Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

kuliseks
31. bře 2016

@honzicka16 ja sice porodila o tri tydny driv, ale doktorka rikala, ze malej je proste uz "dopeceny" 🙂 placenta uz byla taky pry spis prezrala pry🙂 takze to rozhodne nebylo balonkem, jen byl synacek trochu zrychleny a chtel uz s nami prozit Vanoce

lhdm
1. dub 2016

Mam aniball na prodej, pouzit párkrát, prezervativy a gely k tomu

rena86
17. dub 2016
rena86
17. dub 2016

Ahojky,mela bych zajem o Aniballa,stale ho mas k prodeji?

claretus
17. dub 2016

@rena86 Ahoj, taky kdyžtak mám na prodej, i s gelem 🙂

niv1
19. dub 2016

Aniball moho jen doporučit,nacvičila jsem 32 cm, syn měl hlavičku 35 cm,porod bez jediného stehu,bez nástřihu z porodního sálu jsem odešla po svých rovnou na pokoj. Byl mi doporučen porodní asistentkou,která tedy pracuje v zahraničí,kde je tento míček(u nich tedy Epino) vřele doporučovaný. Je škoda,že u nás se to ještě moc nezná. Míček pomůže jak na procvičení správného tlačení,tak se i procvičí hráz. Názor,že ve 40cti bude mít paní dělohu v kalhotách,je myslím nesmysl.!Míček se používá i pro spevnění pánevního dna .

heliosa
3. kvě 2016

trénovala jsem 2,5 týdne před porodem, natrénováno 28cm, prvorodička, malá měla obvod 33cm (váha 3kg, 49cm), tlačila jsem kolem půl hodiny, poloha v leže s nohama hore na koze. PA jsem říkala o balonku a že pokud možno nechci nástřih. Malou ale ne a ne protlačit, nakonec malý nástřih a vyklouzla ven. Dcerka nebyla v cestách dorotovná - šla obličejem nahoru = větším obvodem hlavy. Šití po lokálce jsem necítila, bylo jen pár stehů zvenku, hojení OK, za 3 týdny jsem o spodku nevěděla 🙂 Opravdu doporučuji a příště budu trénovat zase. 😉

katkacze
3. kvě 2016

@heliosa Ty jo, jako kdybych četla sebe 😀 Taky jsem to dotáhla na 28 cm. Malá měla 3180 gr a 49 cm. Nástřih nakonec byl, ale jen 5 stehů. Nehledě na to, že díky aniballu jsem věděla jak tlačit, takže na 3x byla malá venku 🙂 Takže za mě určitě super 🙂

evissska
5. kvě 2016

Ahoj holky, jen vas chci vsechny povzbudit, aniball mi uzasne pomohl, pred mesicem jsem porodila Dana, mel 3.9 kg a obvod hlavicky 36,5. Ani jedem steh, ani natrzeni, nic! Cvicenim jsem se dostala na 30,5, ale jen asi 2x, od nejakych 28-29 cm jsem mela vzdy prasklinku, tak jsem ke konci cvicila uz jen kazdy 3.den (14 dni jsem prenasela). Jinak jsem sice tlacila 2 hodiny, protoze kvuli epiduralu jsem necitila nic, ale malej ze me nakonec vyklouznul rychle, nejdriv pul hlavicky a nakonec celej, a vubec me to nebolelo. Cviceni bylo mnohem horsi. Takze vydrzte, aniball ci epino jsou skvela investice, je skvely byt ihned po porodu jako rybicka!

niv1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nugetka20
6. kvě 2016

Přiznávám, že pro mě je největší horor dostat balonek do sebe :( Zatím cvičím od pondělí tak nějak obden, resp. 3x, jsem na 22cm, mám 35. týden, tak to nijak nepřeháním (3x balonek ven na jedno cvičení). Největší "problém" nemám ani tak ve vytlačení balonku, jako spíš s tím divným pocitem, když balonek nafouknu - jsem uvnitř prostě plná a je to dost nepříjemný pocit. Vysvětluju si to tím, že se svaly pochvy musí taky roztáhnout ... myslím si to správně? Při každém cvičení tak musím chvíli počkat, než se vnitřně s tim divným tlakem srovnám a pak teprve balonek vytlačím - což mi v těch 22cm přijde jako sranda. Je to tak správně, nebo dělám někde něco špatně?

claretus
6. kvě 2016

@nugetka20 Nic se neboj a nespěchej 🙂) Pro zavedení je dobré balónek úplně vyfouknout a srolovat, pak to jde líp. Já jsem první tři cvičení propadala panice že ho ani nenasoukám dovnitř :D
Jinak ten divný pocit je naprosto v pohodě, přifukus pomalu a na ten tlak si pomalu zvykej, fakt není kam spěchat a ničeho se neboj, je to úplně normální. Mě pomohla jiná poloha a prodýchávat

katkacze
7. kvě 2016

@nugetka20 Ahoj, neděláš nic špatně. Já jsem taky chvíli čekala, až trochu povolí ten tlak po nafouknutí. Pomáhalo mi, že jsem jí opatrně stahovala ( nebo jak to mám nazvat). Zjistila jsem při větším objemu, že se mi lépe vytlačuje z kleku než když jsem ležela. Taky jsem tak lépe snášela ten tlak.

seisa
13. kvě 2016

Ahoj, taky se přidám. Cvičím s aniballem asi dva týdny, dostala jsem se včera na 27 cm, ale dneska zase jen 25 cm, nějak mi to nešlo, ani jsem se na to netěšila :-/ Tlačím pomalu a ne moc silně. Dám si den, dva pauzu a doufám jen, že se to zase pohne vpřed. 30 cm mi přijde nepředstavitelných 😕

ph1994
16. kvě 2016

@seisa já měla nacvičení na 27 dalk mě to prostě nešlo i když sem se ještě týden snažila pořád sem vytlačila jen na 27 a Vitecek měl obvod 32 amela sem jen malou trhlinou kterou mě zasypaly a to jen proto že sem jich neposlechla a tlačila sem ryclhle a ne pomalu🙂 takže si z toho nic nedělejte 🙂

ivetka7686
16. kvě 2016

Ahoj holky,nevite jestli je moznost objednat balonek kdyz ziju v UK? Dekuju za odpovedi 😊

nugetka20
17. kvě 2016

@seisa Já jsem také na 25cm, 3 týdny do termínu. Bohužel jsem dnes při cvičení začala krvácet. Takže jsem toho v půlce nechala a uvidím zítra, jak to půjde. ☹

kika_21
17. kvě 2016

@nugetka20 A proč to tedy děláte?Asi bych toho nechala hned. Nevím, jestli to je nějak přirozené-asi těžko. Krvácení přirozené 3 týdny před termínem není. Přijde mi, že nástřih je normálnější , než nějaké násilí. Asi jsem nemoderní. Když to řeknu po svém, tak přirozené porody byly dříve a to ženu asi v případě nutnosti nastříhli-myslím třeba zač. 20.století. Rozhodně netrénovala roztah. por. cest. Můžete mě ale opravit, nikdy jsem nic takového nedělala, mám dost dětí, nepozoruju žádný problém s nástřihem.Ani bez nástřihu. Nástřih jsem měla 1x, bylo to lepší než bez nástřihu při 3. porodu, ale ani tak není dlouhodobý rozdíl nebo následek po tom či onom. Není to jen market. tah?

karlajasmine
17. kvě 2016

@kika_21 tak já jsem taky při cvičení trochu krvacela a přesto to stalo za to.. Druhá doba porodní trvala přesně 3,5 min, dítě hlavičku 38cm a bez nastrihu..
A ženy taky dřív při porodu často umíraly..

kika_21
17. kvě 2016

@karlajasmine No já měla druhou dobu porodní vždycky velmi krátkou bez pomůcek, asi mě to ovlivňuje. Ano, neměli-li možnost kvalifikované péče, umíraly, to je bohužel pravda. Asi ale třeba pro nedostatek možností získat péči-vzdálenost, chudoba atd.Jakýkoli míč v tom nehrál roli. Krvácení je porušení celistvosti tkání působením síly. A silou se zase tolik nezmůže, tak holky opatrně. 😉Nějak mi to nejde dohromady s tím, že kdo nechce za žádnou cenu nástřih, je pro přirozenost. Myslím, že když je někdo poraněný tlakem, dostává se z toho obecně déle, než z řezné rány, která je čistá, míněno bez infekce. Pokud ale někdo myslí, že pomůcka urychluje porod-a nejsem si jistá, jestli je vždy ta rychlost to pravé -vlastní zkušenost-tak ať to zkouší, třeba mu to nějak pomůže.

karlajasmine
17. kvě 2016

@kika_21 jde hlavně i o to ze prvorodicky diky míčku umí tlačit 🙂

mika251
17. kvě 2016

@kika_21 krvácať nemusela z dovodu, že by si poranila hráz, ale že trebárs podráždila čípek, ktorý je extrémne prekrvený a ľahko začne krvácať.
Mne sa to stalo i keď som raz neuvážene moc tlačila pri zápche na záchode.

Inak, je už dokázané, že prirodzené natrhnutie - pokiaľ to teda nie je ruptura ako blázen až ku konečníku - sa hojí rýchlejšie, ako nástrih. Je to preto, že keď sa žena natrhne prirodzene, tak je to vždy cestou najmenšieho odporu - trhajú sa slabšie štruktúry; zatiaľ čo pri nástrihu sa strihá všetko - svalovina, cievy, nervy, proste jasný šmyk.
Nástrih je lepší pre doktora, pretože sa mu ľahšie šije. Nástrih i natrhnutie je z hľadiska sterilnosti na tom úplne rovnako - na rovnakom mieste, v rovnakom prostredi, jediný rozdiel je v tom, že jedno sa stane prirodzene tlakom hlavičky a to druhé nožnicami. Infekcia sa može rozvinúť nevhodným ošetrovaním jak z nástrihu, tak z natrhnutia.

veveruse14
17. kvě 2016

@kika_21 to máte těžké-přísně vzato, jakákoli připrava na porod včetně pití bylinek apod je "nepřirozená" jelikož ženské tělo to přece zvladne, je k tomu stvořeno. ale pití maliníku je těžko vynález nékolika posledních let... prostě vždycky se na to ženy chtěly nějak připravit, jen teď nám doba dává širší možnosti. myslím že příprava jak fyzická tak psychická je pro to jak bude porod velice důležitá a že tím lze ovlivnithodně, byť ne vše, ale pořád je to o tom že každé tělo je jiné, takže to že vy jste měla dobré porody a dobře se hojíci poraneění neznamená, že to tak mají všechny ženy a že tudíž nástřih/natrhnutí je vlastně v pohodě, někomu to blbě sešijí, nékomu se to blbě hojí atp. proč neeliminovat možnost poranění tím že se připravím? samozřejmě mi to nezaruči super porod a žádné poranění, ale dost to šanci zvyšuje. to je jako když jdete na kurz první pomoci-když se stane nehoda, nikdy nevíte jak zareagujete, jestli nezpanikaříte, jak se budete chovat, ale určitě pokud budete vědět co a jak dělat, je větší šance že někomu pomůžete než když nevíte nic. a to je důvod proč jsem s balonkem cvičila já-mám za sebou dva porody, oba bez nástřihu i jakéhokoli poranění - nevím jestli je to díky balonku nebo bych tak tlačila i bez něj, ale jak se prostě rozhodla se připravit.

kika_21
17. kvě 2016

@mika251 Na základě vlastní zkušenosti s nástřihem i natrhnutím nesouhlasím. Fakt je, že jsem byla v porodnici, kde nástřih umí a i šití. Předpokládala jsem, že oboje umí všude.Asi jsem tedy hrdinka, tak nějak se rychle vzpamatovávám-otec zaměstnaný, babička už jen jedna a daleko, dětí hodně. Prostě nestěžuju si a jedu.Jinak nástřih je rozhodně ke tkáním citlivější, než natržení- viz natržení kůže u psů versus střihnutí steril. nůžkami na veterině-jsem sestra. Nevím, zda ve psí hubě je více bakt. než na hlavičce a vůbec v porod. cestách.Podotýkám, že nejsem sestra z porod. sálu, ale zeptám se kamarádky. Jsem pouze veter. sestra.

seisa
17. kvě 2016

@kika_21 O marketingový tah rozhodně nejde, jde spíš o to, že často se dělají nástřihy preventivně, aniž by se vědělo, jestli to bude potřeba kvůli urychlení porodu (což nemá žádné opodstatnění) a je rozhodně lepší, když se žena může plně po porodu zaměřit na své miminko, než aby se zaobírala svými bolestmi. A to ani nemluvím o tom, když se rána dobře nehojí a je nutné další ošetření.

mika251
17. kvě 2016

@seisa
@kika_21

presne tak, v západnej Európe je nástrih použitý tak v 10% porodov. U nás je to v niektorých porodniciach až 80%. Žeby české ženy boli tak neschopné, že nedokážu porodiť dieťa bez nástrihu? Nemám nič proti nástrihu ako takému, určite je lepšie ako roztrhať sa až ku konečníku - v prípade že je dieťa veľké, v špatnej polohe, alebo naopak hráz extrémne tuhá. Ale šmykať všetko, čo rodí len preto, že sa to tu tak robí už 30 rokov sa mi fakt prieči a som rozhodnutá sa pred nástrihom brániť až kým nebude fakt jasné, že to bez neho nepojde.

seisa
17. kvě 2016

@kika_21 Navíc si myslím, že jde hlavně o to, že žena jde potom k porodu klidnější s alespoň hrubou představou, co ji zhruba čeká, a psychika je mocný kouzelník 🙂
Podle mě ale hraje roli i to, že kdysi nebylo moc sedavých zaměstnání jako dnes a ženy se mnohem více pohybovaly, což už je samo o sobě příprava na lehčí porod.

kika_21
17. kvě 2016

@seisa Ano, chápu, že někdo, kdo se připravil,může být klidnější.Tak já jsem asi měla štěstí, že se v naší porodnici ani jednou u mne nic zbytečného nedělalo a o všem jsem mohla spolurozhodnout-ne u sekce, to je jasné. Jinak chápu, že 1. porod je z hlediska toho, že nevíme, do čeho jdeme, trochu horší, než ty další.

kateri84
18. kvě 2016

Dobrý den,
Ráda bych se s Vámi podělila se svou zkušeností krásného porodu. U prvního dítěte jsem se nepřipravovala, měla jsem přístup „však oni to tam zvládnou“. Porod proběhl bez komplikací, ale dlouho jsem se psychicky i fyzicky vyrovnávala s nástřihem hráze a taky s tím, že mě porod zaskočil svým průběhem a intenzitou bolesti, před kterou nebylo kam utéct. Když jsem otěhotněla podruhé, už jsem nechtěla prožít ten pocit, že to nezvládám, že to jde mimo mě a že vlastně ani nepoznám bez cizí pomoci, co dělat, abych porodila své dítě. Hlavním hrdinou mé přípravy na druhý porod byl Aniball. U prvního dítěte jsem ho neznala, teď jsem chtěla udělat pro bezbolestný porod maximum. Začínala jsem na 12 cm a bolelo mě všechno, svaly i hráz při vytlačování. Za měsíc (přenášela jsem týden) jsem však nacvičila neskutečných 35 cm bez mrknutí oka, takže nástřih vůbec nepřipadal v úvahu (malá měla 36 cm obvod hlavičky), ale hlavně jsem získala velké sebevědomí. Už jsem věděla, jaké to bude, jak tlačit, kdy povolit, kdy zabrat, začala jsem úplně jinak vnímat své tělo „tam dole“, a tak můj porod byl úžasný. Porod snů. Ano, kontrakce byly stejně silné a bolestivé jako u prvního dítěte, ale už jsem věděla, že bolest se dá vydržet se správným dýcháním, správným naladěním se na dítě a s dobrou psychickou kondicí, kterou mi zajistila příprava s Aniballem. Každou kontrakci jsem prodýchávala na „ááááá“ s myšlenkou, že se otevírám, že se otevírá cesta dítěti. Po čtyřech hodinách se malá narodila na dvě zatlačení, a když se nadechla, vůbec neplakala, jen si tak spokojeně zavrněla, věřím, že i díky tomu, že porodní cesty byly předem otevřené, takže měla snazší příchod na svět. Okamžitě po porodu jsem měla pocit, jako bych vůbec nerodila (co se týče hráze). Už věřím, že porod je krásným, přirozeným procesem, který dokážeme s pomocí správné přípravy prožít pozitivně a mít ho pod kontrolou. Děkuji za Aniball!
Kateřina

nugetka20
18. kvě 2016

@kika_21 Na stránkách Aniballu je uvedeno, že jednorázové krvácení je způsobeno křehkým čípkem v posledních týdnech těhotenství (a je pravda, že to krvácení je takové "ohraničené", nevím, jak to jinak pojmenovat). Nikde nevzniká bolest, nebo pocit řezání, nebo tak. Takže jsem si dala dnes pauzu a zítra budu pokračovat.

Ono co je vlastně přirozené? Moje babička rodila na poli, v řádku brambor. Dnes by to bylo viděno jako nepřirozené a život ohrožující. Moje mamina zažila 2 porody, oba s nástřihem. Nikdy se o tom nezmiňovala, ale už jako děti jsme si všimli, že v plavkách byla tam dole "nějak divně", když ležela na břiše. Minulý týden jsem se jí svěřovala ohledně Aniballu - a ona mi ho absolutně schválila. Druhý nástřih jí tenkrát udělali špatně, dostala infekci, 2 roky měla zánět, problémy s vyprazdňováním, se sexem .... a dodneška má jizvy, jak afričanka po obřízce :( A ten nástřih vůbec nebyl nutný.

Takže pokud existuje jen minimální šance, že budu na porod připravená a porodní cesty volnější, tak mi ta troška krve teď za to stojí (beztak jí pak v porodnici nechám mnohem víc 🙂 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru