Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

veveruse14
30. kvě 2016

@layinka ještě jsem neslyšela, že by nějaký ambulatní gynekolog anniball vychvaloval (což neznamená že takový není) tvá lékařka říká to samé co ta moje, ale ty argumenty jsou takové podivné:
1. jistě, že při samotném porodu je to jiné, tělo rodí, takže. pomáhá, jenže se může stát že žena má kontrakce dlouhé hodiny a pak je vyčerpaná na to dítě vytlačit ven-když má trénovanou hráz, která neklade tkaový odpor, jde to jistě lépe -takže lépe cvičit s balonkem, než rodit např. s kleštěma
2. pokud se postupuje pomalu, tak to nijak výrazně nepříjemné není-super argument od někoho kdo to nevyzkoušel!
3. já raději prckovi daruji maminku, která není na nervy z toho že se jí dole něco blbě hojí a nemůže sedět, než mu kupovat věci ze kterých brzo vyroste nebo hračky který jsou mu zatím stejně ukradené
4. no asi se shodneme, že nástřih není zase tak super, aby nebylo dobré se mu snažit předejít
5. takové věci se asi dokazují dost těžko, nicméně nelze přehlédnout stovky žen, které jsou přesvědčené že jim pomohl.
mimochodem- nikdo si nemyslí ani netvrdí, že anniball spasí vše - absolvovala jsem předporodní kurz, chodila na těhotenskou jógu, učila se dýchat-prostě jsem udělala všechno proto abych měla fajn porod a dvakrát to klaplo.

karlajasmine
30. kvě 2016

@layinka 1. Ja jsem mela prvni dobu porodni 33 hodin, takze dychani mi ke konci uz bylo na nic, byla jsem uplne vyrizena, ale totalne.. a to tlaceni pak byla nejvetsi spasa, vedela jsem presne jak tlacit, coz clovek bez trenovani kolikrat opravdu nevi.. clovek ma prirozene tendenci tlacit ''do hlavy'', coz je spatne.. diky Aniballu jsem mela druhou dobu porodni presne 4 minuty, bez nastrihu, totalni pohoda.. diky bohu za to, protoze silu uz jsem nemela vubec zadnou.
2. Neprijemne to opravdu neni.. pokud to tvoje gynekolozka nevyzkousela,tak prd vi..
3. Presne, jak pise veveruse14.. novorozenci je ukradeny, co ma pekneho na sobe.. dulezita je pro nej v tu chvili pouze maminka
4. Nekomu se nastrih pekne blbe hoji, uz takhle ma dost zen trosku problem prekonat psychicky blok z porodu a vrhnout se zpatky na sex.. takze jeste k tomu resit nezahojeny nastrih fakt nemusi byt zadna hitparada.
5. Vylozene negativni recenzi na anibal jsem asi nevidela vubec nikde.. jen od lidi, kteri to nevyzkouseli. Zato pozitivnich recenzi je stovky, ne-li tisice.. to o necem svedci. Ted pul roku od porodu jsem byla na kontrole a vsechno je ''tam dole'' stejne, jako pred otehotnenim.. takze mi to rozhodne nijak neuskodilo..
Tehotenska joga a dychani je dulezita vec, psychika taky, ale vedet, jak to miminko ze sebe na konci vytlacit, je snad nejdulezitejsi vec vubec ze vseho...

nugetka20
30. kvě 2016

Mě přijde docela směšný argument, že cvičení je nepříjemné 🙂 no, pokud budu jezdit na kole a napoprvé to přeženu, tak je jasný, že druhý den mi opravdu příjemně nebude. Ovšem čim víc je odcvičeno, tak tim větší výsledky člověk vidí, svalstvo se tak nějak uvolní, uklidní. Já si třeba cvičím ve vaně (bez vody), v klidu si dýchám a hledám správnou polohu. Tělo si postupně zvyká na ten divný tlak, který doteď nepoznalo (nebo nevím, jak jiné prvorodičky, ale já v sobě ještě nic o velikosti grepu tam dole v rámci sexuálních hrátek neměla :D ). S každým dnem vidím výsledky. Tělo už ví, jak tlačit, jak se uvolnit - je to absolutně jiné, než napoprvé. Po cvičení si pak dám v klidu spršku a zaslouženou snídani 🙂
Cvičení bych přirovnala asi k pocitu, jako když ženská poprvé zkusí zavést tampon - kouká na to a říká si "jak to tam vlastně dát". Nevím jak u jiné, ale já na první zavedení moc s láskou nevzpomínám, vůbec mi to nešlo. Dnes se tomu už jen směju, protože představa života s vložkami by pro mě byl nepřípustný. Naprosto stejné to bylo i s kontaktními čočkami - a to jsou narozdíl od balonku věci, které mě budou doprovázet celý život.
Minulý týden jsem se na Aniball ptala své gyn. doktorky. Kupodivu mi cvičení nezakazovala, ani nerozmlouvala, naopak řekla, že jakákoli příprava na porod je pro matku fajn - a že pokud se jinak cítím dobře, že nevidí jediný problém, proč si nevařit maliník, nechodit na procházky, necvičit s balonkem. Že vše je o pohodě maminky a miminka. Takže tak to beru.

jezz13
30. kvě 2016

Minuly vikend mi ho zrovna kamaradka doporucovala, pry diky nemu mela pohodovy porod a nebyla ani natrzena.

bekyc
30. kvě 2016

Ještě dodám, že PA na předporodním kurzu říkala, že do toho klidně máme jít. Nikomu to ještě neublížilo a prý rodičky, které tam v porodnici rodily, měly téměř vždycky porod rychlejší a bez komplikací a nástřihů. Pak ještě dodala "No, ale ten sex prý potom není nic moc. 🙂 " Za sebe můžu říct, že hned jak jsem přestala krvácet, jsme na to vlítli a dobrý. 😀 A že je cvičení nepříjmné? No tak to by mě napadlo i bez toho, aby to výrobce uvedl. A asi bych se víc bála nástřihu, než toho, že cvičení bude nepříjemné a bude bolet...

chupavogel
30. kvě 2016

taky napisu zkusenost.... s aniballem jsem cvicila 4 tydny. Dostala jsem se ale jenom na 28 cm a pak jsem se poranila... kdyz jsem chtela znova pokracovat tak jsem dala uz jen 26,3 cm a hrozne to bolelo... nemuzu rict, ze mi to zkratilo porod. 1. doba porodni trvala 65,5hodin a posledni pulhodina tlaceni... poranena jsem byla hodne a mela jsem taky velky nastrih. Jedina vyhoda byla, ze jsem vedela jak tlacit jen bohuzel mala byla hodne velka a hlavicka sla ven az na 7 zatlaceni...

kamila_kov
31. kvě 2016

Tak a je to, 1. cvičení s Aniballem v pátek odpoledne (moc mi to tlačení nešlo) a hned v sobotu odpoledne naostro s Jakoubkem neb mi v noci praskla voda🙂 Byl to skoro překotný porod (při velké bouřce, cvičení s Aniballem podle mě nemělo vliv), rychlý leč dosti intenzivní, ale také díky skvělé péči PA bez natržení! A navíc jsem fit od začátku, hned jsem mohla vstát a vše se skvěle usazuje, i bříško už mám docela malé a kojení máme rozjeté🙂 Kubík je poklad největší a přeji všem ženám pohodový porod a hlavně zdravé miminko!

sofie1984
2. čer 2016

Ahoj, mam problém Po konzultaci s gynekologem ktery mi po vysetreni doporucil aniball.Jsem ho koupila ale mam problem ho zavest. Mela jste na začátku taky takový problém? Ani s lubrikantem to nejde ☹ Ani když pritlacim.

seisa
2. čer 2016

@sofie1984 S prvním zavedením měla snad problém skoro každá z nás, nic si z toho nedělej. Někdo ho zavádí po 1-2 přifouknutích, některé holky ho rukou úplně vyfoukly, srolovaly a zavedly, jiné si vzaly na pomoc partnera. Snad se ti zadaří, držím palce, začátky jsou těžké, ale pomalu to jde 😉

nugetka20
2. čer 2016

@sofie1984 Prvních několik zavedení je takové na pytel, než člověk najde ten správný grif. Mě to jde nejlépe, když ho nafouknu do "základní" polohy a maličko ufouknu, aby vznikl takový lavůrek, jen na palec - takže balónek je relativně nafouknutý, ale měkčí. Když byl úplně vyfouknutý, tak mi to vůbec nešlo, furt se mi kroutil 🙂 Taky mi jde nejlíp zavézt v podřepu, v leže to moc nešlo.

sofie1984
3. čer 2016

@seisa
@nugetka20 Moc dekuji,budu zkouset dal.A zkusim i jinou poohu nez jen v leze.Diky diky 🙂

sisina28
3. čer 2016

@sofie1984 přidej se do skupiny aniball tam najdeš vsechno

seisa
6. čer 2016

Tak jsem dneska privedla na svet Petu s vahou 2700 g,ve 14:00 zacala odtekat voda,ve 22:00 pravidelne kontrakce a v 1:13 byl chlapecek na svete na druhou kontrakci bez nastrihu a poraneni,slava Aniballu.To tlaceni bylo uz za odmenu,Preju vsem stejny prubeh😅

sofie1984
8. čer 2016

@sisina28 Asi jsem mimo ale do jake skupiny ... kde to najdu 😔

madinkas
22. čer 2016

Holky, jsem už docela zoufalá, v pondělí jsem cvičila s balonkem, měla jsem 18 cm obvod a zakrvácela jsem, rychle to přestalo a do večera jsem byla v pohodě, říkala jsem si že si dám dva dny pauzu, ale na druhý den ráno jsem začala trochu špinit :( je to jenom taková světlá hnědavá krev, a dneska už zase...
S balonkem jsem cvičila asi po páté a v předchozím cvičení jsem měla i 19 cm. Přijde mi, že je to poranění asi hlouběj,nebo že by to bylo z děložního čípku? Čím myslíte že to může být? Bojím se, že už nebudu moci dál pokračovat... :(

anezkak
22. čer 2016

holky cvičení je pro opravdu rychlý porod bez nástřihu!! prodám aniball za 600. sice použitý,ale vyvareny a sterilizovany. kupovaný před cca 2 měsíci. plně funkční kdyby měl někdo zájem. je to pomůcka k nezaplacení 🙂)

hanafaustyna
22. čer 2016

Tak cerstva zkusenost. S aniballem jsem nacvicila 31 cm a jsem pry trosku natrzena (sili me ale jen chvili,tak jim to budu veritt) ale dcera mela 4200g takze to mohlo dopadnout i mnohem hur

matadvorakom
22. čer 2016

Ahoj. Mela jste nektera problem s vytlacenim balonku na 12cm? Nemuzu ho vubec vytlacit. Rezava bolest a mirne krvaceni potom ☹ uz nekolikaty den.
Nekdo tu pise,ze zacina na 19cm,pro me naprosto nepredstavitelne ☹
Hlavne je to pro me strasne narocne psychicky. Pomalu k tomu zacinam mit spis negativni postoj doprovazen strachem.
Poradite prosim neco nektera,mate nekdo takovou zkusenost? ☹

mika251
22. čer 2016

@matadvorakom v ktorom si tt?

matadvorakom
22. čer 2016

@mika251 37tt

kuliseks
23. čer 2016

@matadvorakom zkus ho par dni nevytlacovat... Jen si ho dat na kraj-nezavadet.. A jen nafukovat trochu a zas vyfukovat. Ale dej si i par dni pauzu predtim

kuliseks
23. čer 2016

@matadvorakom pokud Ti to ale i tak nepujde a budes z toho mit blbej pocit, tak to radsi nelamej pres koleno. Treba by byla lepsi masaz hraze pro Tebe

nugetka20
24. čer 2016

@matadvorakom Jen podotka - u Aniballu se bavíme o obvodu balonku (měla by ses dostat na cca 30cm), u Epina je ale měrka nastavená na průměr balonku (tzn. 30cm obvod je zhruba 10cm průměr).

Těch 12cm máš tedy kolem dokola, nebo průměrem? (to si nedokážu ani představit)

nugetka20
24. čer 2016

Jinak já hlásím úspěšný porod, klouček 2.980g, hlavička cca 34cm. Měla jsem nacvičeno 31cm, i když teda jen jednou. Porod byl vyvolaný, malý byl omotaný ve šňůře. Pokud pominu dost děsivou 1. dobu porodní (kontrakce po 1 minutě), tak samotný porod proběhl na 2 kontrakce, cca 4 zatlačení. Uvnitř 3 malé stehy na stydkých pyscích, hráz neporušená. Porodník se mě ptal na Aniball - a rozhodně to prý viditelně má smysl, že takhle rychlou 2. dobu porodní vidí málokdy. Druhý den po porodu jsem sice ještě cítila podbřišek jako při MS, ale týden po porodu nevím, že jsem rodila. Za mě rozhodně Aniball ano, i když to občas není moc příjemné. Ještě by mohli vymyslet nějakou pomůcku na nacvičení kontrakcí a té divné tupé tlakovky ....

seisa
24. čer 2016

@matadvorakom zkus nejdřív jen zavést a nafukovat a snažit se prodýchat ten tlak uvnitř.Potom až bys chtěla začít tlačit, zkus se nejdříve zasmát nebo zakašlat, abys aspoň tušila, kam tlačit, mně to aspoň pomohlo 😉

urtica
24. čer 2016

Cvičila jsem od 37tt, po jednom cvičení mi odtekla hlenová zátka, rodila jsem ve 38 plus 0tt - porodní cesty byly prý zcela nepřipravené, porod trval 30 hodin...z předčasného porodu podezírám aniball. Může jít ale jen o náhodu. Má někdo podobnou zkušenost?

heavenlym
24. čer 2016

Ahoj holky, dnes jsem cvičila s Aniballem po sedmé a jsem zatím na 24cm. Cítila jsem se dobře a ještě bych zvládla jednou přifouknout, ale při vytlačování těch 24cm mě začalo mimčo šíleně kopat, jakoby přímo do toho balonku (přitom je už od 30. tt hlavičkou dolů), úplně to s balonkem škubalo, tak jsem ho rychle vyfoukla a radši přestala. Od té doby se mimčo nějak nemůže uklidnit a dělá mi v břiše psí kusy. Stalo se vám to některé taky?

matadvorakom
25. čer 2016

@seisa zkusim,dekuju 🙂

matadvorakom
25. čer 2016

@kuliseks dekuju…zkousim,tak uvidime 🙂

matadvorakom
25. čer 2016

@nugetka20 vidite,tak me tech 12cm zarazilo,ze jsem na tenhle rozdil mereni u aniballu a epina zapomnela ☹ jsem fakt trubka... kazdopadne jste mi Vasi zpravou udelala radost,ze na tom tedy nejsme tak zle,dekuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru