Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

muschabella
26. črc 2016

Děkuji😊

bartovaandrea
26. črc 2016

před třemi týdny mi porodila švagrová, jedinej steh byl na čípku jinak úplně hladkej porřod, hezky se naučila i tlačit 🙂 takže na druhej mi pujčí :D protože já byla roztrhaná od díry k díře :D a podruhé snad díky tomu se následky minimalizují ':D

martiniquest
26. črc 2016

@muschabella Sundala jsem, vyvařovala jsem pouze tu růžovou část. Nasadit zpět to šlo celkem bez problémů.

rena86
28. črc 2016

Ahoj holky kdo by mel zajem,prodam Aniballa,kupovala jsem ho v dubnu a pouzila jen 3x,byla sem desne lina;)kdo by mel zajem,piste...cena 800kc

petchal
5. srp 2016

Ahoj holky, take nabizim aniball, maly se narodil o 3 tydny driv a predtim jsem jeste lezela 14 dni v nemocnici, takze jsem bohuzel cvicit nestihla :(

martaska001
25. srp 2016

Ahoj holky, tak já už mám porod za sebou. Stihla jsem nacvičit jen asi 2x 27, jinak spíše 26cm. Protože jsem se neotvírala a celý to bylo takový složitý, tak Dr. předpokládala, že bude potřeba nástřih..čekali tam připravený na zákrok a nakonec úplně v pohodě. Mám jen mini vnitřní steh, o kterým jsem ani nevěděla. Hned od porodu jsem byla fit. Takže vychvaluju aniball do nebes. Hlavička 32,5 cm.

g0ld
27. srp 2016

Ahoj holky,tak mě zbývají do porodu 3 týdny,cvičím 5dní a jsem na 25 cm.Myslím si,že to jde celkem dobře 🙂 Když čtu Vaše pozitivní příspěvky,tak mě to nakopavá cvičit a těším se na každé cvičení.Jak přesně cvičíte?Zavedete,nafouknete a vytlačíte nebo zavedete,nafouknete,držíte balónek v te těsnější části a zas zasunete zpět aby se to pěkné procvičovalo? Možná blbá otázka ale nechám se poučit od zkušenějších.Diky ženy za případné další pozitivní příspěvky a taky odpovědi 🙂

agnesse
29. srp 2016

Já začínám 39 týden a začala jsem cvičit před pár dny, ale protože chodím i plavat, tak jsem necvičila každý den. Výsledek teda není nic moc (20cm), ale snad ještě stihnu víc. 🙂

renatakrc
29. srp 2016

Zdravim damy, musim pridat svůj pozitivní komentář. S aniballem jsem zacala asi 4 týdny pred porodem, necvicila jsem pravidelně, ale dohromady to takovych 25 cvičení asi dalo, dostala jsem se na 30,6cm tusim den pred porodem. K tomu jsem i měsíc pred pila rozmixovana lnena semínka s ruznym ovocem, brala predporodni homeopatika a v pohybu s nijak neomezovala, byla jsem hodne aktivni, u porodu jsem jeste byla homeopatika rozpustena ve vodě a dopadlo to vsechno skvěle, podotýkám, že jsem byla prvorodicka,maly byl od zacatku kontrakci asi za 5 a pul hodiny venku uplne bez poraneni, bez epiduralu. Jen sice na dve zatlaceni, ale to byla moje chyba, po hlavicce se mi ulevilo a uz jsem se zvedala, ze se podívám s překvapením jak to bylo jednoduchy, do toho na me PA a pritel pokrikovali "jeste tlac" jednou jsem zatlacila a uplne vyklouzl. Nevim cemu vsemu vdecim za tak bezproblémovy porod (asi kombinaci vsecho) ale aniball suprove pomohl jak v nácviku tlaceni, tak v zabraneni nastrihu. Jo a s přítelem jsme normalne mohli fungovat 14 dni po porodu🙂

foogy
29. srp 2016

@petchal Ahoj, prosím Tě, za kolik prodáváš Aniball?

jirikova
29. srp 2016

@rena86 ahoj, ještě máš na prodej prosím? Cena je i s poštovným?

cilka4488
29. srp 2016

Ahoj holky. Chci se zeptat. Používám aniball 4 den. Jsem zatím na 21,5 cm. První zavádění vůbec nešlo , ale už jsem nato došla , tak paráda. Akorát tady všechny píšou , že při cvičení pěkně prodejchávaj a pohoda a já nemám co prodejchávat. Vevnitř je to asi dost velký nebo co 🙂 a při vytlačování balónek přidržuji přidržuji a ke konci mi sám vyklouzne a to PRAVĚ nevím , jestli dělám dobře to vyklouznutí. Jestli ho mám přidržovat fakt úplně do konce, nebo ho nechat vyklouznut , Děkuji

muschabella
29. srp 2016

@cilka4488 mě taky vždycky sám vyklouzne. Musím ho přidržovat. Ale dělá to jen v určité poloze, když přitáhnu nohy tak vyklouzává sám, ale když změním polohu tak bych ho musela vytlačit. Občas ho zkusím vytlačit sama, ale většinou vyklouzne sám☺ s prodýcháváním neporadím. Taky nevím kdo jak prodýchává. Když ho vytláčím tak nedýchám vůbec, ale zadržuji dech, během cvičení dýchám klidovým režimem😊

cilka4488
30. srp 2016

@muschabella Přesně . Tak to máme úplně stejný ,mě když vyklouzává ,tak taky zadržím dech. Zkoušela jsem dýchat ,ale je to docela rychlost ,takže se nestačím ani nadechnout 😊

renatakrc
30. srp 2016

Ma se u cviceni z hluboka dychat, aby se i plice pripravily na porod a udychaly jste ho, jako kdyz se dycha u jakéhokoli jiného cvičení.

slunicko156
3. zář 2016

Holky mam dotaz, krvacite při nějakém obvodu? Ja jsem při čtvrtém cvičeni krvacela na 18,5 ale byla to jen krev na kapesniku a šlo to zevnitř, asi čípek a na 5 cvičeni jsem krvacela uz na 17,2cm ale bylo to den poté tak měla být asi pauza... Mam strach ze budu krvacet při každém obvodu, nechci moc otálet a chci co nejdříve nacvičit aspon 25 Cm at jsem v klidu kdyby šla malá driv

opicka88
5. zář 2016

Ahoj holky..já jsem dneska zkusila balonek poprve, zavest to slo v pohode, cviceni dobry, ale ven mi vubec nesel nafouknutej, musela jsem to vyfouknout..stalo se to i vam? mam z toho docela strach, ze mi to moc nepujde..kdyz ctu,ze vsichni po 5 cviceni jsou aspon na 20 cm...:( predem diky

slunicko156
5. zář 2016

@opicka88 poprvé mi to taky neslo vyfouknout, druhy den uz ano.... Zkus jinou polohu, nejlíp se mi vytlačuje v polodřepu, taky mi to jde pekne pomalu... 6 cvičeni jsem teprve na 20 cm

slunicko156
5. zář 2016

@opicka88 *vytlacit

mika251
5. zář 2016

@opicka88 34tt je na cvičenie hrozne brzo. Optimálne je začať tak v 36-37tt kedy sa telo začína pripravovať na pôrod a všetko tam dole sa uvoľňuje. Dovtedy je to len trápenie zbytočne budeš frustrovaná že ti to nejde. Daj si ešte dva týždne voraz, nič ti neutecie.

opicka88
5. zář 2016

@mika251 tak já ještě počkám..díky holky. Já jsem si říkala, že začnu dřív a pak budu v klidku i v případě, že by to bylo dřív..ale nic jiného mi nezbývá asi🙂

mika251
5. zář 2016

@opicka88 takto to bohužiaľ nefunguje 😁 ale neboj, ja som začala cvičiť v 36tt a za dva týždne som bola na 30 cm a do termínu ešte ostávali nekonečné dva tyzdne kedy nevieš či sa trápiť udržiavaním alebo na to už kašlať. A to ani nehovorím, že som rodila týždeň po termíne 😁 času budes mať fakt viac než dosť a s postupom času tie centimetre nabiehajú fakt rýchlo. Vôbec sa neboj.

eviicka
5. zář 2016

@opicka88 přesně, navíc se neřiď, tím co všude čteš, já si jedu pomalinku svoje tempo, na 20 jsem byla asi po deseti dnech, teď po necelých třech týdnech zvládám teprve 25. Ale už vím jak tlačit a postup je znát. Raději takhle než abych si nějak ublížila.

agnesse
6. zář 2016

Jsem docela líná, takže necvičím každý den. Teda teď jsem začala, ale moc mi to nejde. Zdá se mi, že vevnitř jsem schopná ten balonek nafouknout víc než když potom má projít ven. Vždycky se bojím, že se natrhnu. A taky ho musím vevnitř držet protože mi sám vyklouzává a to se nemusím nijak snažit ho vytlačit. 😢

mikjamo
9. zář 2016

Ahoj holky, tak jsem dnes dostala verdikt k SC, čili prodám svůj Aniball, pište do zprávy

cilka4488
13. zář 2016

Ahoj holky. Dnes jsem 38tt a od rána mi ta malá dělá v hříchu docela bordel. Chodím co 10.min na záchod a z prsou mi začíná né téct , ale objevovat se kapky zatím čiré. Myslíte , že můžu dnes ještě s aniballem cvičit , nebo to radši nemám pokoušet ? Děkuji

michaela42
13. zář 2016

Ahoj holky, pridam svoji zkusenost s aniballem. Rodila jsem na konci dubna. Cvicit jsem zacala az v 38.tt, protoze predtim u me hrozil predcasny porod. Nejhorsi na celem cviceni pro me bylo balonek zavest, ale se spoustu lubrikantu jsem se to naucila. Vzdycky jsem balonek zavedla, zatla svaly, pocitala do triceti, povolila, takto trikrat a pak jsem se snazila balonek vytlacit. Cvicila jsem tak, abych ho denne vytlacila 4x. Byla jsem prekvapena, hned prvni pokus 23cm. Bylo pro me docela tezke se dokopat ke cviceni. Cvicila jsem ve vane ve svislych polohach, to mi vyhovovalo. V TP jsem mela nacviceno 30cm. Prenasela jsem 10dni, pak uz jsem pri cviceni spinila. Nejvic jsem dala 31,5cm. Porod jsem mela pekny, rychly, prirozeny, nastrih byl ale jen 4 stehy, protoze jsem nakonec rodila na kresle,coz byl pekne blby napad. Takze za me doporucuji 😉😊

nelam
13. zář 2016

Take ai zehnam,ze jsem se pocatecnim neuspechem nenechala odradit-tyden jsem se placala na 17-19 cm a cetla v diskuzich,tak ostatni pridavaji nad 30. Zadny zlom nenastal,kazdy pulcentimetr jsem mela vydreny,maximalne jsem se dostala na 29 cm. Tyden pred porodem jsem musela kvuli krvaceni prestat. Porod probehl bez komplikaci,maly mel hlavicku 35 cm,ja pouze jeden kosmeticky steh (mimo hraz). Takze za me urcite ano!

eviicka
13. zář 2016

@cilka4488 asi bych to zvolila pocitově 😉, taky se někdy necítím, tak to třeba odložím o pár hodin a pak už dobrý.

michaelis666
26. zář 2016

Ahoj holky, tak ja taky vkladam svoji zkusenost - trenovala jsem dva tydny pred porodem a ikdyz jsem nenatrenovala na pozadovanou velikost ("pouze" 28cm), tak mi moc pomohl - naucila jsem se tlacit, vedela jsem v jake pozici to pujde nejlepe, mam dva vnitrni stehy a to mel malej obri hlavicku 37cm. Pokud by mel nekdo zajem, tak aniball (vyvareny, sterilizovany, se v originalnim balenim, se sterilizatorem, metrem, tastickou) prodam za 600,- (osobni predani Praha, anebo poslu 🙂). Drzim pesti vam vsem a doufam, ze to pujde hladce a s usmevem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru