Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

zazana81
5. dub 2015

@catchulinecka Tak já jsem teď ve 33. týdnu a pořád váhám, jestli ho pořizovat, abych ho nekupovala zbytečně. První těhotenství jsem totiž také skončila v nemocnici, takže už vím, že vždycky všechno nejde tak, jak to člověk plánuje. Držím palce, ať je všechno v pořádku.

catchulinecka
5. dub 2015

@zazana81 mockrát děkuji, snad to vydržíme co nejdéle 😉

eileenk
5. dub 2015

@catchulinecka Cvičí se od ukončeného 36tt, to je spousta času, do té doby se může všechno uklidnit a třeba cvičit budeš moci. V naší skupině dubnovek pár holek porodilo dřív, cvičily třeba týden dva a i tak říkaly, že jim to k porodu pomohlo 😉
@shorthy Tak to já bych chtěla jednoznačně porod dřív, kdyby byl takový odhad váhy, já měla ve čtvrtek 3,38kg, ale jsem týden do termínu. A stejně doufám, že mají ten odhad nadsazený, chtěla bych rodit dítě do 3,5kg... Kdyby to tak šlo naplánovat, že... 😉

catchulinecka
5. dub 2015

@eileenk ty jo, to by bylo super, kdyby to vyšlo tak jak píšeš! uivídme no 🙂 přeju každopádně ať je to u tebe už co nejdřív 😉

kmentovaj
12. dub 2015

Přidávám moji zkušenost s Aniballem. Nejdřív jsem ho kupovat nechtěla, ale po přečtení diskuzí jsem ho pořídila a teď rozhodně nelituju. Cvičila jsem od 37tt a abych pravdu řekla dost nepravidelně 🙂. Po každém cvičení trochu krve, ale to je i na oficiálních stránkách, že je to v pohodě, pokud to neteče dlouho po tom. Dostala jsem se na 24,5cm..pak jsem měla několik dní pauzu..a následně se mi podařilo 27,5cm. A asi jsem si přivolala porod 🙂, ten den mi večer začala odtékat plodová voda a jelo se do porodnice. Rodila jsem v 39+0. Porod byl bez nástřihu a dokonce ani žádné šití jen malá oděrka. Když mi řekli, že se nebude šít, byla jsem šťastná jak blecha a k tomu úžasnou holčičku položenou na těle, krásný pocit. Porodní asistentka mě pak chválila, jak mi šlo tlačení, což mě potěšilo. Opravdu jsem přesně věděla, jak na to, protože to bylo nacvičené 🙂 i když s kluzkým balónkem to šlo rychleji 🙂. Když jsem pak viděla některé holky v porodnici, co si ani nemohli sednout, měla jsem chuť jim o Aniballu říct, ale nechtěla jsem dělat chytrou. Takže pokud uvažujete o koupi Aniballu, rozhodně to zkuste.

len_ka82
13. dub 2015

@kmentovaj To je skvělá motivace 🙂 Začínám věřit, že je ten balonek malý zázrak 😉 Nechápu, jaktože se obecně nedoporučuje třeba přímo v porodnicích, když tady všude holky píšou, jak jsou pak chváleny za to, že jim šlo tlačení a jsou bez nástřihu. To by přece lékaři měli chtít,ne!?
Já jsem na 25cm, pomalinku se to zvyšuje, tak za těch 14 dní se k těm 28cm snad určitě dostanu...

kmentovaj
13. dub 2015

@len_ka82 Ta porodní asistentka o balónkách slyšela, ale zřejmě nemůžou jen tak něco propagovat - nevím, že by reklama zadarmo :/..já se rozhodla, že musím šířit informaci, kde se dá 🙂 a díky této diskuzi jsem si ho i koupila...jako 100% nevím, zda to bylo vše díky balónku, ale myslím, že to dává smysl...když něco posiluješ, svaly se protahují a zvyknou si na nějakou zátěž, takže je pak nepřekvapí ten rychlý 10min šok 🙂 Malá měla hlavičku 33,5cm a já měla nacvičeno 27,5cm, takže myslím, že ani nejde o to, kolik nacvičíš, ale že cvičíš a protahuješ svaly pánevního dna..přeju ať ti to vyjde bez nástřihu a šití, dej pak vědět 🙂

z_kopretinka
13. dub 2015

@kmentovaj Já si ho koupila, jenže bohužel jsem ho ani nestihla použít :( protože jsem porodila o měsíc dřív i přes malou porodní váhu jsem se nevyhnula nástřihu. Několik týdnů jsem nemohla pořádně sedět. Kdyby mi v tu chvíli někdo dával rady o Aniballu asi bych ho s ním utloukla (promiň, to není nic proti tobě).

kmentovaj
13. dub 2015

@z_kopretinka V poho, proto ani žádné rady nedávám, spíš říkám zkušenost..to že člověk porodí o měsíc dřív se holt ovlivnit nedá, to je příroda...

claris87
19. dub 2015

Přidávám svou zkušenost s balónkem - každopádně je skvělej, pač sem to dala bez nástřihu normálně a celkem to šlo, ten konec je mazec ale prošel na 3. kontrakci, i doktorka říkala že prošel rychle 🙂 takže tak, balonek opravdu funguje, posílí se svaly pánevního dna a hráze a jde to lépe 🙂

laguse
23. dub 2015

Přidám se s dotazem - začla jsem pomalu trénovat o něco dřív, než doporučují a dostala jsem se postupně až na 30 cm, Vždycky jeden den cvičení, pak 2-3 dny pauza pak zase cvičení, vždycky jsem teda musela začít na podstatně menších průměrech, než jsem se dopracovala při předchozím snažení, ale nakonec se mi během tak půl hodiny povedlo tu hranici překonat, vždycky to bylo bez špinění či krve. Momentálně mám do termínu měsíc a mám problém s tím, že poslední 3 cvičení se objevuje maličko krev, podle umístění na balónku je to z čípku. I když se snažím balónek mít spíš na kraji, aby nedosahoval tak hluboko. v předchozích případech bylo špinění do dvou dnů pryč, mezi cvičeními jsme si nechala pauzu 4 a 3 dny. Jenže dneska té krve je víc. Vypadá to, že se to bude už jen zhoršovat, tak nevím, co dělat. Pokračovat ve cvičeních i přes to krvácení nebo radši přestat? Za měsíc se ten otvor zase zcvrkne a bude to jako bych necvičila ☹ Díky. Na kontrolu jdu za 4 dny.

shorthy
23. dub 2015

@laguse ahoj, byt tebou, tak pockam do kontroly a poradim se s doktorem. Ja mam termin za 2 dny, otevrena jsem na 2-3 cm a s balonkem jsem uz asi pred tydnem nacvicila 33 cm. Takze si mezi cvicenim uz nechavam tak 2-3 dny pauzu, uz jen udrzuju. Taky mam tu zkusenost, ze zacinam treba na 28 cm, pak 30 a na treti pokus se dostanu na tech 33cm. Taky se mi obcas objevilo trosku krve, ale na dalsim cviceni uz to bylo OK. Myslim si ale ze uz u tech velkych obvodech se to da cekat... Kazdopadne pokud nejsi jeste otevrena, tak pockej na kontrolu a poptej se...

laguse
24. dub 2015

@shorthy Ahoj, díky, no, asi budu muset počkat co doktor, teda jestli o tom vůbec slyšel ☹ Ještě mě napadlo využít partnera, koneckonců tlak uvnitř si už představit dovedu a potřebuju jen rozšiřovat vchod a to by partner se šikovnýma tlapkama mohl zvládnout, jen nebudu mít přesně změříno, na kolik cm se mu to povedlo, ale řešení by to třeba bylo, co? Nedráždil by se čípek a účel by to splnilo.

alishka93
24. dub 2015

Ahojky holky tak hlasim , ze mi uz jsme porodili 🙂 18.4. Se nam narodila holcicka Sofinka 3,4 kg a 51 cm. Porod byl vcelku rychly do porodnice jsem prijela na 3-4cm otevrena kolem 3 hodiny odpo a ve 20.18 byla mala na svete 🙂 jinak jsem bez nastrihu jen dva stehy na hrazy a heden na cipku 🙂 muj nazor je takovej ze bez balonku bych urcite byla sita mnohem vic 🙂 mela jsem nacvicino 29,5 nejvic a je pravda ze ten tlak pri hlavicce byl vetsi nez u balonku ale vse se to dalo🙂 a hlavne bez balonku bych bylaurcite sita mnohem vic a rekonvalescence taky supr druhy den skoro bez bolesti takze za me balonek urcite ano 😊

shorthy
24. dub 2015

@laguse no asi by to taky slo, jen jestli partner bude mit odvahu :D kazdopadne kontrolu mas uz za chvili tak vydrz, ven treba balonek s sebou a uvidis co ti doktor rekne... Rekla bych, ze kdyby mel nejake namitky, tak pockej do 38 tydne a pak vesele pokracuj ve cviceni. V 38 tydnu uz je mimi hotove a kdyz se narpdi tak uz je to v poradku... Pokud teda neni podle odhadu nejake moc malicke. Kazdopadne si myslim ze budes mit jeste dost casu natrenovat potrebnou velikost a mimiska uz neohrozis... Maximalne ho budete mit doma o par dnu drive 🙂

shorthy
24. dub 2015

@alishka93 posilam gratulace 🙂 my porad cekame az se nas prcek rozhodne kouknout na svet, zitra mame termin, tak uvidime 🙂 je fajn slyset o dalsi mamince ktera zvladla porod bez nastrihu a bez nejakeho velkeho zraneni. Pokud jsi nacvicila "jen" 29,5 cm a jsi v pohode, tak to je super... Ja uz se moc tesim, posledni tyden v klidu davam 33 cm, tak doufam ze vse pujde prirozene, aby to cviceni melo smysl a nebyly zadne komplikace. Nase mimi melo uz pred tydnem odhad 3800g tak doufam ze se rozhodne co nejdriv a uz moc nepribere :D

alishka93
30. dub 2015

@shorthy Moc děkujem 🙂 jeee 33 tak to mas krasne 🙂 mala mela hlavicku 33.5 kdyz jsme odchazeli z porodnice tak to mas urcite rezervu 🙂 a stou vahou to musis brat taky s rezervou nam odhadovali 2,7 a mala mela nakonec 3,4 :D a PA nam v kurzu rikala ze je normalni ze se o 500g muzou seknout + i - takže treba ma prcek i mín 🙂

laguse
30. dub 2015

@shorthy Partner by odvahu měl 🙂 s doktorem jsem to prokonzultovala a sice o tom neslyšel, ale řekl mi, že to krvácení je jen mechanické drobné poranění a jinak je všechno v pořádku, takže jestli mi to pomáhá, tak to můžu používat i když to způsobuje tyhle problémy. Dneska jsem balónek po týdnu použila a 28 cm a jen minimální špinění, tak už to budu jen udržovat jednou za dva až tři dny a snad se dostanu na těch 30. Mímo rozhodně není žádný prcek spíš naopak, od začátku je o týden větší, takže žádný nedonošenec nehrozí 🙂

shorthy
30. dub 2015

@alishka93
@laguse holky tak my mame po porodu, , maly se narodil vcera 29.4. Ve 2,21 rano. Bolesti mi zacaly ve 22,30, takze cely porod, od pocatecniho prujmu az po narozeni trval 4 hodinky - parada. Nevim kolik ma prcek obvod hlavicky, ale vazi 4200g, takze je to tezka vaha :D a co je nejlepsi, ze nemam ani jeden steh! Mam pouze zvenci par oderek, ktere trosku pali kdyz jdu za zachod, ale jinak jsem naprosto OK! Takze za mne Aniball na milion procent ano, kdyz jsem jako prvorodicka byla schopna privest na svet miminko 4,2 kg a bez poraneni. Taky bylo strasne super, ze jsem znala ten tlak. Naprpsto presne jsem vedela, kdy tlacit, kdyby byl personal nachystany, bylo by to super. Jenze maly chtel ven takovou rychlosti, ze to proste malem nestihli... Porad mi nechteli verit, ze jsem tak daleko, do porodky jsme prijeli a ja mela kontrakce co 2 minuty, takze nez udelali pripravu, tak jsem malem porodila ve sprse! Jako muzu vam rict, pro me byl porod naprosto perfektni zkusenost, klidne bych ted sla rodit znova 🙂 preju vam at to mate taky tak, nebo alespon hooodne podobne jako ja 🙂

shorthy
30. dub 2015

Jo, jeste jsem chtela napsat, ze jsem to zvladli naprosto bez jakychkoliv leku, pouze po porodu jsem dostala kapacku glukozy, protoze se mi motala hlava 🙂 oni by mi nejake leky i dali, kdybych chtela, áe nas maly Honzik byl proste rychlejsi a predbehl je :D

laguse
6. kvě 2015

@shorthy Gratuluju!!!! jsi šikula a doufám, že i nám se za pár týdnů zadaří takhle rychle a bezproblémově. Přecejen do mladice už mám daleko a mít první pomalu ve věku kdy už to skoro nejde nemusí být tak jednoduchý. Tak hlavně ať jste s prckem oba zdraví..

kmentovaj
7. kvě 2015

@shorthy Taky gratuluju!! Vím, co to je za pocit, když člověk porodí a je to bez poranění a bez šití, paráda!! Taky jsem měla jen malou oděrku. Hned si můžeš užívat miminka a neřešit bolesti vlastního těla, je to super. Aniball je nejlepší investice, kterou jsem zatím provedla :D..

kmentovaj
7. kvě 2015

@laguse Nám taky doktorka pořád říkala, jak budeme velcí a že jsme o týden větší 🙂 a nakonec 3400g 🙂. Poslední měsíc už malá moc nerostla naštěstí 🙂. Jinak chci říct, že já cvičila od 37.týdne a krev tam byla vždy, myslím, že to souvisí s tím, že už se ten porod blíží a všechno se to chystá..měla jsem z toho taky strach, tak jsem cvičila tak každý druhý den nebo vynechala i víc, opravdu jsem cvičila nepravidelně..já i myslím, že jsem si porod balónkem uspíšila, což mi naprosto vyhovovalo, jestli mi rozumíš. Poslední měsíc už jsem byla jen chodící nafouklý balónek. Ráno jsem nacvičila 27,5cm a večer jela do porodnice (39+0)..fakt si myslím, že nejde o to, kolik nacvičíš, ale že cvičíš a ty svaly pánevního dna makají a krev k tomu asi patří a není třeba se ničeho bát, pokud neteče proudem...Jinak Ti přeju ať ti to taky vyjde bez poranění!!!

petronelkak
7. kvě 2015

Zdravím,
ráda bych se zeptala, zda náhodou někdo nevíte, jestli může unikat při cvičení s aniballem plodová voda a zda lze cvičit i ve stoje. 🙂
Děkuji

laguse
21. kvě 2015

Tak jsem tu s čerstvou zkušeností. Ačkoliv to tak vůbec v úterý na kontrole nevypadalo, ve středu to začlo - lup a kýbl teplé vody na pokračování ve dvě odpoledne byl venku, ve 4 jsem už byla ve špitále. A tím skončila sranda...říkali, že tohle je ten pomalejší průběh porodu, než když nejdřív přijdou kontrakce a pak teprv voda. No a kontrakce se rozjížděly strašně pomalu, tak mi dali v 8 večer infuzi no a pak to začalo být zajímavý...ze začátku to šlo prodejchat, pak už to bylo horší, tak jsem začala úpět a když mi PA řekla, že se to moc neotvírá, tak jsem propadla lehké panice a požádala o anestezii. Tak mi to píchli a s tím, že do dvou hodin to musí být venku, jinak přestane působit. K tomu mi přidali na infuzi rychlost a tradá, šlo to jak po másle, bolení snesitelný, otvíralo se to rychle a venku byla malá taky za chvilku, až ji málem nestihli chytat a vysloužila jsem si chválíka, že to bylo tlačení jako bych to dělala počtvrté 🙂.Díky balónku jsem i bez jakéhokoliv nástřihu a poranění 🙂 hned jsem mohla sedět prostě pohoda. Naše princezna má 3,66 kg, 51 cm, obvod hlavičky nevím. Naposledy jsem trénovala den před porodem, 32 cm obvod. Každopádně spinální anestezie mi výrazně pomohla, že jsem se uvolnila, jo, jsem srab, ale nelituju toho. Obdivuju každou, která to zvládne bez.

catchulinecka
21. kvě 2015

@laguse super!!! tak gratuluju jak jste to pěkně zvládly! já cvičím 3 den a moc si s tím nevím rady :-/ tak snad se to zlepší...

kmentovaj
22. kvě 2015

@laguse Také gratuluji. Já byla dnes na kontrole po šestinedělí a doktorka říká, že vypadám jako bych ani nerodila a že bych oklamala i zkušeného doktora :D Aniball number ONE !!! :D

laguse
23. kvě 2015

Díky, šířím osvětu kudy chodím, víc nás takových.

laguse
25. kvě 2015

@laguse ještě dodatek - podle propouštěcí zprávy obvod hlavičky 34 cm, hrudník taktéž.

finaud
26. kvě 2015

Ahoj dámy. Mam problém, že mi Aniball nejde dovnitř. Měla jste s tím některá problém? Asi se neumím pořádně uvolnit. Díky za každou radu :*)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru