Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

petulad85
25. čer 2016

ahoj holky, myslíte že je dobré cvičit s aniballem, když jsem doléčila kvasinky? Měla jsem čípky na deset dní a ve čtvrtek jsem dobrala poslední. Zatím jsem stihla jen čtyřikrát cvičit a pak mi to přerušily ty čípky ☹ Do termínu už mám jen nějakých 10 dní, tak nevím jestli to risknout nebo se na to radši vykašlat 🙂 😎

nugetka20
27. čer 2016

@matadvorakom To jste fakt chtěla nacvičit 30cm v průměru ?!? :D ježiš, tak velikou hlavičku má snad slon 🙂 S 12cm jste na tom výborně - to bude tak 35cm obvodem? to je výborné. Držím palce při porodu.

martaska001
28. čer 2016

Tak jsem začala cvičit. Ze začátku to opravdu nešlo zavést, tak jsem začala masírovat hráz, tím jsem se víc uvolnila a šlo to. U mě varianta úplně vyfouknutý. Cvičím dle návodu, co byl k Aniballu. Nejdřív cvičím pánevní dno uvnitř - jakoby stahuji a povoluji..Napoprvé jsem si ho pak úplně vypustila a vytlačila ven. To asi 2x a pak jsem ho zkusila přifouknutý a 16 cm. Tak jsem zkusila ještě víc a bylo to 19. Jsem 35 tt, tak jsem si radši dala dva dny pauzu a dneska cvičila podruhé. Začala na menším průměru, dala 2x 19 a nakonec 22. Mám strašnou radost, že tam je postup a že vím, jak na to a netlačím do hlavy. A to sem se strašně netěšila, až to budu zkoušet. Zatím můžu jen doporučit, psychicky mě to uklidnilo..ale uvidíme, jak naostro 😝 Počkám do 36 týdne a budu cvičit denně. Slyšela jsem, že hodně holek přenášelo, i přes cvičení s Aniballem, takže na předčasný porod to asi nemá vliv.

slecnajohanna
28. čer 2016

@martaska001 závidím, že ti to jde tak snadno. cvičím týden každý den - za prvý mám problém aniball pokaždý zavést a za druhý jsem se dostala max na 19,5 cm. víc to zatím nejde. podle odhadů má moje miminko větší hlavu, takže se dost děsím porodu. aniball mě zatím spíš bohužel utvrzuje v tom, že to nezvládnu. jo a pěkně to cvičení bolí teda :(

matadvorakom
28. čer 2016

@nugetka20 na 30prumer ne,to bYch se asi protrhla 😀 chtela jsem na tricet po obvodu,ale udelala jsem si v tom akorat gulas... To je tak,kdyz ctete dva navody a jeden mluvi o koze (obvod) a druhy o voze (prumer) 😉
Co k tomu dodat.... 🙂

matadvorakom
28. čer 2016

@slecnajohanna hlavne v klidu a nenechat se stresovat 🙂 me to pred tydnem vubec neslo,bolelo me to a krvacela jsem. V jednu chvili jsem uz myslela,ze to zabalim,akorat jsem z toho byla psychicky dost negativni 😢 nakonec jsem tomu dala jeste jednu posledni sanci, ala na to pomalu a zkusila nejake rady tady od zenskych,ktere mi dost pomohly. Cvicime temer kazdy den a je to lepsi a lepsi,i kdyz na tech 30 cm zdaleka nejsme. Snazim se aspon cvicit,i kdyz na min a nejde nam to tak rychle. V tom navodu i pisou,ze muzete byt nekolik dni na stejnych cm.
Hlavne se nestresovat,ze to hned nejde a pomalinku 😉 drzim moc pesti

mika251
28. čer 2016

@slecnajohanna skús sa pri cvičení uvoľniť, pravidelne dýchať a hlavne myslieť pozitívne.
Pošva a orofaciálne svaly sú prepojené, takže keď sa uvolníš v tvári, budeš vydychovať s otvorenou pusou (fakt povoliť spodnú čeľusť čo najviac to ide), tak sa uvolníš aj tam dole.
Netreba sa báť, treba si veriť, že to zvládneš. A ono to určite pôjde.

trojka33
28. čer 2016

Ahoj holky, ja jsem stihla cvicit jenom jednou, nez jsem porodila akutnim cisarem kvuli zdrav.komplikacim. Kdyby mel nekdo zajem, rada Aniball prodam, byl kupovany uplne novy a pouzity 1x s kondomem.
Cena celkem 800 Kc (balonek Aniball + 9ks nelubrikovanych kondomu + postovne)

nugetka20
29. čer 2016

@slecnajohanna Zavádění Aniballu je pakárna - to uznávám. Mě to začlo jít až tak po 14 dnech, kdy jsem už přesně věděla, jak na to. taky se mi do toho občas dost nechtělo, obzvláště, když jsem se dostala na větší číslo (od těch 27cm), tak ten tlak balonku byl dost nepříjemný. Hodně jsem prodýchávala (třeba i 3 - 5 minut), chce to myslet sama na sebe, nechvátat, nehysterčit, prostě to přijmout. Moc se mi to vyplatilo u porodu - kontrakce a tlak hlavičky je 100x horší, než cvičení s Aniballem. A mimochodem - těch 30cm je fakt dosažitelných a dostačuje - při porodu je pak tělo v takový hormonový vířivce, že pokud v klidu natrénujete 30, tak při porodu není problém dát jednorázově i pár cm navíc (můj syn konkrétně 34,5). Ale důležité je dýchat a umět tlačit dolu.

Moje PA mi při porodu řekla - celý porod je o dýchání. Pokud ženská začne hysterčit hned na začátku a vyjančí se, tak se taky může stát, že porod bude trvat hodiny ..... a tam potom chybí síly. Takže dámy, hlavně dýchejte, dýchejte, pomalu, v klidu. Aniball je jen začátek 🙂

michelka87
1. črc 2016

A víme vůbec někdo, proč se doporučuje začít až ve 36.tt? Kamarádky kolem mě rodí předčasně, tak si říkám, aby se to vůbec stihlo. Ale budeme myslet pěkně pozitivně, že ano 🙂. Já jsem zítra 33.tt. Takže za 3 týdny začínám s Aniballem též ;). Minimálně pro klid, abych šla k porodu v klídku.....bez obav.

mika251
1. črc 2016

@michelka87
jednak z toho dôvodu, že pred pôrodom sa pôrodné cesty rozťahujú a pripravujú a cvičenie je účinnejšie. Kebyže chceš začať v 33tt, tak je pošva ešte tuhá, a mohla by si byť frustrovaná, že ti to nejde.
Za druhé - síce sa to nestáva, ale jeden nikdy nevie, že by sa ti cvičením rozjel porod a predsa len v 33tt je pre prcka ešte dosť skoro.
Času na nacvičenie máš po 36tt hromadu, ja som začala cvičiť minulý týždeň a po ôsmych cvičeniach som na 27 cm - a ešte mám de facto tri týždne do termínu. Nie je kam sa ponáhľať, všetko má svoj čas 🙂

slecnajohanna
1. črc 2016

@mika251 jejda, závídím. cvičím dva tejdny a nedostala jsem se zatím přes dvacet. mám z toho spíš depresi, že nezvládnu porod :(

madinkas
2. črc 2016

@slecnajohanna možná je to tím, že je porod ještě daleko, čím blíž bude,tím by měla být ta hráz uvolněnější 😉

nugetka20
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helena38
4. črc 2016

@slecnajohanna
buď v pohode, mě taky před prvním porodem trvalo víc než 2 týdny, než jsem se dostala přes 20. a i potom to šlo hodně pomalu, pokrok nastal až skoro týden po termínu! ake i tak jsem se dostala jen asi na 26,5cm. a i přesto jsme porod zvládli bez nástřihu jen s jedním stehem. Ani u druhého porodu jsem neměla natrénováno 30, jen nějakých 28max a ani to ne vždy, víc to prostě nešlo... a od porodu jsem odcházela taky jen s jedním stehem a synkem vážícím 4620g! Takže no stress, v pravý čas to příjde, a když se nepovede dostat se na 30cm, tak to vůbec nevadí, pomůže každý cm 😉
a mám známou, které se dokonce během celé doby cvičení vůbec nepodařilo zavést balonek na své místo! A taky zvládla porodit...

madinkas
4. črc 2016

@helena38 U mě to jde taky hodně pomaličku, první termín mám za 10 dní a dneska jsem měla krev už při 23 cm, a minule jsem zvládla 25 cm bez krve, nechápu čím to je. A kolik mělo váhu to první dítě? Ty jsi rodila až týden po termínu? Mě teda doktoři říkají že budu mít malé miminko, tak jsem sama zvědavá na porodní váhu.. a taky že malé plody se rodí dřív.. Takže na těch 30 se asi taky nedostanu no..

luccy86
4. črc 2016

Já sem stihla nacvičit pouze 23, malej se narodil o čtrnáct dní dřív. Prasklá voda a muselo se vyvolávat. Byl malinký, jen 47 cm a kolem 2,5 kil a stejně ruptura druhého stupně. Věřím, že kdybych stihla nacvičit víc, bylo by to lepší. Pokud bude nějaké příště, rozhodně budu cvičit zase, aspoň pro ten pocit.

helena38
4. črc 2016

@madinkas
Dcera u prvního porodu měla váhu vcelku normální - 3,5kg a byla vyvolávaná 10dní po termínu. A záleží, odkud ta krev byla - často takhle před termínem může být stopa krve jen z toho, že se balonek dotkne čípku, který už je hodně překrvený, takže tam snadno něco praskne. a to prý ničemu nevadí. Já měla problém ale i s tím, že mi na začátku něco prasklo i v oblasti hráze, protože jsem to neodhadla a začátek asi trochu přepálila, tak jsem si pak musela dávat pár dní pauzu.. a dula mi tenkrát říkala, ať se zkusím dostat aspoň na těch 25cm, to že už stačí aspoň k něčemu. takže jestli jsi už byla na 25, tak je to fajn🙂

lamia
4. črc 2016

Nikdy jsem se nedostala pres 26 cm a rodila jsem 4x bez nastrihu i poranění. Třikrát jsem měla epino,jednou aniball,je to totéž. Po porodu jsem neměla sebemenší problémy, žádný unik moci apod. Ale pravidelne se snazim cvicit pan.dno,preci jen ty 4 těhotenství jsou na něj zátěž.

lamia
4. črc 2016

Jo a poslední syn mel 34 cm hlavičku,takže o dost víc než co jsem nacvicila a stačilo.

kaja2016
7. črc 2016

Me prijde, ze moje 3pokusy s aniballem nemeli na muj porod vubec vliv. Jinak jsem porodila bez nastrihu. Podle me pomaha byt odevzdana, zrelaxovana a nespechat a hormony se o vlacnost kuze postaraji sami.

martiniquest
7. črc 2016

Ahoj holky. Začala jsem cvičit včera. Poprvé děsně bolelo i to zavedení. Nafukování vevnitř bylo celkem v pohodě i to stahování svalů pán. dna. Akorát to vytlačování. Bože, jak to bolí! Musela jsem při přechodu přes hráz prostě ufouknout, protože jsem se hrozně mála, že se zraním a samozřejmě jsem tím strachem úplně stáhla svaly. První den jsem dala 18 cm. Jo a nepovedlo se mi to vytlačit samovolně, musela jsem trochu tahat za tu hadičku. Vždycky zatlačím, povolím a v tu ránu se balonek vrátí tam kde byl ☹
Teď jsem cvičila podruhé a opět stejné jako včera. Budu se muset nějak uklidnit a uvolnit svaly, ale nevím, jak na to.

michelka87
7. črc 2016

@mika251 To je pravda ;) Díky 🙂

martaska001
9. črc 2016

@martiniquest Já jsem taky prvních pár pokusů upouštěla. Pak jsem to chtěla dát aspoň trochu napuštěný a tesně u vchodu jsem stejně zpanikařila a vypustila. Druhý cvičení už šlo..

martaska001
9. črc 2016

Nakonec to zatím u mě skončilo u dvou cvičení..teď jsem měla všelijaké lítání po úřadech atd, tak jsem si ani nenašla čas..ale teď jsem ukončila 36 týden a začínám cvičit denně. Zatím to šlo, tak to snad půjde i dál. Ikdyž to první zavedení byl docela děs.

martiniquest
9. črc 2016

@martaska001 Včera jsem cvičila potřetí a rázem dala 20 cm. Zjistila jsem, že jsem příšerně stáhnutá a jak to jde přes hráz, zpanikařím. Včera se mi dvakrát omylem povedlo zasoustředit se na něco jiného a rázem ze mě balonek sám vyjel a naprosto bezbolestně.

martaska001
12. črc 2016

@martiniquest Paráda!!!Já teď už 3 den cvičím poctivě denně, ale mám max 22..ale on je ještě čas.

muschabella
25. črc 2016

Ahoj holky, snad mi někdo tady poradí 😊 Chci se zeptat jak jste vyvařovaly aniball před prvním použití. Sundaly jste balónek z hadičky nebo vyvařily i s ní?? A pokud jste sundaly, šel dobře nasadit zpátky bez poškození??? Děkuji 😊

martaska001
26. črc 2016

Balonek jsem dala do hrníčku,aby hadička koukala ven. Nesundávala jsem.

vanilkacka
26. črc 2016

@muschabella Sundavala jsem z hadicky a vyvarovala několikrát a vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru