala jsem na 16 cm (haha vím, že málo a mohlo to být víc, ale dost jsem se ze začátku bála a šlo o zvyk) a teď po týdnu 22 a vím, že by šlo ještě víc..ale dala sem si za cíl, že každý den 1 cm přidám a žádný stres..a taky jsem se bála nástřihu a na předporodním kurzu říkala asistentka, že nastřihují tak 1 cm, tak to mě taky uklidnilo🙂 tak držím všem palce

opicka88
3. říj 2016

@zmrzka89 kup si lubrikační gel na vodní bázi (je to napsané v návodu a dostaneš to normálně v lékárně). Já si třeba objednávala Aniball přes Dr.Maxe nedávno a k tomu byl zdarma i ten sterilizační kelímek, tak mrkni, zda to tam není. A ještě vlastně mi přibalili dudlík :D

opicka88
3. říj 2016

@nelam tak to jsme na tom podobně..já začínala okolo 16, ze začátku jsem měla problém to dostat dovnitř a pomalu i vyfouklý ven a všichni psali, že začínají na 20 a více..to je fakt stres🙂 ale chce to klid, protože každé tělo je jiné..jsem teprve na 22, ale mám 2 týdny do porodu, tak si fandím :D

opicka88
3. říj 2016

@agnesse a myslíš, že vadí, když vyklouzává? já právě nevím, teď jak trénuju, jde snadno ven, ale důležité, aby přece prošel ne?

cachenka
3. říj 2016

Ja jsem zacala cvicit asi 4 tydny pred terminem, taky jsem zacinala na nejakych 17 cm, ale postupne se to lepsilo. Byly dny, kdy jsem se nehla ani o cm, ale snazila jsem se nespechat a vyplatilo se. Porod byl hladky, syn (34 cm hlava) byl na par zatlaceni venku a ja bez nastrihu. Urcite doporucuju a vsem drzim palce. Ted pri druhem budu pouzivat zase.

opicka88
3. říj 2016

@cachenka a na kolik jsi nakonec natrenovala?

bekyc
3. říj 2016

Dostala jsem se na 29cm pár dní před porodem, syn měl 37 cm obvod hlavy a nemám nástřih ani poranění. Začala jsem 4 týdny před termínem, cvičila jsem pomalu a zezačátku to moc nešlo, asi týden jsem byla na 20 cm. Nevzdala jsem to a cvičila dál a nakonec to vyšlo. 🙂
@zmrzka89 cvičila jsem s kondomy, koupila jsem ty nejlevnější, lubrikační gel jsem nepoužila ale určitě by to usnadnil. A sterilizovala jsem to v misce v horké vodě, je to myslím i v návodu.

andelka
3. říj 2016

@opicka88 mně vyklouzával taky, musela jsem ho přidržovat. Ale když už byl obvod tak +-28 tak to jsem musela aktivně vytlačovat (měla jsem teda Epino, ale mám dojem že to vypadá velmi podobně)

zmrzka89
4. říj 2016

@bekyc takže ne ty jejich kondomy? Onipíšou že jsou nelubrikované, tak se bojím, aby to s nimi šlo zavést...

michaela42
4. říj 2016

@zmrzka89 Já jsem koupila nový aniball, k němu normální vodní lubrikant a tuto dezinfekci(https://www.google.cz/search?q=desinfekce+aqual... ), aniball si nechávám pro další cvičení (chci ještě dvě děti).Kdybych ho chtěla prodat,tak ho používím s kondomem. Sterilizovala jsem ho před prvním použitím a potom až když jsem ho po porodu schovávala, jinak po použití jsem ho vždy očistila horkou vodou a postříkala dezinfekcí,usušila, schovala. Jinak bez pořádné lubrikace bych do toho fakt nešla.... tak bych na tvém místě vycházela z toho, jestli ho po porodu prodáš, nebo ne, jinak tu dezinfekci využiješ i později třeba na dudlíky. Nemusí se oplachovat 😉

fachy
5. říj 2016

Holky, prosím pomoc. Mám cca 10 dni do termínu. Malá, ale prý půjde dřív. Cvicim od 36. tt. Nyní uz 4. den jsem na 27 Cm a proste se nemůžu hnout. Vevnitř me to strašně bolí. Ani nejde o vytlačeni, ale při nafukovani uz proste víc nemůžu. Co mám delat?

michaela42
5. říj 2016

@fachy nelámala bych to pres koleno, uz bych necvicila, uvolni se, uklidni se, relaxuj, hlavne se tim nestresuj, lepsi nez si jeste ublizit. Pri porodu budou pracovat hormony a telo si poradi, 27cm mas nacviceno, to je dost. Hlavne si musis verit, ze to zvladnes, ne se stresovat ze ne!

kaja2016
5. říj 2016

@fachy Ja mela nacviceno daleko mene, vicemene jsem cvicila vsehovsudy dvakrat a sla jsem bez nastrihu. Ona se ta hraz podle me rozvolnuje hlavne kazdodenim promazavanim olejickem treba i tyden pred porodem a potom ty porodni hormony udelaji svoje. A to nejsem nejaka pohadova frajerka co nic neresi, byla jsem pekne vystresovana cele tehotenstvi🙂 A to ze ti rikaji, ze pujde driv, to take nemusi tak byt 😉

kaja2016
5. říj 2016

@zmrzka89 Ja jsem koupila vsechno, lubrikant, ty jejich kondomy a i tu desinfekci (ta je mimochodem skvela potom az se miminko narodi na dudliky, na ruce, na vsechno, k nezaplaceni!!!!!). Jeste jsem i sterilovala pred cvicenim a po...Ale uprimne myslim si, ze me odesla diky cviceni driv hlenova zatka, ja teda pred pristim porodem uz cvicit nebudu...Myslim, ze masaz hraze a pak nikam nespechat pri zaverecny casti uplne staci

eviicka
5. říj 2016

@fachy víc nedělej, nacvičeno máš, jak tlačit asi taky víš a stačit to bude. Já měla taky jen 27, malý hlavičku 35,5 - malý nástřih mám, ale ani o něm nevím. Hlavně mi pomohlo to vědomí, že vím jak tlačit 😉

opicka88
6. říj 2016

tak já mám nacvičeno jen 22 ale asi jsem docvičila..včera i dnes když jsem to vytáhla tak mírná krev a to mi za problémy fakt nestojí..škoda:(

bagrunka
11. říj 2016

Tak pridam svoji zkusenost s aniballem, myslim, ze je to dobra pomucka, i kdyz nas porod teprve ceka, tak za 3 tydny. Bohuzel se mi dnes stalo to, ze jsem to se cvicenim prehnala a trosicku se natrhla, takze pri cviceni prvot i sok, protoze to bylo krve jako z vola a pak kontrola v nemocnici, jestli se neco nedeje. Zjistili mi teda to natrzeni a uvazovali, ze by mi tam dali jeden steh, ale pam to nastesti zavrhlo, talze to je vazne jen malinke zraneni. Nicmene pres tot martirium bych ho doporucila, protoze ten tlak, ltery je vyvinut na konecnik bych si nedokazala ani predstavit a diky tyhle pomucce mam predstavu. No a vyzkousela jsem si nanecisto i prijem k porodu :D

kamila_kov
12. říj 2016

Cvičila jsem jen jednou a druhý den porodila (o 3 týdny dříve a bez natržení🙂), ale spíš to vyvolala bouřka než Aniball, myslím, že je to dobrá pomůcka. Teď bych ho chtěla prodat, nemáte někdo zájem?

bagrunka
13. říj 2016

@kamila_kov mam svuj, zajem nemam, ale vis, ze ho muzes vyuzit i po porodu na posileni panevniho dna? Jak na to je uvedene v navodu.

kessyc
18. říj 2016

Ahojky holky,pokud nektera z vas premysli o aniballu,tak umim sehnat za velmi dobrou cenu,nizsi nez vsude na e-shopech na netu.Pokud byste mela nektera zajem,tak mi prosim pro vice info piste do soukromych zprav.Diky a preji prima den"

cizinkaa
18. říj 2016

@helina66 Helčo, to je ta pomůcka, o který jsem ti říkala 😕

kaja2016
18. říj 2016

@kessyc to nemuzes tady inzerovat, smaz si ten prispevek, nebo pozadej admina.

vannilla
18. říj 2016

Já bych strašně ráda cvičila, myslela jsem, že si ho pořídím. Bohužel mám vcestnou placentu a zakázaný sex. I když uvažuju, že týden před termínem už by to bylo jedno. Používala jste ho některá s touhle diagnozou?

sisina28
18. říj 2016

Holky přidejte se do skupiny epino a aniball, tam najdete to co chcete vcetne zkušenosti atd

zuza733
18. říj 2016

Ahoj. Ja pravidelně cvičila poslední 2 týdny do porodu. Skončila jsem na 32 cm a udržovala si to. Hrozně mi to pomohlo i po psychické strance. Mala mela 4,2 kg a me dělali 2 kosmetické stehy, takže z moji strany nadšení. Ted čekám dvojcatka, tak uvidím, jestli se aniballu vůbec dostanu. Ti se rodí driv

helina66
18. říj 2016

@cizinkaa jj už jsem si o tom četla.. Taky si to pořídím a vyzkouším 😉

jirikova
18. říj 2016

@vannilla vcestná placenta se může ještě vytáhnout (a u 90% se vytáhne, jak roste), vydrž alespoň do 30tt, pak teprve budeš vědět, na čem jsi 😉

kessyc
18. říj 2016

@kaja2016 ahojky,omlouvam se nechci nejak porusovat pravidla nebo neco,chtela jsem jen maminkam pomoci aby sehnali za lepsi peniz 😉 ta zprava mi nejde smazat,nevim jak na to 😯

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru