Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

lpetras
16. led 2016

Aniball mohu jen doporučit. Malá měla 3 860g a rodila jsem bez nástřihu. Doporučiji Aniball kudy chodím. Možnost užít si miminko od prvního okamžiku po porodu je úžasné. Nacvičila jsem 29 cm za tři týdny. Pokud by měl někdo zájem, prodám Aniball, resp. pumpičku. Balónek si koupíte nový.

schindp
17. led 2016

@madinkas prodám za 790,-

mamaspapas
28. led 2016

Holky také mohu doporučit Aniball, trénovala jsem 3 týdny, moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem vydržela, na začátku to šlo celkem pomalu, občas mě to vykolejilo, ale vydržela jsem. Dotrénovala jsem na 29 cm a to jen 2x, jinak jsem udržovala na 27-28 cm. Malá měla obvod hlavičky 33,5 cm a bez nástřihu a jakéhokoliv poranění 🙂 Když se Vám nebude chtít nebo Vám to nepůjde podle představ, doporučuji cvičení nechat, chvilku si od toho odpočinout a ten den si to dát ještě jednou, dala jsem takhle vždycky víc a namotivovalo mě to na druhý den, že to zvládnu. Můžu říct, že když jsem pak v porodnici viděla ostatní holky po císařích nebo šití, tak jsem byla pyšná, že jsem u toho cvičení vydržela. O Aniballu tam nikdo nevěděl a chodili se na mě koukat jak na obrázek. Hned po porodu bych mohla odejít zase domů. Takže cvičení zdar a nevzdávejte to!! 🙂

anniesfibis
28. led 2016

my hlavicka 36 cm, bez nastrihu jsem seskocila z kresla a v klidu chodila hned po porodu

miri662
3. únor 2016

@kamiska To je velice příjemné sdělení... i po tak dlouhé době reaguji, doufám, že nevadí..jakmile jsem se dostala na 25 cm, tak jsem začla hrozně krvácet. Bolet to nebolí, klidně bych i pokračovala, ale ta krev mě brzdí...a to mám termín za 2 týdny :/

arilas
5. únor 2016

Ahoj holky, budu si objednávat aniball a přemýšlím, jestli k tomu rovnou přiobjednat i ten lubrikační gel? Používaly jste ho? A jestli jsem to pochopila správně, tak se používají buď kondomy nebo po každém cvičení sterilovat balonek ve vařící vodě anebo postříkat tou dezinfekční vodou?
Moc děkuji

mamaspapas
5. únor 2016

@miri662 je té krve více nebo jen špinění? také jsem poslední dny lehce krvácela, zaskočilo mě to, ale je to v pořádku, pokud to nebolí a není nepříjemné. Přeci jen termín porodu už se Ti blíží, tak se není moc čemu divit, ale na stránkách aniballu uvádí, že to není důvod proč přestat se cvičením. Asi jde spíš o náš pocit.. 🙂

buchy
6. únor 2016

Ahoj, já jsem s Aniballem cvičila od 35 tt, nacvičeno až ve 40 tt 30cm a to asi jen třikrát. Porod byl krásnej, hlavičku měl malej 36cm a já jsem byla uplně bez poranění. Musím říct, že pro mě to byla taky hlavně psychická příprava. Po cvičení jsem si byla jistá, že to zvládnu. Doporučuji 🙂

kuliseks
6. únor 2016

Malej se narodil o 3 týdny dřív, ale i když jsem stihla nacvičit jen 23 cm a malej měl hlavičku 34, tak mě nemuseli nastřihávat. Na 3 zatlačení byl venku, což po celé noci kontrakcí jsem uvítala 🙂

tournesol
8. únor 2016

Ahoj, chci se zeptat, zda jste nekdo začínal cvičit od 35tt? V doporuceni je uvedeno od 36tt, ale ja jsem minule rodila 37+0, tak bych rada začala uz ted - jsem 34+3 🙂 dekuju

anniesfibis
8. únor 2016

@tournesol muzes, akoras ti to moc nepujde, telo jeste stazene

gwendelina
8. únor 2016

@tournesol ja zacinala v 35tt a cvicila jsem obden od toho 36 tt každý den

gwendelina
8. únor 2016

@arilas bez toho gelu ti to pujde velice tezce ba dokonce by sis mohla i ublizit tudiz gel doporucuji avsak pouze na vodní bázi !

tournesol
8. únor 2016

@gwendelina myslis ukončeny 35tt (35+0) nebo prave uz driv ?

lhdm
8. únor 2016

Já ho má už asi 14 dni a nějak se toho asi bojím....zkusila jsem to 2x a nejsem z toho nadsena,,,,aśi se bojím jak mám pridavat:(

miri662
8. únor 2016

@lhdm Začátky jsou opravdu masakr, o tom žádná...ale teď už to tak vůbec nevidím. Hodně to pomáhá psychicky..důležité je vždy začít a nebát se toho no..držím pěst..

gwendelina
8. únor 2016

@tournesol ja byla asi 34+4

gwendelina
8. únor 2016

@ihdm nebojte se je to nepříjemné ale pomůže vám to u porodu za to to stoji

anniesfibis
8. únor 2016

@lhdm zkus nejdriv nafouknout jen na 1 prifouknuti a jen tim masiruj ty steny u vchodu...vzdy jsem pred cvicenim udelala cca 5 min.masaz hraze a tech sten...slo to pak mnohem lepe

lhdm
8. únor 2016

Dekuju Vám, jeste tomu dam šanci ;)

anniesfibis
8. únor 2016

@lhdm u porodu to ocenis, jako nic jineho

hanka.knizkova
9. únor 2016

Já mohu Aniball taky jen a jen doporučit, při prvním porodu jsem nic takového neznala-dcera měla sotva 3kg a byla jsem nastrizena tak ze jsem si nemohla měsíc sednout, teď při druhém těhotenství jsem cvičila od 36tt, dotahla jsem to na 28cm,syn měl hlavičku 35cm, váha 3710 g a nastrizena jsem nebyla,měla jsem asi 3 stehy takže paráda..
Taky Aniball prodávám,mám k němu nový nerozbaleny lubrikacni gel tak kdyby jste měla některá zájem 😉

kacaaa
9. únor 2016

Ahoj, já ho použila jen dvakrát,protože mi to nešlo a nějak mě to vystresovalo,že mi to nejde, že už jsem nechtěla, ale porod už mám za sebou a princeznu doma,takže dobrý 🙂 Prodávám za 800, kdyby měl někdo zájem i se sterilizačním kelímkem 🙂

ph1994
9. únor 2016

Ja aniball pouzivam zatim necely tyden a ze zacatku to byl des neslo mi to zavest prvni dva dny to byl docela boj i sem to chtela vzdat ale vydrzela sem dala sem si jeden den klid a dalsi den sem to zkusila znova a kazdym dnem je to lepsi a zacala sem na 18 a vcera sem dala uz 22.2 takze to ide ma dva tydny do porodu ale vypada to ze to bude driv ale nebojim se i kdyz je to zatim 22 ale aspon vim jak tlacit a diky tomu se na ten porod docela tesim. Takze tim chci rict ze ty zacatky nic moc ale jak se do toho clovek dostane je to v pohode🙂

kopretina1986
13. únor 2016

Ahoj nastavajici maminky! Dlouho jsem procitala diskuse nez jsem anibal koupila a musim rict ze za me naprosta spokojenost. Cvicit jsem zacala tri tydny pred porodem a natrenovala jsem na 28-29cm. Vic jsen nedala 🙂 Zacinala jsem na 18cm a to byl vykon :D ale postupne to slo nahoru. Pri prijmu na porodni sal jsem nahlasila ze mam natrenovano a pokud to pujde ze bych rada byla bez nastrihu. Porodni asistentka mi rekla ze to je dobre ze uz tam meli vic maminek a maji dobrou zkusenost. Jinak jsem byla prvorodicka ;) Porod byl perfektni, rychly a bez nastrihu a vnitrniho poraneni. Prcek mej obvod hlavicky 34cm a vazil 3200. Tak ani nevadilo natrenovat jen na 28 cm. Vsem preji krasny porod a nelitujte penez. Stoji to za to kdyz hned po porodu jste uplne v pohode.

irennn
13. únor 2016

Holky mohla bych za dva týdny začít cvičit ,ma někdo aniball na prodej ?u prvního porodu jsem tlačit neuměla a tlačila do hlavy jen ne do břicha, tak mi musely skákat po břiše, rada bych se ted připravila

miri662
13. únor 2016

@kopretina1986 já také cvičila s aniballem
..od 37 týdne..začínala jsem na 20cm a dnes jsem zvládla protlačit 30,5cm. Malý má dle UZ obvod 32cm a jelikož už se začíná pomalu chystat ven, tak dneska ráno jsme asi cvičili naposledy...tak uvidíme..každopádně na hlavu to působí neskutečně...

radana1992
13. únor 2016

Ahoj holky, anibal jsem nemela, byla jsem bez nastrihu, bez roztrzeni. A za sebe rikam ze vytlacit hlavicku bylo nic oproti raminkum 😀 PA mi rikala ze jde o to jak je telo uzpusobeno telo rodicky ze nekdy se rodi hure holkam "prdelatejsim" nez nam malym s malym pozadim 😀

anniesfibis
13. únor 2016

Ja natrenovala 30 a hlava 36, byl to neskutecny zahul, nesla vytlacit a byla to drina, ale nakonec byla venku a bez nastrihu

katkacze
17. únor 2016

Ahojte, zvažuji koupi aniballu a chtěla bych vědět, zda je k tomu ještě něco potřeba dokoupit? Nebo je v tom balení vše co potřebuji? Díky Katka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru