Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

kaja2016
18. říj 2016

@kessyc pisni adminovi😉

petuldak
18. říj 2016
cachenka
6. pro 2016

@opicka88
Omlouvam se, ze pisu az ted....nejak jsem to prehledla. Myslim ze to bylo 33 cm

barunka91
14. pro 2016

Holky ,také při každém začátku cvičení začínáte na malém obvodu a postupně se dopracujete k většímu ? Nebo začínáte tam, kam jste docvičily při posledním cvičení ?

mika251
14. pro 2016

@barunka91

áno, vždy je lepšie začať na menšom obvode. On i ten menší obvod sa bude postupom času zväčšovať - prvých pár cvičení som vytlačovala na začiatku 18 cm, pri posledných pokusoch už som rovno nafukovala na nejakých 22. Proste všetko podľa pocitu a hlavne opatrne.

barunka91
14. pro 2016

@mika251 děkuji ! Napadlo mě jestli nedelam něco špatně .

eviicka
14. pro 2016

@barunka91 první cvičení jsem vždycky dávala tak o 2 cm méně, než byl nejlepší výsledek předchozího dne

romulik251
26. pro 2016

Ahojte, mam pocit, ze cvicenie ide strasne pomaly...som 37+4tt a zatial som sa po dvoch tyzdnoch dostala len na 23,5 cm. Vytlacit to pre mna nie je problem, len ako vychadza posledny kusok, tak (predpokladam ze hradza) stipe ako cert, takze sa bojim zvysovat, aby som sa este sama nepotrhala...Mali ste to niekto podobne?

nugetka20
27. pro 2016

@romulik251 Postupuj pomalu. Někdy se cvičení třeba několik dní zastaví na určitém obvodu. Necvič přes bolest. Tak dej o centimetr míň. Pořád máš ještě do porodu minimálně 2 týdny. Ono se to tam dole uvolňuje všechno postupně, je možné, že prostě ještě nejsi dostatečně rozvolněná. To přijde. Takže klid, dej si třeba den pauzu. Cvič třeba po teplé sprše (voda uvolňuje a uklidňuje), soustřeď se hlavně na dýchání, na to, kam a jak tlačíš. Ve výsledku nejsou důležité ani tak centimetry, jak spíš to, že víš, jak tlačit. Při porodu ti k těm centimetrům pomůže vlastní tělo. Já zezačátku taky bojovala o každý centimetr, dokonce jsem i krvácela, nacvičila jsem na 30 cm s pocitem, že víc prostě neni možný - syn měl hlavičku 34,5 a byl venku na 2 zatlačení, jako nic 🙂 Takže klid, pohodu, užívej si spánek a nejkrásnější dobu těhotenství.

barunka91
27. pro 2016

@romulik251 mam to take tak. Zatím jsem se dostala na cca 24 cm. U mě je problém hlavně v tom tlaku uvnitř a na kosti jakmile se začne balónek vytlačovat . Jde to pomalicku ale i tak z toho mám dobrý pocit. Zvysuji třeba jen o půl cm někdy vůbec .

romulik251
27. pro 2016

@nugetka20 @barunka91 dakujem za vase skusenosti, nic teda nebudem silit 🙂

makymak
27. pro 2016

Moje porodní asistentka upozornila na nový výzkum, myslím z porodnice u Apolináře o tom, že Aniball způsobuje nevratné roztažení pochvy - na rozdíl od porodu, kde jede vše s pomocí hormonů a dalších procesů a vše se stáhne, po Aniballu prý úplně ne. Doporučuje se spíše masáž hráze, kvůli její pružnosti.

muschabella
27. pro 2016

@makymak a co znamená "se roztáhne"? Co to pro mě znamená v praxi? Sex po porodu je super. Chlap říkal, že je to dole pořád stejný ba je i lepší. A to mi stačí. Co jiného by se roztáhlo?? V porodnici kde jsem rodila já aniball doporučují.

nuggett
27. pro 2016

Nevím mám kolem sebe ženy co s ním cvicily a nestezuji si že by ji měly jak vjezd do piskovny 😂 spis naopak...pak čemu má člověk věřit 😂

kaja2016
27. pro 2016

@makymak Me PA toto nerikala, ale zase mi rekla, ze ten aniball povazuje za zbytecny, pokud se masiruje hraz ( a ani se nemusi nejak extremne dlouho dopredu - par dni staci) a pokud se porod vede pomalu a neurychluje. Ja teda muzu toto potvrdit, bez nastrihu a s aniballem jsem cvicila jen dvakrat (chytali me krece), ale dcera zase mela jen 3kg.
@muschabella ma na mysli hraz. Ono taky asi bude zalezet na veku a individualni dispozicich.

nuggett
27. pro 2016

Existují nějaká negativa spojená s tímto cvičením? Nemůže se kvůli tréninku pochva rozšířit trvale? Ne, je tomu právě naopak. Tato mylná informace bohužel často vede k rezignaci na cvičení. Tato otázka však vyžaduje delší vysvětlení. Svaly pánevního dna jsou složeny z mnoha mikroskopicky malých vláken. Tato vlákna se při svalové kontrakci stahují díky působení dvou látek – aktinu a myozinu. Ke stažení dochází pouze tehdy, jsou-li svaly trénovány opatrně a zůstanou neporušené. Pokud se však během porodu svaly pánevního dna v průběhu zhruba 20– 30 minut roztáhnou o 300 %, vznikají mikroskopická zranění, která se v krátkém čase zajizví – toto už však znemožňuje pozdější stahování svalových vláken. K maximálnímu roztažení svalů pánevního dna dochází v momentu procházení hlavičky dítěte – svaly se roztáhnou trojnásobně z cca 3 na 10cm. Proto je jasné, že netrénovaná svalová tkáň se může trhat. Cvičení s Aniballem je tedy nejen prevencí mikrotraumat v průběhu porodu, ale i prevencí rutinního přestřižení svalů, což se děje při epiziotomii

kika_21
27. pro 2016

@nuggett Také je ale klíčová fce neurohumorální soustavy a ta nefunguje nanečisto tak jako po začátku porodu.Fakt je, že jsem tu pomůcku neznala a nepoužívala, takže... Jinak nejhorší byl porod nejmenší a nejméně vážící dcery, nejlehčí té nejvíce vážící-klíčová je děložní činnost a její kvalita. Ta může být pozitivně ovlivněna i tím, že je matka více v klidu. Ať už k tomu přispěje cokoliv.

nuggett
27. pro 2016

@kika_21 tak psych. stránka hraje ve všem významnou roli....jen jsem se snažila najít nějaké studie které by potvrzovaly že se pochva opravdu roztáhne natrvalo a nic jsem nenašla pouze toto a hromadu diskuzi kde to řeší lidi bez důkazů a pouze na základě toho co kde slyšeli...ráda si přečtu nějaký článek nebo něco osobně mě to dost zajímá 😉

kika_21
27. pro 2016

@nuggett No já dnes již pouze kvůli dcerám, kdyby měly o tohle zájem.Za mne můžu říct, že když jsem si věřila, tak to bylo asi nejlepší. a to je snadné, ví-li člověk, do čeho jde. Jako prvorodička a ještě nesebevědomá jako já...Ale nakonec si nemůžu stěžovat-hlavně záleželo na lidech, kteří byli okolo-a ti byli vždy dobří.Přesto jsou typy žen, které chtějí vše natrénovat a neberu jim to, není-li to zdraví škodlivé.

veg
28. pro 2016

Je tu skupina s timto tematem
https://www.modrykonik.cz/group/6279/
Jinak, ja na epi-no nedam dopustit, jsem fakt rada, ze jsem se mohla pripravit.👍

nugetka20
28. pro 2016

Rodila jsem v Havlíčkově Brodě, kde teda nástřih nedělají rutinně, ale stejně - nechtěla jsem ho. Proto jsem cvičila s Aniballem. A je pravda, že balonek je spíš hrozně moc o psychice a o tom, že si žena může "nanečisto" vyzkoušet 2. dobu porodní. A v těchto 2 věcech vidím obrovské pozitivum. Moje mamina rodila skoro 24 hodin, byla potrhaná, šitá, dodnes při vzpomínce na porod křiví ústa. Proč? Protože nemohla tlačit. Nevěděla jak. Později zjistila, že celou dobu tlačila do hlavy, ne dolu. I když jsem byla malinká (2,5 kila), tak po té době už vůbec neměla sílu.
Já oproti ní měla jednak ozkoušený ten tlak, když se balonek nafouknul cca od těch 27cm (to byl doslova šok napoprvé). Za 3 dny už jsem věděla, jak dýchat, abych se povolila a ejhle, další centimetr a další..... ono pak už neni problém balonek vytlačit, ale zůstat v klidu, když to uvnitř tlačí.
Na porod jsem šla s pocitem, že pokud zvládnu 1. dobu porodní, tak vytlačení mimča bude v podstatě brnkačka. A opravdu byla. Těch pár cm, o co je miminko větší, než balonek, s tím si poradí samo tělo. Já po porodu mohla v klidu jít běhat (narozdíl od jiných, co sotva stály na nohou).
A pokud jde o současný rozměr mých intimních partií? :D Partner prohlásil, že rozdíl vidí, ale opačný, protože před porodem se cítil jako "velmi malý muž" ... I já sama se dole cítím jako před těhotenstvím. Takže studie-nestudie, můj osobní pocit pouze a jen kladný.

nuggett
28. pro 2016

@nugetka20 hezky napsané.. Super takové porovnání

mignona
28. pro 2016

@makymak Je ta studie od Apolináře někde k přečtení nebo více informací přímo?

muschabella
28. pro 2016

@nugetka20 mám to stejně🙂 první doba porodní sice hrůza. Vyvolávaný porod, 20 hodin a kontrakce od začátku po 2 minutách, ale jak se mi chtělo tlačit tak byl malej hned venku 🙂 a když jsem viděla maminky jak pomalu chodí a bolí je to dole a já jsem si po porodu hned na sále sedla tak opravdu děkuji za tak báječné pomůcky😊

kaja2016
28. pro 2016

@nuggett muzu se zeptat, jak pises o anibalu a porodu, odkud jsi cerpala?

michaela110
28. pro 2016

Cvičila jsem poctivě a pravidelně a nakonec jsem mela nastrih tak velký, ze uz i doktor přestal počítat stehy 😄. A jak jsem za nej v tu chvíli byla rada! 😄
Ale jako psychická podpora byl aniball skvělý.

jirikova
29. pro 2016

@michaela110 a v jake jsi rodila poloze? Co bylo duvodem tak velkeho nastrihu?

nuggett
29. pro 2016

@kaja2016 z jejich stránek orazky a odpovědi....bohuzel jinde jsem nejake konkrétní články nenašla pouze to samé že si to ženy chválí a že je to dobrá psych. Podpora

michaela110
29. pro 2016

@jirikova nechali mne, ať si zkusím rodit v různých polohách - na boku, na čtyřech, ... ale nejpříjemnější pro mne byla klasika.
Tlačila jsem jak jsem byla zvyklá s Aniballem, ale nešlo to. Hlavička koukala, ale podle doktora jsem netlacila uplne správně. Bez nastrihu jsme to zkoušeli co nejdéle to šlo, pak pro mne byl jako vysvobození 😄. Tohle vedet, tak jsem si ho nechala rovnou. Za týden jsem o nej stejne nevěděla, jizvicka je krásná, skoro neni vidět.

makymak
29. pro 2016

Zeptam se na ten vyzkum z Apolinare sve porodni asistentky na pristim kurzu, je mi to take divne, kdyz si ho vsechny chvali, ale pro jistotu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru